Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

yine bir themepark mmo geliyor

megaserver olayı yeni değil, wow da yaptı zaten şunu az çok MOP da herkes farklı serverlarda birbiri ile oynayabiliyor.

questing exploration ile diyor, point of interest diyor guild wars 2 style sa güzel olabilir, tabi eventlerin ne kadar yaratıcı veya ne kadar repetitive olduğuna bakar.

Combat sistemini çok anlamadım sol clickle vur sağ clicke basılı tutup power up yap tadında. Skyrim gibi 1-2 abiltyi seçip mi gidiyoruz , bir de aiming ile oynuoruz anladığım kadarı ile. Aktif dodgelama vs var mı o kısımları anlamadım. Collision detection var mı mesela onu da söylememişler.

Class sistemi güzel olur gibime geldi, class seçip üzerine istediin armor istediin silah üzerine perkler vslerr seçilince cidden custom bir şey olabilir.

PVE contenti olarak bol bol şey var gibi gözüktü bu videodan, bir sürü dungeon heroic dungeon raid public dungeon ıvır zıvır yapılacak çok var, tabi içeriğin ve mekaniklerin nasıl olduğuna da bakar. NE kadar challengin ne kadar rewarding olduğuna

PVP olarak tabi ki yine ortada bir zonea gir siegeweaponalrla savaş vs çok yeni bir şey göremeidk orada. Guild Wars 2 de allahı var o olayın. Fakat asıl olay o combat sonunda ne kazanıyorz , Bi keepi ele geçirmenin ıvır zıvır bonus vermenin bi işe yaramadığını guild wars 2 de gördük. Farklı bir fikirle gelirler umarım.

Crafting ve ekonomiden hiç bahsetmemişler, çok önemli bişey bu. Ama böyle bir oyunda açıkcası klasik crafting ve auction house sisteminden farklı bir şey beklemiyorum.

Yine ilk screenshotlar bilgiler, ortaya çıktığından daha olumlu düşüncelerim oldu şu videodan sonra, görelim bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şu anda mmo'lardaki exploring olayı hiçbizaman gerçek exploring gibi olmadı. bi tek Mortal Online'da exploringden tat aldım, onun dışında diğer mmo'larda hep böyle zaten explore edilmiş hissi var, sadece senin unlock etmen gerekiyor. yani ilginç bişey gördüğünde oraya gidip değişik bir şeylerle karşılaşman imkansız. elder scrolls oyunlarında exploring başarılıydı. dağ tepe gezerdin, bi kulube gördün mesela merak edip yanına giderdin orada ilginç bişey olabilirdi, ama herhangi bir mmo'da dağ tepe gezip bi kulube görsem 2 ihtimal vardır, ya boş kalmasın diye oraya bi kutucuk koymuşlardır ya da bi tane çiftçi "bana 30 tane domat topla" questi verecektir.

o yüzden artık şu mmo'lardaki "exploring önemli yer kaplıyor" kısmına inanmıyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

guildwars 2de gayet keyifli exploring olayi, sadece vista falan degil cok daha ilginc seyler var

elder scrolls online ise gayet vasat bir oyun olacak aha buraya yaziyorum. mmo ile single player rpgler cok farkli oyunlar, oyunculara degisik bisey sunamazsaniz aninda patliyorsunuz mmo pazarinda
Sosyal ağlarda paylaş

Yerden yere vurduk hero engine kullaniyor diye ama:
http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2012/05/25/why-the-elder-scrolls-online-isn-39-t-using-heroengine.aspx

Adamlar hizlica prototipleri denemek icin kullanmislar hero engine i kendileri customize etmisler asil motorda herseyi. Tabi bu butun olayi sandbox open world olan bir seriyi themepark mmo ya cevirilmesini gozardi ettirecek birsey degil.

Bu arada hero engine hala multuthreading destegi sunmuyor yazik.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...