Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls IV: Oblivion Announced

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

önce es4'ü yaparlar muhtemelen, ikisini aynı anda yapacaklar diye bişi yok. ama aynı motorla yapacaklar fo3'ü de..

ha bu arada özensiz rpg hazırlayacak son firma bethesda benim oyunlarından gördüğüm kadarıyla, şu ss'leri gördükten sonra ise van buren'ın fo3 diye çıkmadığına seviniyorum doğrusu. black isle bile fo'cu ekipten o kadar kişi ayrıldıktan sonra o oyunu kurtaramazdı bence.. bethesda'nın fo3'ü van buren'ın aksine ilk oyunların expansion'ı gibi değil de yepyeni, sıradışı ve yenilikçi bir oyunmuş gibi olacak hissi var bende ki bu müthiş birşey..

ya bu ss'ler nasıl böyle ya.. kardeşim bunları gördükten sonra nasıl hl2 filan oynayacağız hiç düşünmemişler mi.. hl2 grafikleri daha çıkmadan demode oldu, gözden düştü bile lol ki ne lol[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

qui dediğin doğru da şu grafikleri görüp morrowind aşığı olan hangi aklı yerinde olan insan aradaki bağı kurup da heyecanlamadan durabilir? heidi klum'ın yanına oturup da heyecanlamamak gibi bişi senin dediğin.. :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Akşam haberi vericem diye acele ettim ssleri araştıramamıştım. Sağolsun Volfied vermiş ssleri, bugün görünce benim de ağzım açık kaldı. MMO konusu TES forumlarında da tartışılmış ve çoğunluk MMO bir TES istemiyor. (En azından TESIV ve FO3 çıkana kadar). Benim düşüncem de bundan yana.
Sosyal ağlarda paylaş

2005 kisi diyo sunu unutmayalim bi basta
bu grafikler o zxaman artik laptoplarda da default olmus olacagandan (ki cogu laptop da oole, minik laptoplara da sikistirirlar, ve daha 1 senesi oldugundan) icimiz rahat edebilir grafik konusunda

valla tek istegim soole bisi
Baldur's Gate deki kadar detayli diyaloglar
Fallout 2 deki kadar etkilenen bir dunya
bir kisiyi oldurdun diye bitmeyecek bir ana quest (Fallout daki gibi yapilsa leziz olur)
az bug
bol manzara, bol yer, bol mini quest (morrowind de olan yani, daggerfall daha da buyukmus ama Morrowind tatmin ediyodu boyut olarak :)
Torment deki kadar iyi bi hikaye (oyunun kitabi yazilsin yani kitabin oyunu degil :P)[signature][hline]...valla!
Sosyal ağlarda paylaş

volfi o senin dediğin gibi bir oyun olsa bir ömür oynanır, biraz fazla olmuş beklentin.. :)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 29 Eylül 2004 19:39 tarihinde demiş ki:
2005 kisi diyo sunu unutmayalim bi basta
bu grafikler o zxaman artik laptoplarda da default olmus olacagandan (ki cogu laptop da oole, minik laptoplara da sikistirirlar, ve daha 1 senesi oldugundan) icimiz rahat edebilir grafik konusunda

valla tek istegim soole bisi
Baldur's Gate deki kadar detayli diyaloglar
Fallout 2 deki kadar etkilenen bir dunya
bir kisiyi oldurdun diye bitmeyecek bir ana quest (Fallout daki gibi yapilsa leziz olur)
az bug
bol manzara, bol yer, bol mini quest (morrowind de olan yani, daggerfall daha da buyukmus ama Morrowind tatmin ediyodu boyut olarak :)
Torment deki kadar iyi bi hikaye (oyunun kitabi yazilsin yani kitabin oyunu degil :P)

ustune 2.5 iskender bi kola yanina da baklava.[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:
yeteri kadar seksi ve/veya güzel bir kız her adama her istediğini yaptırır.

Sosyal ağlarda paylaş

Daggerfall hastasıydım. Gel gelelim Morrowind pek çekmemişti beni.. Aslında çekmişti ama bilgisayarım yetmemişti o zamanlar.. Misler gibi makinam var, kalbim küt küt atıyor şimdi screenshotlara baktıkça..[signature][hline]Q: How many IBM cpu's does it take to do a logical right shift?
A: 33. 1 to hold the bits and 32 to push the register.
Sosyal ağlarda paylaş

istenilse cok rahat yapilabilir ama
Bethesda grafikler konusunda tam zaten
ss ler gosterdiler kendilerini
diyaloglari isteseler leziz yazabilirler bir kac writer ise alip
hikayeyi de onlar yazacak sonucta

adamlar o eksiklerini kapatsalar yeter yani dier her konuda tamlar

jade cim evet doner falan iyi gider yanina, ama 2.5 yetmez, 2.5 ton iskender olacak ki oyunu oynadigim surece ac kalmicam :P[signature][hline]...valla!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 29 Eylül 2004 23:12 tarihinde demiş ki:
istenilse cok rahat yapilabilir ama
Bethesda grafikler konusunda tam zaten
ss ler gosterdiler kendilerini
diyaloglari isteseler leziz yazabilirler bir kac writer ise alip
hikayeyi de onlar yazacak sonucta

adamlar o eksiklerini kapatsalar yeter yani dier her konuda tamlar

jade cim evet doner falan iyi gider yanina, ama 2.5 yetmez, 2.5 ton iskender olacak ki oyunu oynadigim surece ac kalmicam :P

diyalog olursa hastasi olurum oyunun. olmazsa oynamam bile. o ne ole konuya tikliyosun adam konusuyo :-p

baklava rulz.[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:
yeteri kadar seksi ve/veya güzel bir kız her adama her istediğini yaptırır.

Sosyal ağlarda paylaş

turk kulturunun bir parcasi olan donercilerimizde baklava degil kunefe yiyiceksin tatli olrak
baklava sulale ziyaretlerine gider :P

boole ortasinda eritilmis kasariyla peyniriylen bi kunefe olsa da yesek mm mmm

*!Durumcuye gitmeyi dusunur*

He bi de evet, diyaloglari koysalar yeter heralde dedigim gibi bir oyun olmasina (forumlarinda cok hos bi laf var, you saved us, thank you, now get out you n'wah or I'll call the guards!) onu duzeltseler yeter
ben khajit olucam tum elflerin uygarliklarini batiricam oyun bittiginde khajiit sehirlerinde yasamak isticem belki allalaa[signature][hline]...valla!
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de oyun o kadar zengin görünen grafiklere rağmen daracık alanlarda geçermiş, hep aynı yerlere girip çıkmaktan kal gelirmiş, buglar yüzünden 4 görevden fazla ilerleyemezmişiz, dialoglar sıkıcı ve yetersiz olurmuş.O kadar cok heyecanladık ki sanırım bu tip sorunlar hayata küstürür insanı.
Ben sistemim yeterli olmadığı için ( 32 mb tnt2, 128 mb ram,PIII-800) Morrowindi bile agız tadıyla oynayamadım Tribunal ve Bloodmoon şöyle dursun ama ahdettim bu dönem okulu bitirir de güzel bir işe girersem , şöyle eli yüzü düzgün bir maaşım olursa güzel bir sistem ayarlarım kendime, vururum RPG nin dibine dibine.
Unutmadan , arkadaşlar künefe deyip de damarıma basmayın lütfen, Mersin'den ayrı kaldığım sürece hicbir yerde agız tadıyla künefe yiyemedim zaten.Ayrıca künefe ile kaşar peynirinin adı aynı anda anılmaz rica edicem, dil peyniri diye birşey var dimi.Zaten ne olursa olsun künefenin can damarı şırasıdır, tam kıvamında olmazsa yazık olur yazık.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar topici gördüm hala ürperiyorum. abi Morrowindın babasının (Daggerfall) neler içerdiği hakkında en ufak bi fikrim bile yok. ama Morrowind gibi olacaksa bana yeter de artar bile. tabi geliştirilmiş hedehödösüyle birlikte. cidden eğer fallouta da benzeteceklerse bazı yönlerden çıktığı zaman "EVREKAAA" diye bağırabağıra koşarım yolda (tabi çıplak).

kimse sormamış ama fotoğrafı çekilen dergi hangisiymiş?[signature][hline]Guarir non è possibile
la malattia di vivere
sapessi com´è vera
questa cosa qui
Sosyal ağlarda paylaş

sevgili dely burada bir bethesda oyunundan bahsediyoruz, sen blizzard oyunlarıyla karıştırdın galiba.. ;) günde 24 saat oynasan 10 günde ana quest biter ancak ehe

levie bethesda fallout 3'ü de aynı motorla hazırlayacağı için fallout 3 de böyle olacak, es4: oblivion fallout'a benzemez ama fo3 es4'e benzer olsa olsa.. :)

şimdi bu grafikleri radeon 9800pro da çıkarmaz herhalde.. morrowind'i de geforce 256 32mb ddr ile (ddr yoktu 2000'de o zaman ram :-p ) oynamıştım view distance'ı filan kısa kısa, atlaya atlaya.. gene aynısı olacak herhalde, bari 512 mb daha ram alırım oradan yırtarız..

ama cidden şu grafikler bugüne kadar gördüklerim arasında en net (öyle belli belirsiz olmayan) ve en iyi karakterlere sahip en azından. unreal 3 motorunun süperliğini görmüştük manzara olayında ama karakter görememiştik. (yapsınlar görürüz, daha iyi olacaktır muhtemelen zira 2006 hedefleniyor) bunda ise karakterlere uzaktan yakından 10 vermek mümkün, öyle ki daha 14 ay önce "vaay beee" dedirten hl2 karakterleri çizgi-film gibi kalmış yanında.. :)

ulan nasıl bir devire geldik, oyun grafikleri çıkmadan eskiyor be lol daha şaşırmamızın sonu gelmemiş :-o[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...