Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TBC= wow un sonu

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

https://worldofwarcraft.com/en-us/news/20286674/catching-up-with-artifact-weapons

Burada yazıyor. Geçen haberlere de çıktıydı client'te. Karakteri ne kadar geç kasarsan o kadar az oluyor knowledge'i tamamlama süresi. Hatta bizim arkadaşın alt karakteri 3 günde bir knowledge train ediyor halihazırda. Oyunun başından beri çalışan bir mekanik.
Sosyal ağlarda paylaş

abi onu okudum da bi matematigi yok mu bunun. gec kavramı nedir mesela 1 ay sonra 3 gune, 2 ay sonra 1 gune mi dusuyor. ben onu ilerde yayınlanacak patch'lerle getirecekler diye anladım. oyun cıkalı ne kadar oldu ki zaten.

ama bu linkte biraz daha farklı yazmıslar. yani hidden mechanic falan demisler. yani sistem calısıyor, senin hızına gore bir sonraki knowledge suresi artabilir de. main'i yakaladıysan falan. yoksa main'den once cap'lersin.
Sosyal ağlarda paylaş

account wide en üst artifact knowledge değerini alarak çarpana vuruyorlardır. 5'de 1.20, 7'de 1.25, 10'da 1.50 falan gibi bir şeyler işte. ona göre bazal değeri hızlandırıyorlardır. main AK'de 10 a geldiğinde 4 günden 2 güne düşüyordur falan.

7.1 için yaptıkları dev QA'de bununla ilgili soru sordular. hızlandıracağız yeni gelenler ve altlar için dediler "belli bir noktaya kadar". atıyorum genel ortalama 10 olduğunda, 5 e kadar çok hızlı falan artar.
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

Abi tbc'den beri ilk kez oyuna döndüm, bütün amelelikeri kaldırmışlar tertemiz olmuş işte. Bir tek item şeklini değiştirme olayı biraz kolaya kaçmacılık olmuş ama en azından çeşitlilik getirmiş klon değil herkes.

Banımıda açtı blizzard game time hediye etti bide <3

banını nası açtılar abi bizim de bi ban vardı arada halletsek
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız ben şu olaya çok gülüyorum. TBC döneminde Laurelin gibi herkes TBC'yi kötüleme derdindeydi. şimdi de kime sorsan Legion ohş anam Legion gel benimle evlen çok güzelsin bebeğim Legion...

ancak geçmişe dönüp baktığında da herkes TBC özleminde...

reampage said:

Abi tbc'den beri ilk kez oyuna döndüm, bütün amelelikeri kaldırmışlar tertemiz olmuş işte.

evet, tüm amelelikler kalkmış, artık her alt karakterin için tüm zoneları bitirmen, her zonun dungeonını yapıp pillars toplaman, her gün tüm zoneları gezip world quest yapman, nightfall reputation kasman, class hall için resource kasman, silahların için ap kasman gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

yalnız ben şu olaya çok gülüyorum. TBC döneminde Laurelin gibi herkes TBC'yi kötüleme derdindeydi. şimdi de kime sorsan Legion ohş anam Legion gel benimle evlen çok güzelsin bebeğim Legion...

ancak geçmişe dönüp baktığında da herkes TBC özleminde...

reampage said:

Abi tbc'den beri ilk kez oyuna döndüm, bütün amelelikeri kaldırmışlar tertemiz olmuş işte.

evet, tüm amelelikler kalkmış, artık her alt karakterin için tüm zoneları bitirmen, her zonun dungeonını yapıp pillars toplaman, her gün tüm zoneları gezip world quest yapman, nightfall reputation kasman, class hall için resource kasman, silahların için ap kasman gerekiyor.

Abi grind farklı bişi kimisi ondan zevk alır. Content dediklerinin hepsi. Bana oyunda progress inanilmaz hizlanmis geldi. Ve günde 3-4 saat ile 2 haftadır hiç sıkılmadan oynuyorum.

oyun içeriğini amelelik olarak görüyorsan o ayrı başka oyun oyna zaten. Onun dışında IF BANK önünde mal mal zıplama diye birşey yapmadım henüz.
Sosyal ağlarda paylaş

şekil itibari ile yapılanlar aslında aynı "amelelik" dediğimiz şeyler. Eskisine kıyasla biraz daha softcore tabi. Oltanın ucunda bu sefer wq ve ap var. Ayrıca mythic +lar renk getirmiş oyuna.

Tabi o zamanki guildlerin, hatta serverdaki diğer kişilerle olan iletişimlerimizin şu an olmaması, bizim de değişmemiz oyunu bizim için başka kılıyor. Genelleme gibi oldu ama haksız değilim muhtemelen. 10 yıl önce böyle bir şey olsaydı mythic +20 falan yapıyorduk :)

Şu an en canımı sıkan olay PUG raid olayında insanların kıçlarının kalkması.

TBC benim için 1 numaradır her zaman. Laurelinin dediği buglara rastlamadım veya tube toplandığını hatırlamıyorum. İlk key questleri zordu ama hakkıyla vanilya oynamış oyuncular için TBC deki hiç bir şey zor veya gereksiz değildi (domuz bokundan bahsetmiyorum genel mekanik anlamında).
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

iyi o zaman her şeyi baştan versinler 5 dk sonra amaçsız kal sıkıl.

ya hep ya hiç diyorsun yani hahaha.

alt karakter kasmayı kolaylaştıracaklarını kendileri söyledi zaten. bazı şeyler ilk karakter kasarken zevkli de, sonrakiler amaçsız banal vakit israfı sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır bone sen tamamen kendi tecrübelerine göre bugünkü keyif skalandan bakarak bir şeyin kendi istediğin gibi olmasını bekliyorsun.
oysaki adamların milyonlarca dolarlık ar-geleri var bu konuda. pazarın ihtiyacına göre davranmak istiyorlar.
bone 20 senelik oyuncu, artık böyle şeylerden sıkıldı biz onun için bu işi kolaylaştıralım diyemiyorlar haliyle.

e yok işte ortası demekki. 10 kişi ortası bu dese sen hayır şu dersin yine beğenmezsin belki.

sonuçta birileri verecek kararı herkeste adapte olacak, oyun böyle bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

hayır bone sen tamamen kendi tecrübelerine göre bugünkü keyif skalandan bakarak bir şeyin kendi istediğin gibi olmasını bekliyorsun.
oysaki adamların milyonlarca dolarlık ar-geleri var bu konuda. pazarın ihtiyacına göre davranmak istiyorlar.
bone 20 senelik oyuncu, artık böyle şeylerden sıkıldı biz onun için bu işi kolaylaştıralım diyemiyorlar haliyle.

evet zaten sırf kendi sevdiğim şeylerden bahsediyorum, oyuncuların genel görüşünden ve eleştirilerinden hiç bahsetmedim. evet. arge çok önemli tabii. onsuz olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar WoD'daki failler'ından inanılmaz iyi dersler almışlar bence. WoD'da content tak diye bitiyordu, yapılacak şeyler ne kadar casual olursanız olur hemen halloluyordu. Şu an o yok, oyuncular grindle her şeyi hemen kastıkları için time sink questler vs. var oyunda (hall campaigne vs.) ama bence onlar da gerekli.

Bir de ben milletin 80 tane alt karakteri olmasının çok da gerekli olmadığını düşünüyorum; reroll bu kadar kolay olmamalı. Neden derseniz community halinde oynanan bir oyun WoW, guildler vb. hep insanların seçimlerine göre ayarlıyorlar kendilerini. Content ortasında millet çatır çatır class değiştirmeye başlayınca ya da hunter'ımdan sıkıldım shaman'ımla heal atmak istiyorum raid'de dediği zaman diğer oyuncuların keyiflerini baltalayabiliyor insanlar. Çünkü hem setup'ı bozuyorlar hem de çoğunlukla yeni roll'ladıkları class'ı oynayamıyorlar doğru düzgün.

Demiyorum ki kimse alt kasmasın, nazi rejimi olsun guildlerde herkes tek class'la oynasın ama çok kolay olmamalı bu. Bir class'a roll'layan adam o class'la biraz vakit geçirmeli raidlere girmeden önce.

TBC konusunda da, o dönem casual oynayanlar falan bilmez muhtemelen de Gruul raidleri öncesi Felwood'da falan buff kovalıyordu insanlar. 20dk'lik bir sürü alakasız buff stackleyip boss deneniyordu first kill vs.ler için. Rep.lerle gelen item'lar bayağı iyiydi ve tüm rep.ler grind istiyordu istisnasız. Consortium'a falan yeni questler ve kolaylıklar gelmeden önce 5 rep. veren mob keserek, badge biriktirilerek exalted olunuyordu. Şimdi o mekanikler olsa Blizzard'ı yakar modern oyuncular.
Sosyal ağlarda paylaş

RNG i biraz kısmaları gerek out of raid contenti için. 50 saat endgame content yapıp hiç upgrade alamamak (düşük ilvllarda bile) tatsız bir durum. diablonun keyifsiz grindına dönmüş durumda ki d3 gibi öyle faceroll ilerlemiyorsun contentte biri azıcık kötü perform etsin bütün run patlıyor falan. cutting edge content ödüllendirmeli. 1 defa düşmez, 5 defa düşmez ama 20-30 saat sonunda hala düşmüyorsa sıkıntı.
Sosyal ağlarda paylaş

O konuda ben de Blizzard'a çok kırgınım. Hatta dün akşam 500 kelimelik falan bir ticket döşedim adamlara legendary drop rate'ler hakkında. Neredeyse 13 gün oldu played'ım; sürekli mythic+ ve raid farmlıyoruz. Boş zamanlarımda heroic, wq ne varsa yapıyorum; daha daily chest kaçırmadım vs. Hala legendary namına tık yok.

Öte yandan adam 40 yılda bir online oluyor tak diye legendary'si düşüyor, sonra gidiyor.

Eyvallah RNG, bu olabilir anladık. Ama bu itemlar game changer çoğu durumda ve oyuna eklediklerinde bad luck protection olacağını; oynayan herkesin ilk raid tier'ına kadar legendary'sini alacağını falan söylediler. Ee?

Bakıyorum iyi guildlerin tanklarına hepsinde ikişer tane legendary var? E bilae, biriniz de mi benim kadar şanssız değilsiniz? Hadi benden şanslı olun ama bir tane düşsün. Şu an iki tane legendary takmak bad luck prot.un ilki düştüğünde silineceğini varsayarsak sayısal loto tutturmak kadar mümkün bir olay. Ama çoğu guildde bir sürü raider var 2x legendary takan.
Sosyal ağlarda paylaş

legendary konusu başka bir konu bence. şöyle ki sen her ilgili content yaptığında zar atıyorsun. 1-5000 gibi düşünelim. 4000 üzeri sana drop veriyor diyelim. kötü şans koruma sistemi çarpan görevi görüyor. sen en az 4000 atman gerekirken, bunun altında zar atıyorsan onu bir oranla çarpıp tekrar hesap yapıyor. atıyorum sen 3800 attın, 1.2 ile onu çarpıp 4560'a çıkartıp sana normalde alamadığın legendary dropluyor fakat olay yine attığın bazal değere bakıyor. sen kötü zar attığın sürece çarpan saçma sapan oranlara yükselmeden sana legendary getirmez. tamamen şans yani. koruma öyle büyülü bir koruma herkes legendary sahibi gibi bir şey değil. adam ilk yaptığı contentte iyi zar atar alır, ikincide ikinci legendary'ı alır. sen 200 kere denersin, hepsinde zar kötü gelir yine alamazsın. olasılık sonuçta. 100 kere alamazsa 101'de kesin alır gibi bir sistem yok içeride.

nerede o senin dediğin "herkes raid contentine başladığında legendary sahibi olacak" dediler bilmiyorum ama baya yanlış bence o açıklama. play time sadece attığın zar sayısını etkiler, zarda gelen değeri bazal olarak etkilemez.

benim rng konusundaki şikayetim yüksek m+ contenti içindi ama adamlar onu da raid alternatifi olarak eklediği için bir şey diyemiyorsun.

legendary konusunda benim en büyük şikayetim, classın performansını astronomik bir seviyede etkiliyor. sen o spesifik legendary ı düşürene kadar ağzınla kuş tutsan o ballı adamın dpsini yapamıyorsun. baya kötü bir tasarım. game changer legendaryler olmamalıydı bence. hepsi utility tarzı şeyler olmalıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...