Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beslenme

Killer

Öne çıkan mesajlar

Zamanında baya bir filtre kahve içiyordum antreman öncesi ve arada preworkout tabiki. Sonra birgün kan testi yaptırdığımda gördük ki kan seviyem limite inmiş durumdaydı. Doktor da şaşırdı. Fazla kafein demir emilimini önemli oranda azaltıyor vücuttaki.

Yıllarını bodybuildinge vermiş ama supplementlerede aşık bir arkadaşım 2 ay önce kansızlıktan bildiğiniz bayıldı, ayakta duracak hali yoktu. 2 günde 1 ya da hergün preworkout içmekten ve çok fazla kafeinden dolayı kan değerleri yerlerde sürünüyordu.Doktorun verdiği kan haplarını kullandı uzun bir süre.

Tavsiyem kafeini abartmayın bizim gibi gaza gelip, zararı büyük oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
"Human beings prefer things to be simple, and therefore there is a desire to pinpoint the one best diet that solves everything. Unfortunately, things are rarely that straightforward. There is no optimal macronutrient distribution for weight management, no “one size fits all” strategy that will suit everyone...Caloric restriction is the fundamental premise of every successful weight loss strategy, whether that is achieved by lowering fat or carbohydrate, fasting, or using meal replacements. Everything is relative, and the best diet ultimately is the one you can stick to long enough to achieve the weight loss goals that you desire."
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28214525

/thread
Sosyal ağlarda paylaş

pişmişinde tahminen 100 gram için 10 g protein vardır. Bakliyatlarda güzel protein var da işte bioavailability leri düşük oluyor. O proteinin ne kadarını bünyeye alabiliyoruz. Kimileri yarısı diyor. Ama protein harici de pek çok faydası var bakliyatların tüketmekte fayda var.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

yalnız yeterince carb almazsan iyi basamazsın yani. etkilediği ölçüde dediğime bakma, etkiler. diyette performans düşmesin diye low carb yapmıyo şimdiki popüler 3dmj ve rp tayfası.
ben çok hissetmiyorum carb etkisini ama var böyle bişi

Nasıl hissetmiyorsun abi, carb alimini dusurdugunde guc problemi yasamiyor musun? Supplement destegi mi var yoksa genetik olarak uzayli misin merak ettim, var ise bilgilendir lutfen.
Sosyal ağlarda paylaş

Barathrum said:

Zamanında baya bir filtre kahve içiyordum antreman öncesi ve arada preworkout tabiki. Sonra birgün kan testi yaptırdığımda gördük ki kan seviyem limite inmiş durumdaydı. Doktor da şaşırdı. Fazla kafein demir emilimini önemli oranda azaltıyor vücuttaki.

Yıllarını bodybuildinge vermiş ama supplementlerede aşık bir arkadaşım 2 ay önce kansızlıktan bildiğiniz bayıldı, ayakta duracak hali yoktu. 2 günde 1 ya da hergün preworkout içmekten ve çok fazla kafeinden dolayı kan değerleri yerlerde sürünüyordu.Doktorun verdiği kan haplarını kullandı uzun bir süre.

Tavsiyem kafeini abartmayın bizim gibi gaza gelip, zararı büyük oluyor.

Bu durumun belirtilerini de aciklar misin lutfen, neler hissettin? Sirkette 2-3 bardak nescafe icip (gun boyu), haftanin 6 gunu antrenman oncesi filtre kahve ve preworkout tuketen biriyim. Degerlere baktirmak lazim gercekten.
Sosyal ağlarda paylaş

Xtreme_Chill said:

tiLi said:

yalnız yeterince carb almazsan iyi basamazsın yani. etkilediği ölçüde dediğime bakma, etkiler. diyette performans düşmesin diye low carb yapmıyo şimdiki popüler 3dmj ve rp tayfası.
ben çok hissetmiyorum carb etkisini ama var böyle bişi

Nasıl hissetmiyorsun abi, carb alimini dusurdugunde guc problemi yasamiyor musun? Supplement destegi mi var yoksa genetik olarak uzayli misin merak ettim, var ise bilgilendir lutfen.

low volume çalıştığım için hissetmiyor olabilirim. çok tekrar çok hareket çok set yapsam az dinlensem hissederim belki. carb arttırınca bi performans artışı hissetmiyorum outlierım. protein creatine dışında supplementim yok
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
intermittent fasting'i ne zaman bıraksam yemekten sonra tatlı falan yiyesim geliyor, doymamış hissediyorum. öğün aralarında direk acıkıyorum. intermittent fasting'e geri başlayınca ilk 1 hafta zorlanıyorum ama sonrasında tatlı çekmiyor hiç canım, aç da hissetmiyorum 16-8 modelini yaparken.

cidden abartıldığı kadar var bence ya, devamlı öğün yemek kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...