Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

oyunu %50 indirimle alıp series s de oynadım; memnun kaldım açıkçası. performans sorunu yaşamadım. bir iki kere oyun çöktü o kadar. 

open world olması yerine deus ex gibi parça  parça ama daha yoğun haritalardan oluşsa daha iyi olurdu sanki. 

bir de tech tree biraz abartı değil mi ya? kilit aç, craft et, cameraları kapat, turretleri düşmana çevir, silahları daha iyi kullan filan... widowmaker la beraber zaten tüm mesafelerde acaip güçlüsün. hiç şu tree ye gitseydim de şunu da yapabilseydim demedim. beat down ların sonuncuları yapamadım bi tek, o da eksik kalsın...

bir daha oynasam ne build yaparım bilemedim, bunun üzerine.

w3 ün blood and wine dlc gibi en az iki tane çok sağlam expansion lazım buna. bazı havada kalan görevler çok rahatsız ediyor. bullets questi baya yarıda bırakılıp, unutulmuş gibi mesela. (şu kıyafet alırken içeri cyberpsycho dalan q)

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

bu devirde hala c:/users altına, üstelik de local, roaming vs içinde de olmayan apayrı bir klasöre save kaydettiren bir şirket kalmış nasıl olduysa. formatta gitmiş save dosyaları bütün username klasörünü yedeklediğim halde. cloud'da da hiçbirşey yok. factorio bile yedekliyor her oyunu kapattığımda. gitti 80 saat. ?

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Abi, modern çağın imkanlarından yararlansana? Niye tek tek yedekliyorsun.

Yükle şunu: https://github.com/mtkennerly/ludusavi Playnite ile entegre olarak her oyunu kapadığında yedekleyebiliyor, bir kere kurduktan sonra uğraşmana da gerek yok.

Daha klasik çalışacaksan şu var: https://www.gamesave-manager.com/

Playnite'i herkes kullanmalı zaten:

Screenshot-2022-01-24-074249.jpg

https://playnite.link/

Sosyal ağlarda paylaş

tek tek yedeklemedim işte sadece user/username'i kopyaladım ki documents altında %90'ı oyunların, (bunu zaten sistem diskinde tutmuyorum 20+ yıldır) %9'u da users/username altında, (sistem diskte mecburen tek tek pathing kasasım gelmediğinden) %1 de cdp dehası ayrı bir klasör (users/saved game hani users/username/local vs değil) uydurmuş. hadi onu da geçiyorum cloud save vardı güya. ne yapmış boş görünce onları da silmiş merge ediyorum diye, neyin kafası bilmiyorum. ilk defa savegame kaybettim hayatımda. bu kadar dangoz coding bu devirde olmaması lazım ama olabiliyormuş. users altında topu topu yedeklemeye değer save tutan diğer tek şirket de creative assembly ama onlar bile username altında ki onu silme taşıyorum ben zaten işte mozilla vs hepsi onda zaten, yazmıştım. browser bile cloud'dan kendini toplayabildi, cdp toplayamadı. tek bir gerizekalı şirket için de yedekleme programı filan kurmam abi.

sağol ama güzel şeyler koymuşsun da oyunlar zaten kısayol, basınca herşey client'ı neyse açıyor. steam'in cloud'u da devrede. diğerleri de ya documents'da ya online filan. hiçbirinde sorun olmadı. username değil bütün users'ı taşımak lazımmış işte bilemedim bu kadar akıldan noksan olabileceğini gog filan yapan bir şirketin. 10 yılda bir formatlıyorum zaten, 2030'a bir dahaya.

neyse artık 2022'de oyunu hatırlayıp bir elden geçirirlerse baştan başlarım sonra napalım.

dlss+dldsr beraber nasıl görünüyor diye onu deneyecektim, diğer kullanabildiğim oyunlarda mükemmel sonuç verdi. netice dlaa gerçek anlamda, bunda da sanırım en iyi çözüm olacak görüntü için.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Bu arada abi Cyberpunk 2077'deki doğru yöntem. Save'ler normalde %USERPROFILE%\Saved Games\ altında saklanmalı, Windows'un normali bu. Ama çoğu firma uygulamıyor. Herkes kullansa aslında erişmek de yedeklemek çok kolay olacak.

Sosyal ağlarda paylaş

abi windows'un normali aslında documents ile eşdeğer my saved games, taaa vista'da bunu koydu adamlar. bazı şirketler oraya taşındı, bazıları documents'ta ısrar etti. neyse sonra vazgeçti ms sanırım documents altında saved games oldu filan. şahsi folder'lara location'ı ayrı diske koyunca zaten bitiriyorsun bu yedekleme konseptini. tam braindead şirketler c:/users'da kaldı, sistem diskte save tutma win 3.1 kafası tam. renpy ile yapılan indie gameler, CA ve cdp işte. sırf onlar için users/username'i taşıdım ama yetmemiş gene. aslında silme users'ı taşımayı denedim baştan ama çerçöp 1kb dosyaları taşımaya çalışırken transfer kitlenince baktım username taşınmış, eh yeter deyip bıraktım. bir tek bu oyunun gitti gördüğüm save.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben steam cloud savelerin çalışmamasına takıldım, hem GFN'den hem ev bilgisayarından oynadım hiç sycn sorunu yaşamamıştım. Bi defa kafası karıştı evde saveleri download mu edeyim upload mu diye sordu, en son dışarda oynadığım için download dedim yaptı geçti falan. Sende W11 laneti devam ediyor sanırım

Sosyal ağlarda paylaş

yani benim anlamadığım şu, sistemde dosya varsa bunun üstüne cloud'dan alıp yazmayabilir ama sistemde dosya yok diye cloud'u neden silmiş. cidden tam bir genius.jpg anı. firefox bile hesabıma login yapınca history'mi bile getirdi lap diye monte etti yeni profilime.

oyunda da main quest'te restoran buluşması sonrasına dokunmasam da bayağı ilerlemiştim side quest ve world quest işlerinde. sonra devam edeceğim saveler olması bayağı kahretti yani, hatırı sayılır emek vardı. klavye yumruklayıp bağırmadım değil.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Bende save kaybetme bir kere başıma geldi, o yıllarca oynadığım Forza Motorsport 7'de oldu. Sonra da sildim oyunu, Project Cars 2 aldım. Onunla takılıyorum şimdi.

Steam cloud saves filan, güvenmeyin bunlara. Ludusavi ile kendiniz kaydedin. Ben kaydettiği klasörü bulutta da yedekliyorum. File versioning filan da açtım. Rahatım.

Playnite'ı tekrar söylüyorum buradan ama, benim gibi masaüstünde icon doldurmayı sevmeyenler için ideal. Ludusavi gibi bir sürü şeyle entegre çalışabiliyor. Farklı kütüphaneleri birleştirmesi ve kendi belirlediğin önceliğe göre duplicate olaylarını çözmesi bir yana (aktif olarak Steam, Epic, Amazon, Ubisoft Connect, EA Desktop, Xbox ve GOG kullanıyorum, Battle.net ve itch.io da yüklü), ek özellikleri de var. SS'de görünmüyor ama aşağıda oyunun kütüphanesi önemli olmaksızın Steam reviews, Steam News, Archivements, HowLongToBeat datası filan da var. Üzerinden oyun sil, yükle, launch filan da yapılıyor işte.  Save yedekliyor bir de üstüne bunların.

1000'e yakın oyun var kütüphanede, gerek böyle bir şey. Yüklenmeyenleri de göstermesi iyi. Kategori, farklı oyun ekranları (game pass için ayrı ekranım var mesela) olması da iyi.

Emulatör desteği de var, emülator oyunlarını normal oyun gibi gösterip açabiliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
12 dakika önce, axedice dedi ki:

Abi bu kadar şeyle uğraşsam oyun oynamaya vaktim kalmaz. Çok gerekiyorsa oyunun save game klasöründen one drive a google drive a falan atar geçerim saveleri.

Programı yüklediğimde 15 dakika ayar yaptım, bir o kadar da beğendiğim tema seçtim. O zamandan beri sorunsuz çalışıyor.

Sonra konu açarım gerekli pluginler vb. yazdığım, siz 10 dakikada kurarsınız.

Sosyal ağlarda paylaş

14 dakika önce, Dynun dedi ki:

peki buglarını ve çıkış rezaletini bir yana bırakırsak, şu an bu oyun oynamaya değecek bir oyun haline geldi mi ?

Ben nasıl olsa eski makine ile oynamamın imkanı olmadığı için hiç takip etmedim, bakmadım etmedim. Güncel durumu ne?

çıkış sırasında RDR2'cilerin kopardığı yaygarayı bir kenara bırakabilirsen, çıktığı gün bile oynamaya değecek bir oyundu bu.

eğer güzel bir hikaye, zevkli görevler, karakterler arası etkileşim, ilginç bir şehir tasarımı arıyorsan, ilk hali de gayet muhteşemdi.
yok eğer aradığın başka bir şeyse, onu bilemeyeceğim.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, GERGE dedi ki:

Programı yüklediğimde 15 dakika ayar yaptım, bir o kadar da beğendiğim tema seçtim. O zamandan beri sorunsuz çalışıyor.

Sonra konu açarım gerekli pluginler vb. yazdığım, siz 10 dakikada kurarsınız.

Tamam madem tekrar düşünürüm o vakit. ?

6 saat önce, Cokomantis dedi ki:

@Sam ben windows'un bütün library'lerini (music, documents, pictures vs vs) external drive'a tanıttım. formatta uçmuyorlar. tavsiye ederim.

Öyle yaptım işte de oyun savelerini c:/users altına koymuş, onu taşıyamıyorsun pathing yapmadan.

29 dakika önce, GERGE dedi ki:

Bu yıl 1.5 ve beleş DLC çıkacak. Onları bekle, onlar gelince tekrar bakacağım ben de yorumlara göre.

Şirketin %65’i hala bu oyunda çalışıyormuş yazılana göre ama en son yama 7-9 ay önce filan, umarım bu ladar beklettiklerine değer sonuç.

Sosyal ağlarda paylaş

33 dakika önce, Bone dedi ki:

çıkış sırasında RDR2'cilerin kopardığı yaygarayı bir kenara bırakabilirsen, çıktığı gün bile oynamaya değecek bir oyundu bu.

eğer güzel bir hikaye, zevkli görevler, karakterler arası etkileşim, ilginç bir şehir tasarımı arıyorsan, ilk hali de gayet muhteşemdi.
yok eğer aradığın başka bir şeyse, onu bilemeyeceğim.

ortalama hikaye, kimisi zevkli görevler, karakterler arası zayıf etkileşim.
şehir tasarımının iyi olması hariç hala çok ortalama bir oyun cyberpunk

Sosyal ağlarda paylaş

eh, buna göre o zaman piyasadaki oyunların hepsi ortalamanın çok altında hikaye, hepsi zevksiz görevler, karakterler arası etkileşimin bile olmadığı oyunlar diyebiliriz. çok boş oyun dolu şu an sektör. Cyberpunk 2077 birisini doyuramıyorsa başka da bir şeyden zevk alabileceğini sanmıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

5 dakika önce, Soimyr dedi ki:

ortalama hikaye, kimisi zevkli görevler, karakterler arası zayıf etkileşim.
şehir tasarımının iyi olması hariç hala çok ortalama bir oyun cyberpunk

katilmiyorum, ciktigi donemde oynadim bitirdim. Gayet guzeldi. 

Oyunun hikayesini overall iyi yapamamislar evet, ama yukseldigi yerler var, o kisimlarda hikayenin anlatimi ve sunumu gayet guzel. Cyberpunk elestirimesi gereken bir oyundu elbette, overpromised de olabilir (tam hakim degilim cunku oyunlari cok yakindan takip etmiyorum) ama bu kadar gomulecek bir olayi yok. Basarisiz yapilan cok seyi var, basarili yapilan da bir o kadar kismi var. Full price aldim, side merchandise aldim, pisman olmadim, CDPR reyize tesekkurlerimi sundum ve bitirip sildim. Bir sonraki CDPR oyununda gorusmek uzere sdfg

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...