Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tsk uçakları şırnak uludere'de kaçakçılık yapan konvoyu vurdu.

Hao

Öne çıkan mesajlar

Ahmet Altan !!!!!!!!!!!!!

Ayrıca terör örgütü ile Türk Silahlı Kuvvetlerini aynı kefeye koyup, eşit olarak gösterme modası da eskidi artık. Ortada savaş yok. Biri her ne kadar hataları, yanlışları ve düzeltilmesi gereken yerleri olsada hala Türkiye Cumhuriyeti'nin ordusu. Diğeri ise başkasının iti olmaktan ileri gidememiş bu yolda doğmamış çocuğu öldürerek kendi adına yeni rekorlar kıran bir terör örgütü.

O yüzden kasmayın artık eşit gibi göstermek için. İşinize gelince insanlığınız tavan yapıyor işinize gelmeyince itin götüne kaçıyor bir anda
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Bu ülkede teröristler bomba atınca demokratik hak oluyor, tsk ülke sınırını koruyunca darbeci hayvan oluyor sdf.

Ordu dediğin şeyin en büyük görevi ülke sınırlarını korumaktır. Babam girse kaçak bir şekilde onu vurma hakkı var adamın. Hele ki kaçak giren tiplerin çok büyük bir kısmının bu ülkedeki insanları öldüren terörist grubun adamı ya da tedarikçisi olduğunu düşünürsek. Sen kaçakçı gruplarını hemen harekete geçip durdurmazsan yarın onların getirdiği bombalarla kimin öleceğini bilmenin imkanı yok.

Vurulan kimseler çoban olsa, yolundan sapmış çocuklar olsa falan anlayacam yaşanılan sıkıntıyı. Ama kaçakçı konseptini tarladaki çiftçiyle, okuldaki öğretmenle bir tutmak komik oluyor açıkçası. O bölgede yasa dışı işler pkk denetiminde. TSK'nın etkili savunma yapmasının en büyük anahtarı zaten bu hırsızları, kaçakçıları, tedarikçileri temizlemesi.

Elbette sınırları korumak önemli vazifelerinden biri ordunun ama gürcistan sınırı yahut bulgaristan sınırından kaçak girmeye kalkanlara savaş uçağıyla bomba atıldığına şahit olmadım ben veyahut kaçak yollarla girmiş slav kadınların kurşuna dizildiğine. Olmadı çünkü neden olmaması gerektiğini söylemenin manası yok herhalde.Yarın bir gün seninde çıkıp karakolu taramayacağınıda bilemez kimse ama senin evini gelip bombalamıyorlar bu kadar insanın üzerine bomba atıp parçaladıktan sonra " vallaha bunlar gelir yarın öbür gün bizi vurabilirlerdi ondan vurduk eşşeği sağlam kazığa bağladık eki eki " demek ne kadar mantıkğa ve insan vicadanına sığıyor onu sizin değer yargılarınıza bırakıyorum.

Tsk'nın bundan evvel 24 askerin ölmesiyle sonuçlanan 5 saat süren ve 5 saatte orada pusuya düşen belki silaha hayatı boyunca ilk kez askerede dokunmuş çocuklara yardım getirememiş hepsi tek tek ölene kadar 1 uçak 1 cobra kaldıramamış teknolojisi sınırdan geçen köylüleri bilmem kaç saat evvelden tespit edip uçaklarla vurmasını nasılda beceriyor ? Burada bir gariplik yokmu sizce de?

İnsanların , bir çoğu çocuk yaşta ve silahsızlar , hayatlarının bir takım varsayımlar üzerine ellerinden alınmasını ne kadar rahat karşılıyorsunuz hayret . Bu insanların kaçakçılık yapmasının sebebi o bölgenin sosyolojik yapısı ve bunun nihayetinde ekonomik sıkıntılar olduğunu az çok bir çoğumuz biliyoruz oradaki çocukları yüzme havuzlu kocaman lüks kolejlere gönderdiler de senenin bu vakti tenis oynamak playstation oynamak varken - 10 derecede eşek sırtında kaçakçılık mı yapıyorlar?

Ben silahlı mücadele yapan örgütlerin yaptığı eylemleri aklamıyorum burda sadece bu spesifik durumun ehemmiyetine ve değerlendirmede takınılan lakayit tavıra dikkat çekiyorum zira bu lakayitlik ve varsayımcı tavır 35 sivilin ölümü ile neticelenmiştir bunu varsayımlar üzerinden pkk ya bağlamanız ölümleri meşru kılmaz kanaatindeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

3 saniye falan aradım bunu bulmak için:

http://haberpan.com/video/karadenizde-dehset-anlari

Daha 3-4 sene önce geceleyin adam karadan çok fazla açıldığı için rus tarafından açılan ateşle batırılan gemilerin haberlerini okuyup duruyorduk.

Sınırlar korunur arkadaşlar. Özellikle savaş durumu olan bölgelerde yasa dışı iş yapıyorsanız kimse size hayat garantisi vermez. Bunları bilebilmek için bilgisayar oyunu oynamak gerekmiyor. Kimse kimseye yargısız infaz yapsın demiyorum ama o gariban kaçakçı dediğiniz heriflerin çoğu teröristlere silah taşıyor. Onlar gönüllerince pis işe hiç bir riske girmeden bulaşabilsin diye benim hayatımın riske girmesini istemem.

Mümkün olsaydı da canlı yakasaydılar. Bu ihtimal gerçekleşemiyor diye sınırdan yasadışı maddeler getiren adamları kendi hallerine bırakacak değil kimse. O adamların potansiyel olarak taşıdıklarıyla öldürülecek olan insanları korumak ordunun görevi.
Sosyal ağlarda paylaş

PKK'yı öldürmek -------- PKK sempatizanı öldürmek.

Birincisini öldürmek isterseniz en fazla 8 bin kişi falan öldürürsünüz.
İkincisini öldürmek isterseniz önce bir buçuk milyon insan öldürmek zorundasınız burdan doğucak infial bir buçuk milyon sempatizan daha yaratıcaktır onları da öldürmek zorundasınız , burdan doğucak infial...

Kısacası ermeni örgütler çatışma çıkartıyor diye bir buçuk milyon ermeniyi öldüren ittihatçılardan farkınız kalmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ordunun en önemli görevi barışı sağlamak ve muhafaza etmektir.Bu da kaçakçı çocukları bombalayarak olmaz.

Yukarda da belirtim tutarsız operasyonlarda bulunuyor Tsk. Ahmet altanında dediği gibi orada kaçakçılık yapıldığı on yıllardır bilinen bir gerçek şimdimi bombalamışlar madem biliniyor hep olan bir şey çözüm toplu katliam mı? ben bunları sorarım ve o çocukların artık öldüğünü biliyorum .Okulumda sokaklarda sosyal medyada sormaya devam edeceğim .

hatta şiiri bile varmış 3 sn sürmedi bulmam

.. said:

Köylüler bölgede on yıllardır kaçakçılık yapıyor
Bölgeye ilişkin bilinen bir başka olgu, geçimini kaçakçılıktan sağlayan köylülerin on yıllardır var olduğu… Öyle ki genellikle belirli güzergahları kullandıkları bilinen kaçakçıların varlığı şiirlere bile konu olmuş. Örneğin Ahmed Arif’in 1943’te gerçekleşen 33 Kurşun olayını anlattığı, Fikret Kızılok tarafından da bestelenen ünlü şiirinin aşağıdaki bölümü, 1968’de yazıldı. Hayvan kaçakçılığı yapan 33 köylünün kurşuna dizilmesi olayını anlatan şiirinin bir bölümü şöyle:

Kirveyiz, kardeşiz, kanla bağlıyız
Karşıyaka köyleri, obalarıyla
Kız alıp vermişiz yüzyıllar boyu,
Komşuyuz yaka yakaya
Birbirine karışır tavuklarımız
Bilmezlikten değil,
Fıkaralıktan
Pasaporta ısınmamış içimiz
Budur katlimize sebep suçumuz,
Gayrı eşkiyaya çıkar adımız
Kaçakçıya
Soyguncuya
Hayına...

Kirvem hallarımı aynı böyle yaz
Rivayet sanılır belki
Gül memeler değil
Domdom kurşunu
Paramparça ağzımdaki...
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:

|Joker| said:

Peki "BDP'li Altan Tan, izinsiz yürüyüşe izin vermeyen polise, "Bırakın vatandaş tepkisini ortaya koysun, taş molotof atıp deşarj olsun" dedi" (Habertürk) kısmında katılmadığın bir yer var mı? TSK otursun seyretsin, ama halkımız molotof atsın otobüs yakıp insanları öldürsün rahatlasın, deşarj olsun. Adam gelsin sınırdan girip operasyon düzenlesin, karakola saldrıp 30 40 kişiyi katletsin, ama sınırda gezerken dolaştığı yerde bomba atılmasın, devriye gezmesin. Vay ağam, var mı başka istediğin bişey? Katliamlar yapılırken çay ister misin, çekirdek yer misin? TSK aman sakın bişey yapmasın, kaçakçı da olsa insandır.

yasa koyucu mu oldunuz? ceza kanunlarına bakın bakalım sınır ihlali + kaçakçılığa ölüm cezası var mı? türkiye'de ölüm cezası var mı, önce bir onu araştırın. yanlışlıkla bombalanmış işte bu insanlar terörist zannedilerek. siz ne diyorsunuz? ''terörist ya da yandaşı olmayıp, yalnızca gariban kaçakçı köylü olmuş olsalar bile bombalanmayı hakettiler, zaten bunlar kesin pkk lı, ya da yandaşıdır''

yargısız infaz:''bombalayarak öldürmece''

bilgisayar oyunu oynaya oynaya herkes rambo kesilmiş başımıza.

''bdp şöyle yanlışlar yapıyor, pkk bir terör örgütü, bu nedenle ordu, sıradan doğulu kaçakçıyı bombalama hakkına sahiptir'' gibi bir mantık olamaz, olamamalı yani. böyle bir mantık terör devleti olduğumuzu kabullenmekle mümkün olabilir ancak.

ya iyide o insanlarin yaptigida bile bile lades demek.operasyonlari goruyosun duyosun ama ona ragmen yine kacakciliga devam ediyosan senin aldigin bi risk.sayfalarca yazmis millet acaba kacakci diil pkkli olsaydi o grup bi karakolu patlatsaydi ne dicektin?
Sosyal ağlarda paylaş

prodigy said:

ya iyide o insanlarin yaptigida bile bile lades demek.operasyonlari goruyosun duyosun ama ona ragmen yine kacakciliga devam ediyosan senin aldigin bi risk.sayfalarca yazmis millet acaba kacakci diil pkkli olsaydi o grup bi karakolu patlatsaydi ne dicektin?

ya hiç bir şey yapmasalardı iyi kötü bir hayat mücadelesi verip kendi halinde devam etselerdi yaşamaya , belki üniversite okuyabilseydi bazıları belki aşık olsalardı belki çocukları olabilseydi en azından annelerinin yanına gidip bomba sesleri altında da olsa bir şekilde sıcak evleri olmasına şükrederken hayallere dalıp uyusalardı kimseye zararları dokunmadan .Sen ne diyecektin ?

varsayımla bir yere varılmıyor dimi ? evet giden canda gelmiyor malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

TSK'nın tutarsız davranmasından en çok şikayetçi olan benim. Daha en başından böyle bir yasadışı ekonominin kurulmasına izin vermeden mümkün olduğunca fazla yolu ve kaçakçıları kontrol altına almalıydı.

Ordu sınır güvenliği hiç sallamayıp senede bir böyle bokunu çıkartınca göze batıyor haliyle. Oradan geçen denetimsiz her karavanı alıkoysalar, onlara iş yaptırtmasalar hem ben evimde daha güvende uyuyabileceğim hemde adamlar orada bir nebze kontrol sağlayabildiklerinden dağda taşta gezinen gördükleri her şeye bomba atmak zorunda kalmayacaklar.

hedehodohop said:

PKK'yı öldürmek -------- PKK sempatizanı öldürmek.

Birincisini öldürmek isterseniz en fazla 8 bin kişi falan öldürürsünüz.
İkincisini öldürmek isterseniz önce bir buçuk milyon insan öldürmek zorundasınız burdan doğucak infial bir buçuk milyon sempatizan daha yaratıcaktır onları da öldürmek zorundasınız , burdan doğucak infial...

Kısacası ermeni örgütler çatışma çıkartıyor diye bir buçuk milyon ermeniyi öldüren ittihatçılardan farkınız kalmaz.

Hayır, sınırı geçtiği için Karadenizlilerin üzerine ateş açan Ruslara karşı 1 milyon Türk'ün toplanıp Rusya'daki terör örgütlerine destek vermeye gittiğini gören oldu mu?

Romenlerin üzerine sınır ihlalinden kurşun yediğimizden dalga dalga saldırmaya mı gittik?

Amerika Meksika'dan geçenleri her vurduğunda Meksikalılar bu çarpıtılmış düzeni yıkmak için el birliği mi yaptılar?

Ne farkediyor o zaman?

Sen aktif bir savaşın sürdüğü bölgede sınırlar arası kaçakçılık yapıyorsun. Elin rusu balıkçı teknesi batırıyor açıldığı için, israillisi helikopterle gemiler dolusu sivile ateş açıyor, öldürüyor. Sırf sınır işgali yapacaklar diye.

Bir kaçakçının dalgın bir balıkçıdan, barış gönüllülerinden, meksikalı göçmenden nasıl bir üstünlüğü var?
Sosyal ağlarda paylaş

Tyrannus said:

"aa asker operasyon düzenliyomuş, madem kaçakçılıgı bırakıp holding açalım" mı desinler.

ya abi anlamiyorum neyin pesindesiniz?sicak catismalarin oldugu bi bolgede sen kacakcilik yapiyosun yani bombalanma yada vurulma tehliken oldugunu biliyosun ona ragmen gidiyosun colugunu cocugunu yolluyosun sora boyle bi olay olunca sucsuzlardi sigara kacakcisiydilargiden can geri gelmiyo vs. diyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

TSK'nın tutarsız davranmasından en çok şikayetçi olan benim. Daha en başından böyle bir yasadışı ekonominin kurulmasına izin vermeden mümkün olduğunca fazla yolu ve kaçakçıları kontrol altına almalıydı.

Ordu sınır güvenliği hiç sallamayıp senede bir böyle bokunu çıkartınca göze batıyor haliyle. Oradan geçen denetimsiz her karavanı alıkoysalar, onlara iş yaptırtmasalar hem ben evimde daha güvende uyuyabileceğim hemde adamlar orada bir nebze kontrol sağlayabildiklerinden dağda taşta gezinen gördükleri her şeye bomba atmak zorunda kalmayacaklar.

Hayır, sınırı geçtiği için Karadenizlilerin üzerine ateş açan Ruslara karşı 1 milyon Türk'ün toplanıp Rusya'daki terör örgütlerine destek vermeye gittiğini gören oldu mu?

Romenlerin üzerine sınır ihlalinden kurşun yediğimizden dalga dalga saldırmaya mı gittik?

Amerika Meksika'dan geçenleri her vurduğunda Meksikalılar bu çarpıtılmış düzeni yıkmak için el birliği mi yaptılar?

Ne farkediyor o zaman?

Sen aktif bir savaşın sürdüğü bölgede sınırlar arası kaçakçılık yapıyorsun. Elin rusu balıkçı teknesi batırıyor açıldığı için, israillisi helikopterle gemiler dolusu sivile ateş açıyor, öldürüyor. Sırf sınır işgali yapacaklar diye.

Bir kaçakçının dalgın bir balıkçıdan, barış gönüllülerinden, meksikalı göçmenden nasıl bir üstünlüğü var?

Tabi bir üstünlüğü yok kimse bir üstünlüğü olduğunu ima etmiyor zaten onlara da tepki gösterdik yine olursa yine gösteririz fakat ölenlerle aynı topraklarda -Anadolu'da- yaşıyoruz bizim toprağımızın insanı kendi ordumuz tarafından vuruluyor bunun diğerlerinden evleviyeti vardır önce kendi coğrafyamızıdan sonra dünyadan mesuluz diye düşünüyorum.
dediğim gibi o devletlerin yaptığı şey zaten doğru değildir 2 yanlışı toplayınca bir doğru yapmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi napsın adamlar ne yapsın.

bu kadar mı imkansız geliyor dünyadaki herkesin eşit şartlar altında başlamadıgı. bizim götüboklu dertlerimiz dert mi sanıyosun

ne pis organizmalar olmuş insanlar be. SAVAŞ UÇAĞIYLA ÇOCUK ÖLDÜRÜLMÜŞ LAN. çocuk abi. bi bok yaşamamış daha. 12 yaşında gecenin köründe nerelerden geçiyor biz doğalgazlı evimizde oturup "Bİ HATUN VAR BANA YÜZ VERMİYOR KANKA YAŞAMANIN ANLAMI YOK" derken. risk almış misk almış yapmasaymış denilemez şuna yani.

askeriyede yanlış istihbarat olabilir olucak, bile bile öldürülmüş de olsalar, götünden başından kalaşnikof çıkan, yarın karakolu basıp bi sürü polisi öldürücek de olsalar ortada inanılmaz bi yanlışlık var.bunu nasil hissedemiyosunuz da "bla bla risk" yazabiliyosunuz. hangi taraftan olursa olsun çocuk ölümü çok kötü.

ortada haklı veya haksız yok. çocuk ölümü var

ÖLÜYOSUN YANİ

gg no rmk
Sosyal ağlarda paylaş

"marcos'tan ezgiler" said:

Zaten yok,nasıl ki israil'in tutumunu eleştirdiysek,küfrettiysek.
Diplomatik olarak romanya'yı kınadıysak.Burada da aynı duruş sergilenmeli.

Mavi Marmara baskınını olacağı belliydi diye değerlendirmedik mesela,sen değerlendirmiş olabilirsin ama ben değerlendirmedim.
O insanlar filistin'e yardım için yelken açtılar.
İsrail gemiyi insan öldürmeden de durdurabilirdi,öyle yapmadı.

Romanya içinde 4 ayrı diplomatik girişim olmuş,romanya kınanmış bu tutumundan dolayı.Neyse ki ölen olmamış mesela.

Bu olayda ise 35 insan öldürülmüş,ben bdpli değilim burada ki çoğu kişi bdp li değil ve bir çoğumuz bdp'ye sempati duymuyoruz,Bdp bu olaydan reklam yapıyor,durum bu.

Siz hala "insanlar öldürüldü diye terör örgütü mü destekleyeceğiz" diye ad hominem yapıyorsunuz ayıptır.
Şu olayı eleştirenler,paticikte pkkyı mı savunuyor bdpyi mi savunuyor ?

Hüseyin Çelik mesela gerekli açıklamayı yaptı,tabi şimdi top başbakan'da olayda bu ama asıl eleştirilen nokta oh oldu iyi oldu hak ettiler tutumudur.
Sosyal ağlarda paylaş

Sınırı savunmanın vatani milleti olmaz yahu. Ben bir Türk olarak Amerikan sınırından geçmeye çalışsam kurşunu yiyebilirim çok rahat biçimde. Bizim sınırdan o an Alman tüccarlar girse bombayı kafalarına yiyeceklerdi yani.

Çocuk ölümünü meşru gösterme gibi bir çabamda yok ayrıca. Gençlerin ölümü kötü bir şey tabi ki. Fakat bu sınırların korunmasıyla değil süregelen savaş ortamıyla alakalı bir durum. Bugün teröristler korkudan yapamadığı işleri çocuklarına yaptırıyorlar. Demokratik hakları olarak saydıkları molotofları attıklarında İstanbul'da otobüs içindeki bir kız çocuğu yanarak ölmüştü. O molotofu bile belki bir çocuğa attırdılar. Her gün ölüyor çocuklar. Ordu yanlışlıkla habersiz çocukları bombalıyor, teröristler kendileri bombalamaya yolluyor, hiçbir şeyden habersiz çocuklar molotoftan ölüyor.

Bunun durması için ordunun ülke sınırlarını korumayı bırakması çözüm değil. Çocukların ölmesinin durabilmesi için bu danışıklı dövüşün bitmesi gerekiyor. İki tarafın siyasetçileri sırf bu olaylar yüzünden seçiliyorlar. Seçim zamanı hepsi toprak ağalarının kucağına oturmaya gidiyor. Kaçak malların geçişinde pkk haracını kesiyor, devlet görevlileri haracını kesiyor, parasını alan subaylar silah konvoylarını durdurma emri vermiyor. Bu savaş ölen çocuklar dışında herkes için çok karlı.

Sen istersen sınır boyunca "suçlular hoşgeldiniz" paspası koy. Bu çifte kazanç çarkı bitmeden, bu durum askeri ya da siyasi olarak kontrol altına alınmadan da bitmez çocuk ölümleri.

paparnoz said:

.
.
.

Güzel arkadaşım ben oraya senin alıntılamayı canının istediği cümleyi marcos niki altında yazıp bırakmamışım. O cümleye gelene kadar bir giriş gelişme var. Özet geçeyim tamamını okuyamadıysan.

*Yasadışı iş yapan insanlar sınırı geçmeye çalışırken ordu tarafından vurulduğu için halk galeyana gelip terör örgütünü destekleyecekse aynı tavrı Romanya'ya karşı niye sergileyemedik? Neden Meksikalılar Amerika'ya karşı bunu yapmadı? Yok çünkü öyle bir mantık.

Hangi alıntıya cevap verdiğime bakmadan son cümleyi alıp kafana göre çekiştirmenin pek manası yok.

Bunun yanında özetle demek istediğim şey şu: ülke sınırlarını savunmanın ırkı, dini olmaz. DÜnya konjektüründe sınırı savunacağım diye ateş açan insanların tonla örneği varken savaş olan bölgenin sınırında (hele ki olağanüstü hal bölgesinde) kaçakçılık yapıyorsan vurulman işten bile değil. Bu olayın doğru olduğunu göstermiyor. Etik olduğunu göstermiyor. Ama durum bu.
Sosyal ağlarda paylaş

sınırdan girip çıkan gene bizim vatandaşımız yalnız. daha önce de yazıldığı gibi o bölgede kaçakçılık yapıldığı da herkesçe bilinen ve göz de yumulan bir şey. pek çok insanın geçim kaynağı. yani olay; ''dur sınırdan birileri giriyor,hadi vatanımızı koruyalım, vuralım bunları'' değil. ya da kaçakçı ve kendi vatandaşımız olduğunu bilerek ve ama başka bir ülkeden bizimkine geçiyorlar diye bomba sallama söz konusu değil. olayı ''sınır ihlali var, asker gerekeni yapmış'' haline getirdiğin için yapıyorum bu açıklamaları.

kaçakçılığı önlemenin yolunun, bu işi yapan insanları ve özellikle de ''sınır ihlali'' baz alınarak öldürmenin mantıklı hiçbir dayanağı olmadığını kabul edersin sanırım. 1001 türlü yolu var bölgede kaçakçılığın önünü kesmenin.

yani olay sınır ihlali bilmem ne değil. olay; yalnızca yanlış istihbarat sonucu (ben böyle bir olayın bilinçli olarak gerçekleştirilebileceğine inanmak istemiyorum) vatandaşlarımızın, terör örgütü üyesi niyetine öldürülmesi. bu nedenle olay nedeniyle üzüntü ve eleştirilerini belirtiyor, olayı rasyonalize edip haklı çıkarmaya çalış mayanlar. olay bu.

üzüntü ve tepkilerini dile getirenlerin şöyle bir girişimde bulunduklarını nereden çıkardın? bu olayı eleştirmek, üzüntü dile getirmek, galeyana gelip terör örgütünü desteklediğimiz anlamına mı geliyor?

Redeagle said:

*Yasadışı iş yapan insanlar sınırı geçmeye çalışırken ordu tarafından vurulduğu için halk galeyana gelip terör örgütünü destekleyecekse aynı tavrı Romanya'ya karşı niye sergileyemedik? Neden Meksikalılar Amerika'ya karşı bunu yapmadı? Yok çünkü öyle bir mantık.

belki ben yanlış anladım. o bölge halkından söz ediyor olabilirsin. evet öyleyse katılıyorum. ben pkk sempazitanı olmayıp bu olayda çocuğumu yitirmiş olsaydım, örgütü destekleyecek olmasam bile, türk devleti ve ordusuna olan güvenimi büyük ölçüde yitirirdim.
Sosyal ağlarda paylaş

kaçakçılıgı bile savunanlar var vay anasını satayım. yok ölen insanmış falan geç o geyikleri arkadaş. adamlar mazot taşıyormuş bundan bir başkasının silah kaçırmadığını ne biliyorsun ayrıca 1tane saldırıda eşeklerle ağır silahlar getirmişlerdi bu sefer de getirmediklerini nerden bileceksin. hep aynı muhabbet adamların sınırın dısında ne işi var kaçakcılıkmış zorunlu tutulan. lan sefalet içinde açlık içinde millet yaşarken bunlar nie toz mazot işindeler serbest mi onlara öle bişi yok. hele ki terorün oldugu bölgede yani kumar oynamışlar kaybetmişler bu kadar basit. kim hangı ülkenın sınırından geçmeye kalkarsa aynı şeyler olur gidin deneyın yunan sınırı yakın bakalım ne olcak.
sizde fazla bi kürt sempatizanlığı başlamış illegal işlere girilerek ölenlere bi ton tepki. asker orda saçam sapan bi yerde terore kurban gider yok işte ülkenın stratejisi yanlış falan. adamlar müdehale etse her şeye suç etmeseler suç modundasınız.. saçmalamayın arkdaşlar valla
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...