Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kingdoms of Amalur

axedice

Öne çıkan mesajlar

salvage etçek kadar yapmak yetiyo.
klurikona gelip prismere zımbırtılar toplayana kadar parçaları harcamamak lazım bazıları bulunmuyor, kimiside haritalardaki kamlumbağa geyik fln kesince düşüyor (crit kasıyosan mesela dried gut)
bs de 5 sagecraftta en iyi shardı yapmaya yetkçek kadarı (5 mi ne oda) sonra max detect hidden.

fateweaverlara gidip gelip bütün trainleri yaparsan zaten 3-4 skillde 9 kalanında 10 oluyosun
Sosyal ağlarda paylaş

kamera açısı dışında oyun gayet eğlenceli gözüktü bana.Biraz skyrim ile kıyaslanması söz konusu oldu ve doğal olarak epey gerisinde kaldı. Bu sebepten dolayı beklenen memnuniyet oluşmadı sanki. Yoksa zamanı olan için fena değil bence. Hele ki patch ile kamera açısı iyileştirilirse ayrı bir güzellik olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Genel anlamda ben oyunu beğendim. Skyrim'den sıkılanlara güzel bir alternatif olmuş bence. Hatta Skyrim rüzgarı yüzünden biraz outa çıkmış gibi geldi. Benzer bir hissiyatı ES4: Oblivion furyasında çoğu kişi tarafından pas geçilen Dark Messiah of Might & Magic oyununda yaşamıştım.

Ben pek hikaye bazlı oynamıyorum, yan questler de fena değil. Mağaralar detaylı çalışılmış. NPC sayısı bana göre az mağaralarda. Oyunu hard oynuyorum ve beni zorlayan pek bir şey çıkmadı karşıma. Oyun biraz daha zor ve npc sayısı fazlaca yapılabilirdi. Grafikler biraz fazla renkli olsa da havayı yaşatabiliyor. Mağaraların ve görev yapılan kapalı mekanların (Dungeonlar) görselliği ise mis. Crafting'i fena değil, beğendim. Skill kullanımı biraz az geldi bana. Benim char sadece rogue. Dümdüz, daggerlı, stealthlı bir rogue. Lvl 13 oldum sadece 2 skill kullanıyorum savaşlarda. 2 tane de silah enchant skilli var kullandığım. Belki büyücü ve warrior kısmı daha cafcaflıdır, bilemeyeceğim.

Kontrollere ve kamera açısında alışmak başta olmak üzere, zıplayamamak ve istediğimiz her yere gidememek ise can sıkıcı.

Bu arada bir soru: Oyunda zevk aldığım kısımların başında loot çeşitliliği yer alıyor. Peki bu oyunda item farming var mı? Yani görev için daha önce girdiğim bir mağarayı/zindanı farma bağlayabilyor muyuz item için? Yoksa bir kere girince bitiyor mu oranın işi?
Sosyal ağlarda paylaş

Valla az ya da çok skill kullanmak senin insafına kalmış bence, ben de rogue oynuyorum

stealth yemedikleri zaman okla başlıyorum uzaktan koymaya, backwardda okları bitirince bir tane lightining patlatıyorum sonra daggerları çekip dalıyorum aralarına, uzağa kaçıp ok atanı scorpion'un oku gibi olan büyü ile kendime çekiyorum ağzına patlatıyorum vs.

ha tabi daha çok mob olsa, daha fazla kombinasyon olsa elbette iyi olur da, net 2 tuş değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında demek istediğimi tam belirtememişim skill konusunda, haklısın. 2 skill derken yeterli olandan bahsediyordum. Yoksa Rogue için şu anda (lvl13) 4-5 tane aktif skill kullanılabilir şu an. Mesela Frost Trap'i denedim bi ara pek işlevsel gelmedi. Fateweaver'dan sildirdim dün gece. Okçu olmayı kendim istemedim hiç. Hiç uzaktan saldırmıyorum. Stealth yiyorsa güzelce temizlik, yemiyorsa da kendi bilir, cort diye dalıyorum ortalarına.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...