Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tsk uçakları şırnak uludere'de kaçakçılık yapan konvoyu vurdu.

Hao

Öne çıkan mesajlar

Ya iyi güzel de be kardeşim. KATLİYAMSS diyen 1 allahın kulu da çıkıp sorsun yahu hırsızın hiç mi suçu yok diye.

Ben milliyetçi bi adam değilim. Ben aranızdan bi çoğundan daha türk de değilim. Benim soyum sopum prevezeye fln dayanıyo baktığın zaman. Öyle ccc milletimisss diye bi kafam yok yani.

Ama başımızı öne alıp bi düşünelim allah aşkına. Yakın zamanda köylüydü katırdı falan diye kaç insan evladı pisi pisine gitti orda. Kaçakçılık göz yumulan birşey evet. Hava kuvvetleri kaçakçılığı bitirme operasyonu da yapmadı. Kaçırılan her maldan pkk vergi almasına rağmen yine de göz yumulmuyor değil. Oranın genel kanunu bu.

İyi de canım kardeşim. Pkk senin kendine ekmek bellediğin yöntemi saldırı için kullanmış. Köylü möylü diye göz yummaya çalışırken kaç kişi güme gitmiş orda. Şimdi kim tekrar aynı riski alabilirdi o bölgede?

Evet hatalı bi istihbarat oldu, insanlar öldü orda. Suç var evet. Demek ki istihbarat noktasında açıklar var halen.

Tamam da arkadaşım domalalım mı hep birlikte, onu anlamıyorum ben. Bu iş tehlikeli bi iş. Bu ülkenin ateş hattında yasal olmayan bi işi yapıyorsun. Yasadığılığına göz yumuluyor eyvallah, başka bi ekonomik çaren yok biliyoruz. Ha ben ona da göz yummam da şimdilik seçilen yol bu eyvallah. Madem bu boku yiyiyorsun, e ufak ufak gruplarla yap işini. Senin taktiğinle pkk saldırı yapmış, zaten bölge gergin, bide üstüne ateşe barutla ne koşturuyosun ki?

Başka güzergah kullan? Hiç mi bilmiyosunuz o bölgenin pkk tarafından aktif kullanılan bi yol olduğunu? Bilmemelerine imkan yok, elbet haberleri var. İster istemez iç içeler orda pkk ile, sevseler de sevmeseler de muhattaplar.

Ki ben şu son şova dökmeye çalışma olayından sonra iyice kanaat getirdim pkk sızıyor bilgisinin yine pkk dan geldiğinden. Bizimkiler de hemen atlamış sazan gibi.

30 küsür kişi öldü işte, heriflere malzeme "TECE SİVİL KATLEDİYO".
Sosyal ağlarda paylaş

hayır kimse gidin domalın demiyor. "evet yanlış yaptık, devletimiz adına özür dileriz, ailelerine tazminat ödenecektir. ama teröre karşı mücadelemiz asla durmayacak, artık daha dikkatli ve daha iyi istihbaratla devam edecektir." dense yetecek zaten.

hayır madem o adamlar terörist ve bombalama haklı, bugün cenazeyi de bombalasaydı uçaklar. zaten bayraklar posterler falan varmış. ne güzel kafadan 500 600 kişi falan giderdi. bdpli vekiller falan da vardır muhtemelen. tertemiz olurdu işte. terörist sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

olan olay şu

said:
pkk içindeki bir mit ajanı, bahoz erdal kod adlı fehman hüseyin'in 50 kişilik bir terörist gurubu ile birlikte sınır noktasından türkiye'ye giriş yapacağı bilgisini verir.

mit, istihbaratı genelkurmay'a iletir. bölgedeki 50 kişilik grubu incelemeye alan genelkurmay bu kişilerin teröriste benzemediğinden şüphelenir ve 2 defa mit'i arayarak istihbaratın doğruluğunu teyit ettirir.

2 görüşmenin sonlanması için aradan 3 saat geçer. mit ısrarla istihbaratın doğru olduğunu söyler ve teyit eder.

bunun üzerine genelkurmay, bölgedeki yerel karakollardan bilgi istemeden bölgede operasyon gerçekleştirir.

ve sonuç: kaçakçılık yapmaya giden 40'a yakın köylü yaşamını yitirir...
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

hayır kimse gidin domalın demiyor. "evet yanlış yaptık, devletimiz adına özür dileriz, ailelerine tazminat ödenecektir. ama teröre karşı mücadelemiz asla durmayacak, artık daha dikkatli ve daha iyi istihbaratla devam edecektir." dense yetecek zaten.

hayır madem o adamlar terörist ve bombalama haklı, bugün cenazeyi de bombalasaydı uçaklar. zaten bayraklar posterler falan varmış. ne güzel kafadan 500 600 kişi falan giderdi. bdpli vekiller falan da vardır muhtemelen. tertemiz olurdu işte. terörist sonuçta.

kalbimizden geçen de bu yönde :(
öyle bir durum iştirak etse bm ab atlar tepesine trnin nabıyosun lan diye ondan bisey yapılamaz
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

olan olay şu
bahoz erdal kod adlı fehman hüseyin'in 50 kişilik bir terörist gurubu ile birlikte sınır noktasından türkiye'ye giriş yapacağı bilgisini verir.

sen de buna inandın yani evet bahoz katırlarla gezio girio cıkıyo falan ülkeye apo falan da öle geziyodu katırlarla gire cıka sonra katır avrupaya falan kaçtı karambole orda eşeği suya gitmişken kaçamadan yakalandı falan. bahoz gibi bi adam öle elini kolunu sallayarak giremez. yemez götü. bdp nın makam aracında girer gezer bogazda balık yer döner
Sosyal ağlarda paylaş

ovchinnikov said:

Tsk'nın bundan evvel 24 askerin ölmesiyle sonuçlanan 5 saat süren ve 5 saatte orada pusuya düşen belki silaha hayatı boyunca ilk kez askerede dokunmuş çocuklara yardım getirememiş hepsi tek tek ölene kadar 1 uçak 1 cobra kaldıramamış teknolojisi sınırdan geçen köylüleri bilmem kaç saat evvelden tespit edip uçaklarla vurmasını nasılda beceriyor ? Burada bir gariplik yokmu sizce de?

Iggy said:

türk-kürt-laikçi-şakirt devlet kaça bölündü lan 2002den beri.

Red said:

bir bölünme var.lakin senin dediğine şu şekilde katılmıyorum.sen hani millyetçiler her kürtü terorist sanıyor vesaire diyorsun iyi hoşta

işlerin bu hale gelmesi gayet normal değil midir ?

yani ortada kendini devamlı ötekileştiren bir kürt halkı var.cogunlugu öyle en azından

yaşadıkları heryerde esnafından ögretmenine rahatsız eden bir örgüt var.ortada devamlı şehit edilen askerler var.

şimdi cıkıpta orda ne oldugu belirsiz 32 kişi öldü diye insanlık dersi içeren mesajlar mı atmamız lazımdı.yada üzülmemiz

ayrıca sayfa başındaki resim yeterli değil midir ?

kürtçe konuştu diye saldıran milliyetçi kızlar var lan bu ülkede. sen birininin ana dilini konuşmasına saldıracaksın, sonra şu bu diyeceksin.
kim neyi ötekileştiriyor bunu harbiden merak ediyorum.

ilkokulda,lisede, üniversitede dahi insanların kafasında nasıl bir kürt imajı çizilmişse gerçekten rahatsızlık verici.

birini aşşağılamak için kürt bu vesaire şeklinde konuşmalar geçiyor.

kürt olduğumu söyleyince şaşırıyorlar. yani kafalarında ki kürt tanımı neye göre nasıl oluşuyor? medya mı? yoksa yıllardır kürtler şöyle kaçakçı, böyle tuzakçı, böyle gaspçı tasvirlerinden dolayı mı?
Sosyal ağlarda paylaş

@atlara fısıldayan

Hiç bayram tatillerinde dolaştınmı ortalarda.
buralarda Mersin, Adana bayram tatillerinde nedense kürt çocuklar gruplar halinde dolaşıp sağa sola sataşıp onu bunu rahatsız edip sonunda dayak attıklarında (genelde başka mahallelerde). rahat ederler istediğinizi söyleyebilirsiniz ama bu gerçektir. ondan normal insanların kafasında bu imaj oluşmuştur ( işe yaramayan bela pislik kavga çıkaran gürültücü tipler) .
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

şu ölen adamalara terörist diyen adam herhangi bir pkklı adamdan daha çok ülkeyi bölüyor.eğer ülkeyi bölme terörün kıstasıysa evet öyle.

gençlerin beyni boş, çoğu vasıfsız, vasıfsızlıklarını giderecek kavramlar arıyorlar. bunlardan biride milliyetçilik ve din. birşeyler kanıtladıklarını ya da başardıklarını sanıp boşluklarını dolduruyorlar. boşa anlatmaya çalışma 3-4 kelimeden sonrasını okumadıklarına eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

UrsusMaritimus said:

@atlara fısıldayan

Hiç bayram tatillerinde dolaştınmı ortalarda.
buralarda Mersin, Adana bayram tatillerinde nedense kürt çocuklar gruplar halinde dolaşıp sağa sola sataşıp onu bunu rahatsız edip sonunda dayak attıklarında (genelde başka mahallelerde). rahat ederler istediğinizi söyleyebilirsiniz ama bu gerçektir. ondan normal insanların kafasında bu imaj oluşmuştur ( işe yaramayan bela pislik kavga çıkaran gürültücü tipler) .

burda ülkücü çocuklar araba kaldırırken sıkıntı yokta, orda kürt çocuklar grup dolaştı diyemi sorun oluyor.

bence insanları gruplandırmaktan vazgeçin.

her tipini beğenmediğinize kürt demek kadar abes birşey yok.

bende türk arkadaşlarıma kürt gibisin diyeceğim bundan sonra. bakalım ne olucak hehhue.
Sosyal ağlarda paylaş

UrsusMaritimus said:

araba kaldırırken derken ? K ürt mahellerine gidip rahhatsızlık verşip sağa sola sataşıp adam dövüyolar dimi ülkücüler ??

sen kürtlerin özellikle türk bulup kavga cıkardıgını ya da rahatsızlık verdiğini söylememişsin ki?

kafandaki hazır cevapları söyleme.

3-4 kelime sonrasını okumaz dediklerimdensin sende.

3 said:

nedense kürt çocuklar gruplar halinde dolaşıp sağa sola sataşıp onu bunu rahatsız edip sonunda dayak attıklarında (genelde başka mahallelerde). rahat ederler istediğinizi söyleyebilirsiniz ama bu gerçektir. ondan normal insanların kafasında bu imaj oluşmuştur ( işe yaramayan bela pislik kavga çıkaran gürültücü tipler) .
Sosyal ağlarda paylaş

ben mersini,adanayı kısa bir süre önce gördüm

dahada band halinde toplanıp sağa sola amaçsızca saldıran kürt görmedim,duymadım.

hakkari ve şırnağa gidemedim.
oralara da gelecek yaz inş.

çoğunuza öneririm,bugün niye bu halde bu ülke,pkk nedir,kürt nedir,ne için savaşılıyor,nasıl savaşılıyor.bunları anlamanıza idrak etmenize yardımcı olur

o coğrafyanın insanıyla konuşup tecrübe etseniz,öğrendiğinize pişman olacağınız bazı şeylere yol açabilir belki,lakin ufkunuzuda açar.

ama gitmeden görmeden fikir edinmeden bol keseden sallamayın , çok belli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...