Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beslenme

Killer

Öne çıkan mesajlar

10 puanlık beslenme sorusu:

Neden karb almamız gerekiyor? Protein ve yağ makrolarımı tutturuyorum üç aşağı beş yukarı da karb.lardan çok korkuyorum. O yüzden genelde almam gerekenden az karb alıyorum bünyeye. Brotein'e kıyasla mesela yeterli karb. alamamak ne kadar etkili gelişememekte?
Sosyal ağlarda paylaş

Karb glikojen sağlıyor, glikojen hem iyi antrenman, hem beyin olarak rahatlık hem de kaslarda 1e3 su tuttuğu için dolu gösteriyor.
Bu insülin direnci muhabbeti de buralarda ortaya çıkıyor karbın dönüşüm olarak glikojen/yağ oranı var. Direnç yüksekse daha çok yağ yapıyor glikojene göre bu post workout karb olayı da buradan çünkü antrenman sonra insulin hassasiyeti ortaya çıkıyor o zaman karb almak daha çok glikojen depolanmasına sebep oluyor fln. Bu tarz bir direnç probleminiz varsa doktor-test kontrolünde metformin tabanlı bir ilaç kullanabilirsiniz. Ekstra bir yan etkisi yok, reçetesiz satılıyor. Bu sebeple iifym tarzı diyetlere karşıyım. Yulaf iyidir.

Keto yaptım ben 1 ay, düşmanıma bile reva göremem öylesine zor bir diyeti. 5-6kg su atıyor vücut ama kollar da ufalıyor, agresiflik hat safhaya çıkıyor. Keto adapted olanlar var onlara göre belli bir seviyeden sonra beyin iyice alışıyor ketona tam tersi çok rahatlıyor beyin, acıkma hissiyatı tamamen kayboluyor vs... Ama sportif performans konusunda onlar da ckd, tkd gibi abuk karb yüklemerine muhtaç.

Mid karb iyidir bence 150-200 arası. 300-400g lar anca çok zayıf elemanlar yemeli.
Sosyal ağlarda paylaş

İyi iskender mi kaldı abi? Hepsi mikrodalgada ısıtılan leş iskender.

Karb. işini dün ben de araştırdım vücutta kas dokusu üretimi için gerekliymiş karb.lar; glikojen mevzu da aynı şekilde. Çok az karb. alınıp spor yapıldığı durumlarda kas yıkımı da olabiliyormuş hatta :<
Sosyal ağlarda paylaş

yağ için 0.25g/lb, karb için 0.5g/lb altına inmeyecen.
kaynak: https://www.denovonutrition.com/nutrition-101-art-balancing-energy-intake-body-composition-performance/
adamım eric helms

said:
For fat and carbohydrate, the specific gram amount has a lesser impact on both fat loss and muscle gain compared to protein. Thus, consider your personal preferences when setting these targets to maximize your adherence [16].
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

İyi iskender mi kaldı abi? Hepsi mikrodalgada ısıtılan leş iskender.

Karb. işini dün ben de araştırdım vücutta kas dokusu üretimi için gerekliymiş karb.lar; glikojen mevzu da aynı şekilde. Çok az karb. alınıp spor yapıldığı durumlarda kas yıkımı da olabiliyormuş hatta :<

Esnaf gerek ya. İstanbul'da hiç bilmiyorum da antalyada hakkı baba hmmmps. Yıllar oldu yemeyeli. Ben en kısa zamanda bir aile ziyaretine gideyim das. Piyaz köfte arapta. Sonra teyfik ustada börek. Hakkı baba da döner.

https://imgur.com/IaLG69W
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...