Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Defiance

Leopar

Öne çıkan mesajlar

Ben kayıt olmuştum, client Authentication Code diyor, en başta betaya kayıt olurken burada verilen kodu giriyorum kabul etmiyor. Mantıksız bişi mi yaptım acep :(

edit: Koda ne yazdıysam sildim, next dedim update başladı. 20 dakka kendime gelemedim nedir bu kod diye, nasıl bir faille başladık yav..
Sosyal ağlarda paylaş

Oynadım beyler 1 saat yatacam, yatmadan önce bir yorum yapam:

Oyun Skill based shooter değil, tamamen real time FPS, yani aim alıp vuruosun. Level diye kavram görmedim. Ama belli quest yapıp exp aldıkça talent point kazaniosun. gidip onu bir özelliğe yatırıosun. Talent tree gibi bir şey var. Dielim bi ability aliorsun stealth oluosun, bi özellik var overpower oluosun, bi özellik var blur çıkararak hızlı koşuosun, bi özellik var clone bırakiosun kendinden (mesmer style) bunların hepsini alabiliorsun ama sadece 1 ability i gear ediosun (1 tuşu ile aktive ediosun ve belli bi süre aktif kalıp recharge oluolar). O abiltiylerin etrafında da pasif abilityler var onlar da işte recoili azaltıyor, işte reload zamanını azaltıyor vs gibi olaylar. Baya bir talent var çoğu locked herhalde level ile açılacak.

Totalde primary weapon, secondary weapon slotu, grenade ve ability slotu var. her slota 1 tane koyuorsun. Oyun real time olduğu için işte sağa sola yuvarlanma, sprint vs muhabbetleri var.

AI fena değil, moblar çok uzaktan seni görüp ateş etmeye başliorlar sağa sola atliolar. Böle Zergling gibi moblar var koşturuolar etrafta üzerine atlayıp patliolar falan. Ölünce bulunduğun bölgenin checkpointinde başlıyorsun. Item kaybetmiyorsun ama para gidiyor recoverı karşılamak için.

Harita geniş baya, baştaki tutorial questleri yaptım, sonra bir kaç sinematikten sonra open worlde saldı beni, hemen bir tane araç buldum bastım gittim baya uzaklara, orada bazı moblarla kapıştım onları da yendim yani, level yazmıyor hiç bi yerde anlamadım o kısmı. Etrafta questler var event modunda yaklaşınca aktive oluo gidip yapiosun GW2 tarzı.

Oyunun optimizasyonu iyi, benim pcim dandik olmasına ramen hızlı çalıştırdı.

Şu an beta olduğundan dolayı galiba chat falan yapılmıo interaksiyona geçemedim başka playerlarla etrafta koştursalar da. PVP kısmını görmedim hiç bi playera dalamiosun şu an.

Şimdilik bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

Böle Zergling gibi moblar var koşturuolar etrafta üzerine atlayıp patliolar falan. Ölünce bulunduğun bölgenin checkpointinde başlıyorsun. Item kaybetmiyorsun ama para gidiyor recoverı karşılamak için.

Şunları okuyunca aklıma direk Borderlands geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Beta bitti.Güzel oyun,optimizasyonda sıkıtı yok.Ancak bomba atar,roket atarlara öyle bir animasyon koymuşlarki ekran renk cümbüşüne dönüyor bir anda.Hele hele birde riftlerde(oyundaki ismi farklı)3-5 kşi kullanıyorsa mob gözkmüyor renklerden.O derece rahatsız edici anmasyonları var.
Sadece 1 pvp alanında gördüğümüz kadarı ile,roket atar yapıyor yapıcak olduğunu.Bir atıştan sonra 15 defa daha patlayanımı istersin,yoksa seni takip edenimi.Oldukcada yüksek dmg veriyor ve tabi pert oluyorsun.Oyunda tabancanın hiçbir önemi yok.Sniper işte bir nebze ben burdayım diyor,roketi burnuna yemez isen tabi.
Birde pvp alanında aynı zamanda moblar ile uğraşıorsunki bildiğin kepazelik.Yakın mesefeden hiçbir şansın yok gibi.1 tane roket atar ile hem pvpde hem pve de kral oluyorsun,buda oyunu baltalıyor.Hee birde hl deki elektrik silahı tarzı birşey var,bilmem kaç derece arkaya atış yapıyor.Çeşitlik yapalım derken b.kunu çıkarmışlar.Dediğim gibi ışıklı animasyonlar,oyunda fps modundan olmayışından kaynaklı oynanabilirliğe olumsuz etki yapıyor.Birde cloak skilli oyunda efsane.Diğer özellikler pvpde çok işlevselliğe sahip değiller,tabi şimdilik.
Bunları düzeltmezler diye düşünüyorum.Ard arda 15 patlama yapan silahlardan o özellikler alınır,ilgili renkler daha bi mermimsi(?) şekle bürünür,cloakda nerflenir ve oyun tadınadn yenmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Genel olarak izlenimlerimi aktarayım.

Bu kez direk Engine ile uğraşıp performans sorununu ortadan kaldırmış bir oyun gördüm sonunda. Animasyonlar baya başarılı, özellikle dizideki karakterlerin tiplemeleri ile baya ayrıntılı uğraşmışlar. Oyun baya akıcı, çok kalabalık aksiyonlardan bile herhangi bir FPS sorunu yaşamadım.

Şu an Human ve Irethient olarak 2 ırk seçebiliyoruz.
Veteran ( Rifle ), Survivalist( Sniper ), Outlaw ( Shotgun ) ve Machinist ( Heavygun ) olarak 4 ayrı classdan birini seçebiliyorsunuz. Bu size oyuna başlarken hangi silah ile başlayacağınızı belirtiyor. Başka extra bir özellik göremedim. Karakter yaratma ekranı çok zayıf. 3-5 tip arasından birini seçip giriyorsunuz.

Oyuna 2 tip silahla başlıyorsunuz. Biri pistol diğeride seçtiğiniz class a göre gelen silah ancak ilerde bu silahları istediğiniz gibi değişebiliyorsunuz. Yani sürekli sniper kullanırsanız sniper skilliniz , rifle kullanırsanız rifle skilliniz artıyor. Silah kullanımında bir engel yok. Skillleri arttıkça o silahlara + avantajlar kazanıyorsunuz.

Silahlara aynı zamanda mod takılabiliyor.( BF3 gibi üstüne oynayabiliyorsunuz ) ( Her silaha değil. MOD takılabilme özelliği olması lazım gördüğüm kadarıyla )

Oyunda EGO GRID denen ( bir nevi talent ) bir sistem var. Oyuna ilk başladığınız da 4 adet ana EGO yu size gösterip birini seçtiriyor. EGO'ları belli süreliğine aktif edebiliyorsunuz. Belli bir cooldownları bulunmakta. Bunlar;

Cloak ; Bildiğiniz stealth ancak süre kısıtlaması var.
Overcharge; Silah damageini artırıp recoil düşürüyor.
Decoy; Sizin mirror görüntünüzü çıkarıp bir yöne koşturuyor. O an düşmanın dikkatini dağıtmak için kullanılıyor. Ayrıca Mirror ile yer değiştirebiliyorsunuz.
Blur; Yüksek oranda Speed arttırıyor. Özellikle melee takılanlar için çok faydalı.

Oyunda craft sistemi bulunmakta ancak hiç oturup bakmadım nedir nasıldır. Kullanmadığım silahları salvage edip resource alabiliyorum. Ayrıca ortamda öldürdüğünüz moblardan da item, para, ammo veya Craft resource drop oluyor sürekli.

Quest sistemi hoşuma gitti. Questler kişi özel değilde bölgeye özel olarak yapılmış. Misal size şu bölgede git 4 tane jeneratörü kapat diyor. Sizde o bölgeye gittiğiniz de başka bir player 3 tanesini zaten kapatmış ise size de direk 3 tanesi sayılıyor. 4. kapatıp questi veriyorsunuz. Bunun için herhangi bir party, grup vs. oluşturmanıza gerek kalmıyor.

RIFT ( MMO ) oynayanlar bilirler, oyunda riftler açılır gidip waveleri kesip riftleri kapatırdık. TRION aynı interaktif world mantığını bu oyunada yansıtmış. Bu oyunda da HELLBUG denen yerden biten yaratıklar world üzerinde spawn oluyorlar. Her bir noktayı bitirdiğinizde en son boss geliyor. Öldürüp kapatıyorsunuz.

Matchmaking ( PVP ) denen bir sistem var ancak girmek nasip olmadı.

Main Story çok başarılı.Sürükleyici, dizi tadında ilerliyor resmen. Daha oturup side mission yapmış değilim.

Tek garipsediğim nokta, oyunda karakterler aşırı yükseğe zıplıyorlar. Yani kendi boylarının 1-1.5 katı yükseğe zıplanıyor oyunda. Ha bu aksiyonda baya işe yarıyor ( özellikle böceklerle uğraşırken ) ama ilk başta garipsiyor insan.

Şimdilik aklımda olanlar bunlar. Öğrendikçe aktarırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...