Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

video baya baydı beni. yeni birşey yok, olmasına gerek de yok zaten. pvp kısmını çok merak ediyordum kısa kesmişler. çok bi detay da yok.

büyük ihtimalle dnd online tarzı birşey geliyor. co-op takılmacalı. pvp si de sanıyorum lotr gibi neyim olacak yada işte özel mapler falan alterac valley gibi.

kısaca no sandbox, no free loot. benim için çok heyecanlanıcak birşey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

gerçek gameplay demek istedim, o gameplay sayılmaz pek. sahneler yaratmışlar. pve görelim, pvp görelim. combat sistemine dair hiçbir şey görülmüyor neredeyse. ciglipaf grafiklerden çok düzgün gameplay önemli benim için. grafik istedikten sonra çok oyun var, hepsi patates.

evet open world biraz balon gibi. instanced "tek" server. eşleştirip, aynı instance'a koyuyor gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

videonun sonunda eleman "online rpg" tanımını kullanıyor yalnız, mmorpg demiyor. oyunun yapısıyla ilgili fikir verebilir belki o cümle.

ayrıca video benim hoşuma gitti açıkçası. En azından combat sisteminde bi miktar da olsa elder scrollsa sadık kalmışlar, wow gibi 1-2-3 spamlemek yerine left click spamlicez sdf

oyunu ben şey gibi gördüm, nası hani skyrimi morrowindi falan arkadaşımla oynayabilsem negzel olur diyoruz ya, biraz o kafayla yapılmış sanırım bu. Elder Scrolls 6 aslında ama online desteği var falan gibi. ayrıca tüm tamriel'in açık olması olayı da güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

ya aynen gerçek sandbox gibii olmasa da

ben diğer elder scrolls oyunları gibi arkadaşlar ile ile open world questing vs yapacaksam ordan oraya gezip tozup sorun yok. Exploration çok keyifli bir olay. GW2de bunun az çok tadına vardık ki orada da sıkıntı harita üzerinde işaretli yerlere gitme modundaydı daha çok. Sen kendin keşfetmiyordun.

Bir de şey hoşuma gitti istediin silahı istediğin armorı kullanabiliyo olman classdan bağımsız kesinlikel çok iyi.

Tek sıkıntışu orta alandaki pvp kısmı gw2nin aynısı. İşte 3 faction kapışsın katapulttur siege weapondır vs ve ele geçiren o bölgenin EMPERORI olsun. emperorı olunca ne oluo abi. Böle kıytırık pvp senaryolarının işe yaramadığını gw2den gördük.

Gw2de de her bok var resource topla siege weapon craft et etrafı yık geç capture et hayvan gibi dünya. Olmuyor abi somut bişey vermediği sürece. Ha puan verince de farming oluyor o psikolojiye girince de sıkılıyor insan.

tek sıkıntı o yani, şu pvpye bir çözüm getirmeleri lazım artık.

puanla, geçici bir yere capture edip oranın rengini MAVİ yapmakla olmuyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen,
bunun üzerine bide bi kaç şey eklemleri lazım

1-Oyuna Add-on eklenemez olmalı, direk banlanmalı kullananlar. Çok lazımsa, oyunu satan firma ekler
2-Bu quest markerlar şunlar bunlar olmaması lazım, adres tarifi verio işte git bul. Mis gibi exploration.
3-Her classın, bişiler keserek yol almasına gerek olmaması lazım. Büyücü adam büyü arasın kitap okusun kardeşim.
4- Her özellik illa pvp veya pve ye yarar/zarar olmasın.

PVP,PVE,Zart zurt oyunu değil de,
işte bi gezegenimiz var orda yaşıonuz, yaşarken bazı sebeplerden pve veya pvp ye karışabilirsiniz mantığıyla olsun.

tadından yenmez
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

kısaca no sandbox, no free loot. benim için çok heyecanlanıcak birşey değil.

Şu mantık çok gereksiz. "ULTİMA ONLAYNIN AYNISI OLSUN, PK'LIK YAPIP LOWBIE KESEYİM, YOKSA OYNAMAM!" tribi çeken kişilerin MMORPG piyasasına hiç bir katkısı olmuyor. Sonra WoW klonu SWTOR gibi oyunlarla doluyor ortalık.
Elder Scrolls'un olayı hiç bir zaman PK'lık yapıp diğer oyuncuları kesip lootlamak olmadı zaten, bu oyunda öyle bir sistem yok diye heyecanlanmak lazım asıl.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...