Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

zamanında xcom2 için 2k ya mail atmıştım şöyle dönmüşlerdi :p

Thank you for letting us know about the pricing on Steam in different regions.

Our Production Team is aware of the issue but unfortunately at this point in time there is nothing we, as distributor of the game, can do to influence Steam pricing directly.

We apologize for any frustration the pricing has caused but hope you will still enjoy the game.

With Regards,
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

En büyük sıkıntı aral yüzünden tr fiyatının tavan olması, yoksa bu yeni firmayı zaten microtransactionlı amiral gemileri hariç de publishing yapabilmek için açıyorlar. Hani istediğin kadar konsolize oyun yap rpgye lootbox koyarsan iki elin parmakları kadar satarsın anca.

bu yoruma nasıl ulastın
Sosyal ağlarda paylaş

star wars başlığında online oyuna 16k dolar harcayan adamı okuduktan sonra merak ettim millet gerçekten ne kadar para harcıyor bu firmalar ne kadar para kazanıyordur diye.

5 yaşındaki yegenimden ögrendigim war robots isimli oyuna eleman tahmini 7500 dolar harcamış.
https://warrobotsu.blogspot.com.tr/2017/12/whales-and-whaling-true-cost-of-war.html

yorumlarda 6 yaşındaki bir çocuk da böyle hayvan gibi para harcayıp baya iyi bir ortalama kazanmış. oyun başlayınca böyle intihar komandosu gibi ileri dalıyor indirebildigini indiriyor demiş millet.

daha büyük rakamlara gelirsek:

https://www.reddit.com/r/sadcringe/comments/7kdh1u/idiot_spends_16k_on_mobile_game/

burdaki yorumlarda bir elemanın dedigine göre mimarlık sahibi bir vatandaş oyuna 70bin dolar harcamış. sadece bu kişinin guildinden gelen para 240k dolar olduğunu sanıyorum diyor (bu yorum ortalarda falan)

daha da saçma mevzu para verilmez ise üst düzey bir update'in tamamlanma süresi 400 gün civarıymış.

whale diye adlandırılmış bu kişiler sen bu tarz mevzularla 100 kişinin protestosunu yesen bile böyle bir kişi o açığı kapatıyor direkt.
Sosyal ağlarda paylaş

o bakımdan haklısın ama genelde firmalar kötüye kullanmaya veya para harcatmaya kaydığı zaman sıkıntı oluyor.

hearthstone güzel bir örnek mesela sadece oyunu oynayarak makul bir sürede iyi bir el yapabiliyorsun. hem bazı bakımlardan keyifli de yavaş yavaş biriktirmek.

war robots un forumlarına baktım mesela biraz adamlar önceden olan harita seçimini kaldırmışlar yerine paralı olan hangar seçimi gelmiş istedigin haritaya uygun hangar seç diye. veya darth vader i açmak için 50 saat oynamak gibin. 400 gün update bekleme mevzusuna inanmak istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

valla hearthstone benim için yeterli. hergün birkaç el oynuyorum birikiyor kart-dust falan perfect deckler kuramıyor olsam da gayet giderli şeyler çıkıyor. gold kartlarımı kırsam istediğimi de kurarım. burda kıstas yeni giren oyuncunun direkt diğer oyuncularla kafa kafa gelmesi değil, para harcamayan birisinin para harcana göre durumu. hiçbir zaman ya para vermediğim sürece şunu hayatta alamam ruh haline girmedim oyunda.

önceki dedigim oyunu yeğen için oynayayım biraz robot açayım dedim baya "olanaksız" para harcamadan açmak kutuları açıp random puzzle parçaları geliyor bu parçaları 10000 e falan tamamlamak gerek o durumda yani.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte şimdi sıçtık;

http://oyungezer.com.tr/haber/51942-turkiye-de-dijital-oyunlara-zam-gelebilir

Türkiye'de Dijital Oyunlara Zam Gelebilir!

TWEET
Maalesef 2018'de biz oyuncuları son derece üzecek zam haberleriyle karşılaşma ihtimalimiz çok yüksek. Aslında 26 Kasım'da Meclis'ten geçen torba yasa dahilinde bir süredir gündemde olan bir konuydu bu. 5 Aralık'ta Resmi Gazete'de yayınlanan değişikliklere göre KDV kanununa aşağıdaki cümle eklenmişti:

"Türkiye’de ikametgâhı, işyeri, kanuni merkezi ve iş merkezi bulunmayanlar tarafından katma değer vergisi mükellefi olmayan gerçek kişilere elektronik ortamda sunulan hizmetlere ilişkin katma değer vergisi, bu hizmeti sunanlar tarafından beyan edilip ödenir. Maliye Bakanlığı elektronik ortamda sunulan hizmetlerin kapsamı ile uygulamaya ilişkin usul ve esasları belirlemeye yetkilidir."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...