Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beslenme

Killer

Öne çıkan mesajlar

Jaegerjaquez said:

kilo vermek var bi de sağlıklı kilo vermek var
micro nutritions ve proteini yok saydın resmen dsafasdas
amaç kilo vermekse sadece baklava yiyerek de kilo veririsin
işin içinde beslenme ve vucudu daha iyi yapmak varsa büyük hata sadece kalori saymak
tek bi kişinin yaptığı before after fotosunun da hiç bi önemi yok herkesin spor geçmişi genetiği yapısı aynı değil adamı 7/24 takip eden de yok belki shakeleri gömüyor yatmadan multivitamin alıyor
kendinize yazık etmeyin

bu sağlıklı kilo vermek de overrated'ın bayrak taşıyan konularından biri. sen 2-3 ay mcdonalds diil tabi ama makarna, pilav şu bu yiye yiye kilo verirsen bu senin sağlıksız olduğun ve komple kas kaybettiğin anlamına asla gelmiyor. nutritionist denen olay o kadar büyük bir algı yönetimi ki.... korkunç yani.

onu geçtim sen 2 ay boyunca sadece mcdonalds yiyerek bile kilo versen ardından normal bir diet ile hayatını sürdürsen, yine bi halt olmaz. vücudundaki o fazla kilolar ve yağların verdiği zarar ile kıyaslanamaz yani 2 aylık kötü bir diet.

ayrıca ben kimseye gidin mcdonalds yiyerek kilo verin demiyorum. "ay ben karbonhidratı ağzıma sürmüyorum, yediğim an yağlanıyorum" diyen, algısı yönetilen fitness ve spor manyaklarına laf ediyorum sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

olm ne tribe giriyosun öyle diyor işte. kabağı da papardelle gibi kes, karıştırınca daha çok makarna yiyor gibi oluyorsun demiş.

gerçği ben de niye adam yerine koyduysam
ESCAPE İŞTE HAHAHA FAKİR METROBÜS CAHİLİ

ahahahah metrobüs cahili iyiydi ama sen de şişkosun onu ne yapacağız? ben 2 ayda 104 kilodan 93 e düştüm. hedefim 87. en azından çabalıyorum krdş.....

benim asıl öğrenmek istediğim malzemeleri nasıl, ne şekilde ve ne kadar miktarda pişirilmesi gerektiği. sarımsağı soğanı kabağı nasıl yapacağıımı falan yazmamış mı orada?
Sosyal ağlarda paylaş

Benim sorunum beslenme değilde uyku.
Eppek çok az yiyorum ya da hiç. Fast food, kızartma ve tatliyla aram yok. Sigara alkol kullanmıyorum. iş masa başı.

üç ayda yavaş yavaş 89 kilodan 81 e düştüm, boy 1.80

Ayda 7-8 gün geceleri çalışıyorum. Düzensiz uyku ve beslenmeye sebep oluyor. Kafa dağınıklığı da cabası. Geçen ay göğsünde bir ağrı oldu, kalp ritm bozukluğu dedi doktor, iki serum vurdular. Nörolojiye gittim bir gün sonra her şey normal.
hormon ve tam kan testi yaptırdım. Sonuç, metabolizma biraz yavaş.

Ara sıra yüzmeye ve koşmaya başladım. Koşarken kesiliyorum ama 45 dk durmadan yuzebiliyorum.

Beslenme, uyku, spor hepsi düzensiz bende.
Meslek değiştirmekten başka çare göremiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Jaegerjaquez said:

kilo vermek var bi de sağlıklı kilo vermek var
micro nutritions ve proteini yok saydın resmen dsafasdas
amaç kilo vermekse sadece baklava yiyerek de kilo veririsin
işin içinde beslenme ve vucudu daha iyi yapmak varsa büyük hata sadece kalori saymak
tek bi kişinin yaptığı before after fotosunun da hiç bi önemi yok herkesin spor geçmişi genetiği yapısı aynı değil adamı 7/24 takip eden de yok belki shakeleri gömüyor yatmadan multivitamin alıyor
kendinize yazık etmeyin

bu sağlıklı kilo vermek de overrated'ın bayrak taşıyan konularından biri. sen 2-3 ay mcdonalds diil tabi ama makarna, pilav şu bu yiye yiye kilo verirsen bu senin sağlıksız olduğun ve komple kas kaybettiğin anlamına asla gelmiyor. nutritionist denen olay o kadar büyük bir algı yönetimi ki.... korkunç yani.

onu geçtim sen 2 ay boyunca sadece mcdonalds yiyerek bile kilo versen ardından normal bir diet ile hayatını sürdürsen, yine bi halt olmaz. vücudundaki o fazla kilolar ve yağların verdiği zarar ile kıyaslanamaz yani 2 aylık kötü bir diet.

ayrıca ben kimseye gidin mcdonalds yiyerek kilo verin demiyorum. "ay ben karbonhidratı ağzıma sürmüyorum, yediğim an yağlanıyorum" diyen, algısı yönetilen fitness ve spor manyaklarına laf ediyorum sadece.

abi ne diyim asdfsdafas
git toprak ye o zaman onda da kalori var
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
µh said:

mikrodalga fırın aldım mealprep olayını girişicem ya, 1 haftalık hazırlıcam yemekleri. düzgün olursa buraya atarım tarif falan

turkiye'de buna anlam veremiyorum yer gok mis gibi ucuz yemeklerle dolu, cogu ayagina bile geliyor

gece 4'te kuru fasulye iste kesin bulursun

illa seceneklerin arasindan saglikli olan da vardir

mealprep tam avrupaya gore ve downtownda yasamiyorsan amerikaya gore
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

mikrodalga fırın aldım mealprep olayını girişicem ya, 1 haftalık hazırlıcam yemekleri. düzgün olursa buraya atarım tarif falan

yapinca soyle az fikir ver bana
ben de basliyacam da,
sebzeleri nasil yapicagim tam bir muamma

burda seyler var mesela, sebze torbasi gibi bisi, tavaya atiyorsun 6-7 dakika da oluyor
o anda yersen iyi de, sonra onlari tavada yaptiktan sonra bir daha mikrodalgaya atarsan sebzeligi kalmaz sanirim.

direk dondurulmus sebze alip dondurulmus halde meal pack yapip sonra tum tabagi mi mikrodalgaya atmak lazim acaba

normalde sebzeleri buharda yapiyorum evde, e onlar biraz durunca bile kendini direk saliyor, bi de sonra mikrodalgaya versen yok olurlar muhtemelen sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Birinci amaç maddi olarak rahatlamak
İkinci amaç dışarda kullanılan rezil yağlardan ve yıkanmamış yeşilliklerden vs. uzaklaşmak
Üçüncü amaç da makroları ve kaloriyi takip etmek

Yıllardır yemeksepeti takılıyorum zaten, artık değiştirme vakti geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

µh said:

yapinca soyle az fikir ver bana
ben de basliyacam da,
sebzeleri nasil yapicagim tam bir muamma

burda seyler var mesela, sebze torbasi gibi bisi, tavaya atiyorsun 6-7 dakika da oluyor
o anda yersen iyi de, sonra onlari tavada yaptiktan sonra bir daha mikrodalgaya atarsan sebzeligi kalmaz sanirim.

direk dondurulmus sebze alip dondurulmus halde meal pack yapip sonra tum tabagi mi mikrodalgaya atmak lazim acaba

normalde sebzeleri buharda yapiyorum evde, e onlar biraz durunca bile kendini direk saliyor, bi de sonra mikrodalgaya versen yok olurlar muhtemelen sdf

Ben 2-3 günlük yemek yapıp sızdırmaz kaplara bölüştürüp dolaba koyuyorum, ofiste mikrodalgada 1 dakika falan ısıtınca süper oluyor. Evde de tavada ya da küçük bir tencerede az biraz çeviriyorum tamamdır. Buharda pişen sebzeler aynı performansı vermez muhtemelen, annelerimizin tarifleriyse bekledikçe güzelleşiyor <3

Tek sorun bunu düzenli yapabilmek ve öğün çeşitliliği sağlayabilmek. Ben aynı yemekleri 2-3 gün yiyemiyorum. Dolapta yemek varken sırf değişiklik olsun diye peynir ekmek yediğim bile oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Pişmiş kırmızı et ile beyaz et arasında herhangi bir fark olacağını sanmıyorum bozulma bağlamında. Düzgün buzdolabında 3-4 gün bir şey olmaz yemeklere. Daha doğrusu 3-4 gün beklemiş yemek yediğinizde size bir şey olmaz.

Bir de pişmiş et buzluğa girince tadı bozuluyor, bir kaç kere etli kuru fasülye yapıp atmıştım, meh.
Sosyal ağlarda paylaş

4-5 gün bunu yiycem işte

https://i.ibb.co/XFx1H20/DSC-3427.jpg
tarif

tencereye yağı koy biraz kızsın. soğanı ekle biraz rengi atsın. kırmızı ve yeşil biberi ekle beraberinde pul biberide at rengini bıraksın. beraber biraz pişince bi kavanoz garnitür ekle. biraz pişince kimyon curry 5-6 diş de sarımsak ekle. birazda bunlar pişince ana sebzeyi ekle. karıştırarak kavur biraz. kaynar suyu ekleyip sebzesine göre 10-15 dakika haşla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...