Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tsk uçakları şırnak uludere'de kaçakçılık yapan konvoyu vurdu.

Hao

Öne çıkan mesajlar

Ya hayatında kaçakı görmemiş adamların "yea onlar masum çocuk" diye triplenmeleri de beni benden alıyor. ahah bide iş yok güç yok kaçağa gitmesinler de ölsünler mi teranesi var ki o bam başka. Gecenin 4 ünde kaçakcı oğlu askerlerin üstüne at sürüp sopayla saldırınca kolunu kırdıkları askerin kaza kurşunuyla ölen adamın "kaçağa gitmeyek de ölekmi" tripleri geldi. Ertesi günde aynı adam teceden intikamımızı alıcaz diye açıklama yapıyordu.
Zerre vergi vermeyen bakkalında türk malı bulunmayan fatura ödemeyen ota boka yardım alan, dağı taşı tarla diye gösterip cillop gibi para kaldıran adamlar "gacağa gidmeyek de ölek mi" diye ağlamasın mümkünse.
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Zerre vergi vermeyen bakkalında türk malı bulunmayan fatura ödemeyen ota boka yardım alan, dağı taşı tarla diye gösterip cillop gibi para kaldıran adamlar "gacağa gidmeyek de ölek mi" diye ağlamasın mümkünse.

abi öyle deme...forumumuzdaki pkk fetişistleri sinirleniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi olayda kürt türk yok. Ortada suçlu kaçakçılar var ve sıcak bölgede kaçakçılık yapıyorlar.

Peki neden güneydoğu anadolu bölgesindeki Türk'lerde böyle bir sıkıntı yok? Onlarda aynı hayatı yaşamıyorlar mı peki?

Sırf bazı taraflar tarafından gaza getirilip sahte amaçlara yönlendirilmeye çalışılan cahil bir kesim var sadece.

Kürtler çalışkan ve akıllı insanlar. Yukarıda bahsettiğim kesim tamamen farklı malesef.

Bu olayı yapanlar Türk de olsaydı onlarda ölebilirdi. Sonuçta termal kamera kişi ve kişilerin kökeni hakkında bir bilgi veremiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Yo o sadece bir benzetme idi, hani liselerde olur ya bir iki laf duyup hemen doğuştan sosyalist ya da doğuştan ülkücü olan heyecanlı gençler.
Abi ortaya laf atmana gerek yok, doğrudan söyle . ''Liseli Sosyalist'' dedigin bensem görüselim birgün sabaha kadar efendi efendi tartısırız , tanımadan etmeden bütün aykırı düsünceleri ifade edenler isyankar ergendir önyargısıyla insan mı yargılıyıcaksın.Bana görede su forumda su yazdıklarınla ilkokuldan beri konjonktür neferi olarak yetistirilen , kendisine verilen vizyonun dısına cıkıp bakamıyan.Sacma sapan kimliklerde bütünlesmis , aidiyet psikolojisiyle militanlasmıs birisin.Belki ben de yanılıyorumdur mesela direk beyni yıkanmıs ulusalcı kemalist,dinlesmis ideoloji magduru demiyorum senin önyargılarına benzer sekilde
Sosyal ağlarda paylaş

@ovchinnikov
Bak bir kere birşeyi farket o bombalar kaçakçılık yapanlara atılmadı. O bombalar gece vakti sınır civarında hareketlenen 30-35 kişilik bir gruba atıldı.

Evde mp3 indirenin polis tarafından vurulması ile bu insanların başına gelen arasında herhangi bir bağlantı yok.

Hedehodohop açık açık söylüyorum beyni yıknamış kökten bağlı bir kemalistim ben. Bu ülke için doğru olan yolun da Atatürk'ün dedikleri olduğunu düşünüyorum. Atatürk'ü biraz anlasaydın onun yolunda liberal görüşlü arkadaşların "benim dediğim doğrudur diğerleri kesinlikle yanlıştır" yaklaşımının aksine her zaman tartışma ve yeni fikirlere yer olduğunu da görürdün.

Sanma ki sen ve senin gibi arkadaşların yazdıkları beni delirtiyor. Normal ölçüler içinde hafiften bir sinirlenme yaşıyorum ve üzülüyorum ( :) ) bazen ama aslında hala bunları açık açık konuşabildiğimiz için de mutluyum. İnanmasan da aslında yeni görüşlere de açığım fakat şu ana kadar bana mantıklı gelen bir görüş söylenmediği için ve olay da başka kötü niyetli kişilerin maşası haline geldiği için belki üslubum biraz sert.
Sosyal ağlarda paylaş

sorun şurda ki orada zaten yıllardan beri yapılan bir şey dolayısı ile şimdi bu müdahalenin yapılması insanda soru işaretleri oluşturuyor çocuklar vuruldu ne olursa olsun silahsız insanlara uyarısız ateş açılamaz . Tsknın bu silahlı gücünü kafasına göre kullanıp benim adıma insanları katletmesine karşıyım .
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

@ovchinnikov
Bak bir kere birşeyi farket o bombalar kaçakçılık yapanlara atılmadı. O bombalar gece vakti sınır civarında hareketlenen 30-35 kişilik bir gruba atıldı.

Evde mp3 indirenin polis tarafından vurulması ile bu insanların başına gelen arasında herhangi bir bağlantı yok.

Hedehodohop açık açık söylüyorum beyni yıknamış kökten bağlı bir kemalistim ben. Bu ülke için doğru olan yolun da Atatürk'ün dedikleri olduğunu düşünüyorum. Atatürk'ü biraz anlasaydın onun yolunda liberal görüşlü arkadaşların "benim dediğim doğrudur diğerleri kesinlikle yanlıştır" yaklaşımının aksine her zaman tartışma ve yeni fikirlere yer olduğunu da görürdün.

Sanma ki sen ve senin gibi arkadaşların yazdıkları beni delirtiyor. Normal ölçüler içinde hafiften bir sinirlenme yaşıyorum ve üzülüyorum ( :) ) bazen ama aslında hala bunları açık açık konuşabildiğimiz için de mutluyum. İnanmasan da aslında yeni görüşlere de açığım fakat şu ana kadar bana mantıklı gelen bir görüş söylenmediği için ve olay da başka kötü niyetli kişilerin maşası haline geldiği için belki üslubum biraz sert.

Abi ben de kemalist bir insan degilim.Hatta antikemalistim cünkü Fransız devriminin copy-paste'i olan cumhuriyet kurulusunun mezhepsel baskıyı alıp yerine ulusalcı baskıyı getirdigini görüyorum.İnsanların sünni müslüman türk kimliginde tahakkümle toplanmaya calısılmasını görüyorum.
Bir hristiyan okula gittinde neden islamı ögrenmek zoruda bir kürt egitim görürken neden 'türk'' ulusunun tarihini ögrenip ''türk'' milletinin dilinde buna istirak etmek zorunda , bir rum neden zorunlu mübadeleyle göc ettirilip mallarınına mülklerine el konmak zorunda , bunları sorguluyorum.
Yanı basında ekim devrimi olurken ,benzerini gerceklesmesinin sartları olgunlasmasa bile en azından neden vurgusunun hedeflerin arasına konulmadıgını neden bir fransız devrimi hayranlıgıyla ülkenin liberallestirilmeye calısıldıgını sorguluyorum.Kemalist milliyetcilik farklılıklara da kendi kimliginde köklesme imkanı tanıyor ama bunu reddedenler yeni otorite yapısında yok ediliyor ve bende gözünü acarak ilk askını bir ideolojide yasayıp bütünlesmis biri degilim.Bundan yedi sene önce lisedeyken ülkücü biriydim senin düsündüklerinin de fazlasını savunuyordum.
Acıkcası 225 yıllık kimlik akımı ulusalcılıgı modern dünyanın ucubesi olarak görüyorum ve kendilerini bunu kaptırmıs insanlara üzülüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

niggaknow said:

Peki neden güneydoğu anadolu bölgesindeki Türk'lerde böyle bir sıkıntı yok? Onlarda aynı hayatı yaşamıyorlar mı peki?

türkiyenin her yerinde sigaradan tut tarihi esere kadar her türlü kaçakçılık olayı var. sözünü ettiğin güneydoğu anadoluda da özellikle kilis ve gaziantep'te çok yaygın kaçakçılık.
Sosyal ağlarda paylaş

Birincisi,eğer illegal birşeyse şu ana kadar birşey yapılmaması bundan sonra hiç yapılmaması gerektiğini göstermez. Ki bildiğim kadarıyla birçok askeri karakolun konumu ilk yapıldıkları zamanlar terörü değil kaçakçılığı engellemek içindir. Zamanla terörün artması nedeniyle öncelik sırası değişmiştir ama orada kaçakçılığı engellemek zaten TSK'nın amaçlarından biri. EN basit örneği ile, kocalarının öldürdüğü adamlara da birşey yapılmadı uzun süre sonradan ceza meza işleri başladı yavaş yavaş. Bu kafa ile kes abi zaten birşey olmuyor dememiz lazım. Sokaktaki kedilere yapılan zulümden başlayarak daha bir çok örnek verilebilir. Çok yanlış bir düşünce ne yazık ki bu dediğin, öküzün altında buzağı aramayın.

İkincisi, başlıkta tahmini 1000 kere söylendiği gibi orası savaşın olduğu bir yer. O yüzden bu uyarısız ateşi falan geçelim. Adamlar 35 kişi sınıra doğru gidiyor. Tabi ki tehdit olarak algılanacaklar. Ecnebilerin "element of surprise" dediği benim Türkçe'sini bilmediğim şeyden ötürü ne uyarısı neler diyorsun. Gerçekten terörist bir grup olsalardı ne olacaktı mesela?

İnsanların ölmeleri tabi ki can sıkıcı birşey ama mesela ben hadi kaçakçılığı geçtim sırf heyecan olsun diye Amerika Irak'tayken 34 kankamı daha toplayıp Irak dağlarında gece vakti katırlar ile geziye çıksaydım benim de başıma benzeri şeyler gelirdi.

Özet: Hırsızın hiç mi suçu yok?
Sosyal ağlarda paylaş

ovchinnikov said:

bu mantıklı değil ki , kaçakçılığın cezası infaz değil yani o bakımdan kaçakçılık yapan insanlara savaş uçagı ile bomba atmak pek mantıklı bir hareket değil , evini polis basıp kaçak mp3 indiriyorsun diyerek seni taraması nasıl mantıklı değilse buda değil.

kaçakçılığın cezası infaz değil.
ayrıca verdiğin örnek bambaşka bir olay.

bir yerde evde kaçak mp3 çekiyorsun, bir yerde sıcak bölgede onlarca katırla kaçakçılık yapıyorsun. bu durum senin için aynı mantık ise bence hiç tartışmayalım. çünkü durum mantığa değil, görüş ayrılığına girer.

bahsedilen bölgedeki terörist kampları karakolların anasını ağlatan, onlarca asker şehit eden merkezler.

önceden de dediğim gibi, o grup karakol basmaya, sonraki gün gazetelerde yazıcak olan onlarca şehidin katilleri olan 40 kişilik bir terörist ekibi olsaydı ne olacaktı peki?

o zaman da diyebilecekmiydik hükümet nerde diye?

kişiler pekala o bölgede kaçakçılık yapıcaksada, benim gözümde intihardır. türk kürt farketmez.

o bölgedeki sempatizyenlerde biliyodur o bölgenin pkk kampı olduğunu. sonra nokta vurulunca, katil tece.

savaşın bedelleri vardır. Türkiye Cumhuriyeti yıllardır PKK ile savaş halinde malesef.

ha bu demek değildirki masum insanlar bu kadar kolay ölecek.
fakat bu insanlarda dikkat edip, aptalca hareket etmemeli.
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

Abi ben de kemalist bir insan degilim.Hatta antikemalistim cünkü Fransız devriminin copy-paste'i olan cumhuriyet kurulusunun mezhepsel baskıyı alıp yerine ulusalcı baskıyı getirdigini görüyorum.İnsanların sünni müslüman türk kimliginde tahakkümle toplanmaya calısılmasını görüyorum.
Bir hristiyan okula gittinde neden islamı ögrenmek zoruda bir kürt egitim görürken neden 'türk'' ulusunun tarihini ögrenip ''türk'' milletinin dilinde buna istirak etmek zorunda , bir rum neden zorunlu mübadeleyle göc ettirilip mallarınına mülklerine el konmak zorunda , bunları sorguluyorum.
Yanı basında ekim devrimi olurken ,benzerini gerceklesmesinin sartları olgunlasmasa bile en azından neden vurgusunun hedeflerin arasına konulmadıgını neden bir fransız devrimi hayranlıgıyla ülkenin liberallestirilmeye calısıldıgını sorguluyorum.Kemalist milliyetcilik farklılıklara da kendi kimliginde köklesme imkanı tanıyor ama bunu reddedenler yeni otorite yapısında yok ediliyor ve bende gözünü acarak ilk askını bir ideolojide yasayıp bütünlesmis biri degilim.Bundan yedi sene önce lisedeyken ülkücü biriydim senin düsündüklerinin de fazlasını savunuyordum.
Acıkcası 225 yıllık kimlik akımı ulusalcılıgı modern dünyanın ucubesi olarak görüyorum ve kendilerini bunu kaptırmıs insanlara üzülüyorum

kusura bakma ama hala Hristiyanlara zorla İslam öğretildiğini sanman ile olaya hakim olmadan heyecanlandığın izlenimi verdin. EN azından ben lisedeyken , ki hala AKP vardı 6 sene öncesi falan sen lisedeyken yani, Hristiyan arkadaşlar din dersinden muaflardı. Hoca isterseniz bahçeye çıkın isterseniz sınıfta durun derdi onlar da ne isterse onu yapardı :)

Atatürk devrimi ile tekke ve zaviyelerin kapatılmasını geçtim Menemen olayı ve dini bütün arkadaşların göz yaşları ile andığı Said Nursi bile zaten sünni islam dayatmasının Atatürk ile bir alakası olmadığını farketmene yetecektir sanırım.

Sana İbrahim Erkal'ın canısı şarkısı ve Nicolás Gómez Dávila isimli az sonra copy paste yapacağım lafı hariç hakkında hiçbirşey bilmediğim bir düşünürün sözleri ile veda ediyorum;

"The modernist thirst for originality makes the mediocre artist believe that the secret of originality consists simply in being different."
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

hedehodohop said:

kusura bakma ama hala Hristiyanlara zorla İslam öğretildiğini sanman ile olaya hakim olmadan heyecanlandığın izlenimi verdin. EN azından ben lisedeyken , ki hala AKP vardı 6 sene öncesi falan sen lisedeyken yani, Hristiyan arkadaşlar din dersinden muaflardı. Hoca isterseniz bahçeye çıkın isterseniz sınıfta durun derdi onlar da ne isterse onu yapardı :)

Atatürk devrimi ile tekke ve zaviyelerin kapatılmasını geçtim Menemen olayı ve dini bütün arkadaşların göz yaşları ile andığı Said Nursi bile zaten sünni islam dayatmasının Atatürk ile bir alakası olmadığını farketmene yetecektir sanırım.

Sana İbrahim Erkal'ın canısı şarkısı ve Nicolás Gómez Dávila isimli az sonra copy paste yapacağım lafı hariç hakkında hiçbirşey bilmediğim bir düşünürün sözleri ile veda ediyorum;

"The modernist thirst for originality makes the mediocre artist believe that the secret of originality consists simply in being different."

Meseleye ''hehe hristiyanlara zorla müslümanlık ögretmiyorlar'' seviyesinde sıg mı bakıyorsun.Bu devlette iktidar hiyerarsisinde yükselebilmek icin girmen gereken bir kimlik var bunu görmüyoran körsündür.Milli müfredatta genel dinler tarihi mi var ? Bırakalım insanlar kendileri karar versinler bütünlesicekleri hayat tarzını.Düne kadar kimliginde hala islam yazıyordu dogarken.Bu ve buna benzer meseleler birbirinden bagımsı degil genel bir dayatmanın ürünü su gülücüklü ve ego dolu ifadeleri görünce ideolojinle cok tutarlı oldugunu daha iyi görüyorum.Evet cumhuriyet devrimi hilafete göre ilericidir ; ama bu ancak ve ancak egemen ideolojiyi kabul ettigin sürece gecerli diger durumu sectiginde devlet her türlü baskı ve siddet araclarıyla seni kontrol altına almaya calıscaktır
Sosyal ağlarda paylaş

Eminimki onlarda oranın savaş bölgesi olduğunu biliyorlardır bu gerçeğin yanında askerin bilgisi dahilinde orada gerçekleşen kaçakılığa askerin göz yumduğu daha önce insani yollarla müdahale etmediği gerçeğide var zaten insanlar 50 liralık mazot için 12 yaşında 15 yaşında çıkmışlar dağa demek ki sebepleri var üzerlerinden de herhangi bir silah çıkmadığına göre sebepleri silah taşımak değil. Amerikanın veyahut başka ecnebi ülkelerin yaptığı yanlışlar konu dahili değil çünkü asker oraya girenin çıkanın kendi vatandaşı olduğunu gayet iyi biliyor.Sonuçta orada insanları belki teroristlerdir diye vurmanın savunulacak bir yanı yok .
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...