Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GSS Saçmalığı

smyrnas

Öne çıkan mesajlar

goldbären said:

Aluriel said:

devlet eliyle haraç bu bildiğin. suark gelsin savunsun yine

of hiç unutmuyorum onu

devlet sizin için iyisini biliyor, ne güzel cahil vatandaşı zorla sigortalıyolar hala beğenmiyosunuz diyodu

sonra devlet sizin için iyisini bilip gaz sıkınca anladı mı acaba sdfs

hala sorsan savunur

suark?

bırak abi 2 gram düşünebilse anlayacak aslında ama muhalefet edecek illa saçma sapan
Sosyal ağlarda paylaş

ödemezseniz devlet size bakmiyir, şaka bi yana borçluyken hastanelere girişiniz olmuyor. çok ciddi bi borç olmadan haciz maaş kesintisi olmaz ama faiz var işte.
gelir şeysi yaptırmakta fayda var da, üzerinize ev araba lüks eşyalar varsa hiç kasmayın zaten en yüksekten çıkıyor prim.

zamanında dedik sağlık sistemi tüccar kafasıyla yönetilemez diye her konuda bilgili patiler karşı çıktı. neyse dürüst olmak gerekirse bunlar daha girecek kazığın ucu
Sosyal ağlarda paylaş

neyse arkadaşlar işlemleri hallettik .bu kaymakamlıklar da aile sosyal yardımlaşma dernekleri yada adı herneyse oraya gidiyorsun.Bin bir çeşit gariban var zaten sende onların arasına girip abi ben garibanım!işim yok param yok. karım da çalışmıyor ve bana şukadar borç takmışsınız vs. diyorsun.gelir tespiti için başvuruda bulunuyorsun ondan sonra sana işte 3-5 güne borcun düşer internetten bak diyorlar.(bu arada işim yok dedim,memur sigortan gözüküyor dedi:D )

İşte adam gündem değiştirme uzmanı daha doğrusu ekibi öyle! Bu GSS olsun,LPG li araçların artık ağır kusurlu olması vs. olsun bunlar hep kızlı erkekli davranmamızın sonucu.hayır zamanında kızlı erkekli takılmasaydınız hatta "bir kadınla" evlenmeseydiniz bu gün benim GSS borcum olmayacaktı! yalanmı şimdi? ben olsam bende yalamam.

Ödemeyeceğim arkadaş! bu arada izmirde nekadar suriyeli varsa onlarında taaa ....... işte! sabah sabah trafikte deli ettiler beni.gerçi ankaralı da olabilirlerdi ama arapça küfürleştik sanırım :S
Sosyal ağlarda paylaş

Abi inanmıyorlar zaten. Senin üstüne ne varsa çıkıyor sistemde! Adama karı koca işsizim yap bir kıyak dedim :D adam bana sayıyor işte hyundai i30 araban var. şu an çalışıyorsun belli vs.. aha dedim şimdi kayın pederin evinde oturduğumuda söyleyecek dedim de söylemedi.

Falcı gibi adamlar .
Sosyal ağlarda paylaş

benim durumum çok kötü ya.

nisan ayından beri sigortalıyım. borç bu yasa ilk çıktığından beri birikiyor, ve ben eylül ayı itibari ile üniversitede 8. seneye geçtiğim için öğrenci belgesi alamıyorum. gidip abi ben 3-4 ay önce yemin billah getirdim öğrenci belgesi mi dicem şimdi napçam kafam çok karışık.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bölgeye bakan yavşakla telefonda kavga ettim. En son adını ver dedim, ayıktı ipne kem küm etti isim diretince gss bürosundan birisi dersiniz diye R yaptı. Ulan sigortalıyım adam iddaa ediyor sigortanız yok sigortasız çalışıyorsunuz diye. Turkiye.gov.tr den bakıyorum sistemde sigortalıyım adama diyorum böle böle gözüküyor yani sisteme kaydımda var inatlaştı falan sonra başka yerden bak filan diyince tamam beyfendi gözüküyor alla alla nasıl olmuş falan ayak yaptı işte. Tamam şimdi sigortanızı kapatıyorum dedi kapattı.

Kısaca arayıp sorun işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ne yaptığımı anlatayım.Benim borcu sildiler.

Geçici mezuniyet belgemi hatta transkriptimi aldım gittim. Bakın dedim ben ara vermeden bu dönemde 4 yıllık okul bitirdim. Bana 2011'den borç çıkartıyosunuz ama o dönemde ben okuyodum.

Öğrenci belgesi getirmemişsiniz dedi. Getirmek zorunda olduğumu bilmediğim için getirmemiştim o dönemde ve geçen sene ben size 2011'de okuduğuma dair kaşeli bi belge getirdim. Yine de silinmemiş dedim.

Baktı sonra geçici mezuniyeti istedi. Baktım silinnmiş borç.
Sosyal ağlarda paylaş

Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu olanlara yeniden yapılandırma ve af geliyor. Düzenlemeyle gelir testine girmediği için en yüksek düzeyden borç çıkarılan ve faiziyle birlikte artan GSS prim borçları, yeniden yapılandırılacak. Yaklaşık 550 bin kişi yapılandırmadan faydalanacak.
http://www.zaman.com.tr/ekonomi_saglik-primi-borcu-olanlara-af-geliyor_2165442.html
Sosyal ağlarda paylaş

Ben en başından beri ayda 1 kontrol ediyorum bu siteyi kişi kaydı bulunamıyor diyor. Sonradan yüklü bir borç çıkmasından endişeleniyorum. 1 sene boşluğum var işsiz olarak şu anda okuyorum ama o 1 senenin borcu çıkmış mıdır yazmıyor. Eğer herhangi bir borç çıkarsa geçmişe yönelik o sene öğrenci olmasam bile şu an öğrenciyim diyerek borcu sildirebilir miyim?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...