Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Pacific (2010)

Lucky Strike

Öne çıkan mesajlar

Band of brothers daki tüm olay 6 haziran 1944'den sonra gerçekleşiyor. Pacific ise 1942 de başlıyor. DOlayısı ile ordu eski silahlar ile 1.dünya savaşından kalma silahlarda var aralarında onları savaşa sürüyor.

Mesela daha m1 grand göremedik bir BAR göremedik veya carbine.

Spoiler

Ama sandıklar açıldı bir ara hani gizlice ordakiler m1 granddı galiba.

İlerleyen bölümlerde görürüz gibime geliyor onlarıda.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, garand'lar zaten 1943 gibi geldi marine'lere, herifler dedelerinden kalma springfield m1903a2'lerle catisiyorlar, insaf ehah.
BAR gordum ben bu arada 1-2 sahnede, onlar sansli elemanlar valla.

MG'lere gelince, M1919A4'ler yine henuz marine'lere sunulmadigi icin, suyla sogutmali M1917'leri kullaniyorlar o donem, bayagi iskence, yok namluyu ac boruyu tak sogumasini bekle falan, basilone'un eli fena yandi o yuzden zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet BAR'lar 1918 den beri hizmetteymiş.

Edit: M1919A4 lerde 1919 dan beri kullanımdaymış, deli mi bunlar o zaman 47 kilo gelen su soğutmal aleti taşıyorlar.

Birde 1917 nin adı heavy machine gun deyu geçiyor, 1919 un adı medium machine gun.

Halbuki böyle mayonlu ve kesintisiz uzun süreli mermi yakan ve atış üstünlüğünü ele geçirmeye yarayan makineli tüfeklerin ağır makineli ayırımı onu biryere sabitleyip kullanımı ile belirlenir. Bir m60 ı elde taşır ateş edersen makineli tripoda koyarsan ağır makineli olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Innuendo said:

japonlari hafif mal yapmislar. uzak menzili gectim adamlar orta menzilden bile ates etmiyorlar. hatta 5 metreden bile ates etmiyorlar lan. illa melee girecekler. kotu ai'si olan fps oyunu gibi.

bu arada cod 5 waw kurdum tekrar oynuyorum. banzai!!!!!!

spoiler

Banada başda saçma geldi ama adamlar saldırıya geçiyor. Karşı taraf siperde mecburen depara kalkıp sayı üstünlükleri ile adamlara ulaşmaya çalışıyorlar, çok açık bir arazi değil kısa mesafeler o yüzden süngü ile depara kalkmak en mantıklısı. Saldırı öncesi bir kaç havan atışı yaptılar o kadar. Ama yinede japon tarafından ateş açılıyordu, hani kafalarını siperde tutsunlar diye ama kısmet değilmiş :).

Sosyal ağlarda paylaş

japonların saldırı taktikleri silahları gibi 1.dünya savaşından kalma herhalde, bunun yanında komutanlarından dolayı geri dönmeye yemiyo buyuk ihtimal o yüzden katliam oluyo ortada. Sonraki adalarda daha farklı olucak olaylar diye düşünüyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

İwo-jima adında iki bölüm var. Dananın kuyruğu orada kopacak gibime geliyor 22 bin japon (istisnasız oradaki bütün birlikler) sırf o adada öldü 5 binde amerikalı. Herhalde aksiyon olarak dibine vurulacak bölümler bunlar olacak.Eugene de savaşa gitmeye karar verdi. ve fragmanlarda çıkarma botunda olan bir sahnesi vardı. herhalde iwo jima savaşında onu izlicez.

Sosyal ağlarda paylaş

ilk iki bölümü beğenemedim ben. Belki de bandofbrotherstan sonra beklenti yüksek olduğu için hayal kırıklığına uğradım.

2. bölüm

ormanlık alanda siperlere ulaşamamaları ilginç. Sıra sıra gruplar halinde geldi resmen japonlar aynı anda değil, havan atışı 2 saniyede bitti, el bombasından haber yok. İlginç.

Sosyal ağlarda paylaş

anasının nikahından bize laf çaktılar be. çüşünüz. gerçi melbourne harbi greek kaynıyo. 3. dil falan avustralya da konuşulan yunanca.

kötü bölümdü. erkeksiz kalan avustralyalı hatunları amerikalılar nasıl götürdü bölümüydü resmen.

tek güzel yanı Isabel Lucas tı. askeri mahkemeye çıkarım, oracıkta savaşı bırakırdım be.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Innuendo said:

japonlari hafif mal yapmislar. uzak menzili gectim adamlar orta menzilden bile ates etmiyorlar. hatta 5 metreden bile ates etmiyorlar lan. illa melee girecekler. kotu ai'si olan fps oyunu gibi.

bu arada cod 5 waw kurdum tekrar oynuyorum. banzai!!!!!!

spoiler

Banada başda saçma geldi ama adamlar saldırıya geçiyor. Karşı taraf siperde mecburen depara kalkıp sayı üstünlükleri ile adamlara ulaşmaya çalışıyorlar, çok açık bir arazi değil kısa mesafeler o yüzden süngü ile depara kalkmak en mantıklısı. Saldırı öncesi bir kaç havan atışı yaptılar o kadar. Ama yinede japon tarafından ateş açılıyordu, hani kafalarını siperde tutsunlar diye ama kısmet değilmiş :).

Adamlarda bushido code var, banzai charge'in da ozelligi o, olumune daliyor adamlar gereksiz yere, o yuzden cok adam kaybettiler 2. dunya savasinda zaten garibanlar ehah.
Sosyal ağlarda paylaş

world war 2 apocalpuse belgeselleri veriyor national. orada avustralyanın doğusunda bir adada yapılan savaştan bahsediyordu. adamlar akın akın süngü takıp geliyorlarmış..

bu gece hiiç uyumadığım için çok kafamı toparlayamıyorum ama sonrasında ben şöle bişiler okumuştum, marineler samurai bozması arkadaşlarmış.. banzai charge ile mal gibi hem yerlerini belli ediyor hem de koşa koşa mal gibi geldikleri için salaklar gibi kırılıyorlarmış tüfekler tarafından.. psychological. warfare diye bi kitap serisi mi ne olması lazım. "tanklara karşı düngü ile hücum" tadında bi adı var... online okunuyordu bi yerden kitap..
Sosyal ağlarda paylaş

yani o saçma onur kavramları yüzünden oluyor hepsi, samurayları falan da öyle malmış

Mallık yani bu kusura bakmayın, kültürdü ottu boktu diye kimse çıkmasın şuraya, düşmanın karşısına 1000 kişi koyuyorlar, hepsi ölümüne koşuyor düşman üstüne, 900 tanesi sağ kalsın ateşten, savaşı kaybetsinler işte, onlarda onurumu kaybettim, ailemin yüzüne nasıl bakarım diyip kendi kendini öldürüyor.

Yanlış hatırlamıyorsam iwo jima'da binlerce japon askeri KAYBETTİK RERÖRERÖ diye kendini öldürüyordu savaşmadan, geri çekilmeden

yani şu rakamları verirsem japonların savaş anlayışını görebilirsiniz;

iwo jima savaşı'ndaki ölü rakamları

110.000 Amerikan Askeri Savaştı
6.821 ölü
19.189 yaralı
494 kayıp
Toplamda 26.504 Amerikan askeri savaş dışı kaldı.

21.000 Japon Askeri Savaştı
20.703 ölü
216 esir
Kayıp yok
Toplamda 20.919 Japon askeri savaş dışı kaldı.

Yani ölü sayısının artmasında aslında ufak çaplı bir Amerikan soykırımı da var. Japonlardan harakiri yapmayanlar kendilerini denize atıyorlar, yüzerek açılıp açıklarda ölmek vs. ama Amerikan askerleri tarafından gemilerden kurşunlanıyorlar vs. vs.

Böyle bir millet işte japonlar, severiz günümüzdekileri ama o ONURUMU KAYBETTİM, BENDE ÖLÜRÜM O ZAMAN tarzında hıyarlıkları yüzünden gıcık kapıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...