Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls IV: Oblivion Announced

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

said:
Sam, 23 Şubat 2005 01:39 tarihinde demiş ki:
. morrowind'i yüzlerce saat oynadım ama halen yapmadığım sürüyle şey var, şimdi yeni karakter açsam oyunu sıfırdan oynuyormuş gibi keyif alabilirim. es serisinin olayı bu, bunu sevmeyen insan yeni bişi beklemesin oblivion'dan zira daha büyük olacakmış.. :-)

her ne kadar simsever olarak tanısamda seni harbi doğru söylemişsin.. oyunu da küçültmezler her halde neyi küçülteceklerki :D.. ama bi map search gibi mapde daha önce açtığınız yerleri isimle arayıp bulmak gibi birşey rahatlatabilir arkadaşları...
bi haber duydum ayrıca.. oblivion Nerevarine değil de gerçek nerevar ın hikayesi olacak diye.. doğrumu?
[spo=vicdan meselesi. okumayın]çok pis salladım ve yalan söyledim ama belki birileri benim yerime arar da hani konuyu belirlemişlermi öğrenirim diye. kızmayın :D [/spo][signature][hline]Fire is the universal language
Sosyal ağlarda paylaş

alakası yok, todd howard çok net olarak söyledi "es serisinin her parçası tümüyle apayrı bir hikaye" diye..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LethE, 23 Şubat 2005 14:58 tarihinde demiş ki:
da hepsi aynı dünyada geçiyo :P
o kadar da apayrı deilmiş yani :D.. resimlere bakılırsa imperial topraklarındayız gene ama nerdeyiz cıkartamadım hala :(. (amma büyük şu imperiallarda.. yıkmak lazı mbiraz)

ALL ENEMIES OF THE EMPEROR! DIE!!!

es oyunlarının geçtiği kıta olan tamriel'in hepsi zaten tamrielic empire'a ait. oblivion imparatorluğun merkezi ve imperial'ların anavatanı olan cyrodiil'de geçecek, (kıtanın tam merkezi) ben dua ediyordum orda geçsin diye. tamriel'in en görkemli eyaleti olsa gerek, sinir bozucu dark elf'ler filan da azınlık olur ancak..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Maedhros, 23 Şubat 2005 16:18 tarihinde demiş ki:
ah ağghszım sulandı ya
şu össden sonra bunu nasıl oynarım ahrghj
fantazilerimi süsledi be resmen canım çektim acil olarak çıkarsınlar :D

içimi okumuşun. 4-5 damla salya ekle ahanda ben hatta:-)
Ha birde ordinator hastalığımı belirtmeden geçemiycem. olacak mı ordinatorlar yine? zırhları olsun bari:)
[signature][hline]beş hececiler
H.B.E
Lamerlere cevap yok!

[Bu mesaj Heffer tarafından 23 Şubat 2005 17:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

tüm kıtanın merkezinde olcağı için ordinator'lerden daha karizma guardlar olacaktır, özellikle ölen kralın guardlarını merak ediorum heralde görünce ağlarım
bu arada yeni screenshotlarda ağzım açık kaldı bana resimmiş gibi gelio onlar nası oynıycam hala çözemedim
Sosyal ağlarda paylaş

heh ordinator ne ki, muhtemelen paretorian guard kıvamında özel lejyonerler olur, inşallah en esaslısından bir legion campaign koyarlar zira tadına doyamamıştım, 2-3 kere ayrı karakterlerle bitirmiştim.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda fast travel var bu arada bir kere gittigin yere illaki yurumek zorunda degilsin...

ha ben yururum o ayri, arada questler hedeler kacirilmaz

ha Lethe'nin dedigi searchlu harita sistemi Daggerfall'da vardi... ama mecburiydi o ayri zira: "Morrowind is about 0.0001% the landmass of Daggerfall"[signature][hline]RKÜTMEYIN ULAN VAKVAKLARI!"

[Bu mesaj HellHound tarafından 23 Şubat 2005 22:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

tabi yeni nesil daha şanslı.. en azından fast travel olucağını biliyolar. benim gibi güneye dönüp (tamamen şans) bi saat yavas yavas yürüyüp sonra "aha şehir!" diye sevindkten sonra "w" tuşunu farkettiklerinde duyulan igrenclikle karşılasmıycaklar!
bu arada fast travel olucaksa harita konusunda baya iddalı olmamalılar. zira bi quest bi yerden diğer yere gidip 2 adamla konuşmaktan ibaret olursa ne zevki kalır nede zorluk..
brotherhood koysunlar bide.. ne öyle onurlu onurlu morag tong takıldık be.. gelsin poisonlar gitsin conractlar :D (nightmother mıydı başları. oda gözüksün tam olsun :P )[signature][hline]Fire is the universal language
Sosyal ağlarda paylaş

eh aynen dediğin gibi olacakmış, brotherhood gelecek, writ'ler kalkacakmış.. :)

şu otomatik travel olayı cidden olacaksa benim hiç hoşuma gitmedi. ne bileyim at olsun kuş olsun ama oyuna yapmacıklık gelmesin, morrowind'de o dünyada yaşıyormuş gibi hissediyordu insan ki ben bilumum rpg'lerde travel haritasını görünce soğuyorum o anda oyundan..

"şööyle katlıyoruz, ama burda katlanmışı var" gibi bişi..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 24 Şubat 2005 00:22 tarihinde demiş ki:
"şööyle katlıyoruz, ama burda katlanmışı var" gibi bişi..

ehehe aynen öyle, hiç bir zevki kalmıyor. freelancer oynarken tek tuşa basarak bir planetten bir planete gitmek gibi bişi olur bu..[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

freelancer örneği biraz desteksiz olmuş zira oyun bir gezedende yani karası suyu yolu şehri olan bir yerde değil uçsuz bucaksız uzayda geçiyor.
gezegenden gezegene gitmek tabii ki kolay olacak araba ile gitmiyorsun warp gate ile wormhole ile gidiyorsun.48 tane sistem var oyunda, aksini yapsalar şikayet ederdik.
Sosyal ağlarda paylaş

iste o isinlanma olayi cok rahatlatacak oyunu

uzerinden 2 kere gectigim ve ustunde herhangi bir quest dungeon vs. olmadigini bildigim bir yoldan bir kere daha yurume benim icin heyecanli degil bayiktir.[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:
yeteri kadar seksi ve/veya güzel bir kız her adama her istediğini yaptırır.

Sosyal ağlarda paylaş

o zmn fast travel gibi birşey değil. random quest generator tarzı "akıllı" bir şey yapsınlar.. ki yaparlar büyük ihtimalle zaman geçtikçe belli olaylar vsvs olur..
morrowind da konusarak haritada belli yerleri gorebiliyorduk (hani bi tek onun oldugu kare aclılıyo).. şimdi öyle bişi olsa.. konuş konuş , fast travel. a dönmezmi oyun..
freelancer biraz suç işle bir yerden diğerine ne kadar sürede gidiyorsun görürsün :D (gidip normal wormholebulacan da girecende.. ohoo)[signature][hline]Fire is the universal language
Sosyal ağlarda paylaş

valal ben morrowind'de a şehrinden b şehrine hangi vasıtalarla en hızlı varacağımı hesaplamaktan bile zevk alıyordum, her şehire sandaldı uçaktı otobüstü :-p koysunlar yeter..

unutmayalım ki oyundaki bazı skiller kıymet kazanıyordu seyahatin otomatik gerçekleşemeyen bişi olması nedeniyle, koşma hızının gerçekten önemli olduğu, geliştirmeniz gereken kaç tane rpg sayabilirsiniz? varsa yoksa combat'a odaklanmakla bitmiyordu karakter..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ı ıh
başka zırhlı adam istemiyorum illa ordinator olucak:D
ata binebilite varsa fast travel olsa da olur, olmasa da. kullanmayacam nasılsa. Kesin morrowinddeki gibi olacak. gökyüzüne 1 saat bakıcam, sonra bir yarım saate suya bakıp kapatacam oyunu. Zaten oyundaki en güçlü karakterim güç bela lvl2 olmuştu:D etrafa bakmaktan oynayamıyordum ki.
Bunda da manzara seyrederim habire. ordinatorde ordinator[signature][hline]beş hececiler
H.B.E
Lamerlere cevap yok!
Sosyal ağlarda paylaş

neyse en azından cyrodillic brandy ler pahalı olmıycak artık :d
lv2 yi geçemeyen ler bi amge acıp mage guilde girsinler hemen. sonra büyü yap uyu büyü yap uyu.. biras lvl alın hevesinizi alırsınız :P
at fln dilemeyin lütfen olurda okurlar koyarlar sonra ölürüz burda (athletics skilii varsa riding skilli de olur o zmn bide onu kasıcam diye haftalarca at sürerim).
ztn gizli kaynaklardan aldıgım bilgilere göre blades in üyesi olucakmışız gene. fakat bilinmeyen bir nedenle blades den atılıp avlanıcakmışız.. böyle hayatımız kovalamaca olacakmış :D[signature][hline]Fire is the universal language
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...