Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Age of Empires II HD Edition

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...
sanssizsansli said:

Aceace said:

sanssizsansli said:

age of empiresda en iyi hussarlar da türklerdeydi ama sonraki expansion'da magyar hussarları kale birimi olarak geldi onlar daha iyi versiyonu :p

En iyi hussar demeyelim yav. Scout>Light Cav>Hussar upgradeleri freeydi. O kadar. Mesela Mongol hussarda +%30 hp var ama son armor upgrade yoktu.

Ha son gelen ırkları da dahil edersek magyar huszar diğerlerini dövüyor tabii.

ya en iyi derken işte onları hesap ederek dediydim yoksa birim artısı olarak mongol %30 hp ftw.
ama şey var magyarın kale biriminin hussar olması aslında tekil olarak iyi görünse de gereksiz bi ünite. sırf et istiyo falan tamam güzel hoş da op bi durum gibi hissettirmiyor. hani rakipte de birim maliyeti olarak hussar basacak eko varsa kaleden artı bi ünite çıkarabilmek değişilmez.
ha bak slavların boyarları var onlar güzel.

Öteki konuyu piç etmek istemedim.

Ya Huszar bi tuhaf bi ünite ya. Bak CA'da KTlerle arasında çok fazla yok. Yani CA'da 1 KT mi istersin 2 Huszar mı istersin deseler 2 Huszar'ı isterim. Ama 1 FU Paladin 2 FU Huszar'dan çok daha iyi. CA'da Huszar bas desen, bu sefer 650 taşı kim toplayacak sorunu çıkıyo.

Multi oyunlarda tamamen yalan zaten...

Benim eycofum gelmiş :(
Sosyal ağlarda paylaş

katılıyorum hepsine.
hussar pişmanlıktır.

ha bu arada başlarda dayağı yemiş, geri çekilmiş ve takıma hala katkıda bulunmak istiyorsan oyundaki en iyi birin hussar diyebilirim.

kalanlar alan savaşı yaparken iyi birikmiş bi hussar birliğiyle içlerine ve market yoluna raid düzenliyosun game changer oluyo :p

Azılı BF'cilerin vazgeçilmezi, özellikle canı boğazına gelmiş rush sırasındaysa sıçıp batırmış bir türk ırkı oyuncusunun :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
hdyi bilmem ama normalde ai yüksek zorluk seviyelerinde aegis açarak oynuyor. bol bol para flaan da veriyor normal multi gibi düşünme yani.

orta okuldayken böyle 4-5 hardest i yenen adamlar var ama multide hiçbir şey yapamıyordu tam tersi de benim için geçerliydi multi oynarken yardırırken pc agzıma tükürürdü baya farklı oynamak gerek pc ye karşı.
Sosyal ağlarda paylaş

aoe 4'e dair ne içerik, ne oynanış, ne zaman periyodu, ne de çıkış tarihine dair bilgimiz var.

4 şey biliyoruz. 1.si yapılmakta olduğu, 2.si yapanların arasında Ensemble ve Forgotten Empires stüdyolarının çalışanları olduğu, 3.sü AoE definitive'de yaptıkları gibi gameplay videoları yayınlandıktan kısa süre sonra oyunun kendisinin de yayınlanacağı ve.....

win 10 ve windows store exclusive olacağı :( Benim gibi win7 kullanan adamlar napcak bilmiyom. Ha tabii bir de windows store exclusiveler çok pahalı oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

windows compatble olayını bilmiyorum ama oyun çıktığında officialdan ziyade bir tür crackle voobly tarzı yerlerde online olarak yer bulur kendisine.
yani bilmiyorum bizim gibi plebler bile bunları görüyorken microsoftun bunları görmeyip kör gibi fahiş fiyatlarla rts'yi yeniden canlandıracağını düşünmesi saçma. sicilleri parlak olmadığından korkuyoruz işte.
Sosyal ağlarda paylaş

@cüce

Evet relic yapıyor ama içlerinde FE ve Ensemble'dan adamlar da var. FE expansionları gaayet güzel halletti. Elbette sıfırdan bir oyun yapmak ile 15 yıllık bir oyuna expansion yapmak arasında devasa fark var ama en azından aoe oyuncularının ne beklediğini biliyorlar.

@lopeth
sc2 ile aoe2 ayrı ayrı güzeller abi. marine stutterı da, mangonel/xbow micro da ayrı ayrı güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

benjani said:

Oyun başında duvar çekerseniz 5-6 hardest ı rahat yenersiniz.hep aynı hamleleri yapıyor.

Aynen botlara karşı stratejik duvarlar çekince gelmeleri gecikiyor. Bir de nasıl bu kadar hızlı olabiliyorlar anlamıyorum her şeyi son hız ve vakit kaybetmeden yaptığım halde yine 10-15 asker basmış gelip bitiriyor oyunu sinir krizi geçiyorum. Hiç mantıklı değil.

Botlar bir de akıllı, oyun başı scout ile harraslarsan uyuz olup daha erken Rush atmaya başlıyor.... Campin dibinde bir yerde barack kuruyor camp kuruyor herkesi oraya yığmış oluyor.

Nedir abi şimdi her yere duvar mı çekicem onunla aynı hıza gelene kadar?
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

Aynen botlara karşı stratejik duvarlar çekince gelmeleri gecikiyor. Bir de nasıl bu kadar hızlı olabiliyorlar anlamıyorum her şeyi son hız ve vakit kaybetmeden yaptığım halde yine 10-15 asker basmış gelip bitiriyor oyunu sinir krizi geçiyorum. Hiç mantıklı değil.

görünürlügü all visible yap oyunun başından itibaren bir düşmanı izle hayatın acımasız gerçeklerini göreceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...