Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

indie oyunlarin %99.9 u dandik zaten onlari almiyoruz o yuzden, asset dump mi ne diyorlar 2 saatte yapilmis seyler. steamdeki 18k oyunu bastan asagi taradim ordan biliyorum cok acayip seyler var cannot unseen tier asd

ama arada 0.001 iyi, ugrasilmis/ugrasilan "basladik.biraktik.kkthxbye" olmayan seyler cikiyor, onlarinda iste %10'unun falan aliyorum ben, sirf indie diye %100 kotu olacak diye birsey yok, aaa ama 2 dolar etmeyen oyunda cok gayet etrafta.

ben bana uymuyorsa sirf populer diye aldigim oyun yok hic o civarlardan (rimworld, ta_billions vs almadim). Cikan oyun/aldigim oyun oranim 200/1.
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam steam in lugatiyla curator lar bu is icin var zaten. Adamlar oynayip kotu olanlari eliyorlar. Ama indie olayinin da bir price limiti var. Acikcasi ciktigi gibi 25-30 usd olan oyunlar pahali geliyor(istisnalar haric) bana. Genelde bundle yada indirimle bir sene sonra uygun fiyata aldigim zaman ideal bedelini buluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Önümüzdeki iki gün bu arada çok güzel günler olacak. Cüzdanı da batıracak ama.

Yarın Iconoclasts çıkıyor. PC, PS4 ve Vita. PC mi alsam, Vita mı karar veremedim ama. Vita alırım sanırım çok fiyat farkı olmazsa. Epeydir bekliyorum bu oyunu.

Yarın buna ek olarak bir de Lost Sphear çıkıyor, yeni Square Enix RPG'si, I am Setsuna'yı yapan stüdyodan.

Ertesi gün de Zwei: The Arges Adventure çıkıyor. Eski bir Falcom RPG'si bu da, PC için yeniden yapmışlar. Ys ve The Legend of Heroes ekibi diyeyim. Oynamamıştım hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

her sene oyun stüdyoları 150-200 kişi çalıştırıp, 50 tane aaa çıkarıcaklarına 30-40 kişi aa oyun yapsınlar, aptal gibi milyon dolarları dökmesinler çöpe, ağlamasınlar. Kocaman open world oyun yapıyolar içi boş, sonra diyo bu kadar adam çalıştı, siktir git mk. bi sik koymamışın oyuna, aa yap 30-40 kişi daha iyidir mk. 9 saat 10 saat olsun, ama gidip yok tavuk kovala yok komşunun bahçesine çıyan girdi falan fişman boş yan görevlerle oyunun süresini uzatmaya calısıyolar, Kozmatik satsınlar, parası olan alsın, ama yok oyun içi avantajdı yok random bişey düşmesiydi, gaming trend oldu diye nası daha çok sağarız diye milleti kafayı ona patlıyolar, azıcık oyuna patlasalar o kafayı daha iyi olcak. Sanki yeni motor geliştiriyolar her oyunu yaparken, hepsi hazır mk.
Sosyal ağlarda paylaş

GONDARCENGIZ said:

her sene oyun stüdyoları 150-200 kişi çalıştırıp, 50 tane aaa çıkarıcaklarına 30-40 kişi aa oyun yapsınlar, aptal gibi milyon dolarları dökmesinler çöpe, ağlamasınlar. Kocaman open world oyun yapıyolar içi boş, sonra diyo bu kadar adam çalıştı, siktir git mk. bi sik koymamışın oyuna, aa yap 30-40 kişi daha iyidir mk. 9 saat 10 saat olsun, ama gidip yok tavuk kovala yok komşunun bahçesine çıyan girdi falan fişman boş yan görevlerle oyunun süresini uzatmaya calısıyolar, Kozmatik satsınlar, parası olan alsın, ama yok oyun içi avantajdı yok random bişey düşmesiydi, gaming trend oldu diye nası daha çok sağarız diye milleti kafayı ona patlıyolar, azıcık oyuna patlasalar o kafayı daha iyi olcak. Sanki yeni motor geliştiriyolar her oyunu yaparken, hepsi hazır mk.

benim bildigim kadari ile, oyun studyolari programcilari sezonluk irgat gibi calistirip, oyun release oldugu gun cogunu kovuyomus skdlafj

bunlarin release zamanlarini takip eden diger firmalarda aciga cikan programcilara cullaniyolarmis aralarindan iyileri kapmak icin.

yalin kod'da bundan bahsetmislerdi. 1-2 yerde daha okumustum. yani 200 kisilik istihdam saglayip, onlari beslemiyolar.

kapitalizmin gugumleri kalayli.
Sosyal ağlarda paylaş

avrupa da kan alırlar abi öyle bişi olsa

süreli sözleşme yapıyordur. Veya programming kısmını taşere ediyordur, taşeron firma ile ona göre anlaşıyordur.

Yazılımcı adam dedigin gibi bir iste calismaz zaten, yazılmcı dediğin en şımarık çalışan tipi :) gider başka alana kayar direk.
Sosyal ağlarda paylaş

extra credit hep bu isin yanlis tarafindaydi. her seyin yanlis tarafinda oldugu gibi.

ole bisi deil oyun yapma isi. sole diyim cok net size hic bi o kocaman iopen world oyunlarin vanilla wowun ceyregi manpower almiyo devolopment acisindan.

hıkaye bunlar. hıcte o le artık grafıkler daha ıyı cok dfaha calısması gerekıyo artıstlerın dıye bısı yok.
sole dıyım ghostrecon wıldlands etrafta buluna 3-5 bına ve mıssıon alanları dısında 3 kısını ypaıtğı bır harıta.

zaman alan estesıze etmek ve detay eklemek, high fidelity grafikler ve büyük alanlar değil.

oyunlar içi boş photo scan haritalara dönüştükce aksine ucuzluyo, mocaple cekildikce ucuzluyo.
o dıbımızı dusuren last of us uncharted karakter anımasyonları falan aslında hand keyed anımasyonlardan daha ucuza gelıyo baya daha ucuza gelıyo hemde.

daha pahalı deıl oyun yapmak. yalan o.

catostropıc losses falan demıs bıde vıdeoda. oyun olmıyan oyunlar batmıyo. ıyı oyunlar para kazanıyo. bu kadar basıt acalım bakalım.

biz müşteriler olarak kimsenin kötü oyun yapma hatasını karsılamak değiliz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...