Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Daha yeni başladım oyuna ancak çok sıkıcı geldi bana oyun tamam görsel olarak fevkalade güzel ancak konsol oyunu oynuyormuşum gibi hissettim. O kadar quest yapıyoruz bir ünvan belirmiyor üstümüzde yanımızda, character sheet diye bir olay yok.

Yani şöyle bir sayfa neden yok ? Ayrıca olaylar npc muhabbetlerine pek yansımıyor o da çok can sıkıcı boş beleş oynuyorum sadece. Steam'de achievements açılmasının ne anlamı var ? Oyunda ünvanı görelim Steam'de açılmasa da olur. Steam'de ki ünvan simgeleri de rezalet. Uğraşmayalım bu işlerle demişler sanki. Ancak eklentiler biraz lezzet vermiş homestead yapmak vs. güzel olmuş. Ancak bir türlü oyunun atmosferine giremiyorum. Ejderha var, Kış var, Görsellik var ama guildmaster olunca ünvanım yanda yazmıyor millet saygı göstermiyor, önümde diz çöküp tövbe istemeleri lazım.

Eskiden kalma alışkanlık olarak kitap koleksiyonu yapıyorum, oblivion'da ne yapıyorsam burada da aynı mevzulara girdim. Kütüphanemi düzenliyorum seri kitapları tamamlamak için uğraşıyorum ancak kitaplarla bağlantılı questlerde az. Vampirliğin bir şanı vardı eskiden ısırılıyordun tedavi olabilmek için çok uğraşıyordun şimdi perk tablosu eklemişler haydaa ergen twilight tadında bir oyun olmuş. Üzüldüm.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Steamde 7.49 olunca artık alayım da oynayayım dedim. 101 dakika oynadım topu topu, açıkçası şimdilik pek sarmadı ama oynamaya devam edersem belki değişir :)

Bir kaç sorum var

Yanlışlıkla baştaki 3 stonedan mage stone'a tıkladım. Warrior olmak istiyorum aslında da herkes bana vay mage naber muhabbeti yapıyor. Değişebilir değil mi o?

Skill ve level cap var mı bir de oyunda? Teorik olarak her skill'i maxlama şansım var mı?

Eğer oyunun sistemi ile çok alakasız sorularsa biraz anlatıverin level ve skill mantığını :) Bayadır LoL ve D3 harici oyun oynamadım ondan önce de çok uzun zaman WoW ve CoD harici oyun oynamamıştım. BG2 ve NWN çooook eskilerde kaldı :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yeniden dönüp warrior stone'u aktif edebilirsin.

Skillerinin tamamını maxlayabilirsin diye biliyorum.

Kullandıkça gelişiyor skiller, one handed için o silahı, archery için bow kullanmalı, büyü için hangi schoolun gelişmesini istiyorsan o kısımdan bol bol büyü yapmalısın.

Yani önceden belirlemiyorsun D&D gibi, nasıl oynarsan ona dönüşüyorsun yavaş yavaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Skill ve level cap var mı bir de oyunda? Teorik olarak her skill'i maxlama şansım var mı?

Eğer oyunun sistemi ile çok alakasız sorularsa biraz anlatıverin level ve skill mantığını :) Bayadır LoL ve D3 harici oyun oynamadım ondan önce de çok uzun zaman WoW ve CoD harici oyun oynamamıştım. BG2 ve NWN çooook eskilerde kaldı :)

Oyunun bg veya nwn ile "kılıç ve büyü yiha" muhabbeti haricinde hiçbir alakası yok. Yeni bir seri olarak yaklaş.

Eskiden lvl cap vardı ama peç getirdiler geçen sene. Fullediğin bir skillin ilk seviyelerine dönmek suretiyle sürekli level atlayabiliyorsun ama bu skill üzerinde gelişime neden olmuyor. Sadece ortamda bulunan spawnların lvl'ını arttırmış oluyorsun. Perklerde sonsuza kadar değil de oyunda bulunan bütün perkleri almaya yetecek kadar level kazanabilirsin işte.

Bayarsan, neden baydığını araştır(hikaye, dövüş, npcler vs.). O konularda mutlaka çok iyi modlar oluyor. Bethesta çalışanları bir nedenden ötürü evinde oturup mod yapan oyuncular kadar kalifiye olamadığı için iki düşünülmüş birkaç modun oyunun çehresini tamamiyle değiştirdiğini görebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...