Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tsk uçakları şırnak uludere'de kaçakçılık yapan konvoyu vurdu.

Hao

Öne çıkan mesajlar

bi yasa göster dicem bulamıcan şimdi. toz gaz ticaret yapmak bile normal sizin için zaten. askerin öldürülmesi de normal geliyo özgürlük savaşcıları diyorsunuz. dün mazon 1ay once aynı şekilde ağır silahlar gitti o bölgeden. kaçacıklık yapan sınırı ihlal edip böle bir şeyin riskine babam aynı şey başına gelebilir. adamlar kumarını oynamış kaybetmiş. hep tozcular mazotcular kazancak hali yok ya. pkk ya haraç vermeden geçicek bi yol var mı? yok. o haraçlar götümüze molotof mermi falan die atılıo sonra biri bdp li biri cıkıo adamlar molotf atsın deşarj olsun diyo falan bi de bunlara normal gözle bakıyorsunuz. apo resimli törenler falan düzenliyo adamlar. adamlar bariz pkk'lı. pkklı olmasalar o resmi koyamazlar.
Sosyal ağlarda paylaş

tüm o faşist liderlerin gerçekten de kitleleri nasıl peşlerinden sürüleyebildiklerine, nasıl o ırkçı, kafatasçı katliamları, soykırımları, koyun sürüsüne dönüşmüş milletlerinden gık çıkmadan, hatta onların desteğiyle geçekleştirebildiklerine hayret etmişimdir.

evet kitlelerin (ne kadar okumuş hatta görece akıllı olsalar bile), nasıl beyinlerinin yıkanıp, nasıl belli bir kesime diş biler hale gelebildiklerini artık çok iyi görüyorum. bireylerin içlerindeki tüm kötücüllük, geçmişlerinden gelen tüm eziklik, kompleksler, aynen civa zerreleri gibi birbirlerininkiyle zamanla çekine çekine, sonraları büyük bir istek, heves, kendine güven ve daha kalabalık, daha güçlü olmanın verdiği cesaretle birleşip devasa boyutlardaki nefrete ulaşma olayını yıllardır adım adım gözlüyorum. insanların bu kadar nefret biriktirebilmesi, büyük ölçüde kendilerine duydukları sevgisizlik, hoşnutsuzlukla bağlantılı gibime geliyor.

hiç bir kendini sevip, saygı duyan insanın masum, sivil insanların, gençlerin bebeklerin, kendi devleti, kendi ordusu ya da kendi halkı, kendi vatandaşı tarafınden öldürülmesine (hatta düşman ülkeler tarafından öldürülmesine de) bu denli sevinip, cenazelerinin de bombalanması gibi önerilerde bulunabileceğini düşünemiyorum.

ha iflah olmaz bir Atatürk'çüyüm, birçok hatasına karşın hala ordunun, bu ülkenin en büyük güvencelerinden biri olduğunu düşünenlerdenim. ama türk olsun kürt olsun, masum ölümüne bu denli sevinip, ölümlerden sonra bile nefret kusmaya devam edenlerin, dünyanın hangi ülkesinden, hangi milletten olurlarsa olsunlar ''insan'' lıklarından kuşku duyarım.

tüm ırkçı ve kafatasçıların bu ülkenin ve dünyanın geleceği için son derece tehlikeli ve son derece zararlı olduklarını düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

EVIL_DeaD said:

bi yasa göster dicem bulamıcan şimdi. toz gaz ticaret yapmak bile normal sizin için zaten. askerin öldürülmesi de normal geliyo özgürlük savaşcıları diyorsunuz. dün mazon 1ay once aynı şekilde ağır silahlar gitti o bölgeden. kaçacıklık yapan sınırı ihlal edip böle bir şeyin riskine babam aynı şey başına gelebilir. adamlar kumarını oynamış kaybetmiş. hep tozcular mazotcular kazancak hali yok ya. pkk ya haraç vermeden geçicek bi yol var mı? yok. o haraçlar götümüze molotof mermi falan die atılıo sonra biri bdp li biri cıkıo adamlar molotf atsın deşarj olsun diyo falan bi de bunlara normal gözle bakıyorsunuz. apo resimli törenler falan düzenliyo adamlar. adamlar bariz pkk'lı. pkklı olmasalar o resmi koyamazlar.

orda yaptığım mübalağa idi bir ırkı hedef gösterip yok edilmesine yönelik konuşmak , harekette bulunmaktı söylediğim çünkü yukarda ayrım yapmaksızın tüm kürtleri düşüncesiz vahşi vandallar gibi anlatmışsında . Bu söylediklerini türklerde kürtler kadar yapıyordur hatta lazlar gücüler falan bile vardı hatta bizim burda bir afrika kökenli eleman var oda köşe başı serseriliği yapıyor.Yani bunlar genel sosyolojik sorunlar.Özellikle Kürt kökenli vatandaşlar dnalarına kodlu hırsızlık döğüşçülük yankesicilikle doğmuyorlar herhalde?

Şimdi şunu diyim adamlar dediğin insanları tanımıyorsun etmiyorsun hiçbirimiz tanımıyoruz gördüğümüz şey onların siyasi propaganda aracı olmuş tabutları . o yüzden aralarında 12 yaşındaki çocuklarında bulunduğu sivilleri türk ordusu tarafından katledilmesi olayını aklamaya çalışmanın hiçbir hukuki yahut vicdani açıklaması yoktur zaten tsk ve hükümet kendisi özür diliyor daha neyin korumacılığı bu anlamadım.

ayrıca biz diye bir şey bir yerlere oturtmaya çalışmamalısın insanları yok ben konuşuyorum ben ne pkkye özgürlük savaşçısı derim ne tskya kahraman mehmetçik derim yapılanlar neyse odur.
Sosyal ağlarda paylaş

ha bir de bu ülkedeki her adli vak'a nın her türlü sıradan suçun faili kürtlermiş gibi gösterilmeye çalışılıyor. yok tipleri de bozukmuş bilmem ne. pes artık. türkler zemzemle yıkanmış, kendi halinde, işnde gücünde, efendi, hepsi birer adalet meleği, birer bred pit, corc kluni. gidin de bir aynaya bakıverin bir zahmet. bu kadar nefret yüklü bünyelerin suratlarına da yansıyordur içlerindeki kötücüllük.
Sosyal ağlarda paylaş

27 sayfa yazmışsınız buraya.
okumadım zaten hiç birini.
tartışmaya dahil olmadım, topice yazmış olanlardan benim yazacaklarımı okuyacak olan var mı bilmiyorum,
ama kısaca bir iki şey demek istiyorum.

idilik said:

ha bir de bu ülkedeki her adli vak'a nın her türlü sıradan suçun faili kürtlermiş gibi gösterilmeye çalışılıyor. yok tipleri de bozukmuş bilmem ne. pes artık. türkler zemzemle yıkanmış, kendi halinde, işnde gücünde, efendi, hepsi birer adalet meleği, birer bred pit, corc kluni. gidin de bir aynaya bakıverin bir zahmet. bu kadar nefret yüklü bünyelerin suratlarına da yansıyordur içlerindeki kötücüllük.

idilik said:

evet kitlelerin (ne kadar okumuş hatta görece akıllı olsalar bile), nasıl beyinlerinin yıkanıp, nasıl belli bir kesime diş biler hale gelebildiklerini artık çok iyi görüyorum. bireylerin içlerindeki tüm kötücüllük, geçmişlerinden gelen tüm eziklik, kompleksler, aynen civa zerreleri gibi birbirlerininkiyle zamanla çekine çekine, sonraları büyük bir istek, heves, kendine güven ve daha kalabalık, daha güçlü olmanın verdiği cesaretle birleşip devasa boyutlardaki nefrete ulaşma olayını yıllardır adım adım gözlüyorum. insanların bu kadar nefret biriktirebilmesi, büyük ölçüde kendilerine duydukları sevgisizlik, hoşnutsuzlukla bağlantılı gibime geliyor.

şu üsttekine katılıyorum. kürt nefreti harbiden çok salak bi hal aldı. istanbulda kendi yağıyla kavrulan adam tv'den veya facebook'tan kürtlerin ne kadar kımıl zararlısı olduğuyla ilgili atıp tutuyor.
olur da "sen napıyorsun ağa" dediğin de bu sefer seni kürt savunuculuğuyla suçluyor felan.

çok iğrenç bir durum.

idilik said:
hiç bir kendini sevip, saygı duyan insanın masum, sivil insanların, gençlerin bebeklerin, kendi devleti, kendi ordusu ya da kendi halkı, kendi vatandaşı tarafınden öldürülmesine (hatta düşman ülkeler tarafından öldürülmesine de) bu denli sevinip, cenazelerinin de bombalanması gibi önerilerde bulunabileceğini düşünemiyorum.

öte yandan şu üsttekiler konvoy olayı üzeriys, katılmıyorum.

yahu kendi vatandaşın zoraki askere gönderiliyor bu ülkede. vatandaş dediğim de senin kardeşin, senin kapı komşun, senin derse gelen öğretmen, veya senin altındaki bakkalın çırağı vs...

bu adamlar askere gidiyor. sonra da "BİJİ APOOO BİJİ APOO" diye gerizekalıca konuşup atıp tutan uyuşturucu vs kullanıp kullanıp salak salak yaşayan bazı zarar ziyan mahlukatlar tarafından katlediliyor.

orduyu suçluyorlar.
bir taraf diyor ki ordu terör örgütü kurdu, sonra eski PKK'lı "gizli tanıklar" ile orduyu yıpratmaya çalışıyorlar.
bir başka taraf diyor ki "biz barış istiyorduk siz kaşındınız".

böyle salak salak kişiler ortada dolanıyor, kimse de "hoop noluyor birader" diye hesap sorma imkanına sahip değil.

git amerika'da "el kaide'yi savunma partisi" kur bakalım ne yapıyorlar orda. başta yasaları engeller senin bunu yapmana.
bizdeyse pkk'nın avukatlığını üstlenenler parti kuruyor, gazete açıyor, tv'de konuşuyorlar felan.

hayır sonra bir karakol baskını olunca "evlatlarımızı koruyamayan ordu" diye gene orduyu suçluyorlar.
ordu paranoyak davranmaya itiliyor,
hatalar yapıp overkille "kaçakçı" öldürünce de,
bu sefer bu kaçakçılar çok önemli bireylermiş gibi tanıtılıyor.

yahu kaçakçıymış bunlar. bildiğin kaçakçı. ordan oraya gidiyor burdan buraya gidiyor. bazen silah kaçakçılığı yapar, bazen pkk'ya para yardımı sağlar felan.

hani illa öldürceksin demiyorum, öldürmeden de yakalayıp tutuklayıp gereken cezayı verebilirsin.

ama "yasal engeli olmamasına karşın tutuklu bir adamı ziyarete gitti diye ışık koşaner'in teröriste yardım ve yataklıktan suçlanması" haberinin yanında,
"kaçakçıların asker tarafından öldürülmesi yüzünden çok möhüm şehit ilan edilmesi" haberlerini görünce insanın ağrına dokunuyor.

iki ucu boklu değnek hesabı bir durum yani demek istediğim.

bir tarafta kürtleri sırf adı "kürt" olduğu için aşağılayıp suçlayan kişiler,
direk tarafta pkk'yı el üstünde tutan bir devlet.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:
Ama başımızı öne alıp bi düşünelim allah aşkına. Yakın zamanda köylüydü katırdı falan diye kaç insan evladı pisi pisine gitti orda. Kaçakçılık göz yumulan birşey evet. Hava kuvvetleri kaçakçılığı bitirme operasyonu da yapmadı. Kaçırılan her maldan pkk vergi almasına rağmen yine de göz yumulmuyor değil. Oranın genel kanunu bu.

İyi de canım kardeşim. Pkk senin kendine ekmek bellediğin yöntemi saldırı için kullanmış. Köylü möylü diye göz yummaya çalışırken kaç kişi güme gitmiş orda. Şimdi kim tekrar aynı riski alabilirdi o bölgede?

Evet hatalı bi istihbarat oldu, insanlar öldü orda. Suç var evet. Demek ki istihbarat noktasında açıklar var halen.

Tamam da arkadaşım domalalım mı hep birlikte, onu anlamıyorum ben. Bu iş tehlikeli bi iş. Bu ülkenin ateş hattında yasal olmayan bi işi yapıyorsun. Yasadığılığına göz yumuluyor eyvallah, başka bi ekonomik çaren yok biliyoruz. Ha ben ona da göz yummam da şimdilik seçilen yol bu eyvallah. Madem bu boku yiyiyorsun, e ufak ufak gruplarla yap işini. Senin taktiğinle pkk saldırı yapmış, zaten bölge gergin, bide üstüne ateşe barutla ne koşturuyosun ki?

Başka güzergah kullan? Hiç mi bilmiyosunuz o bölgenin pkk tarafından aktif kullanılan bi yol olduğunu? Bilmemelerine imkan yok, elbet haberleri var. İster istemez iç içeler orda pkk ile, sevseler de sevmeseler de muhattaplar.

Ki ben şu son şova dökmeye çalışma olayından sonra iyice kanaat getirdim pkk sızıyor bilgisinin yine pkk dan geldiğinden. Bizimkiler de hemen atlamış sazan gibi.

30 küsür kişi öldü işte, heriflere malzeme "TECE SİVİL KATLEDİYO".

katıldım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana taş atılmış herhalde yazılarımın herhangi birinde ırk üzerine laf atmış mıyımda bana ırkçı faşist deme hakkını kendinde görüyorsun?

Oradan babam geçse vursalar umrumda olmaz ne işi vardı adamın orada? Sanki mahallenin arka sokağı oturun bir elini yüzünüzü yıkayın sonra tekrar konuşalım.

Gidipte orada geçim kaynağı yok napsınlar açlıktan mı ölsünler kaçakçılık yapıyorlar laflarına da tokum. Bizimde tanıdıklarımız var oralardan gelme oralarda yaşamış adamlar köpek gibi çalışıp didiniyorlar. 12yaşında çoçuk diyorsunuz o sınırda onun orada ne işi var lafını etmek yerine teceke sivil öldürdü! diyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Forumda çokça yaşanan her şeyi birbirine karıştırma durumunun tipik örneği olan bir tartışma daha...

Olan nedir?

-Terör örgütü her nasılsa (bu askerlerin, devlet yetkililerinin, istihbarat servislerinin cevabını düşünmeleri gereken soru; bizim işimiz değil) her sene en az 8-9 sefer kalabalık gruplar halinde sınır bölgelerinden girip Mehmetçiklerin karakollarını basıp şehit ediyor.

-Bölgede son 30 senede onbinlerce vatandaş öldü, binlerce asker, polis, memur ve kamu çalışanı şehit oldu.

-Yani iç savaş ortamı yaşanan bir bölge.

-Her şehit haberinden sonra gazeteler "ne biçim iş? sınıra kamera koyun? yok mu lan insansız uçak?" manşetleri atıp haberleri yazarlar; tv programcıları genellikle asker kökenli olmayan ve yine genellikle falanca siyasi stratejik araştırma merkezi çalışanı (NGO ya da Türkçesi STK-bunlar genellikle Amerikan ve cemaat destekli kuruluşlar) çıkıp tvda, "efendim, madem böyle bir kanayan yara var, gerekirse o bölgede kuş uçurtmamak lazım, sürekli uçaklar-helikopterler sınırı gözetlesin, bu kadar kalabalık grup nasıl girer lan sınırdan?" şeklinde son derece <> tespitlerde bulunurlar.

-İstihbarat kaynakları sınır bölgesinde kalabalık bir grup olduğu haberini alırlar, incelerler bu haberi ve askeri yetkililer ve tabii ki hükümet yetkilileri ile paylaşırlar.

-Sınır bölgemizde üzerleri yüklerle dolu pek çok at-eşek-katırı yanlarında bulunduran 40a yakın kişi uçaklarımız tarafından vuruluyor.

-Aynı gazeteler "kendi vatandaşlarımızı bombaladık", aynı tv programcılarına konuk olan stratejik araştırma kuruluşu çalışanları "olur mu kardeşim, mutlaka grupla temas etmek lazım, niyetlerini anlamak lazım, hatta saldırı niyetleri yoksa saldırmamak lazım" gibi yine birbirinden bilimsel yaklaşımlar sergiliyor. Hatta yine aynı gazeteler ve tvlar "yazık lan, adamlar zaten gariban, Allah vurmuş heriflere, ne yapsınlar, geçim sıkıntısı işte, böyle Irak'tan mazot neyin getiriyorlardı memlekete" şeklinde ilimi her şeyin üstünde tutan haber ve yorumlara yer veriyorlar.

-Sınırda vurulan grup kaçakçılık yapıyor.

-Sınırda vurulan grup koruculardan ve korucu yakınlarından oluşuyor.

SONUÇ: Olan yine son 10 yıldır düzenli olarak yapıldığı gibi Türk askerinin küçük düşürülme faaliyetinde birileri tarafından edinilen yeni bir kazanım.
Sosyal ağlarda paylaş

uludere kaymakamı taziyeye gitmiş, muhtemelen o köyü ve orada yaşayanları tanıyordu. (korucu köyü olduğuna göre) ona güvenerek korumasız gitmiş. oradaki bdpli pkklı tipler linç etmeye kalkmışlar, zor kurtarmış canını.

kaymakam biraz fazla güven duysa da kendine helal olsun yaptığı için. "devlet büyüklerinin" yapması gerekeni devlet adına yapmaya gitmiş, başına gelenler de oradaki soysuz pkklıların cibilliyetini, "tece hep sivil öldürüyor" laflarını boşa çıkartan cinsten.

daha taziyeye gelmiş adama tahammül edemiyorlar, sonra insan hakları diye bik bik öterler.
Sosyal ağlarda paylaş

ölenlerden birinin babası.

said:
17 yaşındaki oğlunu kaybeden Gazi Abdülaziz Encu, Vatan Gazetesi'ne yaptığı açıklamada "Hükümet meydanı boş bıraktı. Çocuğumun tabutunun üstüne bayrak astılar. Bu görüntüyü görünce ciğerim yandı. Bizi sahipsiz bıraktılar" diye isyan ettİ
Gönüllü koruculuk yaparken bacağını kaybeden Gazi Abdülaziz Encu, operasyonda 17 yaşındaki oğlu Salih'i kaybetti. Salih açık liseye gidiyordu ve hayali ise üniversiteyi kazanmaktı. Baba Encu hem çocuğunun bombalanarak öldürülmesinde yaşanan ihmale hem de törende yanlız bırakılmasına isyan ediyor: "Ben bu dağlarda vatanım için bacağımı kaybettim. 99 yılında Düğün Dağı'nda PKK'nın döşediği mayına bastık. Amcam olay yerinde öldü. Benim bacağım koptu, bir Mehmed de yaralandı. Dağda bir serum vardı, bacağım koptuğu için bana taktılar. Çıkarttım serumu 'O gençtir, ona takın, ben yaşlıyım' dedim. Biz bu fedakarlıkları çocuklarımıza bir şey olmasın diye yaptık. Şimdi çocuğum, 17 yaşındaki Salihim'in tabutu geldi. 17 yaşındaydı, Çukurova Üniversitesi'nde okuyan abisi gibi üniversiteye gitmek istiyordu. Açık liseye gidiyordu, daha yeni nişanlanmıştı. Ama kaybettik. Hem de devletin uçaklarının bombasıyla. Böyle şey olur mu? Kontrol etmeden bomba atılır mı? Sorumlular bulunmalı. Ben bu devlete bu kadar hizmet ettim. Olmayan bacağımla gönüllü koruculuk yapıyorum. Bunlar yetmezmiş gibi hem çocuğumu kaybediyorum hem de yalnız bırakılıyorum. Çocuğumun tabutunun üstüne bayrak astılar. Hükümet meydanı boş bıraktı. BDP'lilerin propaganda alanı oldu. Bu görüntüyü görünce ciğerim yandı. Bizi sahipsiz bıraktılar..."
Sosyal ağlarda paylaş

bu da ölenlerden biri;

http://www.facebook.com/segvan.encu?ref=nf

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/381224_324986160853854_100000274178844_1262004_363288234_n.jpg

http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/383815_302149376470866_100000274178844_1187855_1235262456_a.jpg

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/309817_302151826470621_100000274178844_1187860_651071523_n.jpg

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/376899_306931522659318_100000274178844_1204716_1087475567_n.jpg

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/375372_302751133077357_100000274178844_1190298_728719235_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/312132_302751216410682_100000274178844_1190299_420015789_n.jpg

canım ya masum köylücüğüm.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

ölenlerden birinin babası.

said:
17 yaşındaki oğlunu kaybeden Gazi Abdülaziz Encu, Vatan Gazetesi'ne yaptığı açıklamada "Hükümet meydanı boş bıraktı. Çocuğumun tabutunun üstüne bayrak astılar. Bu görüntüyü görünce ciğerim yandı. Bizi sahipsiz bıraktılar" diye isyan ettİ
Gönüllü koruculuk yaparken bacağını kaybeden Gazi Abdülaziz Encu, operasyonda 17 yaşındaki oğlu Salih'i kaybetti. Salih açık liseye gidiyordu ve hayali ise üniversiteyi kazanmaktı. Baba Encu hem çocuğunun bombalanarak öldürülmesinde yaşanan ihmale hem de törende yanlız bırakılmasına isyan ediyor: "Ben bu dağlarda vatanım için bacağımı kaybettim. 99 yılında Düğün Dağı'nda PKK'nın döşediği mayına bastık. Amcam olay yerinde öldü. Benim bacağım koptu, bir Mehmed de yaralandı. Dağda bir serum vardı, bacağım koptuğu için bana taktılar. Çıkarttım serumu 'O gençtir, ona takın, ben yaşlıyım' dedim. Biz bu fedakarlıkları çocuklarımıza bir şey olmasın diye yaptık. Şimdi çocuğum, 17 yaşındaki Salihim'in tabutu geldi. 17 yaşındaydı, Çukurova Üniversitesi'nde okuyan abisi gibi üniversiteye gitmek istiyordu. Açık liseye gidiyordu, daha yeni nişanlanmıştı. Ama kaybettik. Hem de devletin uçaklarının bombasıyla. Böyle şey olur mu? Kontrol etmeden bomba atılır mı? Sorumlular bulunmalı. Ben bu devlete bu kadar hizmet ettim. Olmayan bacağımla gönüllü koruculuk yapıyorum. Bunlar yetmezmiş gibi hem çocuğumu kaybediyorum hem de yalnız bırakılıyorum. Çocuğumun tabutunun üstüne bayrak astılar. Hükümet meydanı boş bıraktı. BDP'lilerin propaganda alanı oldu. Bu görüntüyü görünce ciğerim yandı. Bizi sahipsiz bıraktılar..."

herkesi aynı zannetmek çok yanlış bu bir. ikincisi o adamlar "terör örgütü sempatizanı" olsa dahi terörist bir faaliyet içinde değillerdi bu iki.

memleketteki tüm terör örgütü sempatizanları öldürülmeli diyorsanız 5.5 milyon bdp seçmeni,2.5 milyonmuş son seçimde onların aileleri ile beraber 6-7 milyon insan demektir. yavaş yavaş başlayın biter belki bir gün.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...