Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

nil,

BM tarafından saptanmış gerçekler:

- filistin ihtiyacı olan malzemenin %75'ini alamıyor
- israil tarafından uygulanan abluka kanunsuz

ne yapılmasını istiyorsun? nato'yu israil'e aggrolatma fantezinin gerçekleşemeyeceğini, öyle bir durumda nato'nun dağılacağını da hatırlatayım ama. başka birşey demen lazım.

Bizim yaptığımız işe yaradı mı? Bence yaramadı. Ha şimdi İsrail belki geri adım atacak ama bunun bedeli canlarla ödenmemeliydi. Akıllı politikalarla halledilmeliydi. Buna yetemeyince şehitlik ve İslam propagandası yapıp halkı gazlayıp sonra adamları ölüme yollamak çözüm olmamalıydı. Yoksa Filistin'e yardım gitsin, yazık oradaki insanlara da. Ona bir lafım olamaz
Sosyal ağlarda paylaş

sinad said:

Vidar said:

Buyse said:

bırak allahını seversen. ne zaman gördün türk askerinin silahsız sivile kurşun sıktığını?

bu nası bi masal, nası bi duygusallık.

Güneydoğu da gözlerin önünde muhtarı öldürdü askerleriniz..
Köyleri yakıp yıktılar
küçücük çocukları analarından ayırdılar...

masalları ile beyni yıkanmış bir genç daha.

savaş psikolojisi içinde özellikle mental olarak da eğitilmemiş askerlerin ne yapacağını kestiremezsin. bu her milliyetten asker için geçerli. 'türk askerler hayatta masum sivile kurşun sıkmaz' diye bi genelleme yapmak duygusallıktan başka bir şey değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

sinad said:

Vidar said:

Buyse said:

bırak allahını seversen. ne zaman gördün türk askerinin silahsız sivile kurşun sıktığını?

bu nası bi masal, nası bi duygusallık.

Güneydoğu da gözlerin önünde muhtarı öldürdü askerleriniz..
Köyleri yakıp yıktılar
küçücük çocukları analarından ayırdılar...

masalları ile beyni yıkanmış bir genç daha.
Bir arkadaşımın köyünü BURDA TERÖRİST VAR diye gözünün önünde yaktılar yıllar önce
Sosyal ağlarda paylaş

oha, israil hem de sonuna kadar haklı öyle mi? öeh be nası beyniniz yıkanmış, nası vicdan yoksunu insanlar olmuşsunuz yau..pes.

benzerliklere dikkat çekmeye uğraşıyorsak, konu "devlet terörü" olduğunda bizim devletimiz hiç masum değil. bu açıdan evet, israille türkiye benzeşiyor.

haması da "filistinlilerin iradesidir" diye pkk'dan daha yukarıda göreceksek, "öcalan benim irademdir" diyen yüzbinlerce kürt var.

şunu iyi anlamak lazım; hiçbir terör örgütü yoktan varolmaz, hiç bir topluluk sağlığı sıhhati yerindeyken "haydi elime keleşi alayım da egemen güçlere bi saldırayım" demez. bunu dediğim zaman "e o zaman terör meşru mu" diye atlayanlar olacaktır, hayır meşru değildir, ama hiçbir zaman da sebepsiz değildir. sebebi ortadan kaldırmadığınız müddetçe, terör de terörle mücadele de sona ermez.

ayrıca ordular, devletlerin resmi terör mekanizmalarıdır, şiddet tekelini ellerinde barındırırlar. sırf devlet kaynaklı diye "tamam onların şiddet uygulama yetkisi var" demek, sivillerin, masumların zarar görmesine göz yummakla eşdeğerdir.

şiddetin meşru olabileceği bir yer varsa o da nefsi müdafaadır, geri kalanına şüpheyle yaklaşınız.
Sosyal ağlarda paylaş

işte o yobazlar.

According to data from Israel, the expelled activists, including those wounded and killed, came from the following countries : Australia (3); Azerbaijan (2); Italy (6); Indonesia (12); Ireland (9); Algeria (28); United States (11); Bulgaria (2); Bosnia (1); Bahrain (4); Belgium (5); Germany (11); South Africa (1); Holland (2); United Kingdom (31); Greece (38); Jordan (30); Kuwait (15); Lebanon (3); Mauritania (3); Malaysia (11); Egypt (3); Macedonia (3); Morocco (7); Norway (3); New Zealand (1); Syria (3); Serbia (1); Oman (1); Pakistan (3); Czech Republic (4); France (9); Kosovo (1); Canada (1); Sweden (11); Turkey (380); Yemen (4).
Sosyal ağlarda paylaş

nil, hükümetin emriyle gitmiş birşey değil bu. sivil girişim. free gaza movement'ın sitesini yazdım yukarıda. açarsınız okursunuz. bizimle alakalı birşey değil. siviller gidip kendi ellerini taşın altına sokuyorlar. hükümetler sesini çıkarsa zaten bu insanlara rahat battığından böyle bir işe girişmediler. sadece bizim hükümetle alakalı birşey de değil, bizimki gene her fırsatta sesini çıkardı. ama bu olayda nüfusu 4-5 milyara varan ülkeler toplamı israil'e karşı tutum takınmıştır. sivillere karşı hukuka aykırı bir durumda dahi kaba kuvvet kullanmaya meraklı olduğunu görmüştür.

burada ölen insanlara üzülüyorum ve artık türkiye'nin de meselesi olarak görüyorum ki evet bunu başardılar, benim de düşüncemi değiştirdiler. hatta bütün dünya üzerinde benim gibi milyonların da. gidin biraz haber sitelerinde insanların yorumlarını okuyun. amerikalı, ingiliz demeden herkes "yeter artık, bunlara yardım etmeyelim, bizim paramızla yaptıkları şeye bakın" diyor. bunu da hiçbir hükümet başaramazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

araplar ki türklere tarihin her döneminde ihanet etmiş bir millet. amma yırtındık ha!

bizim vatandaşımıza din kardeşliği diye ısıtılıp ısıtılıp getirilen bir oy aracı, senden benden az seviyor başımızdakiler filistini :P

Valla millet kardeşliği, kendi milletimden argümanı nasıl kabul ediliyorsa, bir insanın kendi dininden olan bir insana yardım etmeye daha istekli olması da o kadar anlaşılabilir. Ha bana kalırsa, din ve millet gözetmeksizin durumları çok kötü olan insanlara her zaman yardım edilmesi gerekiyor, orası ayrı tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.hurriyet.com.tr/_np/3785/10753785.jpg
İsrail’in Gazze’ye insani yardım taşıyan gemiye yönelik saldırısında ölenlerin tümü Türk vatandaşıydı. Ancak, saldırıya yönelik en büyük tepki çok uzaklardan, sürpriz bir yerden geldi; Nikaragua’dan.

Nikaragua hükümeti, yaptığı bir açıklamayla, “İsrail’le tüm diplomatik ilişkilerini resmen kestiğini” bildirdi.

helal team
Sosyal ağlarda paylaş

@Sam: Tamam da işte ciddi bir şekilde hükümet desteğiyle gitti. Bizim hükümetimiz İsrail'e ne zaman ses çıkardı ki adam gibi? O kadar anlaşma yapıldı ki ses çıkartamıyorlar. Ha ayrıca birkaç hafta içerisinde İsrail'e kızgı kimse kalmayacak. Kalacak da insanlar kalacak. Politikaclar yönetiyor dünyayı, onlar da çıkar peşindeler ve en büyük çıkar Yahudi lobisinden geliyor. Bu yüzden de bu hamleni halklarda İsrail'e öfke uyandırmasının pek bir anlamı yok. Ayrıca dediğimgibi yardım edilmesin demiyorum, sadece yardımın en büyük kısmı bizden gidiyor bizne giden kısımdan bunu organize eden falan filan da cemaatçiler olunca benim güvenmem mümkündeğil. Olaylara öncesne vesonrasına bakınca da ben farklı amaçları olduğunu görüyorum. İzin verinde buna hakkım olsun yani :)

Kurşunusıkan 1. suçluysa kurşunun sıkılacağı belliyken, İsrail kötü çocukken ve kuralları tanımıyorken ve çok rahat bir şekilde kendini haklı gösterebilecekken, onları oraya ölüme yollayan da 2. suçludur. İHH yüzünden öldü o insanlar.

edit: Nikaragua'ya da çok üzülmüştür eminim İsrail sdfsdf Şöyle bir sağlam Avrupa ülkesi ilişki kesmedikçe başarılı bulunamaz bence
Sosyal ağlarda paylaş

aptal demeyin birbirinize!

nilep'e ben de önceki sayfalarda anlattım, dedim "bu adamlar israil'in yaptığı haksız müdahaleleri kayıt altına alıp yaptırım uygulatsınlar diye gidiyorlardı ve bilerek, isteyerek gittiler.. bu adamlar dediğimin içinde bi sürü de müslüman olmayan adam da var hani" diye.. anlamadı değil de dinlemedi..

LAN 130 sf adam gibi tartışıldı öle ya da böle.. şimdi batırmayın konuyu..

geçen sf'lerde de yazdım "%100 böyle suçlu" "ya hep ya hiç!" "kesinlikle budur" demek kadar komik bir şey yok.. işi ya hep ya hiç boyutuna getirmeden tartışın..
Sosyal ağlarda paylaş

Bu savunmaları şeye benziyor.

Trafikte kaza yapsanız en ölümcül en kötü kazalarda bile 8/8 kimse suçlu olmaz

Siz gayet yasal bir şekilde dururken biri size gelip çarpsa 8/1 suçlu oluyorsunuz. Trafiğe çıktınız diye.

Buradaki arkadaşlarda bunu savunuyor.

İsrail tamam suçlu ama İHH'de suçlu.

Bence suçlu Nikaragua.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

nilep, simdi sana gerzek diyorum.

oraya giden insanlar bilmiyormuydu sanıyorsun basına böyle seyler gelebileceğini? ihh zorlaalıp gemiyemi tıktı sanıyosun.

gerzekmisin cocuğum sen.

Seviyeyi düşürmesyedin keşke de şunu diyorum, normalde ölümü kabul etmeseler bile beyinleri yıkanarak gittiler. İntihar bombacıları durup dururken ben bu amaç için ölürüm demiyorlar, birileri onların beynini ykıyor kitapta olmayan sözlerle. Bunun gibi beyinleriyıkanmıştır diyorum. Sen ne kadar gerzek dersen de bu görüşüm değişmeyecek çünkü bizzat bu cemaatçi şerefsizler tarafından beyni yıkanan ve hayatı kararan akrabam var. Tek yaptıklarına da güvenmem. Ha İsrail'in öldürmesiyle savaşta ölmek bir değil zaten, bunlarınkine bişey yolunda niyazi olmak denir o yüzden de aklı başında kimse bunu bilerek yapmaz. Beyinleri yıkanarak ölüme gönderildiler bence. Bu yüzden de sinirliyim.

Yanlış anlaşılmasın ölenlere saygısızlık etmek istemedim ama bence pisi pisine öldüler yani, keşke ölmeselerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

nil, türkiye'nin tek başına tepki vermesinin anlamı yok. önemli olan batı ülkelerinin, özellikle de israil'e maddi yardım akıtan ülkelerin halklarının tepki vermesi. norveç'te, irlanda'da insanlar sokaklara döküldü. amerikalı bugün "benim paramla modern einsatzgruppen beslenmesini istemiyorum" diyor. bu tepkiler kümülatif, gitgide büyüyecek. hillary clinton çıkıp "gazze'deki durum devam ettirilemez" dedi ki orada israil'e "astarı yüzünden pahalı iş yapıyorsunuz, kendinize gelin bizi de devamlı zora sokmayın" mesajı var.

bütün bunlar oradaki o 'çember sakallı' adamların sayesinde oldu. bizim oturduğumuz yerden ahkam kesmemizin, onları küçümsememizin kıymeti yok. o insanlar zaten bunu göze alarak çıkmış o yolculuğa. helal olsun diyorum sadece.

eski tartışmalardan hatırlanacaktır, ben genelde israil'e daha çok hak verirdim. bu insanların fedakarlıkları sayesinde benim fikrim değişti. olaylara başka bir gözle bakmaya başladım, araştırınca bilmediğim şeyler olduğunu da gördüm. benim gibi milyonlar var eminim, dünyanın her yerinden. bu insanların sayesinde değişen bir durumdur. bu yolun sonunda da netanyahu'nun ırkçı hükümetinin devrilmesinden gazze ablukasının kalkmasına, hepsi de iyi sonuçları olan şeyler var. hem israil, hem gazze halkları için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...