Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls IV: Oblivion Announced

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

yahu şu derginin ismi yok mu? sonracığıma bu grafikler için istenen ekran kartı ne olacak?

fallout 3 ne zaman çıkacak? (böle grafiklere sahip olursa ben main quest felan unutur etrafı seyrederim :)

bu arada hl2 bir sene önce çıksaydı efsane olurdu ama şimdi bana kestane oalcakmış gibime geliyor.[signature][hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

morrowind'in ana olayı main quest değildi ki, nasıl sıkılınır anlamış değilim.. ben aylarca main quest'i bitiremedim sağdan soldan faction quest yapmaktan..

derginin adı game informer..

fo3'ün çıkış tarihi belli değil ama bu motorla yapılacak, belki biraz modifiye edilmiş haliyle. es4'ten sonra çıkar herhalde, daha tarihi bile belli değil ve yeni aldılar lisansı. onun grafikleri daha da iyi olur muhtemelen, rüya gibi.. :)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Faction quest falan yaptım, Mage's guild'de Trebonius ile kapıştım, sonra Telvanni'lerin oradaki birisi "şu zarfı Trebonius'a ver" falan dedi. Sıkıldım, main queste giriştim, diğer faction görevleri de şansıma uzak yerlerdeydi :) İyice sıkılmıştım yani :)[signature][hline]-Alper viens au tableau.
-HASSKTRR YEAAA!!!
Coğrafya dersinde Alper saçmalamaya devam eder:
-Alper, kutuplara doğru yerleşim nasıldır yavrum?
-Soğuğa dayanıklı betonarme evler vardır hocam.
Sosyal ağlarda paylaş

pc'de niye kaliteden düşülsün ki, adamlar doom 3 gibi henüz piyasada olmayan donanıma göre seçenekler koyabilirler ki bence bu gayet mantıklı bir yöntem, yıllar sonra bile grafikler çok demode görünmeden oynanabilir hem böylece.. :)

hem ayrıca 2005 kışındaki pc donanımlarının x-box 2'den daha geride olacağına ihtimal vermiyorum..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Yoo aslında üzülmüyorum çalışmaz diye.
Yalan oldu, tabi üzülüyorum da, Sakarya'da ucu ucuna(dan biraz daha iyi bir şekilde) okuyacağım 4 (5,6,7? :)) sene boyunca.
O yüzden şimdilik zor.
Zaten o zamandan sonra da bilgisayar, öncelik listesinde bayaaa aşağı düşer. Üstteki mesaj geyik oldu yani.

Ama haksız mıyım, ayıp etmiyor mu bu 3d'ciler? :D
Üstelik "Çok yaşasın klasikler!!!" nerde bakim Baldur's Gate CD'lerim?

Bu arada, şimdiye kadar hiçbir Bioware oyununu bitirmemiş rezil biri olduğumu biliyor muydunuz?
Tam Baldur's Gate'in sonundaki labirenti geçemeyip silmişim oyunu.
Yani öyle diyorlar. Ben hatırlamıyorum, cinnet falan diyorlar.
[signature][hline]Hayat sövmeyince de güzel.

[Bu mesaj Eraq tarafından 30 Eylül 2004 21:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

infinity motoru ile bu vakitten sonra oyun yapsalar oynamak için para isterim.. :)

geliştirsinler hoca, o pahalı bu pahalı diyoruz sanki hayatta herşey bedava. artık bilgisayarlar da öyle pahalı değil, 10 yıl önce orta karar bir pc kaça alınıyordu bugün kaça alınıyor.. en manyak grafik kartı ve işlemci diye yırtınmayan bir kişi satar eskisini ikinci el piyasalarında, alır işini görecek birşey.. bu bilgisayarları hayatta kaç kere alacağız yani, şundan bundan kısar insan gene para birikir 3-4 yılda eğer.. (biraz genelleme gibi oldu ama orta halli bir aile bütçesinden bahsediyorum, 500$'a 3d oyun oynatacak pc toplanıyor artık)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

aşırı açık ve inanılmaz detaylı olduğundan dolayı (mmo lardan bile) bazı yerlerde hatalarım oldu ama yinede çok sevdim , asla bitirme şansım veya yarısına gelme şansım olmadı az ilerledim ama cidden oynadığım en iyi rpglerden biridyi , bakalım yenisi nasıl olacak merak ediyorum...[signature][hline]ATI Radeon 9800XT 256DDR Ekrankartı
Kingston 2x512 DDr400 PC3200 ram
Intel P4 3.0ghz 800fsb cpu
ASUS P4C800 Mainboard
Coolermaster 2003 Darkhardware ödüllü Wavemaster o/c kasası
Vantec PCI Slot VGA Cooler
Thermaltake Chipset cooler
Vantec 80MM Stealth Fan
Zalman CNPS-7000A Stealth CPU Fan
Sosyal ağlarda paylaş

Oh expansion çıkmasın gına geldi üst üste yükle uğraş dur , loading olmasın , bug olabilir sorun değil işte hayalimdeki oyun . Grafikler aşmışşş ! Ben ilk gördüğümde bunlar acaba çizim falan mı dedim oyun hakkında böyle grafik varsa yaşasın Bethesda yani. görücez. ama seneye öss yılı pöh ama öss den sonra oynarız iyi bakam[signature][hline]Demon_of_Hell, 26 Eylül 2004 23:25 tarihinde demiş ki:
fantezilerimden biride taş gibi bir ayşe teyzenin gelip üstümdeki elbiseleri caaarrrtt diye yırtmasıdır...
Mirage Icq'da demiş ki:
Predator (10:17 PM) :
terminale gittim çok iyi bir film ya
Mirage (10:17 PM) :
terminalör?

[Bu mesaj Predator- tarafından 02 Ekim 2004 00:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Sakın ÖSS'den önce oynama oyunu. (tabi sen ne zaman giricen, oyun ne zaman çıkacak falan pek bilmiyorum, salladım :))
Hatta resimlerine bile bakma.

Benim ÖSS'den önce yarım bıraktığım oyunlar sonradan m.k oldu yani, yazık oldu.[signature][hline]Hayat sövmeyince de güzel.

[Bu mesaj Eraq tarafından 02 Ekim 2004 00:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bethesta soyledıgı tarıhte kolay kolay cıkarmaz oyun falan ...
2005 kış dıyosa 2006 ılkbahar-yaz dıyorum ...
adı bıle heyecanlandırmaya yettı benı ...
gercı bana komaz zaten askerdeyım ben donunce cıksında baska bısı ıstemem :) ...[signature][hline]Vampire Hunter Delucian ...
Türküm Doğruyum Calışkanım ...
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar bununla ilgili sağda solda öninceleme vb görürseniz lütfen gene paylaşın burada linkini zira beklenen oyunlar listemde ilk sıraya yerleşti.. :) (evet, hl2'yi de geçti ve rome: tw'yi de görebildim sonunda, fo3'ü de görmem gerek yarışabilmesi için :-p )[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

bu mesajı forum patlamadan yazıodum, patladı yazamadım içimde kalmıştı eheh.

bu tarz oyunların multiplayer desteklemesi için oyun yapısı baya bi değişmesi gerekir ve bu değişim çook büyük ihtimalle iyi yönde bi değişim olmaz.

yeni nesil konsol demiş, mevcut konsol sistemlerini bozar bu oyun hatta yeni nesili de öper diye düşünüyorum, böyle şeyler konsola haramdır.massive kelimesi konsola sığmaz.

hem sevindim hem üzüldüm, sevindim çünkü şu an ki durumda insan morrowind gibi anti rp bi oyunu bile arıyor, her halikarda güzel bi oyun olacak rpg olmayı tam anlamda başaramasa bile.üzüldüm çünkü böyle bişiyle FO3 ü aynı anda yürütmek anca EA gibi zerg üsulü oyun piyasasını infest etmiş bi firmaya falan mahsus olabilir, bi yandan spor oyunları öbür yandan film oyunları yanına eski serilerin devamları derken yeni title lar yanına da 1,5 iskender gibin..

diablo usulü otomatik yaratılan levellara karşıyım, bi oyun kendini rpg diye adlandırıosa bu ve benzeri olaylardan kaçınmalıdır.

rpglerde hiçbi zaman cutting edge graphix olayı gereksinim olarak görülmedi, sanırım morrowind ile gelen bişiy bu.kaş yaparken göz çıkarma gibi bi olay var, cutting edge grafikler gözümüzü boyarken rpg yi rpg yapan unsurlardan ödün veriyoruz, elder scrolls 4 ün böyle olmaması dileğiyle, hadi onu oyuncu kitlesini mutlu etme amaçlı öyle yapabilirler, kalbim kaldırır ama FO3 e de aynı mantıkla girişirlerse ben de onlara girişirim kafa göz, alınmaca olmasın:).

düzgün ssler bulan acımasın koysun buraya, detaylı bakalım :D.
ben bi tane gamespot da buldum
lol dedim.koya koya bunu koymuşlar.başka yere de bakmadım zaten ne yalan söyliyim eheh.

sön bi söz daha edicem, o volfi nin sslerde dergi sayfasındaki grafikler (lol) harbiden cutting edge.oyunun massiveliğini, potansiyelini düşününce hakikaten ÖEAH.
en doğru yorumu yapmak için janjan katsayısı düşük harbici ssler lazım tabii ama adamlara o konuda güveniorum daha önce morrowind ile kendilerini kanıtladılar grafik olayında.[signature][hline]uneven.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

yeni grafikleri görünce kusura bakmayın ama ağzımdan şu kelime döküldü sadece:

"h.......r"

bu grafiklerle oyun oynamayı 10-15 yıl önce filan hayallerde düşünemiyordu kimse ya.. ne günlere geldik.. o ormanı oyun diye bilerek görmesem gerçek sanabilirdim herhalde.. grafikler henüz çıkmamış en iddialı fps'lerle bile yarışıp geçebilir sanırım. bir de bunun üzerine o önincelemede todd howard'ın (fo3 projesini de o yürütecek büyük ihtimalle) söylediklerini okudum da es4: oblivion ve fo3 hakkında bir şüphem vardıysa da yokoldu. bu adamlar ne yaptıklarını biliyorlar, black isle'ın kapanmasına sevineceğim neredeyse esas kadrolarından geriye kimse kalmamış halde van buren'ı tamamlayamadıkları için.. iwd2 kıvamında bir fo3 yerine böyle bir fo3.. ve es4..

öyle ki yani keyfim kaçtı şu anda, bunları oynamak istiyorum ama yoklar.. :horace:

bu arada bump-mapping'e laf edenler şu zindana baksınlar hele. gerçek gibi kardeşim, ne kadar hayret nidası varsa hepsini ettim, hatta ağzım açık kaldı denir ya.. valla fiilen gerçekleşti de sonra farkına varıp kapattım.. :lol:

ekleme:

grafiği görünce kurudunuz kaldınız bakıyorum?! :D
[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 24 Ekim 2004 01:51 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

Ben şöyle olsun istiyorum.
Hani Morrowind'de orduya katılabiliyoduk ama bi bok yiyemiyoduk katılsakta ya.
Mesela burda canlı dünya olacak.
Yani sadece yazılan olaylara bağlı olmayacak questler dışında.Canlı haraketli kendi başına olaylar çıkarabilen bi dünya olacak.
Birileri arasında savaş çıkacak orduya yazılacan hede hödö.

Öyle istiyom ben.
Neyse daha ton balıklı sandwich yapıcam.
Sam R:TW'den zaman bulursa cevap yazar bana hehe.[signature][hline]I'd like to try to live my life again.
I'd like to see where I was going wrong.
Sosyal ağlarda paylaş

heyt be alexi, nihayet benim morrowind'de en çok istediğim olayı yazan birini bulabildim.. :) esasen şimdi bunu görünce moralim bozuldu, oblivion'da lejyoner olup pırıl pırıl lorica segmenteta ile gezmek istiyorum sabahtan akşama kadar.. 8-) inşallah imperial legion'a katılınabiliyordur, eğer olmazsa oyunun %75'i gider benim için valla.. gladyatör olayları delikanlıyı bozar, diğer thiefmiş magemiş hiç bahsetmiyorum bile.. :-p

ekleme: benim morrowind'de çok istediğim bir diğer olay da belli bir rütbeye geldikten sonra alt rütbeden adamları yanına alıp görevlere çıkabilmekti. mesela ald-ruhn'da görev veriliyordu "gidin falanca yerdeki sixth house kültünün mağarasını araştırın" diye, oraya yanıma 3-4 lejyoner alıp gitmek isterdim. koca district'in bütün ordularının kumandanı konumuna yükseliyorsun lakin kimsenin şeyinde değil.. :-o yemişim knight of the imperial dragon'u, yani sırf yazıda kalıyordu o ünvan olayı. zırh ödülleri filan da anlamsız kalıyordu, zaten ebony seti kuşanabilir yani varus vatinius ile takışacak insan. daha da komiği duke's silver cuirass filan caldera'da satılıyordu, daha oyunun 15. dk'sinde alabiliyordun.. :)

mesela aynı olayı fo serisi ve fo tactics için de istiyordum, yanıma başka paladin, knight'ları filan da alayım göreve çıkayım. tactics'de general oluyordum gene general bana emir veriyordu. :-p oblivion'da imparator olup da gene bir başıma sülük öldürmeye gideceksem artık komik olacak yahu, şu işi de düzeltsinler artık.. :-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 24 Ekim 2004 02:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 24 Ekim 2004 02:06 tarihinde demiş ki:
heyt be alexi, nihayet benim morrowind'de en çok istediğim olayı yazan birini bulabildim.. :) esasen şimdi bunu görünce moralim bozuldu, oblivion'da lejyoner olup pırıl pırıl lorica segmenteta ile gezmek istiyorum sabahtan akşama kadar.. 8-) inşallah imperial legion'a katılınabiliyordur, eğer olmazsa oyunun %75'i gider benim için valla.. gladyatör olayları delikanlıyı bozar, diğer thiefmiş magemiş hiç bahsetmiyorum bile.. :-p

Ya aynen öyle.
Ben o tripler vardır diye direkt gidip orduya yazıldıydım.
Ne o süper zırhları alabildim ne bişi.
Sittiriboktan bişi verdi bana.
Üstelik her rastladığım eleman "Giysene lan üniformanı dümbük!" dedi bana.
Kalbim kırıldı.
Lejyona katılıp savaşmak istiyoruz hocam biz.

Dip not :
Morrowind'i ilk oynadığımda direkt vendor öldürüp süper itemlar gasp ediyordum.Netekim çalmak delikanlıyı bozardı.[signature][hline]I'd like to try to live my life again.
I'd like to see where I was going wrong.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...