Jump to content

AscAnsio

=o=
 • Mesaj sayısı

  1.110
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

AscAnsio hakkında

 • Rütbe
  AscAnsio

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. AscAnsio

  PC Gaming #2

  Teşekkürler sultan-ı.
 2. AscAnsio

  Interneti yavaş olmayan var mı? vol.2

  TTNet de upload hızını arttırmış. 3 ay önce 4 mbps idi, şimdi 8'e dayandı. Bu arada, Netflix, Amazon Prime ve Disney Plus'ta 4K UHD yayın izleyemiyorum artık. Sanırım COvid-19 sonrası kısıtlama ile ilgili?
 3. AscAnsio

  Avengers: Endgame (2019)

  Benim iTunes’ta hala 20 Ağustos için ön siparişte, ama bütün dün geceden beri buradan indirip dünya çatır çatır izliyor. Yine ülke olarak bölge kısıtlamasına mı takıldık?
 4. Arkadaşlar, radikal bir kararla 2007’de açtığım FB hesabımı silmeyi kafaya koydum. Çok nadir kullandığım bir platform, ben sosyal medyada geçirdiğim zamanı ağırlığı yıllardır Instagram ve Twitter’a verdim. Ancak silmeden önce acele etmeden, kurtarmam gereken bağlantılar, uygulamalar ve bilgiler varsa önce bunu yapmak istiyorum. Örnek vereyim, geçmişte FB hesabını sildiği için Spotify hesabını ve playlistlerini kaybeden çok arkadaşım oldu. Bu benim için hassas bir konu mesela. Spotify’daki listelerime çok emek verdim 5 yıldır. Başıma aynı şeyin gelmesini istemem. Sizden tavsiye ve tecrübe almaya geldim. Hesabını kapadığına pişman olan pati var mı? Varsa, nedeniyle anlatabilir mi? Sorunun tersi de geçerli, hesabı kapatmak hangi alanda en çok işinize yaradı? Hesabını kapayan patilerin ana gerekçesi neydi? FB’nin Cambridge skandalı ve güvenlik ile gizlilik kaygıları sizce bizim gibi sıradan vatandaş için hesapları kapatmaya yeterli bir sebep mi, yoksa daha fazlası mı söz konusu? Hesabını kapayan patiler daha sonraki süreçte hangi uygulamaları kullanmakta zorluk yaşadı? “Hesabı kapatmadan önce şunları mutlaka yap öyle kapat” diyebileceğiniz maddeler var mı? “FB’ni kapatma çünkü gelecekte şu alanlarda lazım olacak” dedirtecek bir faktör söz konusu mu? Instagram ve WhatsApp’ın bu şirkete bağlı olması beni düşündürüyor. Gördüğünüz gibi soru bol, hepinizi okuyup nihai kararımı vermeye hazırım.
 5. AscAnsio

  10 Ad Block Eklenti Testi

  @GERGE uBlock Origin'de varsayılan filtreleri kullanmak yeterli mi, yoksa aktive ettiğiniz veya dışarıdan yüklediğiniz ek listeler var mı?
 6. AscAnsio

  VPN konusu

  @Goering Teşekkür ederim kendi görüşlerini belirttiğin için. Yeterince araştırma yapıp kıyaslama ve inceleme makalelerini okudum, benim fikirlerim de bu yönde şekillendi. Güvendiğim review siteleri genelde Nord ile Express'i finale koyup kıyasa gittiler. Örnek üzerinden gideyim, https://www.technadu.com/which-company-has-the-most-vpn-servers/22630/ Mesela burda "Server sayısına bakarsak Nord ve Torguard 1. ve 3. sırada ama şu ve şu sebeplerden dolayı en iyisi bize göre Express" demişler. Ben de tüm teknik özellikleri "anlayarak" ve kıyaslayarak en iyiyi Express seçtim. Fiyat konusuna gelince; haklısın. Pahalı diye kendim yazmışım orda, okuduysan. Benim bütçeme uygun olduğu için de çok kötü değil diye yanına eklemişim. "ayni urune x2-3 para veren fiyat/perf. karsilastirmasin bir zahmet." Bunu kime demişsin bilmiyorum da, benlik bir şey yok. Fiyat/Performans kıyasına girmedim. Zaten bu firmaların sunduğu hizmetler arasındaki fark oldukça az, birini zirveye koymak diğerini kötü yapmıyor. Hangisiyle gidersen git, en kaliteli güvenlik & gizlilik servisini sunuyorlar. Nord'da Double VPN varken Express'te de Split Tunneling var, fazla detayına inmediğim Torguard'da da eminim ona özel bir özellik vardır. Bunun dışında ana hatları hemen hemen ortak hepsinin. Express'i bende 1 adım daha öne çıkaran, destek hattındaki samimiyet ve hız oldu.
 7. AscAnsio

  VPN konusu

  İlk postta övdüğüm, ikinci postta bok attıpım ExpressVPN’i tekrar övmeye geldim. 1) Ben hayatımda herhangi bir kuruluşta bu kadar iyi müşteri temsilci hizmeti görmedim. Probleminiz ne olursa olsun 24 saat sizle konuşmaya ve uğraşmaya hazırlar. En büyük rakipleri NordVPN’den ayıran tek nokta belki de bu zaten. Güvenlik, gizlilik, hız ve diğer teknik özelliklerde zirve burası. 2) 17 ay için 99 dolarlık plana dahil oldum. Pahalı ama çok kötü de değil. Normalde en büyük paketleri 1 yıllık, 17 ayı nasıl oluşturduğumu merak eden varsa özelden anlatırım. 3) Netflix USA için USA serverına BPN ile bağlanmaya gerek yok. Size alternatif bir yöntem olarak Smart DNS numarası veriyorlar, akıllı TV’nize bunu girerek hızdan hiç feragat etmeden 50 mbps ile USA arşivi önünüze serilmiş oluyor. Sırf bu MediaStreamer özelliği için bile verdiğim paraya değer gibi geldi bana. Ama illa VPN üzerinden gireceğim deseydim de New Jersey serverından 32 mbps aldım ki hiç fena değil. Anerika’dan daha hızlı VON sunan başka firma var mı? Sanmıyorum, NordVPN dahil. 4) Kullanmayı düşünen varsa şu linkten girip 1 ay bedava kazanır. Ben de sizin sayenizde 1 ay daha bedava kazanmış olurum. https://www.expressrefer.com/refer-friend?referrer_id=37118229&utm_campaign=referrals&utm_medium=copy_link&utm_source=referral_dashboard
 8. AscAnsio

  VPN konusu

  Express'i övmemden dakikalar sonra aldığım test sonuçları. Ne diyorsunuz? (Hipernet 50mbit kullanıyorum)
 9. AscAnsio

  VPN konusu

  Arkadaşlar, ExpressVPN neden hiç konuşulmamış bu başlıkta? Evet pahalı ama sunduğu hızda ve güvenlikte çok iyi buldum ben.
 10. AscAnsio

  Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

  Natalie Portman’ın dönecek olmasına çok sevindim, Jane Foster’ın hikaye arcı MCU’da havada kalan nadir şeyler biriydi. Çok iyi aktris, çok güzel kadın; Mjolnir de eline yakıştı.
 11. AscAnsio

  Terminator: Dark Fate (2019)

  Bu filmle ilgili hislerim çok dalgalı. Fena bir Terminator hayranıyım. İlk 2 filmi hayatımda izlediğim en iyi action filmlerinde tepeye yazarım. James Cameron’ın bizzat dahil olduğunu öğrenince heyecanım artmıştı ama fragman bende hype yaratamamıştı. Şimdi Edward Furlong’un da döneceği bilgisi yine hevesimi arttırdı.
 12. AscAnsio

  Şöyle bir şarkı vardı neydi o?

  Şarkıyı radyo dinlerken duydum. Kanun sanırım bu ama hangi sanatçımızın eseri, kimin albümünden bunları bulamıyorum. Bilen varsa dilesin benden ne dilerse 🙂
 13. AscAnsio

  ARC destekli HDMI girişe en uygun cihaz

  ARC’nin surround sesi taşıyamadığı bilgisi var yalnız. O ses bandını taşıyacak eARC portlarının gelecekte devreye gireceği ve o büyüklükte ARC’den ses bilgisinin ancak HDMI 2.1 kabloyla taşınabileceğini izledim bugün. Biraz karışık bir konu.
 14. AscAnsio

  LED ekran/monitör temizleme

  Sirkeyi 1/10 oranında sulandırıp mikrofiber bezi bunla ıslatıp epey sıkarak sildim ekranı. Sonra da farklı bir bezle ekran silme solüsyonuyla sildim. En son kuru mikrofiberle son cilayı attım. Niye bu kadar kastın diyebilirsiniz ama Teknosa’dan teşhir bir üründü. Şu an pırıl pırıl ve hangi açıdan baksam silme izi bile kalmadı.
 15. AscAnsio

  LED ekran/monitör temizleme

  Peçete paneli direkt çizer. Bez konusunda mikrofiberden şaşmamak lazım. Benim sorunum zaten beze uygulayacağımız sıvı.
×
×
 • Yeni Oluştur...