Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Pacific (2010)

Lucky Strike

Öne çıkan mesajlar

Law said:

Hikaye gerçek onu bende biliyorum. Ama nihayetinde klişe milyonlarca örnek var böyle, hem duyduğumuz hemde sinemada izlediğimiz, kitaplarda okuduğumuz. Dolayısı ile yeni birşeyde vermedi bize yani en azından bana ama yinede güzel bölümdü. Klişe olsada zaten bu konu hep satar.

Ben olsam tam aksi yönde kullanırdım tercihi, yemişim kahramanlığı. İnsanların kafasına böyle saçma şeyler ile doldurup salıyorlar savaş meydanına, sonra kolu bacağı patlıyor geri dönüyor ülkesine. Akabinde tekerlekli sandalyeye mahkum oluyor v.s yokluk içinde hayatta kalmaya çalışıyor yüzüne bakan yok. Kendisine sorsan ben inandığım şey için yaptım der evet kafanda kurduğun bir ideal için ordaydın ve savaşdın sonuçlarıda bu işte.

Bunun için Thin Red Line diye süper bir eser var. The Pacific ise direk düz savaş dizisi ancak savaş karşıtı mesajlar içeren bir filmden bile kötü savaş sahnelerine sahip. Hayır anlamıyorum ki, propaganda desek de Guadalcanal gerçekten amerikan askerlerinin savaşta kahramanlık yaptığı bir yer, adamlar japonların stoklarını yagmalamasalar belki de aclıktan öleceklermiş.

Onu bile kahramanca göstermeyi beceremedi adamlar (bir makinalı tüfegi bi yerden baska bi yere tasımakla olmuyor bu ilser). Son bölümlere bakınca da ben iyice umudumu kaybettim, ne diyelim o paraya yazık :/

Öte yandan, Basilone'nin havan topu ile aniden ölmesi bence çok daha duygusal olabilirdi. BoB'de, yedinci bölümdeydi sanırım, foxhole'a 88lik mermisi isabet ettiginde yasadıgım soku hayat boyunca unutabilecegimi sanmıyorum; o dramatikligi yasatabilirlerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Venator said:

Bunun için Thin Red Line diye süper bir eser var. The Pacific ise direk düz savaş dizisi ancak savaş karşıtı mesajlar içeren bir filmden bile kötü savaş sahnelerine sahip. Hayır anlamıyorum ki, propaganda desek de Guadalcanal gerçekten amerikan askerlerinin savaşta kahramanlık yaptığı bir yer, adamlar japonların stoklarını yagmalamasalar belki de aclıktan öleceklermiş.

Buddha said:

Mesela "The Red Line" filmi savaşın ne kadar gereksiz olduğunu, gerçek savaşın gidip görmeden kahramanlık peşinde koşanlara tokat gibi gösterildiği, askerlerin piskolojik durumlarını iki tarafıda içine alarak anlatıyor. Bu diziye bak askerlerin gidip kahraman olma arzuları gözlerine yansıtılmış resmen. Amerikalılar adalet peşinde! Dünyayı Zebani japonlardan kurtarıyorlar vs.

Bende onu demiştim önceki sayfada. İzlemeyenler izlemeli.
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

Venator said:

Buddha said:

Mesela "The Red Line" filmi savaşın ne kadar gereksiz olduğunu, gerçek savaşın gidip görmeden kahramanlık peşinde koşanlara tokat gibi gösterildiği, askerlerin piskolojik durumlarını iki tarafıda içine alarak anlatıyor. Bu diziye bak askerlerin gidip kahraman olma arzuları gözlerine yansıtılmış resmen. Amerikalılar adalet peşinde! Dünyayı Zebani japonlardan kurtarıyorlar vs.

Bende onu demiştim önceki sayfada. İzlemeyenler izlemeli.

Kesinlikle izlenmeli. Aslında tam olarak savaş karşıtı bir film de değil kendisi, olayı hem savaşın çok gereksiz olmasını anlatırken ve barış mesajları verirken aynı zamanda insanlığın ve doğanın ne kadar vahşi olduğunu anlatan bir film.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

8. Bölüm iyidi. Gerçi klişe bir çok filmde olan bir durum anlatıldı.

8. Bölüm

Onur madalyalı kahraman, şöhret ve masabaşı işinden sıkılır, aksiyona dönmek ister. Gerçekdende görev bilincinde, yaşadığı deneyimler onu düşmanı küçümsememesi gerektiğini öğretmiş. Ve o da nesi kendi ayarında güzel bir kızla tanışır, kızda hani erkek gibidir kendini ezdirmeyen, delikanlı gerektiğinde onur madalyalı kahramanımıza ayarda verir. Neyse severek evlenirler, fakat kahramanımız rahat duramaz gider ölür ve sevdiği kadını yalnız bırakır. Klişe ama satar her zaman bu konu. Neden evleniyorsunuz orasıda muamma hadi evlendin hayatının kadınını bulmuşsun neden gerisin geriye savaşa gidersin orasıda ayrı.

japonları övmesini beklemiyordum açıkcası ama çok onurlu anlattı
Sosyal ağlarda paylaş

Msdf evet
HAMMERZEIT lazim bize biraz.
JUDEN diye bagiran tipler falan.
Gerci vahseti acisindan ayri bi severim pasifik cephesini de, iyi yapamamislar bence. Ha gore acisindan sevdim diziyi orasi ayri, hasta ruhumu iyice tatmin etti diyebilirim, combat ne kadar az olsa da.

Eugene de son bolumde frenzy'e giriyor resmen, veleddi lan bu 1 sene once ahah.

Absoya +1, Joe Toye ile Guarnere paramparca oldugunda aglamakli olmustum ben, hele Compton bunlari gorup MEDIC diye bagirinca.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...