Jump to content

AscAnsio

=o=
 • Mesaj sayısı

  1.099
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

AscAnsio hakkında

 • Rank
  AscAnsio
 1. AscAnsio

  Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

  Natalie Portman’ın dönecek olmasına çok sevindim, Jane Foster’ın hikaye arcı MCU’da havada kalan nadir şeyler biriydi. Çok iyi aktris, çok güzel kadın; Mjolnir de eline yakıştı.
 2. AscAnsio

  Terminator: Dark Fate (2019)

  Bu filmle ilgili hislerim çok dalgalı. Fena bir Terminator hayranıyım. İlk 2 filmi hayatımda izlediğim en iyi action filmlerinde tepeye yazarım. James Cameron’ın bizzat dahil olduğunu öğrenince heyecanım artmıştı ama fragman bende hype yaratamamıştı. Şimdi Edward Furlong’un da döneceği bilgisi yine hevesimi arttırdı.
 3. AscAnsio

  Şöyle bir şarkı vardı neydi o?

  Şarkıyı radyo dinlerken duydum. Kanun sanırım bu ama hangi sanatçımızın eseri, kimin albümünden bunları bulamıyorum. Bilen varsa dilesin benden ne dilerse 🙂
 4. AscAnsio

  ARC destekli HDMI girişe en uygun cihaz

  ARC’nin surround sesi taşıyamadığı bilgisi var yalnız. O ses bandını taşıyacak eARC portlarının gelecekte devreye gireceği ve o büyüklükte ARC’den ses bilgisinin ancak HDMI 2.1 kabloyla taşınabileceğini izledim bugün. Biraz karışık bir konu.
 5. AscAnsio

  LED ekran/monitör temizleme

  Sirkeyi 1/10 oranında sulandırıp mikrofiber bezi bunla ıslatıp epey sıkarak sildim ekranı. Sonra da farklı bir bezle ekran silme solüsyonuyla sildim. En son kuru mikrofiberle son cilayı attım. Niye bu kadar kastın diyebilirsiniz ama Teknosa’dan teşhir bir üründü. Şu an pırıl pırıl ve hangi açıdan baksam silme izi bile kalmadı.
 6. AscAnsio

  LED ekran/monitör temizleme

  Peçete paneli direkt çizer. Bez konusunda mikrofiberden şaşmamak lazım. Benim sorunum zaten beze uygulayacağımız sıvı.
 7. Senaryoya göre LED ekranımıza yağ veya vişne suyu fışkırdı, hatta bir süre orada kalıp kurudu. Şimdi bu ekranın temizliğini yapmak için mikrofiber bez şart, onu biliyorum. Fakat bezi ıslatacağımız sıvılar soru işareti; piyasadaki ekran temizleme solüsyonları anti-statik sıvı ve su karışımından ibaret, lekeyi çözeceklerini sanmıyorum, daha ziyade bezi ekranda kaydırdığım her yere o yağı yayarlar gibi geliyor. 1/10 oranında sulandırılmış sirke yazıları görüyorum, paneli bozma adına bu riskli bir işlem mi olur? Leke çıkarmak için ne kullanalım?
 8. AscAnsio

  ARC destekli HDMI girişe en uygun cihaz

  Hocam peki benim ses sistemini ARC'siz bir HDMI'a takmamla ARC'ye takmam arasında nasıl bir fark oluşuyor?
 9. Televizyonumun arkasında 4 adet HDMI girişi var, bunlardan sadece dördüncüsü ARC destekliyor. Bu porta takabileceğim elimdeki cihazlar ise Digiturk dekoderim, Playstation 4, UltraHD blu-ray player, sinema ses sistemi bilgisayar kasam. Bu Audio Return Channel’ın ne olduğunu TV’yi satın aldığım mağazada tam anlayamadığım için burada ricam hem bu teknolojinin ne işe yaradığını kısaca izah etmeniz, hem de bu porta yukarıda saydığım 5 cihazdan hangisini takarsam bu özellikten en iyi şekilde faydalanabileceğimi cevaplamanız. Açıklamalarınız ve sabrınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
 10. AscAnsio

  Amazon Prime Video

  Prime Video'nun TV uygulamasında sadece İngilizce altyazılar var, mesela House MD için konuşalım. Ama aynı hesabımla PC'den veya telefon uygulamamdan aynı diziye girdiğimde Türkçe dahil pek çok altyazıya erişebiliyorum. TV uygulaması için bu sorunu yaşayan başka üyeler var mı Paticik'te?
 11. Var mı bildiğiniz şöyle eli yüzü düzgün inceleme ve değerlendirme yapabilen, yeni çıkan oyunları kaliteli/vasat diye bizim için ayırabilen Curator hesaplar? Steam'in kendi önerdiği popüler olanlara değil de özellikle Paticik cemiyetinin beğendiği curatorlere bakmak istiyorum.
 12. AscAnsio

  Game of Thrones (2011) - HBO

  Bu diziye baştan başlamak isteyen biri için bölümleri nereden indirmemizi önerirsiniz?
 13. AscAnsio

  ABD kökenli kredi kartı numarası

  Abi Audible'da adres diye bir olay yok ki? Amazon'dan girip USA yapsan da zaten sonuç aynı. Kredi kartın hangi ülkedense sistem sana oraya uygun içeriği açar. Spotify'da da mesela ülkeyi USA olarak değiştirsen bile kredi kartın TR olduğu için TR'ye yasak şarkıları dinleyemezsin.
 14. AscAnsio

  ABD kökenli kredi kartı numarası

  Amazon'un audiobook servisi olan Audible'da almak istediğim bazı kitaplar sadece USA region'una kısıtlı. Kredi kartımı ABD'denmiş gibi gösterebilirsem bu kitaplara erişim hakkı da doğuyor. Ülkemizden girdiğim herhangi bir kredi kartında ise bu kitaplar databaseden siliniyor. Düzgün çalışan bir Card Generator servisi var mı bildiğiniz? Google'da arattıklarımı Audible kabul etmed, sistem anlıyor bunların fake olduğunu sanırım.
 15. AscAnsio

  Yeni KOTOR

  Fake haber, yeni KOTOR uzun süre gelmez.
×
×
 • Yeni Oluştur...