Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Pacific (2010)

Lucky Strike

Öne çıkan mesajlar

İlk bölümü ister istemez Band of Brothers ile kıyaslıyor insan. Aynı ekip sonuçda ve kendilerini aşmalarını veya hiç olmaz ise aynı kalitede bir dizi ortaya koymaları bekleniyor.

İlk bölüm iyidi bence yani kötü denilemez, nasılsa daha karakterler tanıtıldı ilerleyen bölümlerde onlara ısınabilirsek herhalde daha güzelleşir gibi geliyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk bölümde bir kaç sahne hariç bir numara yoktu. Dizidense 720p kalitesi daha ilgimi çekti açıkçası.Ama;

1.bölüm

O japon askerin kaderine isyan edip kaskını fırlattığı amerikan askerlerin de onunla dalga geçtiği ve yavaş yavaş vurdukları sahneler baya etkileyiciydi kanımca.

Spielberg yine kahraman yiğit ve musevi amerikan askerleri ilgili bir şey çekmez umarım. Pasifikte o dönem bir tane bile savaşta ölmüş musevi varsa eminim onunla ilgili 10 dakikalık bir sahne izleyeceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

10 bölümde gayet güzel anlatılır herşey. Bütçesi çok fazla zaten. ha yapımcılar bütçeden dolayı 10 bölüm tutmuyor bu diziyi. miniseries yapıyor adamlar. konsept bu sonuçta. Kaliteyi en üst düzeyde tutmayı amaçlayıp yapılabilecek olanın en iyisini yapıyorlar.

Bu dizinin planlanması, yapım aşamaları, düzenlemeler, efektler ıvır zıvır yıllar sürüyor ve ondan sonra yayına hazır hale geliyor. 2007 yılında ilk casting çalışmaları başlıyor. kim bilir bundan kaç sene evvel bu proje için ilk çalışmalar yapılmıştır. bizde filmler bile 1 sene önceden planlanıyor en fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

Süperdi süper. (tu)

Parayı baymışlar. Film gibi bütçesi var. Wikide 150 milyon dolar diyor.

Yanılmıyorsam Band of Brothers da 10 bölümdü.

Bir orada bir burada olursa etkisi azalır. Bölüm listesine bakınca 1st, 5th ve 7th Marine olarak gözüküyor.

O Japon of of, nasıl bir sahneydi o yürek parçaladı. Gece gemileri izledikleri sahne de çok güzeldi.

Yalnız Tom Hanks'li girişi beğenmedim. Öyle izlediğim şeyin film olduğunu hatırlatan tasvirleri sevmem. Bir daha olmasın Tom.
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

Birde şu var adamların hepsi ezik marine, hava indirme gibi bir eğitim görmemiş etmemiş. Ana karakterler bölüklere dağılmış, easy company gibi tek bölüğe odaklanma yok. Bi orda bi burda bayıcak gibi, bakalım.

Marine'ler essek gibi egitim goruyorlar da, ha bir Easy, 101st, 82nd airborne gibi olamaz tabiiki de, adamlarin yine egitimi yabana atilir degil, en azindan army'den cok cok daha zor egitim prosedurlerinden geciyorlar.

Yarin geliyor 2. bolum, merakla bekliyorum fena halde.
Sosyal ağlarda paylaş

2. Bölüm

Bu bölüm sanki MG lere ithafen yapılmış gibiydi. Band of brothers tadi alamadım halen, adamlar yemyeşil doğa harikası yerlerde savaşırken moda giremiyorum herhalde.

Hatta benim ilgimi çekdi bayağı burada bir inceleme var. ttp://www.youtube.com/watch?v=phrk9xp2l0A

H yi unutmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...