Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile (HnS) RPG. #2

reampage

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

-These changes were made to reduce the number of allocated items (for readability), increase their allocation duration (for fairness) and to reduce the visual chaos associated with the timer and allocation name appearing and disappearing (for readability). In our testing it is now much easier to see what items bosses drop and to click the items that are allocated to you.
ne demek isstiyo burda yetemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

magiclerin herkese açık olmasının itemları görmede kolaylık sağlayacağını, sürenin uzatılmasının ninjayı azaltıp daha adaletli loot için olduğunu ve kime düştüğünün yazmamasının da yine itemları görmede kolaylık sağlayacağını söylüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree/AAAAAgQBAAYB5wH_AwADJwaiBu4IsQuqDq0Q8BHVEiAUcRR1FfYXHRfcF-oYTRjbG6obyB0mHcohYCThKLUo2ymlLIUyCTQ1NDg0kzboOnE67T96P_xAoEMxQ2NDnESeU7tVqVcNV5dY9VnzWhpbr16LYEFgiGFSYnljF2NwZKNmnmeAapNsjW1KcU1yqXTxeEl-moE6g3yHKYjtkc6SfZdwl7SYb5rPmy2dxJ65ns2fy6cwqAesqqy6r6Kwc7ZBtzG77b6nv9XAD8AawQfP-NDu0iHSTdRS1e3Xft_v5cXlz-hm7LbvTu_j8fT3Mvej9777Rf2T

Şu build iş yapar mı?

Armor stacklesin, sword kullansın, dual wield - haste gidip bolca critlesin, all resisti yüksek olsun istedim. Blood magic falan var da, mana kullanmak sanki daha avantajlı gibi geldi (tabii oyun mekaniklerini pek bilmiyorum sdf)
Sosyal ağlarda paylaş

o build kesinlikle olmamış, o karakterle cruel'u zor bitirirsin.

önceliğin hp ve dps ağırlıklı gitmek gerek.

http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree/AAAAAgQBAAYDhwR-BS0F-Q6tEdUUdRUgFfAV9hcdGNsdyiFgI_Yk_Si1KNsppSyFLOkwfDIBMgk0kzWGNZI6WDqzOu0-z0CgQ5xHfkpTSn1Nkk7IUUdXl1oaWkhbr2BBYEth62J5Y3BlTWegbBZwcnRBdO108XfXelN6738rg72D24TZhxmHdo19mSubJpstnaqeuaOKqKeqf6q4q8Ws6q4Mshm2QbnNvYG95r6nwA_Bi8HYznHPetDu0k3TftP81QDVHNXt3Q3d59_v5ojnVO2D7g7vTu_j7_D3o_lj_Ev8xQ==

gibi

bende buna benzer bir şey kasıyorum, ağır dw dps + high block + lots of hp
Sosyal ağlarda paylaş

Alıntı

deadwoll said:

http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree/AAAAAgQBAAYB5wH_AwADJwaiBu4IsQuqDq0Q8BHVEiAUcRR1FfYXHRfcF-oYTRjbG6obyB0mHcohYCThKLUo2ymlLIUyCTQ1NDg0kzboOnE67T96P_xAoEMxQ2NDnESeU7tVqVcNV5dY9VnzWhpbr16LYEFgiGFSYnljF2NwZKNmnmeAapNsjW1KcU1yqXTxeEl-moE6g3yHKYjtkc6SfZdwl7SYb5rPmy2dxJ65ns2fy6cwqAesqqy6r6Kwc7ZBtzG77b6nv9XAD8AawQfP-NDu0iHSTdRS1e3Xft_v5cXlz-hm7LbvTu_j8fT3Mvej9777Rf2T

Şu build iş yapar mı?

Armor stacklesin, sword kullansın, dual wield - haste gidip bolca critlesin, all resisti yüksek olsun istedim. Blood magic falan var da, mana kullanmak sanki daha avantajlı gibi geldi (tabii oyun mekaniklerini pek bilmiyorum sdf)

HP yetersizliğinden kalp krizi geçirir bu char merciless'te korkudan :)

Tavsiyem sword master gidene kadar, genel one-handed/duel wield gidip, yanlarına life node'larını es geçmemen. Böylece oyun içinde düşebilecek dagger/mace/axe itemları da kaçırmamış olursun. Ayrıca Merciless'te oyun tamamen survival>dps şeklinde. Blood magic'i bence her melee kesinlikle almalı. Aura eksikliği çekiliyor ama mana derdi ile uğraşılmıyor, mis gibi. Tabii bunun için gerekli life+life regen node'ları alınmalı.

Melee oyuncular için bir tavsiyem daha; resolute techinque süper bir icat. Kullanın, kullandırın. Bunu seçerek crit abanma derdinden de kurtuluyorsunuz. Çünkü crit'e ihtiyacınız olmuyor. Hit %100 olduğundan rakamsal olarak dps de canavarlaşıyor.

Benim Templar (lvl63), Heavy Strike 6800 dps'te şu an. Aoe (Leap Slam, Sweep) ise 3000 civarı. Crit'e ihtiyaç yok görüldüğü üzere. Hem de dps arttırıcı aura (Added Cold Damage, Haste gibi) falan kullanamıyorum Blood Magic'ten dolayı.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree/AAAAAgIBAdECcQSzBS0ILgx9DjwOrRB_FCAUTRRxFm8Y2xkuGYUZjho4HRQhYCP2JKon7Si1KaUyCTKJNZI26TpSQKBBqkOcSn1OyFBHUFBUSVWpVcZWBFb6V-JYY1nzWkhbr18_YEtgiGFSY6dmnmegZ71yqXTtdPF35XrvfNmGYId2jM-PRpAKkFWXtJuNm6GeuaIAokCnCKcwp4Ssqqy6r-u4k7ndwBrEosaextjPZdDQ037Uj90N3Ubfv-Nq51LsOO2D7g7ub-8O707v8PAf8i_z3fT49kj3Mvjr-tL8TvzF

Build şu.

LA'nın yanında life gain on hit, faster attacks, LMP takılı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu da benim geldiğim hali.

http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree/AAAAAgIAAdEFLQguDjwOrRQgFHEYkRjbGS4ZjiFgJ-0otSmlMn41kjboNuk6UjqzQKBBqkOcRmlKfU7IUEdQUFRJValWBFb6WGNYr1nzW69fP2BLYIhhUmaeZ6BuqnKpdO108XgNeu982YZgh3aMz5AKkFWXtJuNnrmiQKcwqW6sqqy6r-u18rndwBrEFcSixPbG2NN-1I_dDd-_42rnUu2D7g7vDu9O8i_0-PZI9zL46_rS_MU=
Sosyal ağlarda paylaş

Build konusunda çok bir şey diyemem (Ranger çok oynamadım, ukalalık olmasın) ama Life on Hit'e çok ihtiyacın yoksa oraya Weapon Elemental Damage gem'i süper olur. Hatta 5 Linkli (GGGRRR) bir item (hele güzel dpsli bir bow) bulursan daha güzel olur.

LA+(Faster Attacks+GMP+Weapon Elemantal Damage+Add Fire Damage). Şöyle olsa sanki LA'nın damage'i bayağı bir yükselir.

Tabii ranger konusunda tecrübeli birileri tavsiye verse daha da iyi olur :)
Sosyal ağlarda paylaş

5 link takılıcan bir kere. Weapon Elemental Dmg kafadan dps'i iki katına çıkarır direk şart.

LA - Weapon Ele Dmg - Chain - LMP - Life on Hit

takılıyodum ben oyuna ara vermeden önce.

Chain baya dmg'i düşürür ama garanti en az 3 vuruyosun. Şöyle düşün 700 dps yazar LA'de ama 700 X 3 LMPden geliyo. Hepsi iki kere de chain ediyo. Yani 700 X 3 X 2. Bir de LA'nın default sekmesi var zaten. 2 kere LA attın mı LoH ile HP'yi fullarsın zaten bu kombinasyonda. LA dmg'ı her zaman düşük olur ama passive nodelardan weapon ele dmg ve en önemlisi Static Shock aldığında (Dmg'ı %140 filan arttırır) daha iyi aoe skilli yok oyunda.

GMP koyma LMP'ye kıyasla dmg'ı saçma düşürür ve LA'nın mekaniklerinde gerek yok zaten.

Chain dmg'ı çok düşürüyor diyosan Faster Attacks ile değiştir.

Chain kullanıcaksan Conductivity Curse'u eğer chain kullanmayacaksan Projectile Weakness curse.

6 Link gelirse de Faster Attacks eklersin yukardakilere.

Ek olarak bunların yanında BM gidiyosan Wrath, Anger ve Grace koyucaksın direk. Wrath ve Anger açıkken Weapon Ele Dmg koyduğun anda DPS 2 katına fırlıyor bu yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

ben %12 LA %13 LMP faster attacks wed life leech kullanıyorum.

buffla birlikte 2500 civarı bi LA damage im var. fakat emin değilim chaine geçip geçmeme konusunda. %8 bi chainim var 6 link olsa düşünmeden geçicem ama chaini takmak için neyi feda edicem bilmiyorum. bi de magic moblarda düşük dps ile loh e umut bağlayabileceğimden emin değilim. çünkü instant recover olmuyo biliyosunuz en azından yüksek damage ile magic mobları daha hızlı öldürüyorum.

benim tek düşündüğüm nokta level 78-79 white craftlıyorum pure evasion itemlarla birlikte grace buffıyla 9k gibi bir armorum oluyo. ama fiziksel damage aldığım nokta çok az. resistlerde de hemen hemen capim. yani bişeyleri fazla yapıyorum ama dengelemek çok zor. keşke eva yerine life falan rollese itemler.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

cruel de zorlanmak normalmi? bazen zönk diye ölüyorum. Normal değilse, statlarımı defansımı felan paylaşacağım :P

degil pek. Gear in kotudur muhtemelen.
Takildigin yerdeki moblara dikkat et. Lightning vuruyorlarsa onu caple mesela. hp i artiran seyler tak hep

Ps: tabi level in kac onu sormak lazim. mlevel in bir 5 lvl ustunde olursan daha rahat oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada karakter marauder, pasifleride bir tane rehbere göre yapıyorum. Eksikliğini hisssettiğim şeyleri ilk açıyorum. Gerçi şimdi 1-2 puanı resistler için farklı şekilde harcayacağım.

dediğiniz gibi gear geri kalmış durumda. cruel act 3 deyim, cruel act1 itemları üstümde. Hani birşeyde düşmüyorki kullanayım. Act2 bile zorluyoduda, bir tane silah düştü, o silahdada saldırı hızı bonusu vardı, onun sayesinde act2 yi bitirebildim :P

? bu okçular chaos mu vuruyor? chaos resistim -%20
? zindanlarda bi bonus varmı? hani kolay farmlanan bir yermi tercih edilmeli, yoksa zindanlar daha iyi mi?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cruel 7.5% of level progress lost −20% Elemental and Chaos resistance
Merciless 15.0% of level progress lost −60% Elemental and Chaos resistance

Mobların üstünde ne vurdugu yazıyor. Chaos olanlarda Dealing Chaos Damage yazıyo, fire da cast firestorm gibi gibi yazıyor.
Farm yapmak istiyosn act1 de ledge, act 2 fellshire, act3 fire resist abanip docks. Ledge de uniq boss var false god bla bla diye lighting vuruyor resist yoksa yamultma ihtimali yüksek
Sosyal ağlarda paylaş

ooooo -%60 mı. sonrakini bitirmem imkansız olacak yani :D. Okçularda hiç birşey yazmıyor, bazılarında poi. felan yazıyorda ondan şeetdim. Deliyorlar resmen. Birde diken gibi birşey atan sürüngenler.

Aslında lvl için farm, isteyerek yaptığım birşey değil. Anladığım kadarıyla mecburum, o yüzden yapmalıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...