Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls IV: Oblivion Announced

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

yazdın şimdi, dediğin doğru ama o süre 1 yıl bile değil.gayet de köklendi sen yapamamışsın.

bu sslerde değişik olan şeylerin başında bitki örtüsü var, bitki örtüsü kasmışlar o yüzden süper görünüyor.süper ama durduk durmadık yerde 2 resime bakıp oba kodum hl2 ye diyebilecek nitelikte değil.bi nefes alın yani, relax.

ilk mesajımda bahsettiğim göz boyama faktörü yine devreye girdi, helal olsun bethesda ne güzel beceriyor, adamlar duyulara hitap eden kısımı güzel yapıyor böylece kimse zihine hitap eden oyun sistemi, roleplay gibi şeyleri önemsemiyor.daha ss kısmında becerdiler lol.[signature][hline]30 dakikayı geçen cevaplarda bir sonraki cevabınız bedava!
Sosyal ağlarda paylaş

sen neyle denedin de nesini nasıl kökledin, sonuçta da nasıl bir fps aldın bizlerle paylaş madem öyle olduysa. muhalefet yapayım derken kendi gözünü çıkarma böyle.. :-)

bitki örtüsü açısından zaten 1-2 yıl sonra çıkacak oyunlar dahi böyle iddialı birşey gösteremedi, hl2 ile diğer resimleri kıyas ediyorum gene ona koymuş geçirmiş, source motoru şimdiden 1 yıllık ama oblivion motoru 1 yıl sonra çıkacak en erken. duvara, karaktere, şuna buna bakıyorum hepsi onun ötesinde. herkes böyle görürken ve iki motor arasında 2 tıl varken bir sen nazar ettin de çözdün işi anlaşılan. amma velakin relax deyip bırakmışın kewl genç seni.. 8-)

"adamlar duyulara hitap eden kısımı güzel yapıyor böylece kimse zihine hitap eden oyun sistemi, roleplay gibi şeyleri önemsemiyor.daha ss kısmında becerdiler"

ya hem türkçe hem de ingilizce bilmiyorsun ya da sadece ss'lere bakıp geçtin prof zihni sinir seni, bir sürü şey anlatılmış oyunun sistemiyle ilgili, hiçbirine bakmadan gelip buraya "siz var siz, siz sığı düşünürsünüz ancak, ben overseer'ım derin işlerin adamıyım" demişsin..

kendini aşıyorsun bu aralar arcane, hayırdır? :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

bahsettiğim süre dahilinde 512 ram, iyi bir p4 veya dengi işlemci, düzgün bi ekran kartı olan herhangi bi makine diyerekten noktayı koyuyorum.ayrıyetten surround ses sistemiyle oyun çook daha iyi oluyor diyerekten de büyük ihtimalle hiç tatmadığın zevklerden de örnek veriyorum.

1-2 yıl sonra çıkacak oyunlar nelermiş bi görelim ? var mı öyle bişiy, ben görmedim.

hl2 den güzel olmazsa ayıp zaten.mantıken olması zorunlu.ancak bu ssler o hl2 yi katlama mertebesine erişmiş değil, oyun hakkında izlenim de vermiyorlar, aceleci davranıyorsunuz.oyunun featlerinde yazan şeyler sslere yansıdığında işte o zaman kıyasa başlarız.ayrıca o kıyas olayı resmen içinde kalmışlık başka bişiy diil.çok gereksiz çıkış süresi bu kadar farklı olacak iki oyunu kıyaslamak, komik baya.lol.

önemsenmiyor dediysem sizin tarafınızdan önemsenmiyor, adamlar umrumda diil zaten morrowind de ne kadar önemsemediklerini gösterdiler.[signature][hline]30 dakikayı geçen cevaplarda bir sonraki cevabınız bedava!
Sosyal ağlarda paylaş

o dediğin makine bende var, view distance'ı ve ayarları kökleyince açık alanlarda gene pürüzsüz değil. ana olaydan saptırmaya çalışmışsın surround diye lafı çevirerekten gral bap..

var tabii öyle oyunlar da arayana, okuyana.. :-p

hl2'nin karakterlere bak, duvarlara bak, mekanlara bak, açık ve kapalı alanlara bak ve sonra da bununkilere bak, titre ve kendine gel.. :-o oyun hakkında daha nasıl bir izlenim vermesini bekliyorsun ss'lerin o da anlaşılmaz. oyunun featleri ss'lere yansıyınca demişsin, yapay zeka mı yansıyacak? combat sistemi mi yansıyacak? open-ended gameplay mi yansıyacak? dizi dizi incilerden kolye yapalım sana.. :horace: sonra da "zaten çıkış süreleri farklı" filan demişsin, e madem baştan deseydin bunu da "fps motorları arasında en kral olmaya iddialı bir oyunun grafik alanında gelecek yıl eline verecek bir rpg gördüğümüz için heyecanlandık" deseydik..

"grafik herşey değil" diye kendini kandırmayan insanlar aynı grafik motorunun 6 yıl boyunca 4 oyun ve 2 genişleme pakedinde kullanıldığı bir tür için grafiğe de özen gösteren bir şirket görünce takdir ediyor, bunun üzerine mmorpg genişliği ve serbestliğini single player olarak yaşatıyorsa oyun daha üstüne birşey isteyene "bulup da bunadın" denir..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

view distance köklenemeyen tek özellik onu kabul ederim, hala ağlatan bişeydir mmorpglerde bile.

"var tabii öyle oyunlar da arayana, okuyana.." demişin işte dediğin kıvırma bu olsa gerek hehe.

hl2 geyiğine girmiyorum, gereksiz.biri bu sene çıkacak öbürki bittiğinde lol.

sslerde grafik dışında herhangi birşey yok, oyunun massiveliği bile yok aradan sızan bir dağ dışında.sadece grafik.gameplay bile yok bi menü bi diyalog bi mouse cursor ı lol :P.[signature][hline]30 dakikayı geçen cevaplarda bir sonraki cevabınız bedava!
Sosyal ağlarda paylaş

kapalı odada öylece durudan doom3'te bile sorun yok, sen neyi kıyas aldın ki yani heh..

işte arayan, okuyana demişiz, o massive'liğiydi, sistemiydi vs idi bunların hepsini bilmek için okumak gerekiyor.. öyle armut piş ağzıma düş hesabı ss'lere bakıp anlayabileceğini önce sen iddia ettin, sonra zaten görünmediğini söyledin. 2-3 mesaj sonra arada morrowind'in platonik aşığı olup sana yar olmadığı için nefret ettiğini bile söyleteceğim bu gidişle.. :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Heffer, 24 Ekim 2004 22:37 tarihinde demiş ki:
said:
Aytoz, 24 Ekim 2004 02:31 tarihinde demiş ki:
morrowindde oyunun ortasında durup 5 dakka müzikle beraber gökyüzünün güzelliğini seyrederdim, saatlerce etrafta gezerdim

gökyüzünü bende seyrediyordum saatlerce, bu kadarmı güzel olur be.
*!daha önce bu lafı söylediği hissine kapılır*
bide ss'ler için büyükçe bi "ohşş" ta benden:-) oeh be!

bende hep gökyüzüne bakardım gezegenlere yıldızlara durup heleki akşam vakti ve derdim acaba o gezegenlerde yaşayanlar var mıdır onlarda bize böyle bakarmıydılar durup dururken gezegenimize ne kadar güzel diye
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyunu HL2'yle karşılaştıran zihniyeti kınıyorum.
Şunlar yüzünden :

- Elder Scrolls diyoruz burda, kıçı kırık "Hocam zıpla, hocam vur, hocam akım kapasitörü, hocam öcü geldi." demiyoruz.
- Ağaç var oyunda. (HL'de ağaç gören var mı?)
- At var, avrat var, kılıç var. (Avrat görebilirsiniz, ama yaratığa dönülebilirler)
- Bi kere geçtiği zaman dilimi çok daha rulz bir zaman dilimi.
- İkinci kere geçtiği ortam çok daha rulz bir ortam.
- Üçüncü kere geçtiği atmosfer çok daha rulz bir atmosfer.
- Altın var.Para var.Zırh var.Ekonomi var.
- Ordu var.Topluluk var.Dost var.Layla reyna var.
- "Bi ben kaldım, tek başıma yırtıcam dötümü." yok.
- Gençliğimiz kafelerde "KOLT'U ALANIN EBESINI MIKERIM!KIM SİS ATTI!ANANI MIKEM!" diye kendini ziyan etmeyecek oyunun modlarında(plug-inlerinde).

Yani.
HL2 mi Oblivion mı deseler, ama diğerini hayatın boyunca oynamayacan deseler.
Hiç düşünmeden Oblivion derdim.[signature][hline]I'd like to try to live my life again.
I'd like to see where I was going wrong.
Sosyal ağlarda paylaş

birilerine tokat gibi çarpmasını bekliyoruz bu oyunun.. :horace:

valla bence bu gidişle bis'in kapandığına sevineceğiz fo3'ü onlar yapmadıkları için, bu adamlar işi bis'in son dönemindekinden iyi biliyor..

es4 beklediğim oyunlar listesinde birinci sıraya yükseldi kesinkes, hl2 çıkmamış olduğu halde ikinci sıraya geriledi yani.. :)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

lol ne alaka, linkin park iğrenç diye sid meier's pirates! da iğrenç mi olmalıydı?

stealth sistemini geliştirip daha detaylı hale getireceklerini söylüyorlar ki thief'in sistemini filan koyacaklarsa rpg'lerde en çok denenmek istediği halde hiçbir zaman işe yaramayan stealth olayı birşeye benzeyebilir bu şekilde. kaç kişi gördüm "stealth deniyorum ama işe yaramıyor vs" diyen, neden? çünkü iğrençtir, işe yaramaz ve baygın bir olaydır. adamlar bunu tespit etmiş ve üzerine gidecek işte. şapka çıkarırım sadece ama stealth gene anglosuxx..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_faq.htm

Will Oblivion include multiplayer?
No, Oblivion is a single-player game only. Rather than split our focus between two different types of gameplay, we'd rather focus on one and make it the best single-player experience possible.

yeni bir faq bir incelemenizi tavsiye ederim ve yukarıdaki habere sevindim (beklediğimde buydu).

Are those real screenshots or are they renders?
All the screenshots are 100% authentic screenshots taken while playing the game.
belliydi zaten :)

[signature][hline] Where are you tonight?
Wild flower in starlit heaven
Still enchanted in flight
Obsessions lament to freedom.......

[Bu mesaj Daggerfall tarafından 05 Kasım 2004 00:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bilimedik ya da tahmin edilemeyen birşey yazmamışlar, zaten single-player olması sayesinde bu derinliğe sahip olabilen bir oyunu multi yapmaları işleyen demiri paslandırmaya yarardı.. :) bkz. imzam.. 8-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

multiplayer olsun olmasın gibisinden bir tartışma olmuştu geçenlerde açığa kavuşması güzel oldu
zaten tahminlerime göre yakın bir zamanda oyun ile ilgili baya bir bilgi sahibi olacağız gibi gözüküyor,
Bethesda team Oblivion üzerine yoğunlaşmış durumda
herhalde en geç 1 yada 2 sene içerisinde elimizde olur box :) (yada daha erken belli olmaz gerçi bugsız olsunda beklemeye razıyım 1 sene daha :) )[signature][hline] Where are you tonight?
Wild flower in starlit heaven
Still enchanted in flight
Obsessions lament to freedom.......

Sosyal ağlarda paylaş

bu arada topic'e de yazalim bilmeyen bilgilensin:

Todd Howard abimizin oyun hakkinda ilk mektubu[signature][hline]"Es irrt der Mensch so lang er strebt." - Faust I: Prolog im Himmel / J.W. v. Goethe
42
"Do you ever just get down on your knees and thank God that you know me and have access to my dementia?" - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...