Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Böyle bir durumda İran ve Türkiye'nin birlik olduğu bir ittifaka, marslılar gelse diş geçiremez. Bu bölgenin dışarıdan ithal zorbaları tarihlerinin en büyük dersini alır.

Tabi savaş çıkmasın, ama o kadar kolay değil Türkiyeyi zararlı çıkarmak.

nileppezdel said:

Biz donanma gönderirsek savaş çıkar bence. İsrail gibi troll bir devletin bunu kaldırması zor. Savaş çıkınca da kim haklı diyipbizden yana olur kim lobiye ve paraya köpek olup İsrail'in yanında olur görürsünüz. Bence donanma yollamak bizim zararımızla sonulanır, binlerce kayıpla bi de tabi
Sosyal ağlarda paylaş

İşte diyorum ya, şehit ya da değil, ne yaptılar ya da yapmadılar. Bilmiyorsun. Bİlmediğimiz şey üzerine öyledir ya da değildir diye konuşmak ne kadar mantıklı abi, sakin olun. Ayrıca sana değil, daha önce de söyledim bu topikte bikaç kişiye. Şehittir diyenlere, ya da demeyenlere.
Sosyal ağlarda paylaş

ölenlerin ailelerinin konuşmalarını dinlediniz mi ?

hepsi " onlar zaten şehit olmaya gittiler, böyle birşey olacağını tahmin ediyorlardı" diyor. garip valla ne desem bilemedim.

aktivist olmayan adamlara aktivist diyorlar. en çok buna sinir oluyorum. abi bu adamların çoğu ümmetçi olduğu için yardıma gitti bunu kabul etmek lazım. bunda yanlış birşey yok. ama aktivist denmesin.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

ölenlerin ailelerinin konuşmalarını dinlediniz mi ?

hepsi " onlar zaten şehit olmaya gittiler, böyle birşey olacağını tahmin ediyorlardı" diyor. garip valla ne desem bilemedim.

aktivist olmayan adamlara aktivist diyorlar. en çok buna sinir oluyorum. abi bu adamların çoğu ümmetçi olduğu için yardıma gitti bunu kabul etmek lazım. bunda yanlış birşey yok. ama aktivist denmesin.

Ümmetçiyse ümmetçi, adamın amacı aktivistlerden ne farkı var?
Kendi ümmetinden insanın zulüm gördüğünü düşündüğü için gitmiş oraya.
Bazı zekası yetmeyenlerde diyorki, adam şov yapmak için gitmiş, ne şovu aq? TVye çıkıp ünlü mü olacak, adamlar İsrailin bir .bn.lik yapacağını bile bile gitti, ha sonucuna da katlandı, o yüzden ben pek üzülmedim öldü diye, sonuçta o ihtimal vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

e dediğim gibi yardım etmesin demiyorum. normal diyorum yardım etmeleri. ama neyin ne olduğunu bilmek lazım. insanı yardımın tek şartı insan olmalıdır. neye inanıp inanmadığı, hayatını nasıl yaşayıp yaşamadığı değil.

bunları dememin nedeni insanların bukadar kolay kanması ve tarihi unutmaları. bosna'ya yardım paraları, kayıp trilyon, ihh'nin kuruluşu, deniz feneri ve daha birçoğu. bunların temelinde müslüman kardeşlerinize yardım eli uzatın yatıyor. millette 3-5 biriktirdiği ne varsa veriyor sorgusuz sualsiz. sonra şehit olacağım diye yitip gidiyor insanlar kimler tarafından ne amaçla kullanıldıklarının farkına varmadan.

her insanın bu şekilde ölümü birilerine hizmet eder. hele hele herşey unutulup "şehitlik" lafı geçerse katlanarak eder.

insanlar gene yardım etsin ama akıllıca nedenlerden, sorup soruşturarak etsin. şimdi ihh'ye yapılan yardımlar artacak. umarım bundan 5 sene sonra ihh ninde adı deniz feneri gibi çıkmaz. zaten kuruluşu damgalı.
Sosyal ağlarda paylaş

daha da zorlarsak modern haşaşilik müessesesi bir nevi
tinfoil hatimizi de bir yandan hazırda tutacak olursak, "böyle ölüme yollarım insanları" mesajı veriyor olayın arkasındaki kurum.

ama şehit olmaya yolladık lafı nasıl bir şeydir halen anlamadım
din kültür eyvallah da bu kadar da olmamalı mp5.
Sosyal ağlarda paylaş

şahadet, şahitlik yapmak.
şehadet, ölerek şahit olmak. ne hoş, kendi içinde gizli bir ironiyi saklar mahiyette.

şehid islam dinine ait bir terimdir. fisebilillah denen kavrama müslüman kişi-müslüman kelimesinin kökeni de teslimiyete dayanır- önce kelime i şe-a-hadat ile şahitlik eder. bu şahitlik sadece dil ile kabul durumudur. kalp ile tasdik ise o yolda cesaret göstermektir. cesaretin vuku bulduğu esnada-çatışma, savaş, vesair- dökülen kan ise şahitliliğin son mertebesi olan şehadete karşılık gelir.

yani bu maksatta; şehid, şahitlik, şehadet islam dinine has kavramlardır. halka/avama mal olmuş bu tip kelimelerin son çıkış noktası ise: galatimeshurdur. bu klişe çözüm insanı kalbimesrur eyler. cuma hutbesi bitti dağılın.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.hurriyet.com.tr/planet/14931366.asp?gid=286

said:
Gülen, ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal’a verdiği söyleşide, Türk bir kuruluşun önderlik ettiği bir filonun İsrail’in izni olmadan Gazze’ye yardım götürmesini eleştirdi.

Gazetenin haberine göre Gülen, söyleşide olayla ilgili izlediği haberler hakkında, "Gördüğüm şeyler hiç de hoş değildi" dedi. Gülen, "Çok çirkin şeylerdi” diye konuştu.

Gülen, organizatörlerin Gazze’ye yardım götürmeden önce İsrail’le uzlaşma yolunu seçmemelerini "faydalı sonuçlar doğurmayacak şekilde otoriteye baş kaldırmak” olarak tanımladı.

ahahahahah
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...