Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GSS Saçmalığı

smyrnas

Öne çıkan mesajlar

lisanstan geçen yıl temmuz ayında mezun oldum ben, öğrencilik durumum biter bitmez genel sağlık sigortasını başlatmışlar. yüksek lisansa da geçen ay başladım ki sigorta hedesi aktifleştirmek için gittiğimde gelir tespitinin yaptırılması gerektiğini söylediler. öğrenci belgesini verdim işleme koydular, sigortadaki eleman sonuç belli olduktan sonra diploma fotokopisi ile gel, o ceza hedesini şu an öğrenci olduğun için sildirelim dedi.

neyse gelir testi sonucunu aldım, şu ana kadar hiç sigortalı bir işte çalışmadığım gibi harici bir gelirim de olmamasına rağmen aylık 40 lira ödeme çıkardılar bana. bu sonuçla tekrar sigortaya gittim ve elime şöyle bir şey tutturdular,

said:
tescil edildiğiniz 13.07.2012 tarihinden 30.11.2013 tarihine kadar adınıza tahakkuk eden gecikme cezası ve gecikme zammı dahil toplam borç tutarı 609.10 TL olup, söz konusu tutara ödeme yapacağınız güne kadar ayrıca gecikme cezası ve gecikme zammı uygulanacaktır... ayrıca, yapılan gelir testine itirazınızn bulunması halinde bu tebligatın tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde gelir testinizi yaptırdığınız vakfa yazılı olarak müracaat edebilirsiniz.

şimdi yanlış anlamadıysam lisanstan mezun olur olmaz adamlar bana otomatik olarak gss açmışlar ve bu hizmeti hiçbir şekilde kullanmadığım halde benden 600 lira istiyorlar. öncelikle sormak istediğim yukarıdaki itiraz hedesini yaparsam şu parayı ödememem gibi bi durum olabilir mi, sonralıkla ise herhangi bir işte çalışmayan, yüksek öğrenim gören 25 yaşını doldurmuş ya da doldurmak üzere olan bi adam bu parayı nasıl ödeceyek lan. hani ben abimi sömürdüm ettim diyelim. bunca insan var böyle. ne olacak bu durum.
Sosyal ağlarda paylaş

Desqpio said:

lisanstan geçen yıl temmuz ayında mezun oldum ben, öğrencilik durumum biter bitmez genel sağlık sigortasını başlatmışlar. yüksek lisansa da geçen ay başladım ki sigorta hedesi aktifleştirmek için gittiğimde gelir tespitinin yaptırılması gerektiğini söylediler. öğrenci belgesini verdim işleme koydular, sigortadaki eleman sonuç belli olduktan sonra diploma fotokopisi ile gel, o ceza hedesini şu an öğrenci olduğun için sildirelim dedi.

neyse gelir testi sonucunu aldım, şu ana kadar hiç sigortalı bir işte çalışmadığım gibi harici bir gelirim de olmamasına rağmen aylık 40 lira ödeme çıkardılar bana. bu sonuçla tekrar sigortaya gittim ve elime şöyle bir şey tutturdular,

said:
tescil edildiğiniz 13.07.2012 tarihinden 30.11.2013 tarihine kadar adınıza tahakkuk eden gecikme cezası ve gecikme zammı dahil toplam borç tutarı 609.10 TL olup, söz konusu tutara ödeme yapacağınız güne kadar ayrıca gecikme cezası ve gecikme zammı uygulanacaktır... ayrıca, yapılan gelir testine itirazınızın bulunması halinde bu tebligatın tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde gelir testinizi yaptırdığınız vakfa yazılı olarak müracaat edebilirsiniz.

şimdi yanlış anlamadıysam lisanstan mezun olur olmaz adamlar bana otomatik olarak gss açmışlar ve bu hizmeti hiçbir şekilde kullanmadığım halde benden 600 lira istiyorlar. öncelikle sormak istediğim yukarıdaki itiraz hedesini yaparsam şu parayı ödememem gibi bi durum olabilir mi, sonralıkla ise herhangi bir işte çalışmayan, yüksek öğrenim gören 25 yaşını doldurmuş ya da doldurmak üzere olan bi adam bu parayı nasıl ödeceyek lan. hani ben abimi sömürdüm ettim diyelim. bunca insan var böyle. ne olacak bu durum.

Somon said:

ust sınırdan 150x 4 ay yazmışlar , 40x4 aya çevirtirsin

arada 4 ay yok ama. lisanstan mezun olduğum tarih, 13.07.2012. 25 yaşımı dolduracağım tarihi ise 30.11.2013
Sosyal ağlarda paylaş

yasa çıktı sanırım dimi? yani 2014 mart ayından itibaren GSS kapsamında olsan herkesten zorla bu haraç alınacak.özel sektör,kamu vs. farketmiyormuş ! borcunmu var adamlar maaş hesabından yada işte paranın oldugu herhangi bir bankadan çatur çutur çekecekler sanırım.

Demek ödemeyenler binlerce insan var işte zorla alıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

olm bi dk ben bunu yeni gördüm bir baktım 23dönem borçlu diyor 3k borç çıktı nasıl lan?! birde gelmiş bugun son gün diyor bneim daha bundan haberim yoktu? bu ne lan biri gelsin bana bunu açıklasın

olm sayfalardır bunu konuşuyoruz oku öğren işte auehau
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...