Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Motor sevdalıları için v3.1

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

Abi şunu alan adam motora binip gelmiyosa almasın.

Gerçi TRdeki harleyciler yol yapma değil şekil yapma derdindeler sadece.

ama ben alacak olsam direk gider kendim alırdım ordan, Fransaya geçersin oradan HDci gibi otoban boyunca 80km/h ile İsviçreye. Oradan Alp dağları boyunca İtalya, Avusturya, oradan Macristan Romanya, transalpina transfagarasan, sonra bulgriastan rodoplar ve ne yazık ki Türkiye :p
Sosyal ağlarda paylaş

dediğin güzel de abi, sadece uk den tr ye gelmem 10 gün sürer herhalde, salladım biraz tabi de.
hem zaman, hem masraf, hem o kadar yol tek başına falan. 48' i TR den alırım daha az zahmetli olur fçaösmdç

motor tabi gnee yurtdışından gelmiş olacak, muhtemelen bir dünya evrak belge masraf gerekir TR plakası çıkarabilmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
48 deki benzin deposu nedeni ile 10 gun surer heh. sehir ici guzel de uzun yol gidince yoruyor.

yalniz asiri sesli alet. iron 883 vardi onceden onda da ayni modlar vardi da daha sakindi buna gore. bu resmen mahalleyi ayaga kaldiriyor. bir de gazi verip kesince el bombasi patlamis gibi ses cikariyor 2-3 kere. ayarini degistirmek mumkun tabi de ben ugrasmadim zevkli oluyor diye. :D

abd den aldik hasarli olarak sonra tum parcalari degistirip tamir ettirdik. sonra da kayit ettirdik avrupa'da. kayit sirasinda testlere soktular iste yola uygun mu emisyon sartlari sagliyor mu falan. sorun yok alette hatta ikinci el satanlar pek teste sokmazlar ne sorunu var bilemezsin bu alet hepsinden gectigi icin bence daha iyi. ama eskiden hasarliydi diyip almaya sicak bakmayan da oluyor haliyle. fiyatin ucuz olmasi bundan dolayi degil gerci. yaza yakin sezon acildiginda satar. garajda yer yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Quel-Thul said:

Quel-Thul said:

commute için motor düşünüyorum tekrardan, motorsuz hayat cok sıkıcı >:D<

Ya inazuma GW250 ya da CRF 250 L düşnüyorum, bütçe çok değil çokkk zorlarsam 15 ama 12 falan düşünün siz onu

%90 kadıköy içi süreceğim, ama zaman zaman karşıya geçerim. ayda yılda bir de ankaraya balıkesire gitmek istersem motorla gidebileyim istiyorum o yüzden biraz crf250den soguyorum o aletle köprüyü geçmek bile ızdırap olur sanırım.

bi ihtimal temiz bulursam er-5 veya er-6n/f gibi bişey de olabilir, istemiyor değilim,

önceki motorlarım
tvs apache 150
cbr 125
mt-25

boy 1.90 cücük motor istemiyorum rahat rahat bineyim, bekarım artçı umrumda degil

fikirler, tavsiyeler & satılık motorlar dökün pls

parayı denkleştirdim 15e yakın

hadi motor bulalım bana valla kafam durdu kredi çekip nc mi alsam

Inazumaya cok agir diyorlardı.

CRF de güzel de, alıp 1 sene sonra yeni bir şeye geçmektense NC ya da Tenere falan bakabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

hd ile yol yapanların aletleri farklı ya.

kısa da olsa iron ve fatboy kullandım, yarım saatten sonra titreşim ve ses beni yordu mesela.

diğerleri çok iyi ama, road king pls

https://www.harley-davidson.com/us/en/motorcycles/2018/touring/road-king.html

adı üstünde tabi.

bunlarla geziyor millet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
iron gayet leziz. mid control sehir ici ve uzun yolda yormuyor. manevra rahat. frenler azcik zayif ama kafaya takicak bir durum olmuyor genelde.

dik oturup kollari kalp hizandan yukari kaldirmayacak bir sekilde surebildigin harleylerin cogu zaten rahat. benim oturus seklim suan one dogru egilmemi gerektiriyor birazcik. o yuzden 1,5 saat surdukten sonra sirtim agriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

kışlık mont önerebilir misiniz?

gore-tex mantıklı mı?

ben şunu kullanıyordum/motor alsam kullanıcam gene

https://www.revzilla.com/motorcycle/alpinestars-andes-drystar-jacket

4 mevsimlik aslında içinde takma kısımlar falan var yazın modlar ıcın, hava falan alıyor.
Ama fırtınalı havada tem de denemişliğim var , içliğini de takınca TAŞ gibi kışın. Çok hafif ıslaklık oluyor tabi hayvan gibi yağmurda, üzellikle kollarında.

buda ilgili topikimiz ama unutuldu gitti HEB
https://forum.paticik.com/read.php?31,5874010,page=13
Sosyal ağlarda paylaş

konu icerisinde kesin bahsi gecmistir ama sunu suraya birakayim.

yeni okumaya basladim, ve uzun suredir bir kitaptan boylesine keyif almamistim. gidim gidim okuyorum resmen :)

http://i.idefix.com/cache/600x600-0/originals/0000000065398-1.jpg

tavsiyeyi, olmaz oyle sacma sey kanalindan aldim ;)
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

konu icerisinde kesin bahsi gecmistir ama sunu suraya birakayim.

yeni okumaya basladim, ve uzun suredir bir kitaptan boylesine keyif almamistim. gidim gidim okuyorum resmen :)

http://i.idefix.com/cache/600x600-0/originals/0000000065398-1.jpg

tavsiyeyi, olmaz oyle sacma sey kanalindan aldim ;)

abi mumkunse ingilizcesinden oku, boyle onemli bir kitabi anadilinden okumak farz bence.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

tamir bakm mi anlatiyo da onemli?

henuz basindayim ama okudugum kadari ile harika bir felsefi ve yol macerasi kitabi. tabi yol macerasini motosikletle yapiyolar ve adamin yol suresince yaptigi tespitler ve insan sentezleri muazzam. bir de icerisine az bucuk teknik bilgiler sikistirmis motosikletle ilgili.

benim motosiklet ilgim cok yoktur ama, olan olmayan herkesi bagimlisi yapar yani, kesinlikle tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

fotolarını koydugum motora baktım bu akşam, ön far çevresi boya kabarması bayagı bi kıllandırdı emin olamadım sebebinden, boyanmış sanırım o kısım

onun dışında temiz duruyor, motor honda nc 700S 2012 model 20binde

fotoları hızlı hızlı çektim biraz artık çıktıgı kadar

ne diyorsuınuz ahali

Sosyal ağlarda paylaş

plaka tehlikeli aynen afasdsa

benim çok hoşuma gitmedi ama ya, ne bileyim bir sıkıntı var gibi alette. bu arada o far boyasının sıkıntı olduğu bölüm sökülmüş, boyanmış ve geri takılmış. tecrübeden biliyorum. kaza yapmış diyemem, adam belki sırf görüntü için yaptı ama sonradan yapılan yanlış bir boya işçliği var orada. motor haşlanmış patates gibi soyuluyor sürekli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...