Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beleş oyunlar başlığı!

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

Deathblade, 17.11.2023 20:12 tarihinde dedi ki:

Adamlari yaptığı hata nedeniyle geri alacağı oyunlar için mi yargiliyoruz?

Paticik at its best.

Bunun için yargılamamızı eleştirmek komik. Zira Türkiye dahil pek çok ülkede yanlış fiyatlama satıcının sorumluluğundadır. Mesela markette de yanlış etiketli ürün görürseniz market size onu o fiyattan satmak zorunda (biraz vicdan işi, genelde sonra hatayı yapan asgari ücretlinin maaşından kesiyolar farkı). Online oyun platformlarında biraz detay var, aslında size oyunu satmıyor ama sözleşmeye göre oyunu ömür boyu oynama hakkı veriyor, oradan açık yakalıyorlar (hatta 2-3 sene evvel o yüzden steam library'i miras bırakamama kavgası dönmüştü gazetelere kadar, oysa oyun cdlerinizi bırakabilirsiniz). Yani çakallıkla geri alma hakkı var. Ama bundan dolayı gömmek de normal.

Bilmeden etmeden patileri mi eleştirmişiz yine? Paticik at its best.

Sosyal ağlarda paylaş

Ondan sonra Amazon müşteri hizmetleri niye Avrupa'da farklı Türkiye'de farklı davranıyor. Ben söyleyim, yukarıdaki ölücü mantık bunun başlıca sebeplerinden biri.

0 TL'ye oyunu alıp, sonrasında da bunu savunmaya çalışmak ayrı bir seviye.

Deathblade tarafından düzenlendi
  • Uzuldum 1
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade, 19.11.2023 03:08 tarihinde dedi ki:

Ondan sonra Amazon müşteri hizmetleri niye Avrupa'da farklı Türkiye'de farklı davranıyor. Ben söyleyim, yukarıdaki ölücü mantık bunun başlıca sebeplerinden biri.

0 TL'ye oyunu alıp, sonrasında da bunu savunmaya çalışmak ayrı bir seviye.

Ülkede ölücülüğün rahatsızlık verici olduğu konusunda hemfikiriz. Öte yanda bu konunun ölücülük olara basite indirgenmesi mantıklı düşünebilen biri için mümkün değil. İkisi apayrı konular. Markette hatalı sattığın ürünü sonra müşterinin evine girip geri al(a)mazsın mesela. Burada yapılan hatalı işlem sonucu müşteri hakkı savunmayı standart ölücülükle bir tutmak sizi elitist değil bilgisiz yapar.

Steam bugüne kadar defalarca hatalı fiyatlama yaptı, hiçbirinde ek para istemedi ya da ürünü hesaplardan geri çekmedi.

Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade, 19.11.2023 10:02 tarihinde dedi ki:

Daha yaygın olduğu konusunda hemfikirizdir sanırım.

Bu da bilmeden sallanmış bir kolpa bu arada, Almanya'da (ki Avrupa'nın en güçlü ekonomisi) biraz yaşayan biri görür bunu. Türkiye'deki tek fark insanların bu konuda (da) daha yaratıcı olması.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor, 19.11.2023 12:21 tarihinde dedi ki:

Ülkede ölücülüğün rahatsızlık verici olduğu konusunda hemfikiriz. Öte yanda bu konunun ölücülük olara basite indirgenmesi mantıklı düşünebilen biri için mümkün değil. İkisi apayrı konular. Markette hatalı sattığın ürünü sonra müşterinin evine girip geri al(a)mazsın mesela. Burada yapılan hatalı işlem sonucu müşteri hakkı savunmayı standart ölücülükle bir tutmak sizi elitist değil bilgisiz yapar.

Steam bugüne kadar defalarca hatalı fiyatlama yaptı, hiçbirinde ek para istemedi ya da ürünü hesaplardan geri çekmedi.

Hiçbiri 0 tl değildi yalniz.

Hesabima eklediğim an refund edecekler dedim, o kadar da uzun boylu degil, cikmamis oyun, preorder yapiyosun, bedava yapiyosun. Bunu da hala şikayet etmenin anlami yok artik sacmalamayin sffdss

Sosyal ağlarda paylaş

Bedavasını hatırlayamadım ama 950 tl'lik oyunu 50'ye sattıklarını gördüm yine çıkmamış oyuna (şu deep space benzeri bi oyundu adı aklımda değil), yine 750 tl yerine 75 yazdıklarını gördüm (bu da Horizon'un bi oyunuydu) Çıkmamış oyuna yapıyolardı bedava gibi yani. Geri alıp steam walleta yatırmadılar.

Sosyal ağlarda paylaş

Callisto protocol ve Horizon zero dawn mı. Fiyat hatası vs den geri aldıklarını görmedim evet sırf key revoke edilirse kütüphaneden siliniyor. O da sadece 1 kere bir bundledaki oyundan başıma geldi ama yeni key verdiler. 

Bunların sanırım yayıncı insiyatifine bırakıyor, key revoke edende reputasyondan ve ratingden yamulacağını bildiği için yapmıyorlar sanırım.

Epic de steam gibi fiyat belirleme tool u var mı yoksa direk epic mi yapıyor vs bilmiyorum tabi.

Sosyal ağlarda paylaş

steam hiç almıyor değil geri, kendi hatalarında hepsini geri alıyor veya refundlıyor. yanlış fiyat veya indirim seviyesi publisherların sorumluluğu, publisher bırak diyorsa bırakıyordur yoksa onları da hallederler bir şekilde sorry çakıp.

örnek geçende bunu refundladılardı yanlışlıkla satışa çıktı diye (indirim falan yok, kapalı satışı açmışlar geir nasıl oluyorsa)

image.png

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos, 19.11.2023 20:19 tarihinde dedi ki:

steam hiç almıyor değil geri, kendi hatalarında hepsini geri alıyor veya refundlıyor. yanlış fiyat veya indirim seviyesi publisherların sorumluluğu, publisher bırak diyorsa bırakıyordur yoksa onları da hallederler bir şekilde sorry çakıp.

örnek geçende bunu refundladılardı yanlışlıkla satışa çıktı diye (indirim falan yok, kapalı satışı açmışlar geir nasıl oluyorsa)

image.png

aaa bu oyun şey değil mi, fanların hayran olduğu ama Activision'un yok etmek için uğraştığı TMNT oyunu.

oynamayı isterdim, övüldüğü kadar var mı diye... ama online'a açmayı beceremediler diye oyunu Steam'den komple kaldırdılar herhalde.

refundlandığına şaşırmam.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...