Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sony Xperia Z

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
O film farkli, ucuncu bir katman o. Ekranin kendisi iki katmanli, koruyucu film ayrica bir tane daha takilabiliyor. Ikinci katmanin temel amaci basinc ve darbe olaylari. Dusunce ekranin kirilmasini engelliyor. Ekran laminant yani.
Sosyal ağlarda paylaş

kişisel görüşüm : samsung note 2 kullancısı olarak telefonun işlevinden son derece memnunum fakat estetiğinde memnun değilim.

ancak cover kullanarak bir şekilde sağlamlık ve korunaklı hissine sahip oldu telefon.

bu arada note 2 yada s3 sağlam hissetirmeyen telefonlar olsada özellikle s3 epey dayanıklı, yani bu gıcır gıcır yapısı kırılgan olması demek değil.
Sosyal ağlarda paylaş

23 nisan gece 9da sipariş vermiştim, yarım saat önce geçti elime telefon.
adamlar ertesi gün 12de yollamış bursa'dan, anca muğla'ya getirebildiler.

aldığım yer ithalatçı garantisi var demişti, teknoeksper.com diye bir şirket görünüyor garantiyi veren. paketten 2 adet smarttag, kulaklık, micro usb kablosu ve usb şarj adaptörü çıktı, protector yok gördüğüm kadarıyla. ön ve arka yüzeyde standart koruyucu plastik var da, o da tam sökmelik yumuşak bir şey zaten. onun altında da cam yüzey üzerinde bir koruyucu tabaka daha var, o da büyük ihtimalle GERGE'nin dediği gibi yüzeyi korumak amaçlı.

gidip bi micro sim alıcam şimdi, bir de kılıf benzeri bişeyler bakınayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Hani mideni bulandırmak gibi olmasın ama 'ithalatçı garantisi' bir anlam ifade etmiyor. Paralel ithalat yöntemiyle bir çok elektronik cihaz getirtiliyor. Önemli olan 'resmi distribütör garantili' ibaresidir.

Fotoğraf makinası alırken çok uğraştım kim ithal ediyor sorusuyla :) Satıcıların hepsi 'ithalatçı garantisi' diyip çekiliyor kenara. Resmi dist. ve servis kanalları onları tanımıyor haberin olsun.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Resmi ithalat = Bavulun içine atıp getirtilmemiş ürün. Vergisi ödenerek ithalatı yapılmış demek. Ama üreticinin Türkiye için tanımladığı dist tarafndan yapılmış anlamına gelmez veya direkt olarak üreticiden alındığı.

Resmi dist. ithalatı = Üretici firmanın Türkiye için satış ve serviste yetkili kıldığı firma tarafından ithalatı direkt olarak üreticiden yapılmış demektir.

Al sana iki resmi girişli cihaz örneği :)
Nikon D600 ve Sirkeci'de bir firma ithalatı (servis ve uzmanlık/pro servis ekipmanı hak getire)

Nikon D600 ve Karfo Karacasulu(Nikon resmi bayi) ithalatı

Yaklaşık 1.500TL fiyat farkı var.

Fotoğraf makinasında sistem Uzakdoğulu büyük toptancılardan alıp resmi yollardan ithalat temeline dayanıyor. Garanti veya geri çağrılma durumunda falan durum nanay :P Üretici/fabrika bayisi dışındakilere satış yapmıyor çünkü.

Bir de Hayyam'da bavul ile gelen cihazlar mevcut malum. Onda da garantiyi "abiler" veriyor =)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Hatta şöyle bir sistem bile var;
Bavul ile gelen cihaz paravan bir şirket tarafından faturalandırılıyor(naylon/sahte fatura) ve satış yapan firmaya veriliyor. Satıcı firma da "resmi ithalatlı cihaz" diye satıyor. Sen de kestikleri faturaya güvenip alım yapıyorsun. Sonradan bir bakıyorsun ki cihaz kaçak. Bu sistemde tüm taraflar bu olaydan haberdarlar. Satan site 'devletim bak ben faturalı aldım cihazı, satıcı beni de dolandırdı' diyebiliyor ve çaycının üstüne kurulmuş şirket inceleniyor ve kallavi ceza çaycıya kesiliyor :

Limango'nun sattığı Canon marka DSLR cihazın bu şekilde PCGOLD üstünden alınıp satıldığını söylemişlerdi. Canon Türkiye cihaza garanti vermiyor :D

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:
Xperia'lar ilk ciktiklarindan beri ekran uzerinde koruyucu ile geliyorlar; ekranla bir neredeyse bu, cogu kisi fark bile etmiyor gosterilmeden.

Degismiyor ama onlar, isiyla yapistirilmis. Eger cikartirsan arkaya lekeler, kirilabilecek bir ekran ve yeniden satilmasi pek mumkun olmayan bir telefon kalir.

Xperia Grolla Glass gibi bir sey kullanmiyor, kendi iki katli ekranlarini kullaniyorlar ama bunu yavas yavas Dragontrail ile harmanlamaya basladilar. Gidip cikar istersen ama ekranin yarisini cikarmis olursun, sonra gelip bu ne bicim is, pis Sony diye konusma. Servisine gotur, onlar degistirir.

kastım ekranın parçası olan bir şey veya zor çıkan bir şey değil ama. sola'daki film tırnakla kaldırıp çekince cillop gibi tertemiz çıkıyor mesela. çok kalın ve aşırı parmak izi tutuyordu üstündeki film, ben de daha ince temiz bi şeyle değiştirdim hiç de problem olmadı. başka şeylerden mi bahsediyoruz anlayamadım sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

üstünde yapışık şekilde gelen film antishatter filmi. kalın, daha sert bir maddeden. çıkartması diğer filmlere göre daha zor. bant ile çıkmaz heralde. tırnakla filan yapmak lazım ama çıkartılabiliyor sorun olmadan. sony yazısı gidiyor ön yüzden ama. telefona değil o filme işlenmiş sony yazısı.

onun dışında çıkartmanıza gerek de yok. ben mesela üstüne yapıştırdım birşey. ne görüntü bozuldu ne hassasiyet. tabi gidip 2. film de kalın olursa kötü olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...