Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kingdoms of Amalur

axedice

Öne çıkan mesajlar

demosunu oynadım bitirdim bunun da, combatını sevmedim.

şöyle ki, rogue/sorcerer gibi bişi oynuyum dedim.
elime aldım hançeri, ara sıra da lightning atarım dedim.
ancak moblarla karşılaşınca ben daha bir darbe koyamadan adam beni kitliyor. özellikle grup halinde gelen düşmanlarda çok sıkıntı oluyor bu.
hele kurtlar charge atak gibi bişi yapıyor, sırayla üstümden geçip birer diş vuruyorlar, ben ortada sıçan gibi oluyorum, zıplayıp yana kaçana kadar zaten canın %80'i gidiyor.
dodge edip düşmanın arkasından bıçaklayım diyorum, ben arkasından bıçaklayana kadar mob dönüp bana saldırıyor.
çok reflekse dayalı bir combat deneyimi olmuş, sürekli vur kaç vur kaç vur kaç yapmak gerekiyor.

bıçaklar çok güçsüz geldi bana, rakibi öldürebilmek için 20-30 kere vurmak gerekiyor. combatta beni en çok sıkan da o oldu.
oyunun başında gelen direct damage büyüsü çok güçlü. bir atışta rakibin %70-100 arası canını götürüyor. ancak manadan baya yiyor, 2-3 atış sonrası mananın dolmasını bekliyorsunuz.
sneak özelliği de tuhaf. sneak ile yürümek zor olduğundan koşarak gidiyoruz. koşunca da 30 metreden düşmanlar farkedebiliyor.
öte yandan uzaktan sneak yapıp adamların yanına yaklaşmak da mümkün değil, farkediyorlar dibine girene kadar.
belki ilerde skiller açtıkça rogue oynamak daha rahatlaşıyordur,
ama demo o kadar oynamaya izin vermediği için göremedim.

öte yandan düşmanların AI'si de tuhaf. mesela uzaktan sneak atıp yanlarına girene kadar farkediyorlar demiştim ya,
ama birkaç kere düşmanların arkasından koşarak geçtiğimde beni umursamadıklarını gördüm.
ama aynı düşmana sneak ile yaklaştığım zaman hemen farkediyor.
oyunda parandeler atarak dolaşmak sneakten daha etkili demek ki.

pek almaya değer bir olarak görmedim,
ama ilerde alırsam pure mage olarak oynarım herhalde.
hani combat imkansız değil, hiç ölmeden bitirdim nasılsa,
ama rogue'da umduğum performansı bulamadım.
mage'in daha efektif olduğunu düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

seigen said:

:D editten önce yakalanmış, epic.

heyecanlanma hemen öyle,
trollendikten sonra editledim o postu.

epic diyip sazanlaman ayrı komik de,
yazdıklarımı okumadan trolleyecek dreagloth gibi kişileri hesaba katmadan yazmıştım o postu,
sonra fool-proof olsun diye düzeltiyim dedim,
ama bu sefer de sazanlayanlar çıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
başlangıcta chakram falan yoktu mal gıbı stafla takılıyordum ondan. chakramı bulduktan sonra kolaylastı olylar. staf salakmıs ben napıyım.

Oyun tam casual gamer oyunuymuş (koşacağın yerleri saatlerce aramıyorsun falan), tam istediğim şey aslında sadece baştaki stafla habire yatmam baymıştı.

yaş ilerledi arayada mühendislik hayatı girince performans düşüyor haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

LethE said:

mühendiz adam akıllı olur bide :P
neyse sen chakram op diye düşüne dur sonra tier 5 warrior ı denersin :)

Deneyemem gibi :) ps3 oyunlarını kiralıyorum 2-3 gunlugune. Alınmaya değecekte bir oyun değl. Lvl5 falan mı ne oldum, vericem oyunu geri.
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

lvl20 falan oldum verdm geri rutine bağladı bir yerden sonra

Bu oyunlarda online co op vesaire gibi bişiler olsa alınır ama böyle 45 saat oyna sonra cd bir kenarda yatsın oyunlarına para vermek istemiyorum^^

120 lira baydım ben buna. Hayatımda ilk defs verdiğim paraya acıdım. Ama para boşa gitmesin diyede bitirmeye çalışıyorum. dadfafa
Sosyal ağlarda paylaş

Abi dolar üzerinden alışverişin kötü yanları ya, ONLY $59.99 zaaaa diye atlıyorum mütemadiyen Paypal onayını verdikten sonra dolar kurunun durumu aklıma geliyo :P Steam de 48 tane oyun oldu, kredi kartı ekstreleri devamlı alt alta "Valve bla" ile dolu :( Çok harcıyoruz reyiz :(
Sosyal ağlarda paylaş

nordlydian said:

GEd said:

lvl20 falan oldum verdm geri rutine bağladı bir yerden sonra

Bu oyunlarda online co op vesaire gibi bişiler olsa alınır ama böyle 45 saat oyna sonra cd bir kenarda yatsın oyunlarına para vermek istemiyorum^^

120 lira baydım ben buna. Hayatımda ilk defs verdiğim paraya acıdım. Ama para boşa gitmesin diyede bitirmeye çalışıyorum. dadfafa

Aynısını cod 3 mw de yaşadım ben :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...