Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Sam pardon ama 9 insanımız öldü yani bunu açıklayabilecek herhangi bir neden olamaz. Keşke ambargo şu bu olmasaydı elbette ama sonuca bakınca 9 türk öldü. diger milletler beni ilgilendirmiyor aynen benim onları ilgilendirmediğim gibi. bugun ahh vahh diyecekler yarın veya 6 ay sonra aynı şey devam edecek olan ordaki 9 insanımıza oldu.
yapmacık uyarılar veya hmmm diyim eline yavaşca fiske vurmalar ne yazık ki okumus insanları kandırmaya yetmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

REjimden hoşlanmıyorsan kosuna gidebilir fetocular.

Şu çok ama çok saçma bi laf. Acayip derecede.

2 tane cCc Vatan millet sakarya cCc tripli ülkücüyle uğraşacağıma 10 tane fetocuyla uğraşmayı yeğelerim. En azından saldırgan değiller. Birşeyi kabul etmediğin zaman seni vatan haini yapmazlar, allahsız kitapsız yaptıklarını da hiç duymadım görmedim. Kavgacı değillerdir, oturup konuşarak her türlü anlaşabilirsiniz fetocu tiplerle. Bazı konularda ısrarcı konuşurlar, ama kesin kararlarınızı asla yıkmazlar başka şekilde. Konuşarak anlaşabilirsiniz yani.

Rejim tartışmasına nasıl sokmuşsun bilmiyorum da, gereksiz yerlere çekme konuyu.
Sosyal ağlarda paylaş

abso iyi de etki-tepki diyorsan başka, 9 insan öldü diyorsan başka birşey. o 9 insan kendileri gitmeye karar verdiler, kimse onları zorla göndermedi. son derece üzücü elbette ölmeleri. rachel corrie de buldozer altında ezilirken kendisi o yola baş koymuştu. mantıksız gelebilir kimisine ama her insanın kendi seçimi. bu insanlar oraya kötü bir iş yapmaya gitmediler sonuçta. afganistan'a taliban'a katılmaya gitmiş değiller hani.

etki-tepki dersen de etkiyi yapan israil, tepkiyi verecek olan biziz. saldırgan onlar, sorunu başlatan, devam ettiren, gene onlar. hem ambargo kısmında, hem denizde saldırı kısmında. bizim gemideki bütün kayda el koyan ve sadece kendi istedikleri 1dk'lik kısmı temcit pilavı gibi sunan israil'in sözüne inanmamız bence gayet yanlış şu anda. halen kimlerin nasıl vurulduğunu göstermiş değiller, sözlerinin değeri de zaten ishal üzerine kullanılmış tuvalet kağıdı kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Bense iki tane fetocuyla uğraşacağıma CcC yada cCc lerle uğraşmayı yeğlerim.Din adamı dinden imandan çıkarır.Din yüzünden neler neler olur.En beter şeyler din adı altında yapılır.En büyük istismarlar dinle yapılır.Falan filan.

geçen yüzyılda milliyetçilik veya türevi ideolojilerden ötürü yüzmilyonlarca insan ölürken, din çatışmalarından çıkan savaş yok gibi. o dediğin 500 yıl geride filan kaldı.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Absolut said:

REjimden hoşlanmıyorsan kosuna gidebilir fetocular.

Şu çok ama çok saçma bi laf. Acayip derecede.

2 tane cCc Vatan millet sakarya cCc tripli ülkücüyle uğraşacağıma 10 tane fetocuyla uğraşmayı yeğelerim. En azından saldırgan değiller. Birşeyi kabul etmediğin zaman seni vatan haini yapmazlar, allahsız kitapsız yaptıklarını da hiç duymadım görmedim. Kavgacı değillerdir, oturup konuşarak her türlü anlaşabilirsiniz fetocu tiplerle. Bazı konularda ısrarcı konuşurlar, ama kesin kararlarınızı asla yıkmazlar başka şekilde. Konuşarak anlaşabilirsiniz yani.

Rejim tartışmasına nasıl sokmuşsun bilmiyorum da, gereksiz yerlere çekme konuyu.

havlayan köpek ısırmaz ama sinsice işini yürüten fena yapar adamı. bir daha güşün allahsız kitapsız yapmazlar derken laikler dinsizdir diye bağıran kim acaba ?
Sosyal ağlarda paylaş

Beni kimse kandırmadı yavrular, biz de biliyoruz fetocuların sinsi olduğunu. Akıllı adam olursan zarar almazsın. Bize de çok teklifleri geldi, yok orada kamptır burada yurttur. Yok dedik evimizde çalışırız biz. Okuma günü dediler sohbet dediler, yok dedik rahat olun.

Aptal adam ürksün korksun her sinsilikten elbette, aklını kullanırsan zarar almazsın. En azından laftan sözden anlarlar. En fazla 2 kez yok dersin bunlara, 3. kez söylemezler. Ha saf adamı her yerde tekte alırlar zaten, sadece fetocular değil.

Tahammülsüzlüğün sınırlarını zorluyorsunuz. Ulan adamlara iyi ki uysal dedik, biri rejim karşıtı ilan etti, biri yemişler seni dedi geçti. Böyle tahammülsüz olduğunuz sürece zorluk çekersiniz. Rahat olun biraz, sakin.
Sosyal ağlarda paylaş

Lancelion'un hep söylediği, benim de hep hak verdiğim bi düşüncesi vardı. Minnet duygusu yaratmak.

İnsanlar yardım gördüğü kişilere her zaman sevgi duyarlar. Onlar birşey istediğinde de yardımına koşarlar. Hele ki birileri bi insanı okutuyorsa, ileride iş garantisi veriyorsa -ki iş garantisi verdilerse iş garantidir-, parasal yardım yapıyorsa, minnet duygusu daha da büyük oluyor.

İnsanlar bazen "Abi adamlar vatan millet diye konuşuyorlar ama tek yaptıkları şey çay ocağı mıdır ne ocağıdır orda atıp tutmak." diye düşünüyorlar. Çok da haksız değiller. Hareket nerdeyse bereket ordadır demişler. Adamlar sürekli birşeyler yapıyorlar, karşılığı onların lehine dönüyor.

Kim BİM'den alışveriş yapma konusunda çekingen davranıyor? Tek tük vardır, ama genelde çatır çatır işliyor. Haftada bir kettle gibi ne bileyim ütü gibi şeyler getiriyorlar mesela ucuza. İnsanlar sabahın köründe ona koşuyor gidiyor. Normal markette 2.25 olan Kafkas Fındıklı ACıbadem -canım çekti lan-, BİM'de 1.5. Neden tercih etmeyeyim? E biliyorum ben de verdiğim para onların çarkını döndürüyor. Başka çark yok?

Aynı şey demin bahsettiğim eğitim olayında da geçerli. Cemaatin parası bol, abi evi olsun yurt olsun. Okutuyor milleti. Minnet duygusuyla adam kazanıyor kendi saflarına. Buna karşılık ne yapılıyor? Son dönemde bikaç girişim vardı umut verici ama söndü gitti. Çünkü cemaatin adamları maddi şeyleri önemsemeden yapıyor. Para bok gibi olduğundan dolayı da olabilir de, akıllılar, bugünü değil yarını düşünüyorlar. O yüzden böyle hızlı büyüyorlar. Karşısına adam gibi bi güç koymadan ancak konuşmayla bu işler yürümeyecek, herkes biliyor bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkcası kendi vatanaımla alakasız bir yere ölmeye gitmek BANA yanlış geliyor hele de bu ölüm 1 ay sonra unutlacak sadece arada bir oy için hatırlanacak ise. Birseyler degilti mi onların ölümünden sonra. Evet yalandan kınamalar ve gecici bir rahatlama belki ablukada.
Ama sen inanıyormusun İsrailin 9 turk öldü ve RTE höt dedi diye israilin buyur .öt diyeceğini.
Sosyal ağlarda paylaş

ABD-Rusya hariç herhangi bi devlet aynı tepkiyi verdiğinde israil yine buyur.öt demeyecekti abi.

Türklerin amacını bilemem. Ölmek için gittilerse ölmüşlerdir. Ben daha önce de dedim şehitlik belli birşey değil, bilemezsin kimin şehit olup olmadığını. Dine bakarsan görevini icra ederken ölürsen şehit oluyorsun. Burda görev yok mesela ama yine de bilemezsin yaratıcının "ben seni şehit ilan ettim" deyip demeyeceğini. Diyorum hep insanların verdiği bi rütbe değil ki bu.

Her asker de şehit olmayabiliyor mesela. Adam cenabet gezmeyi sever, çat çatışmada ölür. Yani bunlar hep dine bağlı şeyler. Belki de cenabet gezse de şehit oluyordur mesela. Yani biz bilemiyoruz bunları çok saçma tartışmak.

Gerçi sana hitaben gibi oldu ama sen şehitlik falana şey yapamadın da. Öyle genel bi post olsun.

Ama şunu diyim. Bizimkiler ölmeye gitti/gitmedi meselesi var diye, ya da bizimkilerin amacı kötü diyelim bilmiyoruz ama. O geminin amacını komple kötü yapmaz. İkincisi, israilin şerefsiz bi pislik edasıyla yaptığı hareketler "ama bizimkiler de şova gitmiş, ilk biz saldırmışız" gibi argümanlarla gözardı edilemez.
Sosyal ağlarda paylaş

abso aynısını daha önce de yazdım da, bir günde sabahtan akşama bitmez o iş. ama bugüne kadar yapılmış en büyük olay oldu. batı ülkelerinde kamuoyu desteğinin bitmesi gerek ablukanın kalkması için, değil tayyip çin & rusya (rusya saldırabilecek değil nihayetinde, zerre değeri olmaz lafının) rest çekse gene yetmezler tek başına. sivil toplum hareketi bu olayda hükümetlerin desteğini de yanına alabildi, sadece anglosakson ittifakı direnebildi buna.

oy ne alaka onu da anlamadım, sanki tayyip kendi kadrosundan adamlara emir vermiş de göndermiş gibi diyorsun. o insanlar geçen yıl 10k insandan fazlasının ölümüne neden olan, aşırı derecede abartılmış bir ablukayı (silahları kontrol ederler eyvallah da bm'in insani yardım saydığı şeyleri de sokmuyorlar) delmek için oraya kendi rızalarıyla gitti.

tayyip veya türkiye ötesinde bir mevhum var şu esnada, net'te gezerken rahatça farketmek mümkün.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Açıkcası kendi vatanaımla alakasız bir yere ölmeye gitmek BANA yanlış geliyor hele de bu ölüm 1 ay sonra unutlacak sadece arada bir oy için hatırlanacak ise. Birseyler degilti mi onların ölümünden sonra. Evet yalandan kınamalar ve gecici bir rahatlama belki ablukada.
Ama sen inanıyormusun İsrailin 9 turk öldü ve RTE höt dedi diye israilin buyur .öt diyeceğini.

Vatanınla alakasız birşey için ölmek değil ki bu.Orada ki insanlar için ölmüşler.Burda benim vatanım için ölmemişsek gibi şeyler biraz insanlıktan uzaklaşmışız gibi hissettiriyor.Orada bulunan insanlar için tehlikelerin farkında olarak bir yardım girişiminde bulundular.Ölmeleri üzücü ve şu anki bütün olaylar da ölmeleri yüzünden oluyor ama yapılan şey bir vatanın ya da milletin kazancı için değil insanların kazancı içindi.
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanlıgın kazancı diyorsunda ne kazandı insanlık bir sürü ölü insan dısında?
Avrupanın vicdanıymış falan siz benden iyi biliyorunuz bunların hepsi 2-3 gunluk medyaya malzeme sonrasında unutlacak gidecek. İnşallah bu ölümler işe yarar demek istiyoru ama cidden inanmıyorum Gazze için bir işe yarayacaklarını. Belki yabancıların Turkiye icin karşı propagandasında ise yarar ancak.
Sosyal ağlarda paylaş

Kazansın kazanmasın onlar ayrı mevzu neden kazanmadı ya da neden kazandı ama olaya vatan millet açısından bakmak yanlış bence.Ayrıca ölen 9 insan belki israilin egosunu ya da sergilediği tavırları kırmaya sebep olacak bir durum yaratacak/yarattı.Yaratsa da yaratmasa da yazık oldu zaten ama o insanlar oraya başka insanlara yardım etmeye gitti ve bu yolda öldü demek lazım bence.Gerçi işin içinde yine din vardı ama olsun din de sonuçta insanlara yardım etmeliyiz şeklinde kullanıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

Milliyet said:

Dünyada İsrail’e yönelik tepkiler büyürken, Türkiye katliam delillerinin peşinde... Cenazeler üzerindeki otopsi incelemesinde, ölen 9 Türkün vücudunda (ağırlıklı kafa) 30 mermi girişi saptanırken, yaraların görüntüsü ve kafataslarındaki darbeler adli tıp uzmanlarını dehşete düşürdü. Kurşun girişleri tek tek fotoğraflanarak Ankara’ya iletildi. Gönüllülere “radyoaktif madde içeren sıvı içirildi” iddiaları hakkındaki ayrıntılı rapor da tamamlanmak üzere. Çıkan raporlar doğrultusunda Türkiye bir hukuk savaşı da başlatacak.
Cenazelerin ve gönüllülerin Türkiye’ye getirildiği günden bu yana Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu (ATK) binasından ayrılmayan Doç. Dr. Haluk İnce ile dün telefonla görüştük. Oldukça doluydu. İşte İnce ile aramızda geçen diyalog:

Radyoaktif inceleme yapıldı
Sonuçlar alındı mı?
Sadece ilk bulgular... Alınan kan örneklarinde kimyasal tetkikler yaptırıyoruz, kanlarında. Bittikten sonra ayrıntılı rapor hazırlayacağız.
9 kişinin üzerinde 30 mermi girişi saptanmış ve özellikle kafa bölgelerinde?
Evet hepsi doğru. Bu konuda hakikaten çok doluyum. Açıklamaya duygularımı karıştırmak istemiyorum.
Neden sonuçları kamuoyuyla paylaşmıyorsunuz?
Şu anda bilgi veremem, devletin diğer birimleriyle çalışıyoruz. Sonuçları Ankara’ya iletiyoruz, onlar gerekli açıklamayı yapacaklar. Ya da bir açıklama yapmamızı istiyorlarsa da o şekilde yapacağız.
“Mavi su içirildi” iddiaları doğru mu?
Öyle ifadeler var, tetkiklerimiz devam ediyor. Tekrar bize gelecekler.
Radyoaktif madde saptandı mı?
Bu inceleme yapıldı. Sonuçları büyüklerimize arz edeceğiz.

Yaralar çok etkileyiciydi
Operasyonda nasıl silahlar kullanılmış?
Gördüğümüz yaralar çok etkileyiciydi. Adalet Bakanımızın Müşteşarına o görüntüleri gösterdikten sonra kendileri emir verdiler ve detaylı çalışma yapıyoruz. Devletimiz de toplumumuzla paylaşacaktır.
Görüntülerde ne vardı?
Bizim bugüne kadar hiç görmediğimiz bir şeydi bu. İlginç bir şey.
Nasıl yani?
Rastlamadığımız bir şey, normal dışı, anormal bir şey. Yara balistiğinde birçok süreç vardır, süreçten çok farklı bir şey. Biz farklı diyorsak farklılığa sonuçta bu işin uzmanı balistikçiler bakar. Balistikle paylaştıktan sonra büyüklerimize arz edeceğiz. Onlar nasıl bir değerlendirme yapacaklar, ona göre konuşacağız.
Ama sizin de bir tespitiniz olmalı?
20 yıllık adli tıpçıyım. 20 yılda görmediğim bir yaraydı bu. İçinde bulunan mermi de görmediğim bir şeydi. Görünce çok şaşırdık.

Kesinlikle 9 mm’lik değil
9 mm’lik silahtan çıkan mermiler mi?
Kesinlikle 9 mm değil. Onu ayırt edecek donanımdayız. Bu farklı bir şey, bunun çapı yok. Anlatamam, görmeniz gerekir. Tarifle olmaz. Görüntüyü büyüklerimiz uygun görürse verecekler. Onları da biz size aktaracağız.

Bütün yaralar böyle mi?
Hayır 9 mm’lik silahtan çıkan mermi girişleri de mevcut.
Hafta sonu sizi bulduk?
Yoo... Çalışıyorum, tatilimiz yok. Çarşamba sabah 05.00’ten itibaren çalışıyorum. Evime de sadece elimi yüzümü yıkamak için gittim, üzerimi değiştim. Bugün de asistan arkadaşlarımla buradayım.

ilginçmiş baya özellikle kalın yaptığım kısım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...