Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gravity (2013)

progamer

Öne çıkan mesajlar

Holy said:

Yahu tek oyuncu ile film çekiyorsun, bir de o ölecek mi acaba diye gerilim vermeye uğraşıyorsun.

Lan ölmeyecek işte, neye bu çaba?

Görsel efekt dışında hiç bir bok yok. Yönetmenin canı bilgisayarda uzay simülasyonu yapmak istemiş, böyle bir şey çekmiş işte. Biz de salak gibi gidip para verdik mesela.

tek oyuncu ne alaka onu çözemedim henüz, çözsem metnin devamına geçicem ama...
Sosyal ağlarda paylaş

Filmde güzel 3 yan vardı: 1- Görsellik şahane. Efektler ve manzara bayağı iyiydi, hele imax'te çok tat veriyordu. 2- Hele (eğer dublör falan kullanmadıysa ya da efekt zorlamadılarsa) o yaşta Sandra Bullock'un bacakları güzeldi. 3- Birkaç tane kritik hata dışında fiziği gerçekçi yansıtmaya çalışmışlar.

Bilimkurgu kısmı esasen kurgu için araç olmuş. Esas olarak gerilim zorlamaya çalışmışlar. Filmde konunun işlenişi bayağı zayıf kalmış, o kadar süreyi dolduramayacaz korkusuyla herşeyi uzattıkça uzatmışlar, ki sanırım film ona rağmen kısaydı. Vermek istedikleri his tam olmamış. Sandra Bullock'un background hikayesi çok yapmacık olmuş, resmen emanet duruyor. Konunun bu kadar pasif olması ve kötü işlenmesi muhtemelen senaristin beceriksizliği.

Ortalama bir film, eğer IMAX şansınız varsa görüntüler, efektler ve belli sahneler için bir kez izlenir, ama böyle aşmış film süper film denecek bir film değil.

Filmi bu kadar övenlerde biraz Avatar sendromu sezinledim, onda da müthiş bir görsellik vardı, bu konuda film mükemmeldi ama sadece görselliğe oynayarak baştan sona çalıntı konu üzerine rezalet kurgu itelemişlerdi, kolayca öyle kandırmışlardı milleti.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaş yuh ne yapmışsınız, iyi ki okumamamışım burayı filme gitmeden. kızardım izlerken buna mı laf edildi bu kadar diye.

sırf uzayda, birbirinin aynı 2-3 mekanda, bir buçuk oyuncuyla adam gerilimi de vermiş, duyguyu da vermiş, heyecanı da vermiş. sesin kullanımı şahane. sonra children of men'i de çektiğini görünce anladım zaten, orada da başarılı uzun sekanslar vardı kopmadan devam eden.

corc için değil belki ama sandra bullock'un kariyerinin en iyi filmi olabilir muhtemelen. gözden düşmüşken kendisini tekrar yörüngeye oturtan (pun intended) bir rol yakalamış, hakkını da vermiş. hayır başına ne geleceğini de bilmiyorduk izlerken, ben şahsen her an herşeyi bekledim. film "aa kurtulur ya nolacak" hissi hiç vermedi. o hissi vermeyen ender filmlerden.

ha 96 metacritic haketmiyor eyvallah ama bayağı sıradışı ve iyi bir film. thor'dan çıktık buna girdik sonra, iyi de yapmışız dedik.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi bir oyuncu evet verebilirdi o performansı ama ortalama oyuncu? şüpheli. sadece tek oyuncuya bu kadar çok yüklenen film çok az. sandra'nın zaten çok aman aman rolleri olmadı, kariyerinin en iyi rolü olabilir dediğim gibi. görmediğim filmleri arasında bunu aşan bir iş çıkardığını sanmıyorum. corç baya kendi klasik rolünü oynamıştı ama.

ve elbette sandra'dan iyi oynayan da olacaktır aynı rolde ama bence rolün hakkını vermiş, efsane olmuş filan demiyorum yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Inanilmaz kotuydu film ya ben de ne umutlarla gitmistim. Oyle plot'taki problemlere falan takilan bi adam degilim, filme gider eglenir cikarim normalde ama bu filmde bildigin "yav hee heee" modundan cikamadim.

Uzayda gecen efektli boktan film. NASA da bu kadar egitimsiz ve beceriksiz insanlari uzaya gonderiyorsa kolay gelsin. "BIR SEYLER YANLIS GITTI DEBRIS GELIYO" olaylarina falan girmiyorum bile. Peh. 3/10.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu film benim hayatımda yaşadığım en iyi sinema deneyimlerinden

manyakmısınız kardeşim.
bu kadar iyi immersion başka hangi filmde var?

senaryosu kısır, zaten ne anlatabilirdi ordan yani, bu kafa senaryo istiosan gider apollo 13 izlersin, hem gerçek hikaye falan.

ama bunun olayı, filmi izler gibi deil de içindeymiş gibi izlemek.
çok güzel detaylar var abi,
film boyunca duyduğumuz her ses, kadının kaskının içinde duydukları
inanılmaz bi gerçeklik katmış bu.
boğuk patlamalar, duyulmayan çarpışmalar vs.
bi ara, hanım bak sağ tarafta auroralar var diyip yanımdakini dürtüp "aaa evet negzel" olduk.
sanki gerçek manzara dimi?
hangi filmde var abi bu?

bu arada not: uzay çöplüğü diye bişi var, saçma sapan debris bırakıolar oralara buda onun felaket teroisi işte.

bide eğitimsiz dediğin hatun,

ağır spo

uzayda board tamir ederken geçirdiği kazada, iss e gidip( adamın yardımıyla ) iss in içinde çıkan yangına rağmen modülü ateşleyip, sonra yakıtı bitince, iniş için gerekli olan sistemi override edip başka bi iss e gidip, ki ordada yangın söndürme tüpüyle navigate etti, onunla dünyaya inmeyi beceremiş.

yani bu beceriksizse biz ölelim
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

ağır spo

uzayda board tamir ederken geçirdiği kazada, iss e gidip( adamın yardımıyla ) iss in içinde çıkan yangına rağmen modülü ateşleyip, sonra yakıtı bitince, iniş için gerekli olan sistemi override edip başka bi iss e gidip, ki ordada yangın söndürme tüpüyle navigate etti, onunla dünyaya inmeyi beceremiş.

arada bütün fizik kurallarının anasını silktiğini atlamışsın panpa
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

öle mi oldu gerçekten?
yani çok dikkat etmedim ona "yedim" resmen ama,
neyi ihlal etti ki?

Immerse olamadim iste ben dikkatimi ceken sacmaliklar yuzunden. Aklima gelen bi kac tanesi

Oksijeninin bitmesini scale edememisler.
Adami tasiyamayan iplerin gidip kadinin kacmaya calistigi pod'u tasiyabilmesi
Yanginin cikmasi absurddu. O kivilcimi falan uyarmiyosa nasa engineering gitsin olsun. 3 modul alev aldiginda geldi uyari resmen lol

Vardi daha da unuttum gitti iste. Boyle seyler yuzunden hic etkilenemedim, keyif alamadim.
Sosyal ağlarda paylaş

Deacon said:

Oksijeninin bitmesini scale edememisler.
Adami tasiyamayan iplerin gidip kadinin kacmaya calistigi pod'u tasiyabilmesi
Yanginin cikmasi absurddu. O kivilcimi falan uyarmiyosa nasa engineering gitsin olsun. 3 modul alev aldiginda geldi uyari resmen lol

Vardi daha da unuttum gitti iste. Boyle seyler yuzunden hic etkilenemedim, keyif alamadim.

Normalde o istasyonların içinde yanıcı madde kullanmıyorlar zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

İstasyonlarda yangın tüpü var mı bilmiyorum. Sadece istasyonların yanıcı maddelerle inşa edilmediklerini biliyorum. Bunun dışında bir iki yerde yangın tüpüyle istediğin yere gitmek mümkün olmayacağını okudum. Hortumun ucundan değil tüpten çıktığı anda bir ivmelenme oluşturacağı ve hortumun sürekli oynaması nedeniyle düzgün bir rotada gitmek imkansız olurmuş.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...