Jump to content

Soimyr

=o=
 • Mesaj sayısı

  2.173
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Soimyr hakkında

 • Rütbe
  Soimyr

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Soimyr

  Cyberpunk 2077

  Corpo, ez.
 2. Soimyr

  Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2 [2020]

  son erteleme haberinden sonra pre-order'ımı iptal etmenin ne kadar doğru bir hareket oldugunu tekrar gördüm.
 3. Soimyr

  Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2 [2020]

  pre-order cancellama vakti geldi sanırsam. son 2 trailer, özellikle let's dance çöp. progress hakkında 0 iletişim. çıktıktan bir sene sonra %50 indirimle alırım, kolaydı.
 4. Soimyr

  Cyberpunk 2077

  lol bitti
 5. Soimyr

  Yangın, yandık

  Çok geçmiş olsun
 6. Soimyr

  Cyberpunk 2077

 7. Soimyr

  Köpeğim ve Ben (Lütfen Yardım)

  gençler anlamaz
 8. Soimyr

  Bilgisayar koltuğu

  2 sene kadar önce bende koltuk almak zorunda kalmıştım. IKEA'dan Markus aldım, çok memnunum herkese tavsiye ederim.
 9. Soimyr

  -Kur an ı Anlamak / Okumak-

  2020'de kuran çok mainstream
 10. Soimyr

  [Alınık] Webcam

  Malumunuz COVID salgınından beri webcam fiyatları anlamsızca uçup gitti (bknz logitech c270 in 120 liradan 700 lirala kadar fırlayıp şuan 250-350 bandına inmesi gibi) Yayın yapmak için c920/c922/Razer kiyo tadında kaliteli webcam arıyorum, letgo vs den bir kaç adet uygun fiyatlı buldum, öte yandan random insanlar yerine patiden birilerine kazandırmayı yeğlerim. Normalde Ankaradayım, alışverişi elden yapmayı yğelerim, öte yandan patiden alacaksam illa göreyim dokunayım gibi bir takıntım yok. Kullanmadıgım bu tierde webcam'im var diyorsanız özelden veya buradan yazın, konuşalım.
 11. Soimyr

  SSD (m.2) montajı için vida nereden bulunur?

  Bana ASUS servis 40 lira kargo karşılığı yolladı en sonunda.
 12. Soimyr

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  2 hafta boyunca Conan Exiles vericez diyip son günde geri dönüş yapan Epic Failure'u hala kullanan var mı 😄
 13. Soimyr

  Darwin'in Evrim Teorisi

  Çünkü abi bilim "inanmak" veya "inanmamak" ile alakalı olmadığı gibi "inanç" üzerinden işlemiyor. Ne zamandır yazmayayım bu kadar da boş beleş konuşulmaz diyordum dayanamıyorum artık. En basit örneği bunun yerçekimi. Newton'un Yerçekimi "Kanunu" diyoruz ama günün sonunda İzafiyet Teorisi çok daha doğru sonuçlar veriyor (bknz. merkür'ün güneş etrafındaki yörüngesi). İzafiyet inde açıklayamadığı şeyler var ki quantum gravity teorilerinin en başta geliştirilmeye başlama sebebi bu. Özetle bir olgu görüyorsun (bknz. geçmişte olan bazı canlılar, mesela dinazorlar, artık yok, ve olmayan canlılar, mesela insanlar, artık varlar), bunu gözlemledikten sonra bunun nasıl olabileceğine dair bir teori üretiyorsun (mesela darwin'in evrim teorisi), bu bazı şeylere ışık tutsa da her şeyi açıklayamadığı için daha iyi bir evrim teorisi üretiyorsun, ve bu böyle devam ediyor. İnsanların evrimleşmesinde (yada genel yeni türlerin ortaya çıkmasında) hangi faktörün daha ağır bastığı tartışabilirsin (modern evrim teorisinde survival of the fittest dışında evrimi besleyen 23582375 faktör göz önüne alınır), atıyorum modern evrim teorisi random mutasyonlar evrimi %20 etkilerse x y ve z faktörleri şu kadar etkiler diyorsa, hayır random mutasyonlar evrimi %18 etkiler kanıt olarak ta şu şu şu türler vs diyip örnek gösterebilirsin (ve bu noktada yeni bir evrim teorisi üretmiş olursun ve diğer bilimadamları bunun + ve - lerini test test edip senin teorinin ne kadar makul olduğunu tartışır ve yargılarlar) ve genel insanlıgın bu konudaki bilgisi ve tahmin yapabilme yetisi artar Evrime inanmamak (yada insanlar maymundan gelmedi) demekle yer çekimi yok, gök itimi var demek arasında da neredeyse fark yok. Aslında bir fark var, evrime inanmıyorum ben kuran öyle diyor dersen, inancı budur okay diyebilir insanlar. Öte yandan, burada garip gurup youtube vidyoları atar, iddialarına düzgün bir bilimsel dayanak veya veri göstermez, ve genel olarak cahil cühela konuşup 2-3 vidyo izlemek dışında konu hakkında hiç bir kaliteli veya güvenilebilir bilgiye sahip olmadığını gösterdikten sonra ama ben evrime inanmıyorum niye bana hakaret ediyorsunuz dersen, insanlarda doğal olarak dalga geçer. TLDR versiyonu: Bilim inanmak/inanmamak ekseninde işlemez, kanıtlamak/kanıtlayamamak kanıtlara dayanarak öngörüde bulunmak/bulunamamak ekseninde işler. Bilimi inanç eksenine çekmeye çalışıp, işine gelen pseudo-scientific şeyleri ve sözde verileri kanıt yerine kullanıp, çok daha oturaklı gerçekten bilimsel verileri görmezden gelirsen alay malzemesi olursun.
 14. Soimyr

  Darwin'in Evrim Teorisi

  Sorarsan Paticik gene nispeten biraz daha para görmüş, biraz daha eğitim almış kimselerin takıldığı bir yer. Bugünde insanlığa olan inancım bir tık daha azaldı, teşekkürler paticik.
 15. Journey alın, oynayın, oynatın. Numenera pişmanlık değil de, bu oyun Planescape Torment'in spiritual successor'ı gibi büyük bir iddia ile yola çıkmasa (veya o beklentiyle oynanmasa) çok daha fazla keyif veren bir oyun. PoE'den falan iyi.
×
×
 • Yeni Oluştur...