Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

before - after foto #2

AthleT

Öne çıkan mesajlar

RamsesII said:

Dohtora gitmeyi düşündün mü şenko

hangi doktora ne diye gidecem?
dahiliye'ye bende göbek var diye gidersem dalga geçer üstüne sokarlar kolonoskopiyi heralde.

yağ oranımı bilmiyorum, onu bi ölçtürcem. gerçi spor salonundaki o alet ne kadar doğru ölçüyordur bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Theridone said:

senko said:

Abi benim sıkıntım yağ oranını düşüremiyorum vücudun, 73 Kilo 1.80 boy var, bakınca normal görünümlü bir insan olmam lazım ama kocaman bir göbek var.
Koşu fln da işe yaramıyor gibi hissediyorum artık

Ayi gibi bira iciyorsun da ondan

ayı gibi içiom da ayı gibi koşu/yüzme de var
aldığım kalorinin fazlasını veriyorumdur bir günde.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

RamsesII said:

dahiliye'ye bende göbek var diye gidersem dalga geçer üstüne sokarlar kolonoskopiyi heralde.

yağ oranımı bilmiyorum, onu bi ölçtürcem. gerçi spor salonundaki o alet ne kadar doğru ölçüyordur bilmiyorum.

hormon testi yaptırdın mı, bi onlara baktır istersen?
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

senko said:

RamsesII said:

Özellikle hangi hormonlara baktırmak lazım biliyor musun?
Sosyal ağlarda paylaş

doktora gitsene abi kalıcı bir durum varsa. kim neden gülsün sana. kan vermeni isteyip, değerlere falan bakarlar büyük ihtimal. hormonel bir şey olması yüksek arkadaşların dediği gibi. eğer doktor her şey ok derse profesyonel antrenöre gider 2-3 ay onu denersin. baktın o da olmadı, anneni babanı ararsın. :)
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

orda yanlış yazmışım biraz
ağırlık kaldırınca yağ yakmassın değil de hızlı yakamazsın diye düzeltelim.

bir ağırlık idmanında ne kadar kalori harcanıyor zaten, ortalama 300 civarlarında değil mi

ben koşarak 600-700 rahat bırakılıyor mesela.

ağırlık idmanı ne kadar harcatıyor bilmiyorum, yüksek ihtimalle koşudan azdır.

ama daha fazla kas grubunu, hem de s.ke s.ke şekile sokuyorsun. o nedenle 80 kilo ağırlık çalışan adam ile 80 kilo koşan adam arasında da net fark oluyor dışardan baktığında. biri lean oluyor, biri fit veya 'adam çalışmış' oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şöyle şimdi, sen koşup yüzüyorsun ama muhtemelen bok gibi besleniyorsun. Alkol, abur cubur, gazlı içecek falan çok tüketiyorsan zaten onlardan faydalı tek bir şey almazken kamyon yüküyle boş kalori alıyorsun. Üstüne günlük makroların falan da tutmuyordur.

Öyle olunca ne oluyor, fücudun ne kas kütlesini geliştirebiliyor (muhtemelen yeterli vitamin ve protein almıyorsundur) ne de yağları yakabiliyor efektif olarak (insülin direnci vs. oluşmuştur kesin sende).

Buna da literatürde skinny fat deniyor işte.

Ben de aynı bokun soyuyum; 1.91 boyum var 82 kiloyum. Vücudum yağlı, ha bende göbek falan kalmadı son zamanlarda ama yağ tabakası var işte sabit. Geçen myfitnesspal kurdum, ne yediysem tek tek girdim 2 hafta boyunca; makrolarımı tutturamıyormuşum ve kamyon yüküyle işe yaramaz yağ yiyormuşum.

Skinny fat olmaktan kurtulmak için bir sürü tarif var nette. Benim en çok hoşuma giden hemen yağ yakayım, lean olayım diye kasmak yerine kas kütlesini arttırmaya yönelik egzersizlerin yanı sıra adam gibi bir diyet programına geçmek oldu (abur cuburları bırakıp adam gibi beslenmek).

Edit: O dediğim olayın hoşuma gitmesinin nedeni de, zaten yaz bitti, kimse vücudumdaki yağları görmeyecek sdf. Şu an vücudum yeterince kaslı değilken ve anca hafif ağırlıklar kaldırabiliyorken yaktığım yağın muhtemelen 2 katını yakarım kaslı ve güçlüyken sdfk. Sonuçta ne kadar kas o kadar enerji ihtiyacı; ne kadar ağır o kadar enerji ihtiyacı.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

RamsesII said:

senko said:

RamsesII said:

Özellikle hangi hormonlara baktırmak lazım biliyor musun?

Kilo vermede ve almada en yaygın olarak etkileyen hormon tiroid sanırım.

Ayrıca gitmişken testo ve östrojene de baktırabilirsin.
Endokrine gitmeye çalış bölüm olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Abi şöyle şimdi, sen koşup yüzüyorsun ama muhtemelen bok gibi besleniyorsun. Alkol, abur cubur, gazlı içecek falan çok tüketiyorsan zaten onlardan faydalı tek bir şey almazken kamyon yüküyle boş kalori alıyorsun. Üstüne günlük makroların falan da tutmuyordur.

Öyle olunca ne oluyor, fücudun ne kas kütlesini geliştirebiliyor (muhtemelen yeterli vitamin ve protein almıyorsundur) ne de yağları yakabiliyor efektif olarak (insülin direnci vs. oluşmuştur kesin sende).

Buna da literatürde skinny fat deniyor işte.

Ben de aynı bokun soyuyum; 1.91 boyum var 82 kiloyum. Vücudum yağlı, ha bende göbek falan kalmadı son zamanlarda ama yağ tabakası var işte sabit. Geçen myfitnesspal kurdum, ne yediysem tek tek girdim 2 hafta boyunca; makrolarımı tutturamıyormuşum ve kamyon yüküyle işe yaramaz yağ yiyormuşum.

Skinny fat olmaktan kurtulmak için bir sürü tarif var nette. Benim en çok hoşuma giden hemen yağ yakayım, lean olayım diye kasmak yerine kas kütlesini arttırmaya yönelik egzersizlerin yanı sıra adam gibi bir diyet programına geçmek oldu (abur cuburları bırakıp adam gibi beslenmek).

Edit: O dediğim olayın hoşuma gitmesinin nedeni de, zaten yaz bitti, kimse vücudumdaki yağları görmeyecek sdf. Şu an vücudum yeterince kaslı değilken ve anca hafif ağırlıklar kaldırabiliyorken yaktığım yağın muhtemelen 2 katını yakarım kaslı ve güçlüyken sdfk. Sonuçta ne kadar kas o kadar enerji ihtiyacı; ne kadar ağır o kadar enerji ihtiyacı.

ölçtürmedim ama insülin direnci yok bende, veya varlığını hissetmiyorum. bildiğim kadari ile insülin direnci olan insan çabuk acıkır, çabuk yorulur, öğlen uykusu gelir, devamlı yeme ihtiyacı özellikle tatlı ihtiyacı hisseder. bunların hiçbirini göstermiyorum, veya insülin direnci olmasına rağmen hissetmiyorum.

sen hemen yağ yakma tercihinin olmadığını söylemişsin de, bende de tam tersine hemen yağ yakayım isteği var. bel üstü kas yok gibi bişi zaten bende, baldırlar fln da gelişmesin mümkünse daha, 34 beden olmama rağmen basenler sığmıyor :)

skinny fat çabuk nasıl yakılır diye bi araştırayım nette.
Sosyal ağlarda paylaş

Skinny fat'ten en fazla skinny olursun. Yağlarını yakıp çubuk gibi bir şey haline gelirsin. Gerçi çok da kötü bir yöntem değil birçok insan tamamen kendini sıfırlayıp öyle kas inşa ediyor. Ardından da clean bulking yapıyor.

Ben böyle yaptım mesela, 3 sene önce 90 kilo olarak başladım, vere vere geçen sene 70 kiloya kadar indim. Şu an 85 kiloyum, çoğu lean oldu.

Ancak şu anki aklım olsaydı kilo verme dönemimde çok yüksek deficit'le kardiyo yapmak yerine (belki 1000 kcal deficitle 6 gün 30-40 dk kardiyo yapıyordum) sadece lifting ve daha kontrollü 200-300 bir deficitle hareket ederdim.

Bi ara biforaftırımı koyayım buraya.
Sosyal ağlarda paylaş

Saf kardiyo ile diyebilirim, P90, P90x, P90x3 yaptım 2 sene boyunca (totalde 4 circuit yaptım). Bu tip programların liftleri pek lift sayılmayacağı için lifting de yaptım diyemiyorum, bodyweight cardio daya uygun bir tabir olur sanırım.

Dediğim gibi ama, pişmanım. Çok az deficit, lifting ve HIIT yapardım şimdiki kafam olsaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi structural integrity var, yapmayın gözünüzü seveyim.
Mesele kas yapmak, flex edip kız tavlamak değil.
Bak bu 1 sene önce.

http://i.imgur.com/GmneNb2.png

190 santim, 70 kilo bir insan böyle oluyor. Ucubeliğin tanımı şu. Gecekondu vari bir yapı.
Senin söylediğin ve hedeflediğin kilo/boy oranı da aşağı yukarı buna denk geliyor üstüne de şu an göbek var diyorsun. Kas olmasa bile buna benzer bir şey nasıl mutlu edebilir insanı?

Lift yapmadan sonuç bundan fazla olamaz. Çünkü lift structural integrity katıyor. Kasların, kemiklerin, sinir sistemin olması gerekene, genetik olarak sana miras kalan orijinal haline geliyor.

Yoga yap, calisthenic yap, lifting yap ama kardiyo yapma. Kardiyo pişmanlıktır. Lifting ile yağ eritmek düzgün formla düzgün hareketleri (bilhassa squat ve deadlift) yaparsan sandığından çok daha kolay oluyor bu arada.

O fotoğraftan sonra, 6 aylık progress olmalı bu:

http://i.imgur.com/BkZUTIt.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Abi structural integrity var, yapmayın gözünüzü seveyim.
Mesele kas yapmak, flex edip kız tavlamak değil.
Bak bu 1 sene önce.

http://i.imgur.com/GmneNb2.png

190 santim, 70 kilo bir insan böyle oluyor. Ucubeliğin tanımı şu. Gecekondu vari bir yapı.
Senin söylediğin ve hedeflediğin kilo/boy oranı da aşağı yukarı buna denk geliyor üstüne de şu an göbek var diyorsun. Kas olmasa bile buna benzer bir şey nasıl mutlu edebilir insanı?

Lift yapmadan sonuç bundan fazla olamaz. Çünkü lift structural integrity katıyor. Kasların, kemiklerin, sinir sistemin olması gerekene, genetik olarak sana miras kalan orijinal haline geliyor.

Yoga yap, calisthenic yap, lifting yap ama kardiyo yapma. Kardiyo pişmanlıktır. Lifting ile yağ eritmek düzgün formla düzgün hareketleri (bilhassa squat ve deadlift) yaparsan sandığından çok daha kolay oluyor bu arada.

O fotoğraftan sonra, 6 aylık progress olmalı bu:

http://i.imgur.com/BkZUTIt.jpg

gögüs kıllarımı cıkarırsak benim vücüt'ta hemen hemen seninle aynı :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...