Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Defiance

Leopar

Öne çıkan mesajlar

biraz bakındım, TB yeni review çıkarmış, bu sefer daha optimistik bir yaklaşım içinde olmuş. oyunun genel olarak eksikleri var ve promote edilmiyor olması gerçekten kafa karıştırıcı. onun dışında kombat sistemi baya borderlands gibi ki bence kötü bir şey değil, çok zevk alarak borderlands oynayan biriyim. fakat mmo noktasında* biraz kısır bir oyun gibi görünüyor. itemization mesela çok zayıf. sadece 2 tane weapon slot var ki bu oyunda en azından 4 adet olmalıydı, onun yanında silah haricinde stat sahibi olan ve değişiklik yaratan tek şey shield gibi görünüyor. aynı borderlands'deki gibi.

body armor, head gear vb. şeylerin hepsi kozmetik. büyük ihtimal bunun sebebi de itemization'ı konsol seviyesine dumb down etmiş olmaları. inventory tam bir küfür. yapımcılar kötü olsa yeteneksiz derdim fakat düşününce neden böyle olduğunu anlamak zor değil, konsollar - tekrar -.

GW2 kafasında open world, roam / event mantığı. Borderlands kombat mekanikleri ve dünyalar kötüsü bir pvpsi var gibi duruyor. pvp için 2 adet map var, modlar ölümüne sıkıcı, mapler inanılmaz ufak, 10 kişiden 9'u shotgun kullanıyor çünkü herkeste stealth var ve shotgun 2-3 tane oturttuğunda herşeyi öldürüyor. hareketli aim almadan hip shot zor bir şey değil. maplerin küçük olması da buna doğru yöneltiyor herhalde oyuncuları.

kombatın BL kafası olması dışında hemen hemen herşeyi patates gibi duruyor şu haliyle. daha iyi hale gelir mi? büyük ihtimal gelir ama her zaman konsol bariyerine çarpacak bir noktada. excel'de liste gibi inventory ile 2013'de mmo oynamak gerçekten üzücüdür.

şahsen almayın derim. oynayanlar varsa yorumlarını paylaşsınlar aydınlanalım.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada yeni fark ettim. oyunun ve dizinin müziklerini Bear McCreary yapıyormuş. inanılmaz iyi bir seçim.

http://www.bearmccreary.com/

bsg'nin şahane müziklerini yapan kişidir kendisi. ayrıca:

walking dead, terminator (dizi), caprica ve eureka onun eseri.

http://www.youtube.com/watch?v=cUchAD44xA8
Sosyal ağlarda paylaş

bsg ve müzikleri süperdi :)
defiancea harcadıkları enerjiyi bsg yapmak icin harcasalar dandik grafikler, sandbox, lore olan birşeyi oynardım şahsen.

bingildak said:

bu arada yeni fark ettim. oyunun ve dizinin müziklerini Bear McCreary yapıyormuş. inanılmaz iyi bir seçim.

http://www.bearmccreary.com/

bsg'nin şahane müziklerini yapan kişidir kendisi. ayrıca:

walking dead, terminator (dizi), caprica ve eureka onun eseri.

http://www.youtube.com/watch?v=cUchAD44xA8
Sosyal ağlarda paylaş

Teknik anlamda optimizasyon,animasyonlar vs çok iyi, main quest sürükleyici, side questler fena değil aynı zamanda tekrar edilebiliyor. Özel event görevler var ,hot shots, timerun tarzı, diğer oyunculara karşı score üstünlüğüne oynuyorsunuz. Güzelde ödülleri var. COOP olan mission ( instance ) questler var oynadıklarım baya zevkli idiler. PVP'si COD gibi arenalarda geçiyor. Openworld değil kısaca.

Oyunda STORE da bulunuyor muhtemelen B2P olduğu için para kazanmaya çalışacaklar hatta F2P'e çevirme planları da olabilir ancak yakın zamanda görünmüyor.

Oyunun reklamından çok dizinin reklamına yatırım yapmışlar bu yüzden para ile puan veren sitelerin ( IGN vs ) değerlendirmelerinin düşük olması normal, çokta umurumda değil.

Hala bu sitelerdeki değerlendirmelere bakanlar olduğunu da görmek ayrıca düşündürücü..

Kısaca oyunun gideri var ama 60$ lık değil.
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

Kısaca oyunun gideri var ama 60$ lık değil.

Yazdığın herşey net ve güzel.
Ben şahsen oyunu aşırı beğendim.

Nette azıcık araştırma ile özellikle türk isim vermeden 100 dölarlık deluxe oyunu 98 liraya yani 54 dolara almak mümkün. Fakir versiyonuda 40 dolar.

Birde reklamında yazmadığı halde satan arkadaş pre order keyide attı, bedava kırmızı dodge imba araba ve 2-3 ıvır zıvırda geldi falan.Normal oyunda 35-40 dolar iyi.
Bence hertürlü değer şu anda. gg
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...