Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Bethesdanın mal olduğunu bilirdimde bukadar mal olduklarını bilmezdim ya.

Hani senin elinde beyenen vardır beyenmeyen vardır ama kendince sahiplendiğin first person view-skill based-sandbox bi oynanış yakın zamandada yenisi çıkmış kitlesine kitle katmış olan elder scrolls gibi bi altın yumurtlayan tavuğun var sen git bunu kes themepark mmo yap.

Artık wow klonundan ekmek çıkmıcağını anlamalı şu büyük firmalar.Dönüp dolaşıp aynı kapı herseferinde wow terk tier oyunlar ortaya çıkan.

Halbusi WarZ bile nekadar leş bi oyun olsada satış rakamları ile Sandbox oyunların geleceği olduğunu göstermiş olması lazım.Ki oyun öyle böyle leş değil hani.

Ama oyunu oynarken sana mmo da olması gereken stresi yaşatıyo.Elimde bi item var ve ben bunu kaybedebilirim karakterim ölebilir ve elimdekiler gidebilir ve save-load imkanım olmıcak diye gerilim yaratıyo insanda.

Bi Mortal Online vardı indie bi grup tarafından yapılan.Okadar keyifli bi oyunduki sandbox-first person view ve skill based.Tabi yapanlar indie gruptu 4-5 kişilik yetemediler dolayısıyle buglardan vs.den patladı oyun.Ben şu adamlardan da eğer illaki yapıcaklarsa bu tarz bişey beklerdim.

Nextgen mmo olucaksada sandbox-skill based-open world olucak nah şura yazdım.Çıkıpta tutarsa alıntılarım mesajımı.
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

Hani senin elinde beyenen vardır beyenmeyen vardır ama kendince sahiplendiğin first person view-skill based-sandbox bi oynanış yakın zamandada yenisi çıkmış kitlesine kitle katmış olan elder scrolls gibi bi altın yumurtlayan tavuğun var sen git bunu kes themepark mmo yap.

ESO'nun bitek PvP bölümü, MMO. Diablo3 gibi Co-OP bişey normalde.

_Rave said:

Bi Mortal Online vardı

Darkfall online da vardı, bi dolusu da vardı, insanlar oynamadılar. DF türünün epey iyi örneklerinden, ben oynadığım dönemde 4k'dan fazla oyuncu görmedim

_Rave said:

Nextgen mmo olucaksada sandbox-skill based-open world olucak nah şura yazdım.Çıkıpta tutarsa alıntılarım mesajımı.

1999 yılında oynadığımız oyunun aynısı, bugün nasıl nextgen mmo olsun? Ultima Online rlz.

Resident Evil ve The Walking Dead gibi yapımların, milyarı bulan fanatikleri olması nedeni ile Zombi Survive oyunları her zaman, en güçlü lorelu oyunları bile yerler.

Ha ESO'ya da patladı muamelesi şimdiden yapmayalım, 800k'dan fazla facebook beğenisi olan, muhtemelen betasına 2milyon başvuru almış, çıktığı gün 1 milyon barajını rahat geçebilecek, bir oyundan bahsediyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

Şunu anlamadım.

RRa said:

Darkfall online da vardı, bi dolusu da vardı, insanlar oynamadılar. DF türünün epey iyi örneklerinden, ben oynadığım dönemde 4k'dan fazla oyuncu görmedim

Adamlar çok yetersizdi.Bu tarz adamlar yapmasın zaten.

Çok başka sorunları vardı oyunun.Yoksa sandbox olması falan gayet eğlenceliydi.

RRa said:

1999 yılında oynadığımız oyunun aynısı, bugün nasıl nextgen mmo olsun? Ultima Online rlz.

Resident Evil ve The Walking Dead gibi yapımların, milyarı bulan fanatikleri olması nedeni ile Zombi Survive oyunları her zaman, en güçlü lorelu oyunları bile yerler.

Ha ESO'ya da patladı muamelesi şimdiden yapmayalım, 800k'dan fazla facebook beğenisi olan, muhtemelen betasına 2milyon başvuru almış, çıktığı gün 1 milyon barajını rahat geçebilecek, bir oyundan bahsediyoruz.

Abi wow kaç çıkışlı ama hala tekrar icat etmişler gibi wow yediriyolar millete 10 yıldır.Ayrıca hani sandbox demek ultima olsun izometrik açı olsun demek değil.

Her türlü 1 ay sonunda bırakılıcak şu oyun.Ha gönül ister tutsun tabide asıl saçmalık adamların kendi oyun tarzlarını hiçe sayıp themepark mmo yapmaları.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila konuyu patiliyor aldırmayın

_Rave said:

RRa said:

Şunu anlamadım.

Pek öyle senin dediğin gibi themepark mmo değil ESO. Oyuna girdiğinde grubundakileri görebiliyorsun birtek, etrafını göremiyorsun. Bildiğin, CO-OP ama bizim tabirimizle oyuna bir PvP Modu eklemişler, orada massive pvp var ve orası MMO.

PvP'si de WoW değilde, GW2'ye çok benziyor. Ne derece doğru kaynaklardır bilemem ama GW2'de ki gibi oyuncuların yeteneklerinin etkileşimi söz konusu, attığı büyü, assasinin yere açtığı zehirden geçince, poison vuran bir mage söz konusu. Kale savaşları da benzer nitelikte. Skill sistemide çok benziyor, bir çok ability sahibi olabileceksin ama içlerinden kendi seçtiğin bazı skiller ile oynayacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

aquila konuyu patiliyor aldırmayın

_Rave said:

RRa said:

Şunu anlamadım.

Pek öyle senin dediğin gibi themepark mmo değil ESO. Oyuna girdiğinde grubundakileri görebiliyorsun birtek, etrafını göremiyorsun. Bildiğin, CO-OP ama bizim tabirimizle oyuna bir PvP Modu eklemişler, orada massive pvp var ve orası MMO.

PvP'si de WoW değilde, GW2'ye çok benziyor. Ne derece doğru kaynaklardır bilemem ama GW2'de ki gibi oyuncuların yeteneklerinin etkileşimi söz konusu, attığı büyü, assasinin yere açtığı zehirden geçince, poison vuran bir mage söz konusu. Kale savaşları da benzer nitelikte. Skill sistemide çok benziyor, bir çok ability sahibi olabileceksin ama içlerinden kendi seçtiğin bazı skiller ile oynayacaksın.
Şu kısmı anlamadım nasıl coop gibi?öyle bi açıklama görmedim hiçbir yerde benim bildiğim büyük ve tek bir serverda farklı kanallarda kanal kaç kişiyi destekliyorsa o okadar oyuncu bir bölgede olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

bi yerde single playerda oynayabileceksiniz yazıyordu, bunun üzerine merak edip yerinde duramayan bir arkadaşımız mail attı, nasıl single playerda oynayabileceğiz diye 3 4 defa maillaşmak zorunda kaldık, lafı çok dolandırıyorlardı

açıkcası bize attıkları mailda şöyle yazıyordu, "tüm playerlar ile chat yapabileceksiniz, kendi grubunuzla da eğer isterseniz oyunu oynayabileceksiniz"

ha mailları cevaplayan kişi ne kadar sağlıklıdır, bizim ingilizcemiz ne kadar sağlıklıdır, oyun çıkınca bakar görürüz ama zaten ilk mailda online olarak oynayabilecekmiyiz diye soruyoruz, gerçek bir MMO gibi... adam cevap olarak "Evet, PvP haritamız var, orada herkes birbirini görecek" diyor.

ben daha ne diyim
Sosyal ağlarda paylaş

betaya başvurduktan sonra beta invite gelmedi.

fakat ;

thank you for signing up for Elder Scrolls Online Beta, If you are selected for beta we will notify you by email with all the
information you need to get in the game.

diye bir mail geldi. bunu da standart herkese gönderiyorlar sanırım. 48 saat ile kastı bu standart mail olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben alıntılama yapmayı pek beceremiyorum arkadaşlar ama o mailleşen ve sağlıklı yanıt alamayan kişi benim :D

Bir çok yerde farklı kişiler ile yazıştım bu oyun için. Hala anlamadım bu oyun nası bir mmo dur.

Adamlara soruyorsun : Nası olacak EsO ? Single player oyun ama coop u mu var? yoksa klasik mmo mu ?

Yanıt geliyor size : Her ikiside.

Sonra yine soruyorsun : Nası her ikiside ? Ben monitörümde kendi alliance ımdan diğer insanlarıda görecekmiyim göremeyecekmiyim ?

Yanıt geliyor : Sadece kendi partindekileri görebilirsin ama diğer oyuncularla chat yapabiliyor olacaksın.

Kızıp diyorsun ki : Ohoo kardeşim patlarsınız o zaman bi hayal kırıklığı daha işte...

Bu sefer diyorki : Yanlış anladınız .İstediğiniz zaman diğerleri ile raid parti kurabileceksiniz. Ama düşanlarınız sizin arazi ve şehirlerinize giremeyecek diyor.

Ne anladınız ?
Sosyal ağlarda paylaş

Mail konusuna da gelince ;

O tebrikler mail i evet herkese gidiyor. Tabi başarı ile başvurunuzu tamamladıysanız.

Ben beta inv alan varmı die sormuştum da açıklama yaptılar zaten henüz kimseye göndermemişler. Ayrıca face like larıda 800b i çok tan geçti. 922b de şu anda :D
Sosyal ağlarda paylaş

nevarya said:

Ben alıntılama yapmayı pek beceremiyorum arkadaşlar ama o mailleşen ve sağlıklı yanıt alamayan kişi benim :D

Bir çok yerde farklı kişiler ile yazıştım bu oyun için. Hala anlamadım bu oyun nası bir mmo dur.

Adamlara soruyorsun : Nası olacak EsO ? Single player oyun ama coop u mu var? yoksa klasik mmo mu ?

Sonra yine soruyorsun : Nası her ikiside ? Ben monitörümde kendi alliance ımdan diğer insanlarıda görecekmiyim göremeyecekmiyim ?

Yanıt geliyor : Sadece kendi partindekileri görebilirsin ama diğer oyuncularla chat yapabiliyor olacaksın.

Kızıp diyorsun ki : Ohoo kardeşim patlarsınız o zaman bi hayal kırıklığı daha işte...

Bu sefer diyorki : Yanlış anladınız .İstediğiniz zaman diğerleri ile raid parti kurabileceksiniz. Ama düşanlarınız sizin arazi ve şehirlerinize giremeyecek diyor.

Ne anladınız ?

Swtor gibi sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

nevarya said:

AHAHAHAHAHAHAHAH :)-D

Hayır swtor gibi bile değil, torda en azından büyük haritalarda bi "world" ilüzyonu vardı hatta pvp serverlarda quest arası ama iyi ama kötü bi aksyon dönüyordu, burda onu da koymayacaklar.

Neyse ya en azından kendi partimizdekileri görebiliyoruz. Bir MMO da co-op olması çok beğendiğim bir bethesda yaklaşımı oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...