Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Pacific (2010)

Lucky Strike

Öne çıkan mesajlar

Bakış açısı falan değil. 150 milyon dolar bütçe böyle toplanıyor işte. Lobilerden aldıkları parayla tarihi baştan yazmaya çalışıyorlar. Tom Hanks'in de karısı Yünanmış zaten, bu kadar basit. Nisan'da görürsünüz, diziler geçen sene olduğu gibi sırayla Türklere hakaret etmeye başlar.

Asıl soru şu, cnbce bunu bu halde mi yayınlayacak?
Sosyal ağlarda paylaş

izmir/smyrna

ya izmir konusu tam savaş dönemindeki olaylar, batı anadolunun icine kadar girmiş yunan kuvvetleri, yıllardır vaadedilen topraklara sahip olmuşken kaybediyorlar, çekilmeleri gerekiyor cünkü doğru düzgün savunma yapacak gücleri kalmamış şehiri terkediyorlar, gururlarına yediremeyerek, diğer tarafta türkler OOO ÇAKTIK diye gaz ile gelio yıllardır ezilmişliğin verdiği öfke ile, iki taraf sehirde zaten karışıklık yaratıyor, yangın 4 gün falan sürüyor türk ordusunun sehre ayak bastığı gün başlayarak, simdi burda sehirde yangın cıkarmamış ama sehri boşaltmak isteyen bir yunanın bakış açısından : yangını türkler cıkardı
sehri alan türkün bakış açısından : yangını terkden yunanlılar cıkardı

ha çeşitli şeyler söleyebilirsin, türkler istanbulu aldığında bile yağmalamadı, kendine ait olan izmiri aldığında neden yağmalasın ki vs vs diye teoriler havada uçuşabilir ama fikirleri değiştiremezsin elinde somut bir kanıt yokken bu böle gider fikir ayrılığı..

ha filme gelince ÇOOOOOOOOOOOOOOOK gereksiz bir detaydı tamami ile politik amaçlı bir hareket iğrendim stevendan.

Sosyal ağlarda paylaş

Dizinin odaklandigi karakter resmen su ana kadar yazilmis en kotu baskarakter. Adam bazi yerlerde gidip boyle entel dantel takiliyo sonra gidip karizma hareketler yapiyor 10 dakka sonra serefsizligin en alasini yapiyor. kisaca yaslilik boyle bir sey demek lazim nerde band of brothers nerde bu dizi.......
Sosyal ağlarda paylaş

4. bölümde 720p gerektiren sahne var mı?

şimdi bu ne demek derseniz; mesela 2. bölümde o gece savaşını dvdrp izleyince birşey anlamadım ama 720p izleyince çözdüm olayı.
3. bölümde ise 720p indirmeye kastığıma üzüldüm çünkü o tarz bir sahne yoktu.

nasıl indirelim bu diziyi?
Sosyal ağlarda paylaş

ben memnunum diziden. karşılaştırmalara gerek yok. görsel şölenin ve dönemin zevkini çıkarıyorum sadece. müthiş savaş sahnelerine veya plot twistlerine ihtiyaç duymadum hiç nedense izlerken. üztelik hiç de sıkılmadım uzun olmasına rağmen.

yukardaki soruya gelince. bence her bölümü indirmek lazım 720p olay orda çünkü. ha ama çok kritik değil normal indirsen öyle algılama sorunu yaşayacağın yerler sanmıyorum ki çok fazla olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

4.Bölümü nedense sevdim. Hatta en çok sevdiğim bölüm oldu.

Spoiler

Özellikle altına ıslatma sorunu nedeniyle yatağında arkadaşlarına tepki vermeyip dümdüz ileri bakması. Birde hastahane sahnesinde hemşirenin boynu ve çenesine dalıp gitmesi enfes sahnelerdi.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...