Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bulaşık makinesi yardımı

seraphiel

Öne çıkan mesajlar

şimdi anneme gizlice bi bulaşık makinesi alıcam, ön bilgi amacıyla soruyorum bilgisi olanlar varsa. özellikle dikkat edilecek şeyler var mı alırken? bi de marka önerisi de olur, viral demesinler diye özelden de olur öneri olursa.

mesela marka çok önemli mi? ucuz ama kaliteli denklemi geçerli mi? gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bosch, siemens ya da profilo al. Bunların üçü de aynı hattan çıkıyor, aynı malzemeyi kullanıyor kaliteleri aynı. Profiloda görüntü ve marka değeri yok sadece, hediye alıyorsan belki o yüzden vazgeçilebilir. Fonksyon olayını abartma, 2 fonksyonlu makina bütün işleri görüyor aslında kimse 3-4 fonskyon kullanmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi gizlice nası alıcan bulaşık makinesini, kocaman alet ahı ahı ahı.

ben de bizimkilere ilk maaşımla çamaşır makinesi alıcam demiştim ama daha uygun bir tane bulamadım. samsung çamaşır makinesine falan bile el atmış ama takdir ettim.

beyaz eşya'da beko fiyat açısında uygun ve sağlam gözüktü bana. siemens de iyidir, kaç senedir kullanıyoruz evde bir sorun çıkarmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Bosch/Siemens/Profilo öneririm ben de.

Profilo belirli bir ürün sınıfına kadar Bosch ve Siemens ile paralel. Orta üst seviyeden itibaren denk ürünü yok.

Az programlı cihazların genelde tüketimleri yüksektir. Bundan ötürü program sayısı fazla olup, senin ihtiyacına uygun olanları seç.

Bosch ve Siemens her program için yıkama süresi, su tüketimi ve elektrik tüketim değerlerini verir. Bosch ve Siemens kurulum aşamasında vereceğin ek 90Tl gibi ücretle sana +4 yıl garanti verir.

Hızlı yıkamalarda her zaman için kullanılan su ve elektrik miktarı fazladır, öncelik hızdadır çünkü.

Siemens ve Bosch yeni ürünlerin üst seviyelerinde kaşıklığı en üstte 3üncü bir raf olarak sunuyor ve alt bölümün daha geniş kullanılmasını sağlıyor.

Program geciktirmeyi ben kullanıyorum; misafir sonrası geç vakit çalıştırılan makinayı beklemek yerine sabah 6'da yıkama bitecek gibi ayarlıyorsun ve sabah 8'de koydukların soğumuş oluyor ve alıp dolaba koyuyorsun. Eğer tarifeli elektrik saati kullanıyorsan da akşam 10'dan sonra ucuz tarifeye göre ayarlayıp yatıyorsun.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
Bulaşık makinesi alıcam. 2. el alsam almasam diye düşünürken kafam rahat olsun dedim en sonunda; alıyım düzgün birşey evlenince de yıllarca kullanırım en az 7-10 yıl diye düşünüyorum.

En sık rastlanan sorunlardan biri lekeli/çizikli bardak. Sebebi ve çözümüyle ilgili de net birşey bulamadım. Su, deterjan, tuz, parlatıcı, makine vs. bir sürü şey diyen var. Bu konuda neye dikkat etmek lazım makine alırken?

3 çekmeceli modeller çıkmış, tepede ince bir çekmece var çatal/bıçak vs için. Bu kullanışlı mı? Tek tek dizmek sıkıntılı gibi duruyor, bir de kapladığı yer dolayısıyla uzun bardaklar veya alt çekmecede geniş tencereler için yer sıkıntısı yaşayabilirim gibi geldi. Ama diğer taraftan da çatal/bıçak sepetinin açacağı yer fena olmaz.

Aklımda bir kaç model var ama bu iki noktada takılıyorum hep. Var mı tecrübesi olan?
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
seraphiel said:

şimdi anneme gizlice bi bulaşık makinesi alıcam, ön bilgi amacıyla soruyorum bilgisi olanlar varsa. özellikle dikkat edilecek şeyler var mı alırken? bi de marka önerisi de olur, viral demesinler diye özelden de olur öneri olursa.

mesela marka çok önemli mi? ucuz ama kaliteli denklemi geçerli mi? gibi.

İçi plastik kaplama olanlardan alma. İçi çelik kazan olacak.
Yoksa feci koku yapıyor.

3 Programdan fazlası tamamen gereksiz. Siemens alabilirsin. Hem servis hem kalite açısından halen f/p ürünleri.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...