Jump to content

Soimyr

=o=
 • Mesaj sayısı

  2.201
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Soimyr hakkında

 • Rütbe
  Soimyr

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Soimyr

  Osmanlı Ermenileri Bağımsızlık Hareketleri, Ermeni Kimliği ve Tehcir

  ilk olarak atalarımın türk olduğu kanısına nerden vardın? ki zaten buraya yazabilecek birinin kendini türk olarak tanımlamıyor olma ihtimalini göz önüne almaman bile zaten belli bir noktada önyargı sahibi olduğunu gösteriyor. ikinci olarak, hadi ırk/din olarak kendimi türk olarak görmesem bile türkiye'de yetişmek ve büyümekten ötürü kültürel olarak türk olarak kendimi benimsediğimi ele alalım. bu konuda ermenileri veya yabancıları haklı görüyor olmam (bknz. o kadar insan sizce kendiliğinden mi yok oldu? sorusuna türk tarihçilerinin en iyi ihtimalle kaçamak cevaplar vermesi) bir eziklik kompleksinden yerine, çok daha basit bir şekilde, adamların açıklamarını daha makul görüyor olmamdan ileri geliyor olabilir. Ki o noktada onlarca yıllık türk eğitim sistemi propagandasını papağan gibi tekrarlamaktansa (ki olaylar oldugunda T.C. bile yok, yenen bok, hadi sizi üzmiyim, eğer yendiyse, Osmanlı'nın bok yemesi), olmuş olabilir, hatta düşününce olmuş olması çok muhtemel diyip, sorumluluk alıp, yoluma devam etmeyi yeğlerim. keza ermeniler katledildiyse de atalarım aktletmiş, bende tasvip etmiyorum, benden 100+ sene önce yaşamış, çoktan ölmüş, paşa/padişah ne emrettiyse askerlerin/askere zorla alınmış halkın davranışlarından utanmıyorum. aynı şeyi 2021 olmuşken bu kadar körlemesine bir şeyleri reddedip, olduysada susmalısın gibi bir yaklaşım için söyleyemeyeceğim. üçüncü olarak, olarak kendinizi o kadar kişinin hiçbir kasıt vs olmadan (bir başka deyişle modern uluslarası standartlarda soykırım olarak nitelendirilmeden) "ortadan kaybolabileceğine" inandırabiliyorsanız, ya çok iyi bir torbacıya sahipsiniz, ya da çok iyi niyetlisiniz.
 2. Soimyr

  Osmanlı Ermenileri Bağımsızlık Hareketleri, Ermeni Kimliği ve Tehcir

  siz siz olun daha medeni ülkelerde soykırım yok tehcir var demeyin, şanslıysanız sadece gülerler.
 3. Soimyr

  Windows Family ile çocukların aktivite takibi ve limitlenmesi

  Abi, yasaklama yerine, başka opsiyonları düşündün(üz) mü? A) Çocukların yaşına göre bunu privacy invasion olarak görebilirler, ki genç nesil bu konularda bize kıyasla daha hassas B) positive reinforcement (oyun oynamayıp ders çalıştıkları için ödüllendirmek, cezalandırmak/yasak koymak) daha etkili bir öğretim metodu C) Yaşa bağlı olarak direk yasak fazına geçmeden önce çocuklarla neden online ders sırasında ders çalışmaları gerektiğine dair konuşmak vs daha faydalı olabilir D) Eğer anne-baba mesleği el veriyorsa parental supervision da böyle bir metoda kıyasla daha az ters tepebilir
 4. Soimyr

  Borsa - İmkb - Sermaye Piyasası başlığı...

  ING'nin online ara yüzü ne kadar kötü ya 😞
 5. bu lgbtliler naptı paticik userlarına merak ediyorum bazen 😄
 6. Soimyr

  Jahrein ve LGBTİ+ Gaga Bulut kavgası

  Loex foruma eskisi gibi referans yoluyla birilerinin alınması gerektiğinin en büyük kanıtı olabilir son zamanalardaki.
 7. Soimyr

  Klavye Tavsiyesi

  Oyun oynamaya meraklı öğrencilerimden biri klavyesini bozmuş, benimde alakalı olduğumdan yeni klavye alayım diye bana sordu. Öte yandan ben en son 3 sene önce aldıgım için klavye şu sıralar konsepte biraz uzağım, ondan patiye sorayım, yakın zamanda alan biri daha bilgilidir diye düşündüm. Fiyat aralığı: 400-900 (F/P öncelik, çünkü 12 yaş, su döker şu olur bu olur) Türkiye'de servisi/distribitörü/sorun çıkarsa muhattap olabilecek bir ofisi olması önemli Mekanik olursa daha iyi Handrest olursa daha iyi. Handrestsiz bunlara uyan 1-2 Razer buldum ama ne kadar alternatif o kadar iyi.
 8. Soimyr

  Boşananlar kulübü

  fresia degil mi işte, başlığı 3-4 konu aşağıda
 9. Soimyr

  Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

  hangi mod yaptı bilemem ama"ben eşşeğim" o posta verilebilecek en hafif cevap.
 10. Soimyr

  Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

  bu konu niye garbage da degil ya
 11. Soimyr

  O zamanlar lisedeydik..

  evet te, homm3 teki soLmyr degil miydi asd, ben biri onu zaten almıştı diye i ile aldım diye hatırlıyorum
 12. Soimyr

  O zamanlar lisedeydik..

  bu totoşu'da lise yıllarında ben summonladım, "paticik ne gay forumu mu turuncu turuncu" diyordu, şimdi müptelası oldu.
 13. Soimyr

  Cyberpunk 2077

  cyberpsycho questleri cripple movement yada cyberware malfunction ile çok easy peasy olabiliyor. (beni en çok pompalısı olan otoparktaki zorlamıştı, kapalı alan, shotgun ı yiyip köyüme dönüyordum)
 14. Soimyr

  Borsa - İmkb - Sermaye Piyasası başlığı...

  hangi sayfa da en makul/nerede/nasıl trading yapılır ı tartışmıştık? (yurt dışı için soruyorum)

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...