Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warcraft (2016)

Llama

Öne çıkan mesajlar

samaella said:

Yani düşününce bi 5-6 dakikasını wow girişi gibi abla konuşsun işte harita ekrandan aksın. Veya işte galadriel lotr başlarken konuşur ya öyle bişi olsaymış giriş çok daha rahat olabilirmiş.

Sunu diyince direk lotr ilk film giris sahnesi geldi aklima. Baya iyi olurdu aslinda olaydi.

Simdi adamlar tum feedbacklere bakip eksikleri yanlislari gorup daha saglam bi kadroyla 2. Film hazirliklarina baslar diye dusunuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Eternal said:
Warcraft hikaye olarak bariz daha derin ve karakter bütünlüğü olarak Lotr'den daha iyi.

Daha derin derken? İkisinde de corrupted god var, ikisinde de ölümlülerin cesareti evreni/dünyayı sonsuz karanlıktan kurtarıyor. Standart mitolojik temalar bolca mevcut ikisinde de.

Bide karakter bütünlüğünden kasıt nedir? Warcraftın yazara göre retcon üzerine retcon yiyen karakterleri mi daha bütün?
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

hatırlamıyorum cidden wc oynayalı yıllar oldu.

şu da pleblerin en büyük yalanıdır ha "oynamadım anca resimlerini gördüm, seneler sonra anaaa oynanamamış bilmiyor demesinler diye şöyle sıkayım."

şu başlık sağolsun kim wow player, kim warcraft belli oluyor hemen yazılardan sorulardan.

hepinizi fişliyorum ona göre dialog kuracağım artık.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Eternal said:
Warcraft hikaye olarak bariz daha derin ve karakter bütünlüğü olarak Lotr'den daha iyi.

Daha derin derken? İkisinde de corrupted god var, ikisinde de ölümlülerin cesareti evreni/dünyayı sonsuz karanlıktan kurtarıyor. Standart mitolojik temalar bolca mevcut ikisinde de.

Bide karakter bütünlüğünden kasıt nedir? Warcraftın yazara göre retcon üzerine retcon yiyen karakterleri mi daha bütün?

mitoloji hepsinin hamuru zaten. Ayrıca olayların veya karakterlerin retcon yemesinde herhangi bir sakınca veya rahatsızlık görmüyorum.. Ben 15 yıl birebir içinde bulunduğum evrenin ve hikayenin daha derin olduğunu düşünüyorum.
Tolkien'nin kitaplarının veya orta dünya denilen oluşumun yazılıp çizilip bitmesinin sonucunda herhangi bir retcon durumu olmaması orta dünyayı en iyi yapmaz veya kitapları. Warcraft evreninde malzeme çok, karakterleri istesen ayrı film yaparsın.
Sen bugün Arthas Menethil kimdir necidir diye baksan bugun beyaz perde'de adama belki trilogy film yaparsın. Ben Legolas için aynı şeyi düşünmüyorum.. Karakter derinliğinden kastım o. Legolas da işlenir beyaz perdede 2 saatlik bir filmde anlatabilirsin. Bugün biz arthas'ın filmini yapıcaz dese ve hayatını çocuklugundan itibaren anlatıcaz deseler kaç saat sürer sence ?
Sadece Arthas Rise of lich king yanlış hatırlamıyosam 300 kusür sayfalık kitap yahu.

bilmiyorum varsa yanlışım düzelt abi..
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Ankara IMAX bozulmuş olabilir bizim film sırasında, gidecekler bir arayıp sorun.

Filmin ortasında 3D gitti, önce gözlük bozuldu sandım benim, sonra tüm salon "aaa"lamaya başlayınca anladık ki makine bozuldu. Neyse 2D devam ettik bi 10 dakika, sonra geri sardılar 10 dakika ve 3D verdiler.

Tabii küfürler falan devam ettik yine bozuldu ve 2D'ye geçti. Böyle bir 15 dakka devam etti, sonra bir görevli arkadaş geldi durdular filmi ve "ya pardon tüpü bozuldu bir tane cihazın ondan 2D verebiliyoruz isterseniz böyle devam ederiz" dedi adam.

Tüm salon For the Horde gazında yağdırdı tabii adama. Lan dangalak 15 dakikadır 2D izliyoruz zaten niye gelip 3. kez bölüyosun çıkışı yaptım ben, arkadaş iade edin lan biletleri böyle şey mi olur çıkışıyla beraber filmin sonunda tüm salon iade kuyruğuna girdi.

Bu adamlar Türkiye'de sinema sektörünün tekeli. Bunlar yüzünden acayip astronomik fiyatlar. Sinema içerisi fiyatlarını söylemiyorum bile (bir suya 3 TL vermek). Böyle bir hata yapıp, 3 kere tekrarlayıp sonra tüm salon zaten 2D izlemeye devam ederken bir de gelip devam edelim mi diye soruyorlar.

Biz çıkış yapmasak biletleri iade etmeyi bırak bir özür bile dilemiyorlar, üstüne çıkışta sıraya sokuyorlar milleti iade için. Neyse orada da bir bağırış kavga falan çıktı tüm kasaları iadeye verdiler.

Demem o ki, IMAX bozuk mu bir arayın Ankara'da gitmeden önce. Kaç yıllık hype yalan oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Eternal said:

Katılıyorum genel olarak ama şu altını çizdiğim yeri hatırlayamadım ya
Melkor zaten baştan sona tanrılardan ayak yemiyor muydu abi? En güçlüleri oydu ama hiç böyle evrene hükmedicem, hepinizi öldürecem gibi bir risk yoktu gibi hatırlıyorum. Hatta en sonda ölümlüler affedilince tanrılar gelip tokatlıyordu gene yanlış hatırlamıyorsam. Yanlışsam kusura kalma lisede okudum en son lel
Sosyal ağlarda paylaş

Dövüp evrenin dışına hapseden valar ama onları çağıran yine ölümlülerin cesareti ve fedakarlığı bişi bişi (earandilmiş baktım şimdi, ben de unutmuştum adını).

Eternal sen de arthas gibi merkezi bi karakterle legolas gibi bi supportu karşılaştırıyorsun. Aragorn de bari, ki uzatırsan ondan da film çıkarırsın. Earandilinden finroduna beren ve luthienden hurine tonlarca karakter var middle earthte. Warcraft dediğin 10larca yazarın 15 yılda ortaklaşa yaptıkları bi girişim, olsa olsa niceliksel olarak mücadele edebilir orta dünyayla.
Sosyal ağlarda paylaş

Melkor dünyanın şafağında ilk önce buzdan kuleleri yıkıp dünyayı ışıksız bırakıyor. Elfleri corrupt edip orkları yaratıyor. Daha sonra ağaçları yetiştiriyorlar, Ungoliant'la gidip onları zehirliyor; silmarilleri çalıp elfler arasında iç savaş çıkartıyor; Noldor'un lanetlenmesine neden oluyor.

Bunların hepsini de onunla aynı statüdeki Ainu'lara karşı yapıyor. Hiç bir zaman teke tek kapışmıyor Valar Melkor'la. Önce pata küte yıpratıyorlar sonra da Tulkas'ı salıyorlar üstüne, Tulkas bunların şampiyonları güreşçi falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Eternal said:

axedice said:

Eternal said:

mitoloji hepsinin hamuru zaten. Ayrıca olayların veya karakterlerin retcon yemesinde herhangi bir sakınca veya rahatsızlık görmüyorum.. Ben 15 yıl birebir içinde bulunduğum evrenin ve hikayenin daha derin olduğunu düşünüyorum.

http://www.3plusplus.net/wp-content/uploads/2014/07/This-Heretic.jpg

hadi grrm dombilisi neysede warcraft iyi demek apayrı bir duzey heresy olmus. warcraft 1 tırt, 2 guzel 3 zırve ama wow sonrası ykusasagı ınıyor hıkaye asdffds

said:
Tolkien'nin kitaplarının veya orta dünya denilen oluşumun yazılıp çizilip bitmesinin sonucunda herhangi bir retcon durumu olmaması orta dünyayı en iyi yapmaz veya kitapları. Warcraft evreninde malzeme çok, karakterleri istesen ayrı film yaparsın.

hangi karakterler? retconu geçtim wow yuzunden character assasşnation maruz kalmamıs karakter kaldımı? vanillada gene major karakterlere taciz etmeyip hikayeden uzak tuttular filanda tbc sonrası yokuş direk. knaak rhonine, christie golden jainaya tecavuz etti direk. varian ın yaradılış hıkayesı komedısını, drenay retocununu filan geçtm medan diye bir karakter var. mary sue nun dibi hani o kadar nefret ediliyor ve aptalki blizzard once canon dedi şimdi lore dışına itti. garonanın oglu dortte bir shaman, dortte bir drenay, baba medievh az sargerasta koy içine adsffsda. direk dementia darkness ravenclaw geyigi, hem shaman hem paladın hem mage, sargeras gelse sololıycak karakter yaptılar, atiesh lore a gore medan tarafından restore edildi amaaaa khadgarda, medan sımdıkı guardian ama wow gene retconladı vs dasf

said:
Sen bugün Arthas Menethil kimdir necidir diye baksan bugun beyaz perde'de adama belki trilogy film yaparsın. Ben Legolas için aynı şeyi düşünmüyorum.. Karakter derinliğinden kastım o. Legolas da işlenir beyaz perdede 2 saatlik bir filmde anlatabilirsin.

6 film çekildi zaten legolas uzerine

https://vsmallfires.files.wordpress.com/2013/05/kappa.png

said:
Bugün biz arthas'ın filmini yapıcaz dese ve hayatını çocuklugundan itibaren anlatıcaz deseler kaç saat sürer sence ?

Sadece Arthas Rise of lich king yanlış hatırlamıyosam 300 kusür sayfalık kitap yahu.

twilight seriside kac kusur sayfalık kitap, 4 film yaptılar demekki başyapıt oda bu fallacy ile gidersek :D parıldak vampir agzından nefes alan kezbana aşık olur ve evlenirler birde meriç var kurtadamdan 4 film AMAZING :D

arthas kitabıda tırt otesi, gene oyunla uyumıyan yıgınla yer var retcon yıyen, legionda gene kafa akrısıklıgı oldu. hadi onu gectim christiğe golden ve knaak senelerdir IP nin ırzına geçiyor, rhoninden kurtulduk dedik kalec çıktı başımıza. jaina komedisi dillere destean ayrıca, legionda filan cringe metreyi zıplatıyor salak.

http://2.bp.blogspot.com/--B837IOn00s/UqERSL31z3I/AAAAAAAABDI/T3Hv0R6W_Eo/s1600/Jaina+and+Kalecgos.jpg

fanfiction olsa bu kadar peynir kokmaz

daha trall ve metzene girmedim tabi, orc paladin olucak kendisi yakında, titan olursa filan şaşırmam. ıkıncı fimde metzene oynatsalar thrallıda kurtulsak ya

http://i.imgur.com/f4yGwCR.jpg

hani warcraft lore a kalite demek için ya sırf fantastik kurgu okuyor olmak lazım yada hiç okumuyor olmak.
Sosyal ağlarda paylaş

Christie Golden'ın Middle Earth hikayelerini de biliyoruz onu baz alacak olursak zaten komple eksiye doğru gider her şey. O tamamen magazin yazarı.

Bu hikayenin derinliği, insanı kendine çekmesi çok basit bir araçla ölçülebiliyor tıpkı termometre gibi. O da kredi kartı ekstreleri. Bu adamlar her ay benden 13 € tıkır tıkır çekti. Her Xpackte 30-40 € yaladı geçti. Warcraft'ı oynatan grafiklerimiydi, mekaniklerimiydi, dengesimiydi? Cevabı vermicem çünkü zaten biliyorsun.

Middle Earthe de bayıldık ama kalkıp t-shirtünü alıp giymedim. Biri kelimelerle yazdı hikayeyi diğeri cutscenelerle, gameplayle, comiclerle.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...