Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) (Mangadan spoiler vermek yasaktır)

Walrus

Öne çıkan mesajlar

Mortis said:

bir de

o kadar kaslı hayvan gibi devler var mariayı geçen orayı geçip neden bir sonraki rose'u geçemiyorlar?

ok anladım bizimkilerin şehri o en dış duvarın etrafındaki yarım daire duvarın içindeymiş. ok de 2. sorum hala geçerli

ikinci süper titan'ın yıktığı duvar rose değilse neresi ben de bilmiyorum açıkçası onu anlamadım.

ama anlaşılan kadarıyla rose değil işte. rose'u da yıkamamalarının sebebi muhtemelen çok daha kalın ve sağlam yapılmış olması olabilir veya alan o kadar büyük ki (1 milyondan fazla kişi yaşıyor) maria'nın invade edilmesi uzun sürüyor vs.

Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

ikinci süper titan'ın yıktığı duvar rose değilse neresi ben de bilmiyorum açıkçası onu anlamadım.

ama anlaşılan kadarıyla rose değil işte. rose'u da yıkamamalarının sebebi muhtemelen çok daha kalın ve sağlam yapılmış olması olabilir veya alan o kadar büyük ki (1 milyondan fazla kişi yaşıyor) maria'nın invade edilmesi uzun sürüyor vs.

İlk süper devin yıktığı duvar en dış duvarın da dışında kalan yarım dairemsi minik köylerden biri. Önce orayı işgal ediyorlar. O köy, Maria duvarı ile asıl şehre bağlanıyor.
2. Süper devin kırdığı kapı Maria nın kapısıydı, oradan geçip te en dıştaki dairenin tamamını işgal etmişler işte. İlk işgal edilen yer o gördüğümüz büyük duvar değil yani.
(Diğer 3 yarım daire duvarlı köy ne oldu onu söylemediler ama, muhtemelen onlar da çekilmiştir)

Sosyal ağlarda paylaş

Evet onlardan bahsediyorum. İlk oraya saldırdılar.

2. bölümde açıklıyordu zaten titanlar saldırırsa oraya saldırsın diye o şekilde dizayn etmişler. Titanlar niye oraya saldırdı onu bilmiyoruz ama, o kısmını açıklamadılar. Köyün özel bir olayı yok gibi. Belki supertitan yokken duvara bodoslama saldırdıklarından etrafını çevirebilecekleri bir yerin olmasını seçmişlerdir ya da primitif avcı mantığıyla en dışta kalan hedefe yönelmek gibi bir huyları vardır falan filan işte.

Kesin mi bilmiyoruz ama cidden salak olabilirler, zombi gibi dolaşıp random targetlere saldırıyorlar genelde. Konuştuklarını ya da herhangi bir şekilde iletişim kurduklarını da görmedik.
Depar atıp kapıyı kıran supertitan haricindekilerin hiçbiri de zeka veya çeviklik belirtisi göstermedi mesela (Ama tabii onu titanlar aslında salak değil demek için de göstermiş olabilirler. Belki bütün titanlar da onun gibi zeki çevik ve ahlaksızdır ama vasıfsız eleman olduklarından zombi gibi dolaşıyolardır filan işte...)

Sosyal ağlarda paylaş

Evetaku dene. Ben daha denemedim ama 720p 10bit dosya boyutları birinci bölümün 490 MB, ikincinin de 562 MB. Commie'den geç çıkarıyorlar.

Edit: 200MB civarında demişsin. Evetaku'da 480p mevcut. Dosya boyutları yaklaşık 200MB oluyor ama 720p'lerden geç çıkıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ya animasyon, çizimler vs herşey iyi de, titanlar korkutucu olacağına gülünç resmen. ilk bölümün sonunda gülesim geldi. bayağı karışık hislerle kapadım bölümü katıksız sevmem ve sürüklenmem gerekirken.

bir de angst şonen lead ftl. ölse de kışkardeşi başa geçse ama nerde o şans..
Sosyal ağlarda paylaş

3

Tırt protagonistin tırt kemer vidasına koca bölümü yediler. Bence daha çabuk geçilebilirmiş bu kısım.

Neyse, yine de fena değildi. O baskıyı seyirciye yansıtabilselermiş daha iyi olabilirmiş ama karakter bayağı tırt, seyirciye yansıtabileceği pek bir şey yok:p
(Daha fazla Mikasa istiyorum!)

Sosyal ağlarda paylaş

3. bölümün sonundaki TL yanlış /a/'da da tartışıldı çok detay aslında ama görünce buraya da yazayım dedim.

http://boards.4chan.org/a/res/83938410

3

Mikasa'nın söylediğinin doğru çevirisi: "He's relieved, thinking "With this, I won't have to be separated from her." seperate'i orda keep up olarak anlamak gerekiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

fortuna

zaten öncesinde yemekte konuşurken mikasa "merak etme seninle gideceğim nereye gidersen" derken bu kalkmış gitmiş ya, duymamış. herhalde ayrılacaklarını düşündüğünü varsayıyor hala o nedenle. neden anlaşılmamış ki?

mangadaki kısmı anlamadım şimdi bakınca oraya tabii. değiştirdilerse hikayeyi biraz belki.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...