Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Mandalorian (2019) - Disney+

Devokai

Öne çıkan mesajlar

ahmedinejad, 12.04.2023 20:19 tarihinde dedi ki:
  İçeriği gizle

Grogunun robota hasta oldum ya. Süper düşünmüşler. 

Süper mi düşünmüşler???

Spoiler

Ulan adam jedi mi olacak mandalorian mi olacak derken droid oldu 😞  sen kalk 2 sene luke skywalker dan jedi eğitimi al, üstüne seni eğiten baba figüründe bir mandalor var sırf parasal işler ve hikaye eğiştirme yüzünden Yoda ile aynı ırka ait olmana rağmen güce olan hasasiyetini falan herşeyi bir tarafa atsınlar   git droid ol spadpasd süper saçmalıyorlar vallaha başka bir açıklaması yok

Sosyal ağlarda paylaş

bölüme puanım 12/10

Spoiler

grogu ile güldük, paz başgan ile ağladık. grogu hoverpusetten mechaya geçti, potansiyeli büyük. paz başgan keşke solo atmasaydı ama this is the way. din kardeşimizin bokatan reis ile devam edeceğini söylemesi de özellikle sevindirdi.

kimi necrolayacaklar diye bir düşündürdü, bir yandan da ahsoka’ya bağlanacak thrawn bahsi geçti. bölüm her bakımdan mükemmel olmuş en baştaki blade runner coruscant’tan başlayarak.

Sosyal ağlarda paylaş

sequoi, 12.04.2023 23:59 tarihinde dedi ki:

Süper mi düşünmüşler???

Gizli içeriği göster

Ulan adam jedi mi olacak mandalorian mi olacak derken droid oldu 😞  sen kalk 2 sene luke skywalker dan jedi eğitimi al, üstüne seni eğiten baba figüründe bir mandalor var sırf parasal işler ve hikaye eğiştirme yüzünden Yoda ile aynı ırka ait olmana rağmen güce olan hasasiyetini falan herşeyi bir tarafa atsınlar   git droid ol spadpasd süper saçmalıyorlar vallaha başka bir açıklaması yok

Spoiler

bölümün en iyi kismiydi bence, akülü araba gibi dusun.  Bu bebe hala 3 yaşında değil mi ne bekliyorsunuz cidden 

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

bizim demirci hatun hain çıkabilir sanki ya. saldırıdan önce yaralıları götüreyim gideyim demesi falan beni bir kıllandırdı. ekşide de moff'un kaskında falan kadında bulunan sembol vardı falan diyenler olmuş ben kendim bakmadım. hoş bir dahaki bölümde utandırabilir beni bu tahminden ötürü 🙂

komplo teorisi var içinde. 

Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad, 15.04.2023 13:46 tarihinde dedi ki:
  İçeriği gizle

bizim demirci hatun hain çıkabilir sanki ya. saldırıdan önce yaralıları götüreyim gideyim demesi falan beni bir kıllandırdı. ekşide de moff'un kaskında falan kadında bulunan sembol vardı falan diyenler olmuş ben kendim bakmadım. hoş bir dahaki bölümde utandırabilir beni bu tahminden ötürü 🙂

komplo teorisi var içinde. 

Spoiler

e tie fighter ve bomberlarla saldıracaklar şimdi onun gittiği filoya, bana pek makul teori gelmedi. bir de mandalore'a tekrar gitme fikri ondan çıktı, moff bu bilgiyi ajandan aldı, üstüne de yardım dilendi. republic ile kapışırken mandalorian birleşmesi onun işine gelen birşey değil çünkü kendi hallerinde takılıyorlardı. onlarla boğuşmak kısıtlı güçlerini boşa harcamak sayılır. sırf darksaber'ı istiyorsa din kardeşimiz peşinden yollayabilirdi çok daha az kuvvet sarfederek.

hani bilmediğimiz birşeyler çıkarsa olabilir de şu ana kadar gördüklerimizle mantığa oturtamıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

şöyle bir mantık. moff tüm kalan mandalorianları yok etmek istiyordu. bunun için onları demirci kadının etkisiyle bizim hatuna toplattı getirtti ayağına. tüm filosu falan hazırlıksız şekilde bekliyor yukarıda. bu saldırıyı hem beklemiyorlar hem de belki de en elit savaşçıları aşağıda. dur bulayım ekşideki entryi. buldum.

bölümün adı: "the spies"

moff gideon'un yeni kaskında armorer abladakinin aynısından boynuzlar bulunuyordu.

gideon, bütün mandalorianları bir araya topladığı için kinayeli bir şekilde bizim mando'ya teşekkür etti ama aslında bütün mandalorianları bir araya toplatan kişi armorer.

gezegendeki ekibe pusu kurulmadan hemen önce de gezegenden ayrılıyor yine bu armorer abla.

gideon ve armorer beraber çalışıyor gibi geldi.

ayrıca gideon, palleon ve hux'ın (sequeldaki admiral hux'ın bizzat babasıydı) konuşmasında da thrawn'ın ortadan yok olması/dönüşüyle ilgili + hux'ın ilgilenmekte olduğunu öğrendiğimiz project necromancer ile ilgili ilginç noktalar vardı. abartıyor olabilirim belki ama snoke'un ortaya çıkışı ve palpatine'in dönüşü mevzularına ileriki sezonlarda dokunacaklar gibi duruyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Armorer herkesin toplandığını herkesi bir arada görmeden bilmiyor ki. Diğer tarafın ikna edildiğinden adamlar filo ile gelene kadar haberi yok gibi.

Gideon'un hemen haberi oluyor ama herkesin bir araya gelip gezegenlerine gideceklerinden. Toplantıda diyor hani. O diğer taraftaki adı Wolflu falan olan elemanın ajan olması daha büyük ihtimal.

Bir de Gideon Coruscant'taki kız ile konuşurken göze soka soka "bizim Mandalorianlarla mı?" gibi bir laf ediyor. O elemanlar ile bir bağları var gibi.

Şaka maka içimdeki theortcrafting aşkını, şu mu bu mu acaba heyecanını körükledi yine dizi 😄 GoT öldürdü sanıyordum o hislerimi.

Aket-Atum tarafından düzenlendi
  • Like 1
  • Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx, 15.04.2023 13:38 tarihinde dedi ki:
  İçeriği gizle

bölümün en iyi kismiydi bence, akülü araba gibi dusun.  Bu bebe hala 3 yaşında değil mi ne bekliyorsunuz cidden 

Spoiler

Normal senaryoda bunlar yoktu hatta bu sezon Grogu bile olmayacaktı. Luke ile birlikte gidecekti ve Jedi eğitimini tamamlayacaktı. Dinjarin ise kendi macerasında yol alacak Bo'katan'a katılacak birlikte Mandalor'u ele geçircekler ve spoiler olmasın diye bir kaç bilgiyi vermeden geçiyorum sonra daha güölü bir zırh yüksek bir rütbe ile luke'un yanına gidip groguyu görmek isteyecekti Grogu Dijarini çok daha şaşalıçok daha güçlü görünce ve ne kadar özlediğini farkedince Luke Dijarin ile gitme istediğini söyleyecekti. Ve sonra tekrardan birleşeceklerdi. Bu sırada da Jedi güçlerine hükmetmesini öğrenecekti. 

Ama star wars ı her zaman bok eden bir orospu var adının baş harfi Kathleen Kennedy Grogu çok sevilince hemen daha çok para kjazanalım ama hikayenin ağzına sıçalım diye boba fett de groguyu tekrar dahil etti. Ne acelesi ardı şuanda cocuğu jedi olarak eğitebilecek kimse yok sıçtı konunun ağzına sanahoş gelebilr ama yıllardır star wars hayranı olan be ve benim gibilerin lanetlediini göreceksin. bom boş cocuk görüyoruz hiç bir amaca hitap etmeyen.

Sosyal ağlarda paylaş

Sam'e katılıp bölüme 12/10 vermek isterdim ama YETMİYOR 40küsür dakika, şunu 55-60 dk yapın ula! Bu yüzden 11,5/10 veriyorum dfsfs

Muazzam bölümdü ya, yes-no sahnelerinde kikir kikir güldüm, reisin sahnesinde duygulandım yapmasaydın be abim dedim ama this is the way. Teorilere gelince:

Spoiler

Mandalore'da adam base kurmuş, beskardan neler neler yapmış. Moff Gideon'u kurtaranlarla ilgili tek bildiğimiz beskar alaşımı kullandıkları bu yüzden mandalorian dedi geçti bizim pilot. Demirci abla ya da onun klanından ajan yoktur bence diyeceğim ama onun filoya dönüşünü de iyice bi göze soktular, başka bi mevzu dönecek büyük ihtimalle. 

Son bölüm 1,5 saat olsun lütfen

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...