Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kingdoms of Amalur

axedice

Öne çıkan mesajlar

20 dakika dediğin tutorial kısmı oluyor. Burası zaten konsollar için yapılmış olduğu belli kontroller ve kamera açısına alışmakla geçiyor :)

Muhteşem diyemem ama gayet oynatıyor kendini oyun. Ben hikayeyi sallamadan oynuyorum. Quest sayısı bir hayli fazla. Asla "lan questsiz kaldım" diyemiyorsunuz. Harita tatmin edici derecede büyük. Ama mount olayı yok, paso tabana kuvvet.

Mağara/Dungeon vs. gibi yerleri çok beğendim. Uğraşılmış tek tek. Hem de Skyrim'deki kadar bolluk var. Item olayı da ayrı güzel. Diablo gibi düşünebiliriz burayı. Lootmania olabiliyorsunuz. Classlara göre kullanılabilecek bir çok set var. Ayrıca sağlam bir boss indirip dandik yeşil bir item loot edilebilirken, bir ağaç kütüğünün altından mor bir item ya da set parçasının düşmesi de hem sinir bozucu hem de heyecanlı. Şansa bağlı tamamen.

Class seçimleri de fena değil. 3 farklı temel sınıf var. Rogue (Finess), Mage (Sorcerer), Warrior (Might). Ama bunlara bağlı kalmak zorunda değiliz. Rogue+Mage ya da Mage+Warrior yaratabiliyoruz. İstersek üçünü bir arada da kullanabiliyoruz. Tüm bu seçeneklerin de ayrıca kendilerine has bonusları var.

Crafting sistemi de başarılı. Belli bir recipe'a bağlı kalmadan salvage edilen itemlerden çıkan eşyaları kombine ederek yapıyoruz. Yani yüksek levelli bir bir item'den yüksek damage yapan bir silah parçası çıkarılabiliyor. Gem crafting ile güzel gemler kesebiliyoruz. Master Blacksmith olunca bu gemleri eşya üretirken hammadde olarak da kullanabiliyoruz.

Şunu belirteyim kamera açısına hadi alışıyorsunuz ama oyunun en büyük eksisi kolay olması. Hardda (en yüksek zorluk seviyesi) bile peynir gibi kesiyorsunuz. Burası biraz can sıkıyor açıkçası. Open world değil, ben şu dağa çıkıcam diyemiyorsunuz. Herkesin bahsettiği üzere zıplama yok X( Neden böyle saçmasapan bir karar vermişler anlamadım açıkçası. Gene de ben konsollara bok atayım, muhtemelen onlar içindir. Dungeonlar/Mağaralar güzel dedim -çok güzeller- ama çoğunda npc sayısı az. Bazı yerlerde zebellah gibi doluşuyorlar ama genel olarak npc sayısı az.

Bu oyun oynanır, faillik bir durumu yok. Rpg beklemeyin ama. Vur, kır, parçala, item topla, craft et vs.. Zaman geçirtiyor ve eğlendiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Side questlerle dolana dolana en sonunda son görevi de bitirdim dün akşam. Dandik bi' son boss fight'ı olmuş. Biraz daha alengirli yapaymışlar iyi olacakmış.

Sonra karakteri Jack of All Trades yaptım. Gayet eğlenceliymiş 3 classı karıştırmak. Oyunun devam etmesi de güzel. Level alabiliyoruz oyun main story'si bitse bile.

Oyunu kesinlikle sevdim. Biraz daha zor olsaydı, kamera açısı PC için daha güzel ayarlansaydı çok daha iyi olurdu tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

GM-Newbie said:

inceleme ; http://www.oyunhabercisi.com/2012/03/11/kingdoms-of-amalur-reckoning-videolu-inceleme/

[video]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=t_zrX6GrW08?feature=oembed" width="459">

abi pardon da bu video incelemeyi yapan arkadaş kim? türkçe konuşmakla ilgili problemleri mi var? 10. saniyede videoya rage quit attım yemin ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...