Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne kadar hipster siniz?

nedanko

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Yapıyorum ama Pati'den bana hipster diyen ahalinin topluca doğru çıkacağından da korkuyorum
...
...
...
Biraz önce MGMT diye bir grubun varlığını öğrendim, fenaymış. Bu ne be? Saykodelik görmeyeli ne hallere düşmüş.
...
...
...
%43 çıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

sorular çok zor ya.

dream job soruyor mesela, office slave, barista, activist ve a job, how conformist seçeneği var.
office slave olmayı düşünmüyorum, office slave olsam bile "dream" olarak kendime bir iş yeri açarım. barista olmam, üniversite öğrencilerine ek iş maksatlı bişi sonuçta, kendimi 50 yaşımda halen "organic coffee shop"ta çalışıyor hayal etmem. activist hani dream job olarak nitelendirilebilir de, bana uymaz.
yok mu şöyle akademiysen, bilim adamı, patron, serbest meslek, indie director vs gibi şeyler?
"a job, how conformist" seçiyorsun, bi anda %60'a fırlıyor hipsterlık derecen, heh.

bir başka soru mesela, gözünün bozuk olup olmamasına göre hipsterlık derecesi belirliyor.
"gözlük takıyorum" diyince gene hipsterlık fırlıyor.

müzik seçeneği var mesela,
"Rihanna the queen of top 40 music, Phoenix, MGMT" veriyor. phoenix, mgmt hiç duymadım, Rihanna'yı da zaten dinlemiyorum. metal grupları, rock grupları, jazz/blues grupları, techno grupları, pop grupları (çoğunlukla 70ler/80ler/90lar oluyor bunlar) dinlemişliğim var da, 3 tane şarkıcı yazmış 3ü de benle alakasız.
e nolcak, zoraki "I’d tell you, but you definitely haven’t heard of them" seçiyorsun,
hipsterlık derecen bir anda uçuyor tavana.

müzik dinleme kısmında da "bilgisayarda dinliyorum, radyoda dinliyorum" gibi seçenekler olsa iyi olurdu.
ya arabanda giderken etrafı rahatsız edecek şekilde dinliyceksin, ya iphone/ipod alıp applefag olcaksın, ya yeni moda taşplaklara yönelceksin...
radyodan dinliyorsan "walkman" kısmını seçiyorsun, gene hipsterlık tavan yapıyor.

yani hipster değilsen bile seni %200 hipster gösterir bu test.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...