Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

On 03.02.2023 at 10:30, Sam dedi ki:

bakalım “1000 liraya oyun alıyorduk” dememiz kaç yıl sürecek bu sefer. gerçi önce gelirlerin onu alabilecek noktaya çıkması lazım…

sadece gamepass da varsa oynayabileceğimiz bir döneme girdik. gamepass fiyatları artınca nolcak hiç bilmiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
On 03.02.2023 at 17:37, knox dedi ki:

sadece gamepass da varsa oynayabileceğimiz bir döneme girdik. gamepass fiyatları artınca nolcak hiç bilmiyorum.

585TL'ye 3 yıllık Game Pass Ultimate aldık bunun için.

Fit kız gibi korsanları istesem de kullanamam ben, bilgisayar önemli bilgi dolu.

Sosyal ağlarda paylaş

On 03.02.2023 at 18:55, Xenocide dedi ki:

dün rdr2'yi indirimde görünce alim lan bari bi kere arkadaşın hesabıyla yarısına kadar oynamıştım, şimdi tam oynarım dedim. aldım 90 tl'ye, 3 saat sonra 1000 tl oldu shgsd

best deal ever

ahaahah hayvan gibi güldüm şuna ya ahahah

Sosyal ağlarda paylaş

2 sene öncenin 300 ü alım gücü olarak şimdiki 700 e göre daha pahalıydı ya . day 1 için iyi fiyat bence 37 dolar. rdr nin 5 yıl sanra 1000 lira olması hiç iyi değil tabi ama o istisna sayılır. ve alternatif pazarlarda ucuza var hala.

Sosyal ağlarda paylaş

On 03.02.2023 at 17:37, knox dedi ki:

valla ben de gerge gibi 3 yıllık aldım, bitince düşünürüm artık.

mhr mesela çok sarmasına rağmen sunbreak almam bu fiyatlarda. 2000'lerin başına geri döneceğiz maalesef. ülkede satışlar durunca artık düşünürler neden.

Sosyal ağlarda paylaş

düşünmeyecekler abi, sÜRümDEn K@zANaLım sizin aklınıza geliyosa pazar araştırmasına 53674u72 milyon harcayan cuckstar'ın da aklına geliyodur merak etmeyin

oto fiyat koyup geçen indie'ler düşünür belki x region'da niye bu kadar az satmışız diye.

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

soruyu anlamadım ama hogwarts her türlü çöp oyun olduğundan vaktine yazık. lol.

@Sam abi ülkede satışlar düşünce düşünmesi gereken kısım neresi? oyunları yapan firmalar mı? yoksa hükümet mi 😄

bugün 60 euroluk oyunu 20 eurodan bile satışa sunsa ülkemizde deli para ediyor ondan soruyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

03.02.2023 at 20:22 tarihinde, Cokomantis dedi ki:

düşünmeyecekler abi, sÜRümDEn K@zANaLım sizin aklınıza geliyosa pazar araştırmasına 53674u72 milyon harcayan cuckstar'ın da aklına geliyodur merak etmeyin

oto fiyat koyup geçen indie'ler düşünür belki x region'da niye bu kadar az satmışız diye.

rockstar için özel söylemedim, genel düşünen düşünür 23751276 tane şirket var fiyatını beşe ona katlayan.  bunlar türkiye'de hatırı sayılır miktarda satıyordur, önceden düşünecek kadar departmanları olmayan şirketler sonradan oturur düşünür. bazı örnekler yaşandı, fiyatları sonradan düşen de oldu.

03.02.2023 at 20:39 tarihinde, knox dedi ki:

soruyu anlamadım ama hogwarts her türlü çöp oyun olduğundan vaktine yazık. lol.

@Sam abi ülkede satışlar düşünce düşünmesi gereken kısım neresi? oyunları yapan firmalar mı? yoksa hükümet mi 😄

bugün 60 euroluk oyunu 20 eurodan bile satışa sunsa ülkemizde deli para ediyor ondan soruyorum.

hükümet nesini düşünsün abi, kdv mi ödüyor gaben? hükümeti savunmuyorum da steam'de vatandaş oyun alınca devlete bir hayrı yok, tamamen paradox gibi yönetiyorsan ülkeyi hatta çat çat yasaklıyorsun çin gibi lol. zerre sallamazlar. kim para kazanıyorsa o sallar aklı başındaysa. bu adamlar gold master kopyasından 10000 tane daha satacak mı satmayacak mı mesele o. satamadıklarında onların bütçesine oluyor olan.

Sosyal ağlarda paylaş

biz bari mevcut kutuphaneye giriselim dedik, alip indirip ekleyip oynamadigim ne varsa oynuyorum. kingdoms of amalur bitirdim gecen gun mesela. kutuphanede aaa oyun bile bir yigin var oynamadigim ya da bir iki saat bakip biraktigim. eldekileri oynamaya omur yetmez belki.

default acilan store sayfasini da library olarak ayarladim. gratis indirim gunu sendromu yasamiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Gallant, 03.02.2023 13:10 tarihinde dedi ki:

Fiyat artislarinin onemli sebebi Steam in recommended price conversion rate inin eskiden cok dusuk olmasi ve bu yuzden sistemin abuse edilmesinden kaynaklaniyor. Steam conversion rate i gecen sene guncelledi https://steamdb.info/blog/valve-price-matrix-2022-update/ - Kendisi default %400 cakmis. Ama guncel kura gore yine steam in 1 dolari 8 ile 11 tl arasinda bisiye denk geliyor. 2023 te bu kuru tekrar yenileyecek. Burada recommend in ustune acayip fiyat cakanlar problemli.

Yabancilari icin ucuz oyun alma sistemi soyle calisiyor. Tr account u aliyorlar yada VPN le kendileri aciyor. Odemeye gelince parayi gift card ile ekliyorlar. Bu sayede kredi karti kisitlamasini asmis oluyorsun (gerci kredi karti kisitlamasi yok steam de). Ip kisitlamasi hem Steam Deck hemde seyahat edenlerden dolayi Steam in tercih ettigi bir yontem degil. Ayrica VPN le asabiliyorsun.

Steam in yapmasi gereken Tr account a Tr kredi yada banka karti ile odeme kisitlamasi koyup, gift card la yapilan eklemelerde Tr telefon numarasina onay kodu yollamak.

O tr telefon sms da aşılır yurtdışından zor birşey değil. Bir sürü tr hatta sms servisi veren site var hali hazırda.

Yapacakları şey tr de gift ile top-up yapmayı kapatıyorum diyeceklerdi. Zaten kredi kartı, banka havalesi, telefon hattın üzerinden ödeme vs bir sürü seçeneği var.Asıl sorun gift de değil, türkiyeden dışarıya virtual credit card hizmeti veren kişiler var steam gibi platformlar için. Eninde sonunda iş yine, en azından tr accountlar için ip locationu kontrol etmekte bitiyor. Tr accountu olan birine yurtdışı ip den girişine izin vermeyeceksin - sadece tr ve arg region için yapılacak bu. Ha adam yurtdışından tr ye tatile gelir. Al sana 1 aylık tr access, yılda max 1 kere verirsin, o da sadece tr ip'den girdiği sürece. O sene içinde bir daha mi geldi, sittiri çekersin zaten o durumda kaç kişi olacak. Sürekli buraya yerleşmeye gelenden de, verify edebileceğin 2 belge istersin olur biter. Ayrıca o vpn kullananlar da geçmiş login loglarından kabak gibi ortaya çıkar. Madem local fiyatlandırma getirdin şu önlemi de al bir zahmet, işin buraya geleceği belliydi zaten.

Firmalar, steamdeki tr-dolar kurunun gerçekten çok düşük olduğunun zaten uzun zamandır farkındaydılar. Şimdi kendi oyunlarımızda kuru yükseltsek bu fakirler hiç oyun almaz, zaten kazancımızın çok ufak bir kısımını oluşturuyorlar diyip dokunmuyorlardı bayadır.  Steamin gevşekliği yüzünden bu key satan sitelerin ve reddittekilerin çoğu  burdan ve arjantinden çok yüklü alışveriş yaptılar, oyun firmaları da noluyor lan diyince iş buraya geldi. Rockstar shop da 430tl olan rdr 2 steam de 1100tl oldu, epic de 200 küsür halen sanırım. Muhtemelen steam bu alışveriş kısmını düzeltmedikçe böyle saçma sapan fiyatlar kalıcı hale gelecek. Çoğu büyük firmanın kendi satış platformu var zaten, oraya yönlendirmek isteyeceklerdir burada fiyatları yüksek tutup.

Dark_Soul tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...