Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile (HnS) RPG. #2

reampage

Öne çıkan mesajlar

milleti neden sinir etmek istiyorsun anlamadim ama bol melee li partyde moblara projectile weakness atabilirsin mesela bilmem keyif alır mısın.

Onun disinda oyun basi icin crit/CI buildlerinin cok gear dependent olmasi yuzunden uzak durman iyi olur.
Muhtemelen Marauder en kolayi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

rehberleri yeni okuyorum. Sınıfın ne kadar önemi var bilmiyorum. Az önce okudğum bir şeyde sanki sınıf olayı önemsizmiş gibi bir izlenim edindim.

Milleti sinir etme felan derken, işin pvp kısmı için yazdım. Hani oyun hakkında en ufak bir fikrim olmadığının tekrar altını çizeyim. Pvp olduğundan bile emin değildim o derece. Twitch de sürekli altda görüyordum, oyunu biraz araştırınca insanların beğendiğini gördüm. Bende indirmeye başladım.

MMo lardan bazı sınıflara uyuz olduğum için önden o soruyu araştırmadan sormuş oldum. iyi oynayanın fark yaratabileceği şeyleri severim :D. (uyuz olduğum derken, iyi oynayan ile normal oynayan arasındaki farkın pek olmadığı sınıflardan bahsediyorum. Ne bileyim kimisi saldırır rage toplar, sonra skill açıldığında basar rakip ölür... bu gibi şeylerden pek hazzetmiyorum. Orta seviye bir oyuncu ile iyi bir oyuncu arasındaki fark ortaya çıksın isterim. En azından kendimle rekabet içinde olurum =))

Sorduğum soru bu oyun için komik olduysa kusura bakma. Cevaplar gecikir ihtimaline karşı önden sormuş bulundum.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda pek yetenekle alakalı bir durum yok Ama akıl fazlasıyla gerekli, buildi iyi oluşturmak için gerek gear gerek skill sistemi için. Gerisi buildine uygun gearı şans ile düşürmek yada orblarla craftlamak.

H%s da nasıl bir oyunculuk yeteneğinden faydalanmayı bekliyorsun yada mümkün olabileceğini düşünüyorsun ki ? :P Gereken yerde kite yapma yada aura değiştirmeyi yetenek gerektirir olarak düşünürsek ayrı.

Zorlayıcı ama sonunda oldukça güçlü olabilen bir sınıf/build istiyorsan dagger shadow buildlerini incele, ama hem gemleri toparlamak için biraz önceden oynamış olman gerekicek hemde iyi gear gerektiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sececegin class onemi tabi ki var skill tree ye bagli olarak. Ama su class melee su class caster falan gibi birsey yok. Kullanacagin skill ler itemlara takacagin gemlerden geldigi icin gidip witch le melee oynayabilirsin ornegin.

Oyunda pvp yok gibi birsey su an icin. Cok fazla insan ugrasmiyor. Balance falan yok hicbir zamanda olmayacak zaten. Oyle sıkılınca girmelik bonus birsey yani pvp. Low level pvp var o daha zevkli 28 level cap i oluyor. Onunla ugrasanlar var yine nispeten.

Oyun Pve oyunu diablo gibi oynadiysan eger. Skill isteyen bir oyun degil yani. Mouse spamliyorsun. Olay build yapmak efektif olmak vs.
Sosyal ağlarda paylaş

evet araştırınca öyle olduğnu anladım. Diablo biraz oynamıştım.Fakat sene olmuş 2013 birşeyler değişmiştir, mmo tadında olmuştur umuduyla şeetdim ama hevesim biraz kursağımda kaldı. Lvl 12 mi 13 mü ne oldu karakter. Hevesim kırılınca youtube a sarıldım. Videolara felan bakıyorum halen. Bana hitap etmediğini düşünmeye başladım.

ilginiz için teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

milleti neden sinir etmek istiyorsun anlamadim ama bol melee li partyde moblara projectile weakness atabilirsin mesela bilmem keyif alır mısın.

Onun disinda oyun basi icin crit/CI buildlerinin cok gear dependent olmasi yuzunden uzak durman iyi olur.

Itemi yoksa marauder en sıkıntılı karakter,mercilesste ve maplerde çoooook sefer ölücek. Sinir olucak oyundan soğucak eheh.
ama bir kez item dizdimi bildiğin juggernaut oluyor karakter facerollerin allahı.
Ki bu buff gelmeden önceki izlenimlerim.. Buff bi gelsin dahada güzelleşicek.
Ki duelist tree buff yiyince benim builde de yarıcak mesela epey bir SP ordaydı.

ITEMli marauder = juggernaut
Itemsiz marauder = çöp
Sosyal ağlarda paylaş

GodBlessStoya said:

Nekro said:

Itemi yoksa marauder en sıkıntılı karakter,mercilesste ve maplerde çoooook sefer ölücek. Sinir olucak oyundan soğucak eheh.
ama bir kez item dizdimi bildiğin juggernaut oluyor karakter facerollerin allahı.
Ki bu buff gelmeden önceki izlenimlerim.. Buff bi gelsin dahada güzelleşicek.
Ki duelist tree buff yiyince benim builde de yarıcak mesela epey bir SP ordaydı.

ITEMli marauder = juggernaut
Itemsiz marauder = çöp

Melee/Physical karakterlerin hepsinde boyle o durum zaten. Spell casterlar gibi kolay buff alamiyorsun. Marauder ın daha iyi bir secenek olmasinin sebebi ilk bastan beri bir suru max life/refen nodunu alabiliyor olmasi.

Bakalım duelist i de adam edecekler sanırım yeni patchde.
Sosyal ağlarda paylaş

GodBlessStoya said:

Rangerda LA spamlamaktan sıkılmıcak mısın :))
özellikle ekran dışından eh

ya ona bakarsan herkes bişey spamlıyo elbet. sadece ground slamin animasyonu sinirime dokunuyo.

LA un en azından geniş bi aoe görüntüsü falan var bi bok yapıyo sanırım kendimi.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla %12 life node silip +12 flat life falan vermisler. efsane sıçmışlar sanırım
Onun dışında gelen 3 uniqten 2si foruma düşmüş eğer fake değillerse leş ve ötesi uniquele gelmiş orayada bi efsane sıçış yazıyorum.
cyclone diye melee skill gelicekmis haftaya bakalım ondan sonra tam yorumumu yaparım
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni gelen unique ler surda ;http://en.pathofexilewiki.com/wiki/Full_Unique_Index

Chernobog's Pillar
Le Heup of All

su ikisi gelmis yeni.

Lightning arrow animasyonu muthis derece iyilestirilmis cok sade bir hal almis. Eskiden ekrana dogru atinca o olusan isik karmasasi epilepsi krizine sokabilirdi insanı su an cok guzel.

Cyclone da diablodaki whirlwind. O da surda ;http://www.youtube.com/watch?v=e5toCbb-vn4

Full refund vermisler duelistime direk cyclone build yaparım ona melee icin en iyi skill olacak muhtemelen
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...