Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls IV: Oblivion Announced

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

starcraft gelmiş geçmiş en dengeli rts'dir hala oynayan sadece 2 milyon koreli var ve korede TV'si var. Hala en çok oynanan ve en çok para kazandıran RTS, hala da updateleri çıkıyor.

Ukala ukala konuşmayın...

lands of lore için de pek atıp tutmayın rpg tarihinde çok önemli yeri vardır..

[Bu mesaj Goering tarafından 23 Ocak 2005 08:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 23 Ocak 2005 00:40 tarihinde demiş ki:
SC nin kral olması mı dandik yapıyor westwood rtslerini ? bence yapmıyor.

+1

sam starcrafti kötülemiş, survivor da red alert'i kötülemiş.
yahu ikisi de şahane oyunlar. illa birisi berbat mı olmak zorunda?
protosslar "en taro adun", ruslar "affermative" derken hoşunuza gitmiyor mu?
red alert 2'nin ve warcraft 3'ün intro filmlerinde koca koca orduları izlerken gaza getirmiyor mu?

biri blizzard diğeri westwood, ikisi de süper oyunlar yapıyor.

bullfrog'un dungeon keeper'ına laf edip sonra interplay'in fallout'unu övmek gibi bişi sizinki.
sonuçta ikisi de güzel oyun, alın oynayın eğlenin.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

benim tepki gösterdiğim nokta "starcraft en şahane rts, öbürleri ne ki" düşüncesiyle koca koca efsaneleri görmezden gelip böyle fütursuzca şeyler söylenmesi. starcraft'ın ne olduğunu bana anlatmayın artık rica ederim, pirinç pilavına doymadım buna doydum.. bana anlatanlardan kaç tanesi acaba benim gibi çıkmasından yıl önce bekliyordu acaba da kaç tanesi çıkar çıkmaz benim kadar oynadı da beğendi..

..k oldu başlık yani, nereden çıktı gene bu starcraft saçmalığı anlamadım ki.. ille birileri çıkıp "starcraft roxxor sizin oyun suxxor" diyecek..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
ben de diğer morrowind başlığını görünce gidip tekrar baktım sitelerine, yürek yakıyor ss'ler.. :-p

aah ahh şimdi çıksa da oynasak.. ama hayalkırıklığına uğratan bişi okudum: crossbow'lar ve fırlatılan silahlar olmayacakmış, sadece oklar olacakmış. hiç hoşuma gitmedi doğrusu bu özellikle crossbow sevdalısı biri olarak.. :([signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam yay kullanmak daha beceri işi ve bir bakıma daha eğlenceli ama crossbow'un da yeri ayrı, crossbow dedikleri kadar popüler olmamışsa oblivion'da bunun nedeni daedric longbow'ın dmg'si 1-50 iken (sonuna kadar gerince max vuruyor zaten, 1-50 manasız) dwarven crossbow'un (daedric olanı yoktu, ebony bile yoktu) 20-20 dmg'ye sahip olmasıydı ki 2,5 katı dmg farkı var. elle fırlatılan silahların da dmg'leri çok komikti, daedric dartlar bile bulunamaz oldukları ve inanılmaz fiyatlarda oldukları halde rakip olamıyordu düz ok atan daedric longbow'a. yani fazla kullanılmadılar diye kaldırmaları manasız olmuş, yanlış yerde aramışlar hatayı..

hayır bir de aynı yazıda todd howard "es serisinin birinci esprisi oyuncunun seçim şansı olayı" diyor, e burada önemli bir seçimi eksiltiyorsunuz. olmamış.. yok composite yok longbow yok bilmemne koysalar da crossbow ve elle fırlatılan silahların eksikliği çok büyük, ben özellikle okçu yapmadığım halde ve dmg'lerin komik olduğu halde shuriken filan kullanmaktan zevk alıyordum, yayların aksine arka arkaya atıp damage over time açısından benzer bir etki yakalanabiliyordu.. çooooook kötü olmuş doğrusu..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

daedric bow çok kolay bulunuyor gibi anlatmışsın olmamış ama :D.ayrıca daedric bow dwarven crossbowa nazaran 2.5 katı fazla vurabilir ama bi crossbow çok daha hızlı takdir edersiniz ki. (yayı germeyi bile beklemeyiyosun. tık tık atıyosun)
çıkmadımı bu oyu nhala?.. yokmu şöyle akrabası fln olan dev team de? :P[signature][hline]Fire is the universal language
Sosyal ağlarda paylaş

yoo crossbow'un nesi hızlı? arka arkaya tık tık atamıyorsun öyle, longbow'u ustaca kullanıyorsan hele aynı hızda gibi. ayrıca longbow sniper gibi, ufka kadar neyi görüyorsan vurabiliyorsun ki marksmanship skillinin bütün olayı o, adam yanına gelince hayatta kullanılmıyor hiçbir ranged alet uçarcasına koşamıyorsan..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

valla sam bi aç dene daha hızlı crossbow. bow la max dmg verebilmek için 2.5 3 saniye bekliyosun. crosbowda o bekleme yok..
bowla koşamıyorsun kısmını anlamadım valla.. genelde khajiit marksman oynattım hep.. çok güzel zıplaya zıplaya dağıtıyosun adamları. yanına gelemiyorlar. athletics ve acrobatics i arttır biras. sonra uça uça arrowları boltları yapıstırıyosun :D. (yada levitate belki?) .. oyun başındada bi mage e karşı adam gibi durabilen tek class marksmanlar bence. mageler uzaktan çok kötü , büyüden kaçıyosun manuel bir şekilde :P
yokmu morrowind multiplayer mod yapan .. şöyle bi kapışsaydık :P[signature][hline]Fire is the universal language
Sosyal ağlarda paylaş

o da gereksiz bence.. bi marksman hızlı atıyor ama marksmanın damage ı belli olayı belli.. mage de istediğin gibi laanetkisi/vsvs ayarlandıgına göre ışık hızıyla atıldıgı anda oyunun anlamadı kalmadı gibi birşey oluyo...
bu arada içimde kaldı soruyorum.. kendi common disease resistanzımızı düşüren büyüyü nerden buluyorduk. wampir olucam kafaya koydum.. ama büyü çıkmadı. (daha once gördüm bi yerde ama nerde.)[signature][hline]Fire is the universal language
Sosyal ağlarda paylaş

ben es3 u hic sevememistim. ama neden sevemedigimi aynen yazmislar diarylerin birine ve de "bu sorunu cozecegiz" demisler.

sorunum su idi: devasa dunya sonsuz secenek hede hodo ama bence oyunlarda oyunu ilerleten bir konu olmali. yani evet var bunda da bir konu ama ben hep kayboluyodum mage guilde gir fighters guilde gir thief guilde gir questlerini yap baska sehire gondersin onlari yap yaparken baska yan quest bul oraya git buraya git.... 1000000000 tane ayri skill olsun hicbirinin ne ise yaradigini bileme internetten guide oku hepsi birbirinin tersi seyler solesin...

4 kere filan "ulan yeter be oynucam su oyunu" diye basladim, ama hepsinde eninde sonunda kaybolup biraktim :)

bg2 ye o yuzden asiktim. yan quest vardi bol bol ama yapacagin seyler sinirliydi, ve de oyuna baglayan bir ana quest vardi.[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:
yeteri kadar seksi ve/veya güzel bir kız her adama her istediğini yaptırır.

Sosyal ağlarda paylaş

Goblinlerinmi tek elinde peh gryphonlar ne güne duruyo.

O değilde Ben Tauren shaman'ımla gazzalelerle ovalarda yarışıp, kartallarla dağlardan ucuşup, kurtlarla ormanalara daldımya artık bana devasa dünya değilse getirmeyin.

Bence devasu dünya olayı ınanılmaz atmosfer katıyo rpglere[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

devasa dediin ozgur olacak.Kisitlamaya gelemiom ben.[signature][hline]Fegro, 10 Şubat 2005 23:42 tarihinde demiş ki:
Boya kitabı WoW un hevesi bitince gelirim

Mandooo, 13 Şubat 2005 15:49 tarihinde demiş ki:
bi bilimsel olay daha var...erkekler anneleri gibi kokan , kadınlar ise babaları gibi kokanlara karşı hassaslar...artık ne kadar iğrenç kokuyosak kimsenin ilgisini çekemiyoruz...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jadelith, 22 Şubat 2005 23:17 tarihinde demiş ki:
bg2 ye o yuzden asiktim. yan quest vardi bol bol ama yapacagin seyler sinirliydi, ve de oyuna baglayan bir ana quest vardi.

kahrolsun sınırlı rpg'ler, kotor2'de tam hızımı almış gidiyordum, çaat bitti oyun. gezemiyorsun edemiyorsun hiçbişi yapamıyorsun, film seyredermiş gibi tek sıkımlık tabanca. ille aynı şeyi temcit pilavı tadı verene kadar oynamak zorundasın oynayacaksan yani. morrowind'i yüzlerce saat oynadım ama halen yapmadığım sürüyle şey var, şimdi yeni karakter açsam oyunu sıfırdan oynuyormuş gibi keyif alabilirim. es serisinin olayı bu, bunu sevmeyen insan yeni bişi beklemesin oblivion'dan zira daha büyük olacakmış.. :-)

arkanumon da tembelliğini izah etmiş, haritadan tıklamak filan. istersen bilgisayar oyunu da senin yerine oynasın, sen seyret.. :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

iste ben de bunu diyodum

diaryde sole yaziyodu: bircok oyuncunun oyun icinde kayboldugunu duyduk vsvsvs. bunu gelistirmek icin ugrasiyoruz

eet kucuk townlara yurume zorunlulugu olduruyodu beni. deliriyodum yani ;p[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:
yeteri kadar seksi ve/veya güzel bir kız her adama her istediğini yaptırır.

Sosyal ağlarda paylaş

Heh ben mağara maden vs. ararken deliriyordum.
Bu da oyun içinde kaybolmak sayılır di mi? :)[signature][hline]horacegoesskiing, 14 Ocak 2005 18:48 tarihinde demiş ki:
iki şey söylicem. birincisi kargaya yavrusu şahin görünürmüş, ikincisi kedi g..ünü görmüş ben bu yaradan ölürüm demiş. :) evet bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam onlar daha rahat bulunsun elbette ama harita küçültülmesin bu iş için sizin dediğinizi gibi ki zaten yapmayacaklar. ben balmora'dan gnisis'e iki saat koştuğumda aldığım kadar keyfi ve macera hissini başka hiçbir rpg'de alamadım..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten oyunda ata biniliyorsa hayatta silt strider böceğine falan binmem ben. Zaten dün akşam Rohirrim'den almışım gazı :-)[signature][hline]horacegoesskiing, 14 Ocak 2005 18:48 tarihinde demiş ki:
iki şey söylicem. birincisi kargaya yavrusu şahin görünürmüş, ikincisi kedi g..ünü görmüş ben bu yaradan ölürüm demiş. :) evet bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...